trawa

Autor Wątek: "Monster" (Naoki Urasawa)  (Przeczytany 105461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 05, 2014, 09:06:06 pm »
Fajnie, że jednak nie przeczytałem tej mangi od razu po kupieniu, bo oczekiwanie na kolejny tom 3 miesiące po prostu by mnie wykończyły.

Co racja to racja, takie czekanie jest strasznie męczące. Może Hanami w końcu zmieni Monstera na dwumiesięcznik :wink:

Offline hans

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 06, 2014, 08:17:19 am »
Komiks się w pewnym momencie fajnie rozkręca i wciąga czytelnika.
Szkoda tylko, że użyto tak beznadziejnej czcionki. O ile w komediowej mandze znalazłaby zastosowanie, to do poważnej historii pasuje, jak pięść do nosa :doubt:

Offline nayroth

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 09, 2014, 10:17:04 pm »
Zacząłem oglądać anime i niestety po sprawnym zawiązaniu fabuły i pierwszej konfrontacji z Johanem akcja straszliwie siada. Z ciekawego dreszczowca robi się nudna obyczajówka. Nie wspominając że główny bohater swoją naiwnością i nieudolnością zaczyna irytować, a już to jak policja prowadzi śledztwo w spr. morderstw to jeden wielki śmiech. Pamiętam jak w Death Note "L" rozpracował Kirę na podstawie poszlak, pojedynek geniuszy i w ogóle, a tutaj Monster jest znany z imienia i nazwiska, z twarzy, zeznań świadków i przez 1/5 serii nikt nic w jego sprawie nie robi... Odnoszę wrażenie że ta manga miała być jakąś rozprawką na temat kondycji ludzkiego ducha a wątek tytułowego Monstera to tylko pretekst i haczyk na czytelników. Nie wiem, może się jeszcze rozkręci, ale na razie to trochę film o facecie w łódce jest.

Offline Kubusk

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 09, 2014, 10:34:45 pm »
Zacząłem oglądać anime i niestety po sprawnym zawiązaniu fabuły i pierwszej konfrontacji z Johanem akcja straszliwie siada. Z ciekawego dreszczowca robi się nudna obyczajówka. Nie wspominając że główny bohater swoją naiwnością i nieudolnością zaczyna irytować, a już to jak policja prowadzi śledztwo w spr. morderstw to jeden wielki śmiech. Pamiętam jak w Death Note "L" rozpracował Kirę na podstawie poszlak, pojedynek geniuszy i w ogóle


Inny target, inne ambicje - Death Note był wydawany w czasopiśmie dla nastolatków, Monster - dla dorosłych. Poza tym naprawdę oczekujesz po takiej w miarę realistycznej produkcji "pojedynku geniuszy"? Naprawdę?

Monster jest znany z imienia i nazwiska, z twarzy


Monster ciągle zmienia tożsamość, a wszelkich zagrażających świadków (z wyjątkiem Tenmy i Anny) likwiduje.


Nie wiem, może się jeszcze rozkręci, ale na razie to trochę film o facecie w łódce jest.
Manga ma szybsze tempo niż anime, które owszem, również ma naprawdę wciągające fragmenty, ale od czasu do czasu jest też trochę "faceta w łódce". Jeżeli tempo bardzo Ci przeszkadza, a nie przyzwyczaiłeś się zbytnio do kolorów, ścieżki dźwiękowej czy aktorów głosowych, to radziłbym Ci skupić się na mandze.



Offline nayroth

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:08:54 pm »
No, naprawdę oczekiwałbym że główny bohater i główny przeciwnik będą wyrazistymi osobowościami ich konfrontacje będą ciekawe i że będą przejawiali chociaż oznaki inteligencji... W Death Note dla nastolatków to wyszło perfekcyjnie (w pierwszej części przynajmniej), a w realistycznym Monsterze nawet nie bardzo jest komu kibicować, bo obaj panowie są jednakowo nijacy... Moze dlatego że manga bardziej skupia się na klimacie i otoczce zamiast na pędzącej akcji i postaciach, taki to już powolny sposób narracji, ale podobno na koniec wszystko ładnie się spina w całość. Się zobaczy :)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 10, 2014, 06:51:50 pm »
Premiera drugiej części na Bałtyckim Festiwalu Komiksów.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 11, 2014, 12:33:52 pm »
Czyli oficjalna premiera dopiero w lipcu :???:

Offline Itachi

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 13, 2014, 02:35:07 pm »
Opis drugiego tomu z Gildii:

Tenma, który wpadł w pułapkę zastawioną przez “Johana”, jest teraz poszukiwanym seryjnym zabójcą. Za każdym razem o włos wymykając się policji, ściga “Johana”, aby zapobiec kolejnym morderstwom i udowodnić swoją niewinność. Zbliża się do monstrum, śledząc jego tajemniczą przeszłość.
 
 Ninę złapała grupa neo-nazistów. Tenma jej szuka, gdyż Nina to jedyna osoba, która jest w stanie powiedzieć, czym jest “Johan”. W międzyczasie Tenma dowiaduje się strasznej rzeczy. Ultraprawicowcy planują uczynić “Johana” nowym Hitlerem.

Teraz to dopiero będę oczekiwał kontynuacji!  :smile:

Offline vision2001

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 07, 2014, 09:12:00 am »
Druga część MONSTER wciąga chyba bardziej niż część pierwsza. Dzieje się dużo, dzieje się szybko i czytając mangę nie chce się człowiekowi od niej oderwać.
Co odebrało mi smakowitość tego kąska? Trochę mnie się zapomniało co działo się w tomie pierwszym... Ale całe szczęście w zakamarkach pamięci odszukało się większość związków pewnych postaci z poprzedniej części.
Kolejnym minusem są parokrotne literówki. Nic tak nie odbiera mi radości z czytania jak brak / zbyt dużo liter w wyrazie. Nawet czeski błąd razi mnie bardziej niż w innych publikacjach (komiksy/mangę czyta się jednak inaczej niż książki).


Ogólnie - polecam serię i czekam na kolejne jej tomy. Tom 3 już w październiku :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 19, 2014, 07:26:04 pm »
trzeci tom Monstera podtrzymuje bardzo wysoki poziom poprzednich dwóch części :) dostajemy więcej pytań niż odpowiedzi, czyli to co lubimy najbardziej, a akcja ani na chwilę nie zwalnia. dla mnie obok Koziorożca najlepsza seria komiksowa tego roku. następny tom - luty 2015.

ramirez82

  • Gość
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 25, 2014, 11:55:54 am »
Przychylam, trzeci tom równie dobry, co poprzednie. Bardzo ciekawie Urasawa prowadzi swoją opowieść, rozwija ją wprowadzając na scenę kolejnych bohaterów, do historii Johana dodając kolejne wątki. Jedyne co mnie tu razi, to tytułowy Monster - nawet nie to, że z niego takie genialne wcielenie zła, ale to, że wygląda jak męskie wcielenie Czarodziejki z księżyca. Ale poza tym wszystko mi pasuje, oby tak dalej.

Offline Itachi

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 25, 2014, 01:11:57 pm »
Z Monsterem jest taki problem, że trudno go kupić w dobrej cenie. Za pierwszy tom zapłaciłem nieco ponad 41 zł.
Obecnie Aros/Bonito ma jakieś problemy z Hanami, bo w ich ofercie jest tylko 5% zniżki na ich nowości, gdzie obecnie standardowa wynosi 30%. W Literackiej  ceny też są różne, trzeci tom kosztuje 46 zł, do tego trzeba wliczyć wysyłkę. W ravelo była dobra cena trzeciego tomu z dodatkowym kodem, ale znowu dwójka miała tylko kilkanaście. Od dobrych kilku dni poluję na dobrą okazję, ale zaczynam chyba się powoli przekonywać do drugiej opcji, czyli poczekania do jakiejś świątecznej wyprzedaży np. na Gildii.

ramirez82

  • Gość
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 25, 2014, 02:45:41 pm »
Z Monsterem jest taki problem, że trudno go kupić w dobrej cenie.

Nie jestem maniakiem wyszukiwania komiksów w zniżkach 30%, 40%, czy ile tam jeszcze, szkoda mi czasu. Najczęściej kupuję nowości w Gildii z zniżką 25%. Ale Monster masz np. w literackiej pierwsze dwa tomy za 41,84, a trzeci za 46. Jeśli to nie są dobre ceny, to rzeczywiście pozostaje czekać na wyprzedaże - oby nie takie jak były przy okazji plajty Mandragory.


Offline Itachi

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 25, 2014, 02:56:41 pm »
Pierwszy tom mam, jakby trzeci był w Literackiej po takiej samej cenie jak drugi to zapewne był skorzystał. Nie wiem czym to jest spowodowane, że komiksy z tej samej serii są w różnych cenach.

Offline peta18

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 25, 2014, 03:38:28 pm »
Pierwszy tom mam, jakby trzeci był w Literackiej po takiej samej cenie jak drugi to zapewne był skorzystał. Nie wiem czym to jest spowodowane, że komiksy z tej samej serii są w różnych cenach.
Spowodowane jest to widzimisie danego sklepu. Albo zmniejszeniem marzy dla danego sklepu przy innych dostawach.
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything