Autor Wątek: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks  (Przeczytany 26907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 01, 2014, 09:54:53 am »

Witajcie po kilku miesiącach.
Ostatnio sporządziliśmy egzemplarze demonstracyjne naszego komiksu i wysłaliśmy je do wydawców. Z okazji tego, że zostało nam ich jeszcze kilka postanowiliśmy zorganizować KONKURS w którym można będzie wygrać taki własnie egzemplarz, zawierający pierwsze 42 strony ze 140 stronnicowej całości wydrukowane na pięknym kredowym papierze. Do kolekcji jak znalazł :biggrin:


Więcej szczegółów znajdziecie tu:
  www.wybrani-komiks.pl/konkurs/
  www.facebook.com/Komiks.Wybrani

Jeżeli chcecie sprawdzić nasz komiks i przekonać się czy warto czekać na finalny efekt to zapraszamy do udziału - wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie.

Co wy na to? Skusicie się? :biggrin:


Pozdrawiam

P.S. Powinniśmy na pojawić się koło poniedziałku na Zioniolu.

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2014, 07:46:27 pm »
Właśnie opublikowaliśmy projekt okładki pełnego albumu. Możecie go oglądnąć tutaj:


http://wybrani-komiks.pl/okladka/



Offline turucorp

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2014, 08:26:47 pm »
Właśnie opublikowaliśmy projekt okładki pełnego albumu. Możecie go oglądnąć tutaj:

mam nadzieje, ze to tylko wstepny projekt?
kilka uwag technicznych:
-jak rozumiem ma to byc komiks rysowany "w miare" realistycznie? czyli skroty perspektywiczne musza miec zachowane proporcje, a tutaj niestety postac w skafandrze jest "rozjechana" (za dlugi korpus wzgledem reszty ciala)
-spieprzone dlonie w rekawicach (szczegolnie ta trzymajaca helm)
-przy takiej perspektywie czesto pojawia sie problem z gabarytami, jezeli dlonie ofiar leza tuz obok stop to nie moga byc od nich wieksze.
-zbiornik na plecach jest tez "rozjechany"
-przewod laczacy kombinezon ze zbiornikiem ma optycznie caly czas taka sama srednice? itd. itp.
-kwestia swiatlocienia, dlonie, na pierwszym planie, czyli blizej zrodla swiatla, a rzucaja minimalny cien (a miejscami wcale), helm i kombinezon w dloniach nie rzucaja zadnego cienia?
-struga swiatla ma przeciwna perspektywe w stosunku do cienia kosmonauty?
Okladka jest wizytowka komiksu, pierwszym impulsem, ktory czesto decyduje o zakupie, jezeli jest "puszczona", to niestety czesto przeklada sie na odbior calosci.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 13, 2014, 09:13:34 am »
Miałem tego farta, że trafiła do mnie wersja "początkowa", więc napiszę kilka słów.

Po pierwsze bałem się tego komiksu deko, z powodu rysunków, ale ogólnie nie jest źle. Jedna rzecz mogła by być poprawiona. Pomimo iż jeden z bohaterów jest łysy, to i tak mam problemy żeby wiedzieć na kogo patrze. Pierwszy raz jak (i chyba z dwa razy później też) otworzyłem komiks, to otworzył mi się na środku, i obawiałem się, że będzie za bardzo przegadany, ale okazało się, ze to był po prostu jednorazowy opis. więc ok.
Spoiler: pokaż
Jak zobaczyłem kapsuły i jedną osobę, która się wybudziła, od razu pomyślałem "ciekawe, ile osób tym razem w kapsułach okaże się martwymi", ale ok. czytałem dalej.
I można powiedzieć, że wsiąkłem, i tak jak sama rogrywka nie jest aż tak nowatorska, to chętnie przeczytałbym komiks dalej. Zawsze w takich momentach boję się zakończenia, bo nie wszyscy scenarzyści potrafią ładnie zakończyć watek. A jednak nazwiska scenarzysty nie za bardzo kojarzę. Ale to się okaże. Jakkolwiek - komiks jest dla mnie zaskoczeniem na plus.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 07, 2014, 10:01:28 pm »
Mam wielką przyjemność poinformować Was, że nasz komiks zostanie opublikowany nakładem oficyny KOT w kropki ze Szczecina. Jego premiera odbędzie się na najprawdopodobniej na tegorocznym festiwalu Komiksowa Warszawa, gdzie będzie go można nabyć na stanowisku Wydawnictwa Ongrys.


Więcej informacji za kilka dni.


Offline Itachi

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 07, 2014, 10:03:19 pm »
Słyszałem, słyszałem! Gratuluję i życzę dobrego wyniku sprzedaży :wink:

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 14, 2014, 01:48:05 pm »
Dzięki za miłe słowo.


