Autor Wątek: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks  (Przeczytany 26873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 03, 2014, 07:46:58 pm »
A ja probuje przeczytac ten komiks i mi slabo idzie. Do fabuly nie mam wiekszych zastrzen poki co, ale nie moge przebic sie przez rysunki. Wygladaja zle i podejrzewam, ze odbiera mi to cala przyjemnosc z lektury. Jutro kolejna przymiarka.
Ja przeczytałem komiks dość szybko i bez zbędnego przymuszania się. Fabuła rzeczywiście niezła i dobrze poprowadzona. Graficznie niestety nie jest to dzieło komiksowe, które powala - wystarczy spojrzeć na twarze bohaterów oraz ich aparycję. Ale nie powiem, by to bardzo zaburzyło odbiór całości tego tytułu.
Ogólnie komiks oceniam na plus i polecam fanom Crichtona (klimat trochę jak w KULI) czy lemowskiego Solaris.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline pa3ck

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 03, 2014, 08:03:48 pm »
A wchłonąłem komiks w ciągu godziny. Lektura trzyma w napięciu do końca ( tylko przez przypadek nie otwórzcie sobie ostatnich stron komiksu bo będzie po zabawie). Same rysunki trochę nie w moim stylu ale niektóre z nich całkiem fajne. Fabuła kojarzy mi się z thrillerami SF z lat 90tych ( Kula lub Ukryty Wymiar).

Komiks zamówiłem przez maila od autorów. Szybka wysyłka, autograf gratis. Jednak jak komuś zależy na bezpiecznej podróży komisu, najlepiej dopłacić do wysyłki , bo zwykła jest wysyłana w kopercie bębelkowej i akurat miałem tego pecha, że mi poczta go uszkodziła :/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2014, 08:09:53 pm wysłana przez pa3ck »

Offline Itachi

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 03, 2014, 08:29:15 pm »
Jeśli chodzi o rysunki, to w takim klimacie w takiej formie mi pasowały. Sceny batalistyczne wyglądały słabiej, ale niektóre kadry były naprawdę udane. Warto zauważyć, że jest to dopiero pierwszy komiks, więc trudno oczekiwać bombowych lotów.
Ja widzę spory potencjał, a scenariusz to jeden z najlepszych w tym roku. Przed chwilą przeczytałem ponownie i ponownie:

wchłonąłem komiks w ciągu godziny

 :wink:

Offline peta18

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 03, 2014, 08:47:21 pm »
Sceny batalistyczne wyglądały słabiej, ale niektóre kadry były naprawdę udane.
Ale o jakich scenach batalistycznych piszesz, bo w tym komiksie ich brak :) Sceny bojki to jeszcze nie sceny batalistyczne.

Przeczytalem do konca. Scenariusz spoko, choc miejscami byly drobne mielizny i dluzyny. Zakonczenie zaskakujace. Na plus klimat starych filmow sf. Ale mimo wszystko nie umiescilbym tego komiksu w pierwszej setce. Ale dobrze, ze sie Wam podoba, zatem brawa dla autorow.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 04, 2014, 10:13:26 am »
Trochę mnie poniosło z tym określeniem :wink:

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 05, 2014, 10:24:04 am »
Fajnie, że komiks generalne Wam się podoba. Po całej batalii z jego stworzeniem i wydaniem, fajnie jest, szczególnie dla nas debiutujących twórców, poczytać pozytywne opinie.


Co do pakowania paczek to po tym zgłoszeniu od pa3ck'a zaczęliśmy je porządniej zabezpieczać, więc teraz nie ma już obawy żeby ktoś dostał uszkodzony egzemplarz.


Dodatkowo komiks można już nabyć w sklepie Gildii.




Offline Itachi

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 05, 2014, 09:14:53 pm »
Dodatkowo komiks można już nabyć w sklepie Gildii.

Już jest niedostępny, czyżby tak szybko się rozprowadził cały jeden rzut?

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 05, 2014, 09:25:45 pm »
Hmm... Na to wygląda. Nie mogę potwierdzić na 100% bo z nimi nie gadałem, ale jak był, a teraz go nie ma to chyba wyszedł:)


Dziś wysłałem do Oazy Komiksu i wiem, że Incal wziął kilka, ale jeszcze nie maja ich w ofercie.

Offline wasilmw

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 06, 2014, 04:53:46 pm »
Niedawno przeczytałem Wybranych. W liście przysłanym z komiksem proszono o opinię, także takową zamieszczam poniżej.
Komiks kupiłem bezpośrednio ze strony twórców - cenowo ok, a dodatkowo autaograf i życzenia - od razu odpowiem - lektura okazała się przyjemna  :smile:

Bardzo fajnie się czyta - ciekawy scenariusz i wciągająca fabuła - podobało mi się. Zakończenie dość nieoczekiwane (chociaż po przeczytaniu całości wydaję się właściwe) - spinające wszystko w fajną całość. Co do rysunków - nie moje klimaty trochę, zwłaszcza jeżeli chodzi o rysunki postaci. Niemniej jednak w żaden sposób nie rzutuje to na pozytywnym odbiorze komiksu - ogólnie polecam tą rodzimą pozycję każdemu - fajny projekt godny wsparcia!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 07, 2014, 05:34:43 pm »
Hmm... Na to wygląda. Nie mogę potwierdzić na 100% bo z nimi nie gadałem, ale jak był, a teraz go nie ma to chyba wyszedł:)


Dziś wysłałem do Oazy Komiksu i wiem, że Incal wziął kilka, ale jeszcze nie maja ich w ofercie.

Czy nakład tego tytułu jest tajemnicą?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 08, 2014, 07:55:57 pm »
wasilmw - Cieszę się, że komiks Ci się podobał i dziękuję za podzielenie się opinią.


Jaroslaw_D - nakład nie jest żadną tajemnicą i wynosi 200 szt.


Ci z Was którzy śledzą naszego facebooka już widzieli, a dla reszty podaję linka pod którym można oglądnąć bardzo fajny fanart przedstawiający Elizabeth - bohaterkę naszego komiksu. Ilustrację wykonała szczecińska rysowniczka Sara Sapkowska:


http://wybrani-komiks.pl/fanart-od-sary-sapkowskiej/


Offline Itachi

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 08, 2014, 08:38:10 pm »

Jaroslaw_D - nakład nie jest żadną tajemnicą i wynosi 200 szt.


Tak gdzieś obstawiałem, powinno się szybko rozejść.

Offline horror

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 21, 2014, 09:49:33 am »
przeczytalem i w sumie jest co chwalic. stare SF z tajemnica i paranoja/narastajacym szalenstwem w tle. narracja troche zbyt chaotyczna w trakcie gdy bohaterowie obrzucaja sie nawzajem oskarzeniami ale moze tak to bylo zaplanowane zeby ukazac narastajaca psychoze.

jedyne co mi zgrzytnelo dosc powaznie to to ze bohaterowie leca do planety na krancu galaktyki a nie na kraniec ukladu slonecznego - jakos nie moge przejsc obojetnie od takich wewnetrznie sprzecznych informacji.

twist koncowy jak najbardziej ok. rysunki postaci a twarzy szczegolnie moga powodowac zniechecenie do dalszego czytania ale fabula wynagradza w zupelnosci te braki.

mam nadzieje ze zobacze jeszcze inny komiks tego duetu bo jak na debiut to swietny komiks.

pozdrawiam twórców

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 24, 2014, 08:04:07 am »
przeczytalem i w sumie jest co chwalic.


Dzięki za kolejną pozytywną opinię. Cieszy mnie to zwłaszcza, że obserwowałeś ten wątek od dłuższego czasu.


Tak gdzieś obstawiałem, powinno się szybko rozejść.


Idzie tak sobie - ani szybko ani wolno. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że szybciej będzie się rozchodził. Niemniej jednak te 200 szt. spokojnie pójdzie - ale jakby nie było to nie jest zawrotna ilość:).

Offline horror

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 24, 2014, 10:37:44 am »
z checia bym rowniez zdobyl wasz autograf do swojego komiksu, dajcie znac jak bedziecie gdzies podpisywac komiksy w Szczecinie - moze dobra okazja bylaby szczecinska gielda komiksu na jesieni.

 

anything