Autor Wątek: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks  (Przeczytany 26871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Willard82

WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« dnia: Wrzesień 08, 2013, 08:39:20 pm »
Witajcie,
Chciałbym zaprezentować wam stronę internetową nowego, tworzonego przez nas komiksu pt."Wybrani". Na stronie znajdują się najważniejsze informacje dot. fabuły, bohaterów oraz nas - twórców komiksu. Znajduje się tam również blog który będzie systematycznie uzupełniany o nowe materiały i informacje dotyczące komiksu.
Jest nas dwoje - ja scenarzysta i ona rysownik :) Komiks tworzymy już od dłuższego czasu i powoli zbliżamy się do finału - planujemy skończyć go w okolicach końca roku. Obecnie poszukujemy wydawcy i szlifujemy rysunki i dialogi.
Jestem nowym członkiem tego forum, dotychczas jedynie obserwatorem. Teraz chciałbym wykorzystać je, żeby poznać wasze opinie, być może zmienić coś jeszcze pod ich wpływem, a przede wszystkim zobaczyć jaki jest odzew społeczności komikso-fanów na to co robimy. Proszę zatem, zerknijcie na to i dajcie znać co o tym myślicie, spędziliśmy nad tym naprawdę dużo czasu i wasze opinie są dla nas bardzo ważnie. Bardzo chcemy, żebyście wiedzieli, że coś takiego powstaje, a jeżeli was to zaintryguje wrzucimy znacznie więcej materiałów i może kilka/kilkanaście pierwszych stron, żeby pokazać jaki jest klimat całości. Zachęcam też do like'owania.


http://wybrani-komiks.pl








Offline Itachi

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2013, 09:21:41 pm »
Proponuję wrzucić kilka przykładowych stron, to zapewne ułatwi nam lepiej ocenić wartość Waszej pracy. Gratuluję pomysłu i życzę powodzenia :wink:

Offline maximumcarnage

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2013, 09:25:34 pm »
Proponuję wrzucić kilka przykładowych stron, to zapewne ułatwi nam lepiej ocenić wartość Waszej pracy. Gratuluję pomysłu i życzę powodzenia :wink:

Przecież Masz na stronie 3 przykładowe plansze. Kliknij w ,,Galeria". Ja ze swej strony powiem, że bardzo podobają mi się rysunki.
Ile stron ma liczyć ten komiks docelowo?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2013, 09:36:58 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2013, 08:37:35 am »
Cieszy mnie, że podobają ci się rysunki. Komiks docelowo liczyć będzie, a w zasadzie liczy 130-140 stron.
Jeżeli chodzi o większą ilość stron to dziś wieczorem postaram się wstawić na stronę pierwsze 10-15 stron w formacie .cbr. Komiks jest właściwie gotowy - obecnie szlifujemy rysunki i dialogi i poprawiamy niektóre strony. Wieczorem napiszę trochę więcej na temat jego fabuły.


Dziękuję za odzew.

Offline Itachi

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2013, 11:41:32 am »
Przecież Masz na stronie 3 przykładowe plansze. Kliknij w ,,Galeria". Ja ze swej strony powiem, że bardzo podobają mi się rysunki.

Wiesz co chodziło mi raczej o kilka pierwszych stron, niż trzy przykładowe plansze. Bo chyba nie mam po nim wydać werdyktu czy coś jest godne podziwu czy wręcz przeciwnie.

Jeżeli chodzi o większą ilość stron to dziś wieczorem postaram się wstawić na stronę pierwsze 10-15 stron w formacie .cbr.

No to czekam :wink:

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2013, 08:21:16 pm »
Zgodnie z zapowiedzią na stronie internetowej pojawiła się sekcja "DOWNLOAD" w której znajdziecie pierwsze 13 stron komiksu w formacie .cbr. Jednocześnie zaznaczam, że całość znajduje się cały czas w edycji. Czekamy na wasze opinie. Na dniach podamy na blogu szczegóły historii opowiadanej w komiksie. Planujemy też pokazać wam wstępne szkice i ich ostateczny wygląd. Jeżeli macie jakieś pytania, sugestie lub chcielibyście żebyśmy poruszali jakieś tematy ( np. proces powstawania tego komikstu itp. ) - piszcie !


Początek opowieści jest dostępny na stronie pod zakładką DOWNLOAD:


http://wybrani-komiks.pl/#download


lub pod bezpośrednim linkiem do ściągania:


https://docs.google.com/file/d/0B8khWlWJD3A6Yk1uQUE1VjdDclE/edit


Trzymajcie się !

Offline Koalar

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2013, 09:59:13 pm »
Wygląda dość intrygująco. Rysunki OK, przyczepiłbym się tylko do powielania elementów (jak choćby 2 takie same stopy na 2 kadrze na 13 stronie; ale ten kadr jest w ogóle nieudany), choć przy takiej liczbie stron można przymknąć na to oko.
Dajcie jednak tekst komuś obcykanemu do korekty (brak przecinków, nadmiarowe spacje przed znakami zapytania i wykrzyknikami), bo powstaje kiepskie wrażenie (nie umie poprawnie pisać, to ciekawie też pewnie nie umie).

Powodzenia i trzymam kciuki!
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2013, 07:51:04 am »
Dziękuję bardzo za opinię. Tak jak napisałem całość znajduje się cały czas w edycji. Tekst został wprowadzony po raz pierwszy na potrzeby określenia wielkości chmurek. Dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi na interpunkcje, oczywiście w wersji ostatecznej tego typu błędy będą wyeliminowane.


Pozdrawiam.




Offline graves

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2013, 07:31:59 pm »
Intrygujące.
Są rysunki do których można się przyczepić, ale scenariusz mnie zaciekawił.

Trzymam kciuki.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Yaseck

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2013, 06:45:15 am »
Brawo!
Trzymam kciuki! Może ktoś to wyda?
Szkoda tylko, że dymki nie są rysowane a wprowadzane w komputerze. Inna czcionka też by się przydała.

Pozdrawiam.

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:14:27 pm »
Dzięki za opinię. Powiem szczerze, że czcionki się naszukaliśmy i ta właśnie się nam podoba. Nawet sami ją podrasowaliśmy na swoje potrzeby. A chmurki... masz rację, chyba lepiej wyglądają te rysowane - te robione na kompie to kompromis na jaki poszliśmy, ale kto wie, może jak na koniec starczy nam czasu to wymienimy je na rysowane.

Offline adro

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:29:11 pm »
Ja tez dolaczam sie do zaciekawionych tym projektem. Moze skorzystajcie z crowdfundingu. Tworcy komiksu Tequila poszli ta droga i wszystko zakonczylo sie sukcesem
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2013, 05:41:09 pm »
@adro
Dzięki za podpowiedź. Sam osobiście jestem fanem amerykańskiego kickstartera i jakiś czas temu myślałem żeby w ten sposób zebrać środki na wydanie komiksu, ale szczerze mówiąc nie wiedziałem, że w Polsce funkcjonują tego typu portale. Naprawdę wielkie dzięki, że mi to uświadomiłeś. Poczytałem trochę o komiksie Tequila i przejrzałem stronkę PolakPotrafi za pośrednictwem której był dotowany, znalazłem tez kilka innych stron tego typu i widzę, że ten sposób dotowania ma wiele plusów. Myślę, że w tygodniu postaram się umówić na wizytę w drukarni i przygotuję plan finansowy. Będę informował na bierząco, co się dzieje w tym temacie. Jeszcze raz dzięki.


Poza tym wrzuciłem temat tego komiksu na forum Aleji Komiksu ( ale tamto forum jest wiele mniej popularne ) i mam do was pytanie - czy macie może pomysł gdzie jeszcze ogłosić się z tą inicjatywą ? Chciałbym, żeby wieść dotarła do jak największej liczby osób zainteresowanych komiksami. Proszę, jeżeli coś wpadnie wam do głowy - napiszcie.


Za chwilę wystartujemy z profilem Wybranych na facebooku.


Na koniec daję linka do bloga gdzie w piątek dokonałem wpisu dotyczącego fabuły Wybranych oraz klimatu jaki chcieliśmy uzyskać. Zaproponowałem też tematy kolejnych wpisów być może was to zainteresuje. Jeżeli macie jakieś propozycje - coś co chcielibyście się dowiedzieć lub przeczytać na blogu - dajcie nam o tym znać.


http://wybrani-komiks.pl/blog/


Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2013, 11:08:55 pm »
Hej,


Jeżeli ktoś śledzi ten wątek to informuję, że dodałem dziś na blogu wpis dotyczący tego co zainspirowało nas do stworzenia historii "Wybranych". Jeżeli jesteście zainteresowani, zapraszam na bloga.


http://wybrani-komiks.pl/blog/

Offline Willard82

Odp: WYBRANI - Nowy tworzony przez nas komiks
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2013, 10:53:10 am »
Witajcie,


Wreszcie jesteśmy obecni na facebook'u! Jeżeli spodobało wam się to co robimy i chcecie nas wesprzeć - odwiedźcie nas i polubcie.


https://www.facebook.com/pages/Komiks-Wybrani/175661329286861


Wkrótce więcej materiałów.