Autor Wątek: Postapo  (Przeczytany 59244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Postapo
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 27, 2015, 10:54:58 am »
Panie Danielu,

na Pana miejscu Krzysztofowi Budziejewskiemu, Grzegorzowi Pawlakowi i Joannie Karpowicz postawiłbym pomnik! Te trzy rozdziały, w najnowszej antologii po prostu zrobiły na mnie piorunujące wrażenie! Cały komiks stoi na wysokim, różnorodnym poziomie. Czuć świeżość i nie wiem czy dobrze odebrałem - zabawę twórców. Bardzo ciekawy pomysł, szkoda tylko że wydanie zeszytowe, nie za bardzo pasuje do poprzednich tomów. Wiem, że Postapo tworzy panoramę na grzbietach, ale taka antologia spokojnie mogłaby być ostatnim tomem, czy pierwszym z dodatkowych. A tak na półce, trochę nie ma tego jak zestawić obok siebie.

I na koniec jeszcze raz muszę pochwalić "Luksus i styl" Pana i Krzysztofa Budziejewskiego! :smile:

Pozdrawiam!

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 02, 2015, 10:30:34 am »
Dzięki! To prawda - mam wielkie szczęście jeśli chodzi o rysowników :)
(i proszę mnie nie "panować" ;))

Offline kenji

Odp: Postapo
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 02, 2015, 11:32:01 am »
Czy komuś sie udało złożyć zamowienie na Postapo w imago. Com. Pl??

Ja juz czekam prawie miesiąc ... Kasa wpłacona , 3 maile bez odpowiedzi ... Hmm

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Postapo
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 19, 2015, 01:32:38 pm »
W "Antologii" nie ma słabej pracy. Oczywiście największe wrażenie robi ta Joanny Karpowicz, niemniej wyróżnić chciałbym jeszcze komiksy Mateusz Skutnika i Małgorzaty Szymańskiej.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 19, 2015, 03:05:17 pm »
W "Antologii" nie ma słabej pracy. Oczywiście największe wrażenie robi ta Joanny Karpowicz, niemniej wyróżnić chciałbym jeszcze komiksy Mateusz Skutnika i Małgorzaty Szymańskiej.


Zgadzam się. Antologia jest naprawdę kozacka, choć tak różnorodna graficznie. Podoba mi się też to, że pokazane zostało spojrzenie na postapo z różnych stron i perspektyw. Jest nawet mowa o tym, że dla kogoś przyniosła ona...szczęście.


Kolejny raz na plus Daniel Gizicki, który odnalazł się przy tak różnorodnych rysownikach i przy zróżnicowanym podejściu do tematu.


Według mnie najlepsza historia to "Niedługo wakacje".


Aha ja mam pytanie - skąd do cholery autorzy "Nocne Polaków rozmowy" zna sytuację kibicowską w Łodzi?! :)



"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 19, 2015, 03:46:50 pm »
przez kilka lat bywałem przynajmniej raz w miesiącu w Łodzi, więc obiło mi się o uszy gdzie są za kim ;)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 19, 2015, 05:03:50 pm »
przez kilka lat bywałem przynajmniej raz w miesiącu w Łodzi, więc obiło mi się o uszy gdzie są za kim :wink:


aha, heh to był dla mnie szok, po przeczytaniu tej historii :smile:


ehh ta propaganda sukcesu  :wink:

edit: a tak w ogóle to kilka słów o Postapo na blogu  :wink:

http://jaroslawd.blogspot.com/2015/06/recenzja-daniel-gizicki-i-inni-postapo.html
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2015, 09:38:50 am wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 15, 2015, 01:04:38 pm »
3 album napisany, Krzysiek rysuje, przewidywana premiera MFKiG 2015. Zastanawiamy się nad tytułem tomu i na razie jest propozycja "Postapo: Są łatwe i trudne wybory".
A w środku samo dobro (i trochę zła też ;))

Offline Kokosz

Odp: Postapo
« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 15, 2015, 08:32:49 pm »
A jakieś dodruki też będą?

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #159 dnia: Lipiec 15, 2015, 10:32:22 pm »
nie chcę obiecywać na 100%

Offline arab555

Odp: Postapo
« Odpowiedź #160 dnia: Lipiec 16, 2015, 09:25:02 am »
pierwszy tom by się przydał, więc czekamy na dodruk!

Offline Kokosz

Odp: Postapo
« Odpowiedź #161 dnia: Lipiec 16, 2015, 12:31:05 pm »
nie chcę obiecywać na 100%

To już coś :) Tego się będę trzymać.

Offline Itachi

Odp: Postapo
« Odpowiedź #162 dnia: Lipiec 16, 2015, 05:03:28 pm »
przewidywana premiera MFKiG 2015.

Oby wszytko udało się wydać w terminie, jak to mówią pora na porządny kawałek mięcha.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Postapo
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 17, 2015, 08:55:35 am »
Poniedziałek przyniósł deszcz (przynajmniej na Śląsku) i bardzo złe wiadomości. Bardzo Was przepraszamy ale niestety jesteśmy zmuszeni przesunąć premierę 3 tomu serii "Postapo" na Festiwal Komiksowa Warszawa (maj 2016). Krzyśkowi zmarł komputer i niestety istnieje ryzyko, że wraz z nim zmarły także gotowe plansze ponad połowy albumu. Bądźmy jednak dobrej myśli licząc, że da się je odzyskać. Postaramy się jakoś wynagrodzić Wam oczekiwanie i być może uda się jednak na październik przygotować jakąś niespodziankę. Prawdopodobnie wtedy pojawi się także wyczekiwany przez wielu dodruk 1 tomu czyli "Postapo: Nienormalna normalność". Jeszcze raz bardzo przepraszamy za obsuwę...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Postapo
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 17, 2015, 09:17:52 am »
A nie można przenieść MFKiG na inny termin? ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope