Autor Wątek: Polski Duch  (Przeczytany 4274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Polski Duch
« dnia: Wrzesień 05, 2013, 10:22:57 am »
Jakby ktoś jeszcze nie wiedział to w sieci pojawił się kolejny polski superbohater - Polski Duch!
Czy to dobre? Czy to fajne? Sami zdecydujcie.


http://polskiduchkomiks.blogspot.com/


https://www.facebook.com/PolskiDuchKomiks
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2013, 10:43:18 am »
Widziałem,  bardzo przypomina Flasha.

Offline Jaszcząb

Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2013, 10:56:38 am »
Jak dla mnie, to te pierwsze plansze nie wyglądają najlepiej. O ile kupuję "brzydotę" postaci w komiksach np. Macieja Pałki, tak tu widać, że ktoś chciał narysować ładną kobietę, a wygląda jakby coś było z nią mocno nie tak (szczególnie w ostatnim kadrze coś dziwnego stało się z jej głową). Facet też wygląda jak troglodyta (chyba, że to zamierzone). Do tego te powklejane dyplomy, strona internetowa na monitorze komputera, efekt dymu z papierosa, poświaty wokół monitora, no źle to wygląda.
W ogóle cała koncepcja, kolejnego polskiego superbohatera, który już samą nazwą i strojem krzyczy, że to polski superbohater, jest pójściem po najmniejszej linii oporu. No ale zobaczymy co z tego wyniknie dalej.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2013, 11:46:08 am »
jak to jest komiks internetowy, powinni paski jednak robić poziome, a nie pionowe. nawet dzieląc strony (jak ma to miejsce normalnie w komiksach online).

Póki co rzecz sprawia pozytywne wrażenie. Graficznie jest bez szału, ale gorszych wyrobników w komiksach Marvela widziałem. Dialog sympatyczny. Kolory imho bardzo profesjonalnie nałożone.

Bardzo mocno trzymam kciuki.

----


(Trzeba by (kiedyś) tych naszych rodzimych superhero (tych, nazwijmy to, poważniejszych, nie parodie) wciągnąć do jednego wydawnictwa. Gościnne występy, crossovery, wspólni wrogowie...)

Offline vision2001

Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2013, 11:58:41 am »
(Trzeba by (kiedyś) tych naszych rodzimych superhero (tych, nazwijmy to, poważniejszych, nie parodie) wciągnąć do jednego wydawnictwa. Gościnne występy, crossovery, wspólni wrogowie...)
To jest bardzo dobra myśl :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2013, 12:09:37 pm »
[podjarany Emeryt mode on]

Kruca, nawet taki Jan Hardy bez problemu może się odnaleźć we współczesnej Polsce, w jakiejś bryle lodu w Morskim Oku (kontynuując nawiązania do Kapitana Ameryki) ;-)

Podoba mi się ta mocna Polskość tych herosów. I ich przeciwnicy mogliby śmiało być nawiązaniem do polskich klechd, legend i baśni.

Smok Wawelki, przebudzony ze snu i niszczący miasto.
Lajkonik, jeździec apokalipy.
Popiel, władca myszy.
Kosynierzy zombie, powstali spod Kopca.

tylko brać :-)

Offline Nawimar

Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2013, 12:22:32 pm »
Na upartego obyłoby się bez bryły lodu. Wystarczy małe zawirowanie czasoprzestrzenne i całość barwnego towarzystwa (nie wyłączając Rycerza Ciernistego Krzewu) znajdzie się o właściwej porze i miejscu by wybronić Rzeczpospolitą przed - dajmy na to - mongolskimi arcymagami ;) Podobny motyw przećwiczono już chyba na wszystkie sposoby (m.in. w "Armageddon 2001: Inferno"), ale kto wie czy swojskość nie nadałaby podobnym projektom sporej dozy urokliwości.
 
Gorzej jeśli część twórców (np. Jakub Martewicz o którego projektach dawno nic już nie słychać) dała sobie na wstrzymanie (tudzież wyczerpała się dotacja unijna).

Offline Toranga

Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2014, 10:06:10 pm »
Kurcze, nie rozumiem dlaczego ale nikt (włączając w to twórców) nie wrzucił na tym forum informacji o crowd-fundingu "Polskiego Ducha".

Szkoda zwłaszcza, że sam się dopiero dowiedziałem, a akcja ma się już ku końcowi.

Sprawdzić Ducha można tutaj:
http://polskiduchkomiks.blogspot.com/
a wesprzeć można tutaj:
https://polakpotrafi.pl/projekt/polski-duch

W chwili obecnej zebrano 3147 zł z potrzebnych 5000 zł, szanse ciągle są, bo w ciągu ostatnich 5-6 godzin przybyło jakieś 600 zł (łudzę się, że przynajmniej częściowo dzięki mojemu postowi na forum Avalonu).

