Autor Wątek: Postapo  (Przeczytany 59942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Postapo
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 22, 2014, 02:33:11 pm »
Garry, zadanie dla Ciebie - sprawdź, z jaką częstotliwością na Zachodzie wydawane są komiksy europejskie takie jak Thorgal albo Koziorożec. Znajdziesz ja na Gildii, są tam daty oryginalnych wydań.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 22, 2014, 02:35:21 pm »
Cytuj
sam dostrzegłbyś posta, gdzie Daniel wspomina o bardziej dochodowych zajęciach niż tworzenie serii Postapo
bądź tak miły i przypomnij tego posta.


Offline brudnygarry

Odp: Postapo
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 22, 2014, 02:42:39 pm »
Cytat: Daniel Gizicki
Czy Ciebie poj***ło?
Pracę mam rzucić i robic dla Ciebie komiks?
Daniel, zarzucasz mi, że nie czytam ze zrozumieniem. Zapytałem czy będą antologię, odpowiedziałeś, że nie rzucasz słów na wiatr. To mi wystarczy. Nic nie sugeruję, nie żądam, zwyczajnie pytam.

Tutaj cytat, z którego można wyciągnąć wniosek odnośnie Twojego poprzedniego pytania.
Cytat: Daniel Gizicki
Album ukazuje sie co rok (i jest to naprawde) niezle tempo bo to po prostu tyle trwa. Zeby sie zmienilo to ktos by nam musial placic stawki pozwalajace na zajmowanie tylko robieniem serii. Wtedy robilibysmy co miesiac zeszyt.
"Nie, nie wiem o czym myśli ktokolwiek." - Alois Trancy

Offline Nawimar

Odp: Postapo
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 22, 2014, 02:47:02 pm »
Nie jest prawdą, że w Polsce nie ma osób, które są w stanie utrzymać się z rysowania komiksów na rodzimy rynek. Owszem, nie ma ich zbyt wielu, ale mimo wszystko kilku się znajdzie. A poza tym gdybym był twórcą to raczej cieszyłbym się z odbiorców domagających się zwiększenia częstotliwości przejawów mojej twórczości. Nawet jeśli jest to z różnych względów trudne, bądź też niemożliwe. Wystarczy tylko na spokojnie to wytłumaczyć.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 02:50:21 pm wysłana przez Nawimar »

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 22, 2014, 02:53:05 pm »
Okej wytlumacze Ci co to sa bardziej dochodowe projekty ktore przedkladam nad robienie Postapo.
Codziennie wstaje rano i na 10 ide do firmy w ktorej pracuje. Siedze tam osiem godzin i zarabiam pieniadze. Za nie place rachunki i kupuje jedzenie. To sie nazywa praca. Jak mam czas i sily w wolnym czasie robie komiksy.
Teraz rozumiesz?

Offline adro

Odp: Postapo
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 22, 2014, 07:11:07 pm »
czyli premiera postapo 3 za rok?
dzieki za odp
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 22, 2014, 07:19:31 pm »
czyli premiera postapo 3 za rok?
dzieki za odp


Tak, taki jest plan, żeby raz do roku na festiwal w Łodzi prezentować kolejny album.


Nie wiem czy już o tym pisałem, ale zwracam uwagę na bardzo przystępną cenę albumu.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 22, 2014, 07:35:25 pm »
za rok, a w maju antologia

ramirez82

  • Gość
Odp: Postapo
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 28, 2014, 06:19:32 am »
Przeczytałem oba tomy "Postapo" za jednym zamachem. Pierwszy tom trochę za bardzo przypominał mi "Żywe Trupy", w drugim tomie, gdzie było więcej retrospekcji, już mniej miałem takich skojarzeń. Ogólnie dobrze mi się czytało, seria sprawnie napisana, wciąga i chce się więcej. Jeden taki album na rok, jak na nasze warunki, to bardzo dobra opcja. Ile to serii u nas zakończyło się na pierwszym tomie? Dobre rysunki Małeckiego, niby szarości tutaj pasują, ale mając w pamięci prezentowane plansze w kolorze, nie mogę odżałować, że ostatecznie "Postapo" nie zostało wydane w takiej postaci:




Trzymam kciuki za "Postapo" i czekam na dalsze tomy.

Przy okazji, jakiś czas temu czytałem też pierwszy tom "Gillesa McCabe'a" i dla mnie jest to znacznie słabszy komiks. Fabuła w ogóle mnie nie wciągnęła, rysunki jak dla mnie nieczytelne, nie sprawdzają się w trakcie czytania. Nie wiem, może odbiór byłby korzystniejszy, gdyby wydać od razu całość, bez dzielenia na dwa tomy, nawet w mniejszym formacie, bo mam wrażenie, że ten duży niekoniecznie nadaje się do tych rysunków.

Offline Itachi

Odp: Postapo
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 03, 2014, 02:33:37 pm »
Podobnie jak ramirez82 przeczytałem za jednym zamachem oba tomy. Tak się wkręciłem, że nawet nie wiem kiedy skończyłem :wink:
Zacznę jednak od wydania, które zostało bardzo dobrze przemyślane. Format jest poręczny, papier dobrej jakości, a cena bardzo atrakcyjna. Trudno się nie zgodzić, że w pewnych kwestiach czuć klimat Żywych trupów, ale nie widzę w tym nic złego. Fabuła jest ciekawa, zaryzykuję nawet stwierdzenie, że czyta się sprawniej, niż w niejednym momencie serii The Walking Dead. Warstwa graficzna pasuje do ciężaru gatunkowego zagłady ludzkości, a brak kolorów jakoś mocno nie rzucał się w oczy. Zwracam jednak uwagę, że powyższe strony i okładki mają bardzo dobrze nałożone kolory, naprawdę efektownie to wygląda.

Po dwóch tomach chce się więcej, we mnie fana już macie. Czekam na kolejny i Pozdrawiam!
 

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 04, 2014, 07:31:59 am »
dzięki za opinie
 :oops:


piszę scenariusze do shortów do antologii, zaraz potem biorę się za scenariusz #3

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Postapo
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 20, 2014, 03:34:08 pm »
Łatwo zarzucić "Postapo" wtórność wobec "Żywych trupów", poczynając od samego pomysłu (zombi zostały po prostu zastąpione przez ludożerców), potem skupiając się na prowadzeniu narracji, relacjach między bohaterami i dialogach (dostrzegam tu podobny rodzaj dynamiki), a kończąc na kolorach (wiem, to zbieg okoliczności) i głównym bohaterze fizycznie (i nie tylko) przypominającym Ricka Grimesa. Ale i tak powstała nowa jakość, bo komiks zrobiony jest bardzo dobrze i przekonująco sprzedaje nasz lokalny klimat. Czekam na kontynuację. :)

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 02, 2015, 02:31:40 pm »
 a tu jest okładka antologii, która będzie miała premierę w maju na FKW

Offline horror

Odp: Postapo
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 02, 2015, 02:53:23 pm »
wiadomo cos o strukturze antologii? niezalezne od siebie historie czy moze opowiesc szkatulkowa?

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 02, 2015, 08:10:37 pm »
niezależne historie

 

anything