A do wszystkich którzy są zainteresowani naszym albumem informuję, że będzie on wyposażony w nową okładkę autorstwa Łukasza Rydzewskiego. Ze względu na to, że mamy małą awarię bloga, podaję link do alei komiksu gdzie można ją zobaczyć:


http://www.alejakomiksu.com/nowosci/20034/Okladka-Wybranych/




Offline vision2001

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 21, 2014, 02:16:19 pm »
Za info z profilu na FB:

WYBRANI NA KOMIKSOWEJ WARSZAWIE!
Zgodnie z zapowiedzią nasz komiks pt. „Wybrani” będzie miał swoją premierę podczas tegorocznej edycji Festiwalu Komiksowa Warszawa. Komiks będzie dostępny od soboty ( 24.05. ) na stoisku wydawnictwa ONGRYS – nr stoiska 331G. Gdyby ktoś miał ochotę nas spotkać to pojawimy się również w sobotę około godziny 10 i będziemy się kręcić w pobliżu przez jakiś czas.
Komiks ostatecznie liczy 138 stron formatu 165x235 mmi tak jak informowaliśmy wcześniej zostanie wydany przez oficynę KOT w kropki ze Szczecina.
Pozdrawiamy Was Wszystkich. Dziękujemy za wsparcie oraz zainteresowanie i mamy nadzieję, że zobaczymy się na festiwalu!


Więcej szczegółów na: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=250936091759384&set=a.176481529204841.1073741828.175661329286861&type=1
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 27, 2014, 09:51:59 am »
KUP KOMIKS "WYBRANI"


Nasz komiks można już kupić bezpośrednio od nas. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj:


http://wybrani-komiks.pl/kup-komiks-juz-teraz/


Zapraszamy do zakupu!

Offline Itachi

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 27, 2014, 11:29:43 am »
Poczekam do wypłaty i z pewnością zamówię, bardzo fajna propozycja cenowa :wink:

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 27, 2014, 11:17:18 pm »
Dzięki za miłe słowo i zamówienie. Zapraszamy resztę forumowiczów:)

Offline Itachi

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 03, 2014, 05:14:27 pm »
Oto moje wrażenia po lekturze Wybranych, jest to kopia maila jaką wysłałem do autorów. Nie chce mi się przepisywać tego innymi słowami...

Witam, zgodnie z obietnicą podzielę się swoją opinia po lekturze. Pierwsze co przychodzi mi do głowy, to świetny scenariusz. Przez cały komiks, czytelnik wyobraża sobie wygląd planety, a tutaj niespodzianka;) Bardzo dobre posunięcia, nie wiem czy zamierzone, ale bardzo dobre. Do tego samo zakończenie, sprytne. Ja stawiałem na
Spoiler: pokaż
Kapitana (mającego jakiś środek mogący zmylić załogę, co do swojego stanu zdrowia),
a tutaj wielkie zaskoczenie. Bardzo inteligentnie poprowadzone postacie, wzajemne oskarżenia wypadły realnie, za co spory plus. Postacie są krwiste, wyraziste, niejednoznaczne. Intryga może na pierwszy rzut oka wydawać się oklepana, ale Państwa modyfikacje wyróżniają ten tytuł. 

Odnośnie rysunków to jedyne zastrzeżenie mam do scen balistycznych, gdzieś uciekły proporcje i widać różnicę z innymi kadrami
Spoiler: pokaż
(np. Liz uderzająca gaśnicą Spikea)
. Reszta jest ok, styl Igi pasuje do nastroju komiksu.
   
Okładka na żywo prezentuje się efektownie, bardzo przypadła mi do gustu.

Całość wydania bardzo dobra, jak na cenę. Wybaczcie mi, ale wydaje mi się, że kwota na poziomie 25 zł, jest zbyt mała, bo komiks jest naprawdę dobry!

Przyznam się, że gustuję w komiksach superhero, a od rodzimych twórców jakoś mnie nie przekonywały. Tutaj sytuacja się zmieniła, może jakaś kontynuacja? Bo potencjał dalej jest;)

Pozdrawiam i gratuluję dobrego komiksu!

Offline kas1

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 03, 2014, 06:39:27 pm »
Zostałem przekonany i właśnie złożyłem zamówienie  :cool:

Offline Itachi

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 03, 2014, 07:01:07 pm »
Fajnie :biggrin:


Offline peta18

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 03, 2014, 07:42:32 pm »
A ja probuje przeczytac ten komiks i mi slabo idzie. Do fabuly nie mam wiekszych zastrzen poki co, ale nie moge przebic sie przez rysunki. Wygladaja zle i podejrzewam, ze odbiera mi to cala przyjemnosc z lektury. Jutro kolejna przymiarka.
Buk, Hodor i Dziczyzna