Za 25 zł można kupić sobie papierowe wydanie, o ile dojdzie do publikacji, tj. zebrane zostanie 5000 zł, a jeśli kwota nie zostanie zebrana pieniądze wracają na konto. Więc nie jest to zwykła jałmużna, a myślę, że 25 zeta za komiks i możliwość wywarcia wpływu na polski rynek komiksowy to nie dużo. Oczywiście można dać mniej albo więcej i w zależności od kwoty dostać różne bonusy (szczegóły w linku).

Z Tomkiem Kleszczem zwykle nie zgadzam się w opiniach na temat komiksów, ale w tym przypadku trzymam za niego kciuki.
 
 Liczę, że znajdzie się parę osób chętnych wesprzeć tą inicjatywę, bo chciałbym dostać "Polskiego Ducha" w papierze.

Offline Koalar

Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2014, 10:16:29 pm »
Było zgłaszane w odpowiednim dziale.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Toranga

Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2014, 10:20:47 pm »
No fakt. Widać nie dość intensywnie szukałem...

celtic

  • Gość
Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2014, 04:32:48 am »
Mam nadzieje, że jeśli projekt nie wypali, to autor spróbuje ruszyć z podobnym projektem na wspieram.to. Tam według mnie łatwiej znaleźć chętnych na komiksowe publikacje.

Offline papierek

Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2014, 08:08:35 am »
No i pupa. Było bardzo blisko. Też uważam, że Autor powinien wystartować na wspieram.to. Pamiętam na Pyrkonie byłam na wykładzie pana w gariturze (przezesa?) z PolakPotrafi i odniosłam wrażenie takiego chłodnego, poważnego profesjonalizmu. To było spoko (może poza tym, że pierwszą rzeczą jaką wyświetlił na rzutniku to jego zdjęcie rodem z profilu na goldenline;)) ale potem trafiłam na jakąś ofertę współpracy z wspieram.to i tam wszystko było takie luzackie. Ludzie którzy ogarniają to, co robią, a przy okazji bawią się swoją pasją. Stąd stwierdziłam, że takie projekty jak komiksy czy erpegi to lepiej na WT, bo tam czują bazę;)

A wracając do tematu Polskiego Ducha. Przyznam się szczerze, że mierzi mnie kreska. Ja wcale nie rysuję lepiej (a obracam się w podobnych klimatach), więc powiedzmy że nie powinnam się czepiać, ale jednak - czasem nawet rozkład  czerni mnie denerwuje i przeszkadza w czytaniu.

Czego jednak nie mogę odmówić, to klimatu. Czuję taką Polskę w tym. Taki lekki absurd wymieszany z typowym bareizmem. To mi się podoba bo to jest polski duch, nie próbuje być jakimś amerykańskim orłem (chociaż Orzeł jest całkiem całkiem). I chyba jeden z większych powodów niedobrnięcia w kampanii mogę wskazać fakt, że było po prostu za mało materiału do poczytania. Tak jakby Autor myślał, że czytelnik wie już wystarczająco.

Tak więc - Autorze, jeśli czytasz - zachęcam do wznowienia kampanii, lekkich modyfikacji, sięgnięcia po więcej pomocy (żeby nie było że tylko marudzę, mogę też zaoferować moją skromną osobę:P) i włożenia w to jeszcze raz pracy, bo warto.

Jak jeszcze mój zastrzyk gotówki się zbiegnie z czasem kampanii to masz mój portfel :P
"Jego życie to bajka o agresywnych ludziach, gdzie i dobra i zła strona może Ci przychrzanić. Jedyną różnicą od czasu, gdy się dowiedział o tym, jak naprawdę to wygląda, to fakt, że nikt już nie musi wokół niego stąpać na palcach.
Teraz obie strony mogą używać czołgów."

http://www.facebook.com/PapierkiSketchbook

Offline Mefisto76

Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2014, 10:27:01 am »
No i pupa. Było bardzo blisko...

Brakło ponad 36% -   więcej niż 1/3 to "bardzo blisko"?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2014, 03:32:27 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline vision2001

Odp: Polski Duch
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2014, 08:00:55 am »
Brakło ponad 36% -   więcej niż 1/3 to "bardzo blisko"?
Brakowało dużo.
Przeczytałem całość, która jest dostępna online - jak dla mnie świetnie napisana rzecz, wciągająca historia, fajny główny bohater i ten tajemniczy Polski Duch. Co do strony graficznej to choć mnie nie zachwyca jest całkiem spoko.
Sam nie zasiliłem tego projektu, ponieważ wg mnie sam standard wydania komiksu (format B5; 48 stron) vs jego cena (25 pln) lub też proponowane progi cenowe i gratisy z tego wynikające nie przekonały mnie do dodania cegiełki od siebie.
No chyba, że obniżyliby cenę do 20 pln lub powiększyli format do A4...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2014, 08:06:22 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything