trawa

Autor Wątek: Postapo  (Przeczytany 59283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 21, 2014, 08:55:10 am »
proszę bardzo
to jest temat o komiksie Postapo, którego nie przeczytałeś.
Twoja obsesja na moim punkcie też nie ma z Postapo nic wspólnego.
Tak samo jak Twoje teorie kto jest a kto nie jest dobrym recenzentem.

Załóż sobie temat "Daniel Gizicki jest głupi" i tam sobie trolluj.
Do widzenia

Offline Nawimar

Odp: Postapo
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 21, 2014, 09:00:14 am »
Ależ jak najbardziej odnosimy się do "Postapo"! Wymieniamy uwagi w kontekście recenzji tego komiksu, która wprawiła Cię w taki stan, że nie omieszkałeś sypać mięchem na recenzenta. Taki z tego pożytek, że przynajmniej cząstkowo się zreflektowałeś i przeprosiłeś. A to bardzo cieszy.
 

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 21, 2014, 09:03:07 am »
przeczytałeś Postapo?

Offline Nawimar

Odp: Postapo
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 21, 2014, 09:06:21 am »
Póki co pierwszą część. Niestety tak jak się spodziewałem jest słabo. Ale rysunki całkiem udane. Ten kolega ma spójny, z miejsca rozpoznawalny styl. Gdy przeczytam część drugą być może podzielę się na ten temat dłuższą refleksją.


I wtedy zapraszamy do podzielenia się uwagami :)
Kilka poniższych postów poleciało. Jak chcecie kontynuowac w tym stylu - to macie PW.
graves
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2014, 09:59:17 pm wysłana przez graves »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Postapo
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 22, 2014, 10:38:04 am »
Po powyższej dyskusji nabrałem ochoty na czytanie serii, ale widzę że w sklepie gildii 2 tom jest niedostępny. Czyżby nakład się już wyczerpał? Planowany jest może dodruk?

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 22, 2014, 10:53:09 am »

Offline brudnygarry

Odp: Postapo
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 22, 2014, 01:07:26 pm »
Cytat: Daniel Gizicki
(...) nie probujesz zrozumiec ile pracy wymaga zrobienie 100 stron komiksu.
Ciągle czuję w otoczeniu usprawiedliwianie gorszej jakości taką, a nie inną sytuacją na rynku komiksów. Kurcze, czy jest aż tak źle?

Cytat: misiokles
Ale trzeba przyznać rację - pisanie o tempie wydawniczym, że jest inne niż w Marvelu jest zwyczajnie słabe
Czy to źle, że chciałbym mieć możliwosć częstszego zaglądania do jakiejś serii?

Cytat: horror
jesli rzeczywiscie chcesz byc recenzentem i pisac recenzje i robic to dobrze to wydaje mi sie jakies pojecie trzeba miec na temat na ktory sie pisze. no chyba ze to dla ciebie normalne wymagac od innych a nie wymagac od siebie
jesli natomiast zechciales napisac swoja wlasna opinie na temat produktu, a nastepnie nazwac to recenzja i dzgac ta opinia autora w oczy to nie dziw sie ze tak, a nie inaczej ci odpowiedzial.
Rozumiem, horror, że moja recenzja mogła nie przypaść ci do gustu, tak samo jak mi komiks. Nie miałem zamiaru "dźgać" nią autora komiksu. Po prostu podzieliłem się swoją opinią, pokazując inne spojrzenie, od strony czytelnika, którego półki nie uginają się od ciężaru komiksów. Sam przyjąłem krytykę.

Cytat: Jaroslaw_D
Dopiero po przeczytaniu wątku zajrzałem ponownie do Postapo i rzeczywiście widać jakiś feler. Danielu wiesz skąd to wynika? Gdzie był popełniony błąd i co na to drukarnia?
Tutaj albo drukarnia olała sprawę i nie kontrolowała jakości podczas procesu druku, potem introligatornia, która też nie zaalarmowała na czas wydawcę, a na koniec osoba odbierająca nakład, która podpisała się pod całością.

Cytat: Daniel Gizicki
Przejrzalem sobie ten portal w ogole to to jakas swiezynka jest. (..) I oczywiscie zakladka "chetnie obejmiemy patronat". No to jak to panie gary. Zarzucasz uklady i ukladziki ale chetnie byscie w takie ukladziki weszli co?
Portal jest świeży. Nie wiedzę niczego złego w patronowaniu wydarzeń, czy dzieł. Ważne, by mieć na uwadze dobro czytelników, ponieważ to głównie dla nich tworzy się takie serwisy.
 
Cytat: Nawimar
Osobom próbującym sił w recenzowaniu czegokolwiek proponowałbym nie sugerować się uwagami kolegi (...) Zamiast tego pisać od serca i kształtować swój warsztat w oparciu np. o sprawdzonych recenzentów z prasy tradycyjnej.
Ładnie powiedziane. Krytykę najlepiej przyjąć, przemyśleć i działać dalej.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 01:14:40 pm wysłana przez brudnygarry »
"Nie, nie wiem o czym myśli ktokolwiek." - Alois Trancy

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 22, 2014, 01:47:51 pm »
Gary blagam zacznij czytac ze zrozumieniem. Czy ja warunkami rynku probuje usprawiedliwiac jakosc komiksu (która jest niska wg. Ciebie)? Caly czas odnosze sie do zarzutu ktory postawiles odnosnie cyklu wydawniczego.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 02:13:17 pm wysłana przez Daniel Gizicki »

Offline brudnygarry

Odp: Postapo
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 22, 2014, 01:58:50 pm »
Rozumiem, jednak sam wspomniałeś na festiwalu w Łodzi
Cytuj
"Oczekiwanie rok na kolejny album POSTAPO to jest trochę za długo, i chcemy naszych czytelników trochę rozpieszczać, (...) chciałbym robić takie antologie krótkich komiksów spin-off'owych, które pokazują losy innych bohaterów zupełnie niezwiązanych z serią."

Rozumiem, że nikt wam nie zapłaci za większe skupienie się nad serią, jednak, czy faktycznie takie antologie będą wydawane? Po części to mogłoby zadowolić takich "niecierpliwych" jak ja.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 02:04:43 pm wysłana przez brudnygarry »
"Nie, nie wiem o czym myśli ktokolwiek." - Alois Trancy

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 22, 2014, 02:07:26 pm »
chłopie, zaczynasz mnie irytować. Przestań mi walić po oczach co chwilę, że mój komiks ma niską jakość, albo że się przy pracy nad nim nie skupiam. Rozumiem, że Ci się nie podoba, już to napisałeś w recenzji, to jest Twoje zdanie itd. Ale powtarzanie tego co chwile zwłaszcza w rozmowie z autorem jest niegrzeczne i denerwujące. Więc daj sobie na wstrzymanie.

a skoro zapowiedziałem, że będę robić antologie to one będą.
Nie zwykłem rzucać słów na wiatr.

Offline brudnygarry

Odp: Postapo
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 22, 2014, 02:19:01 pm »
Nie to miałem na myśli, jeśli tak to odebrałeś to wybacz. Chodziło mi o przeorganizowanie sił z innych projektów na Postapo. Wiem, że macie rzeczy, które przynoszą większe dochody.
"Nie, nie wiem o czym myśli ktokolwiek." - Alois Trancy

fragsel

  • Gość
Odp: Postapo
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 22, 2014, 02:20:10 pm »
no właśnie... po co wam dochody? nie lepiej zrobić komiks dla garry'ego?

{czy to nie dziwne, że nowoprzybyły członek forum zna doskonale wasze dochody?}

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 22, 2014, 02:24:24 pm »
Cytuj
Czy to źle, że chciałbym mieć możliwosć częstszego zaglądania do jakiejś serii?
to super, ale nie wydajemy w Marvelu. Tylko w malutkim wydawnictwie, które po godzinach prowadzi trzech miłych chłopaków, wykładając na wszystko kasę z własnej kieszeni. Tak samo jak autorzy tego komiksu robią to wtedy kiedy mają czas a nie jako codzienną pracę.
Dlatego Twoje porównanie do Marvela jest niezbyt mądre i świadczy o ignorancji i niestety lenistwie bo powinieneś to sprawdzić przed publikacją recenzji.

Cytuj
Nie to miałem na myśli, jeśli tak to odebrałeś to wybacz. Chodziło mi o przeorganizowanie sił z innych projektów na Postapo. Wiem, że macie rzeczy, które przynoszą większe dochody.
przepraszam, ale jesteśmy faceci czasem używamy mocniejszych słów więc bez obrazy.
Czy Ciebie poj***ło?
Pracę mam rzucić i robic dla Ciebie komiks?
zlecenia mam olewac i robic dla Ciebie komiks?
mam się zamknąc w domu i robic dla Ciebie komiks?

kurna chłopie zastanów się czy Twoje wyobrażenie jaka jest relacja autor-czytelnik nie jest czasem błędne

edit:
tak w ogóle to Tobie się wydaje, że ile my na tym komiksie zarabiamy co?
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 02:30:06 pm wysłana przez Daniel Gizicki »

Offline brudnygarry

Odp: Postapo
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 22, 2014, 02:30:18 pm »
{czy to nie dziwne, że nowoprzybyły członek forum zna doskonale wasze dochody?}


Chyba się zagalopowałeś fragsel. Wystarczłoby się cofnąć w tej rozmowie, a sam dostrzegłbyś posta, gdzie Daniel wspomina o bardziej dochodowych zajęciach niż tworzenie serii Postapo
"Nie, nie wiem o czym myśli ktokolwiek." - Alois Trancy

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Postapo
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 22, 2014, 02:30:43 pm »
Nie to miałem na myśli, jeśli tak to odebrałeś to wybacz. Chodziło mi o przeorganizowanie sił z innych projektów na Postapo. Wiem, że macie rzeczy, które przynoszą większe dochody.
to super, ale nie wydajemy w Marvelu. Tylko w malutkim wydawnictwie, które po godzinach prowadzi trzech miłych chłopaków, wykładając na wszystko kasę z własnej kieszeni. Tak samo jak autorzy tego komiksu robią to wtedy kiedy mają czas a nie jako codzienną pracę.
Dlatego Twoje porównanie do Marvela jest niezbyt mądre i świadczy o ignorancji i niestety lenistwie bo powinieneś to sprawdzić przed publikacją recenzji.
przepraszam, ale jesteśmy faceci czasem używamy mocniejszych słów więc bez obrazy.
Czy Ciebie poj***ło?
....................


Danielu... niepotrzebnie się unosisz.
Doszliśmy już do wniosku, że brudnygarry nie zna realiów teraźniejszego polskiego komiksu. na spokojnie powinieneś mu to wytłumaczyć dosyć popularnym już stwierdzeniem:

Co robi polski autor komiksów po pracy/w wolnym czasie? Rysuje/pisze komiksy.

Wtedy by zrozumiał, że w Polsce nie ma opcji, żeby osoby tworzące komiksy (polskie - na rynek krajowy) dały radę z tego wyżyć. Więc muszą się skupić na pracowaniu na etacie (w większości przypadków w ogóle z komiksem nie związanym), a komiksami zajmują się dopiero po tymże.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

 

anything