Autor Wątek: "Monster" (Naoki Urasawa)  (Przeczytany 91473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Monster od Hanami :)
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 18, 2014, 06:22:09 am »
Chociaż jestem mangoodporny, rzadko po mangę sięgam, a jeszcze rzadziej mi ona podchodzi, to udzieliła mi się ta cała euforia, że będzie u nas Monster i dałem szansę tej serii. Wrażenia po pierwszym tomie bardzo pozytywne. Nie mam pojęcia w jakim kierunku pójdzie seria, jakich bohaterów wprowadzi Urusawa i co z nimi się stanie, ale spodziewam się pełnego napięcia thrillera do ostatniego tomu. No i duży plus dla Hanami, że wydają Monster w takiej postaci, dwa tomy w jednym - choć to pewnie wymóg licencjonodawcy. Oby czytelnicy nie zawiedli, zwłaszcza ci mangowi, przyzwyczajeni do tomików po ok. 25 zł. Wstyd przyznać, ale swego czasu spasowałem z Pluto w połowie i sprzedałem go na allegro. Oczywiście ten błąd naprawię i komplet Pluto już czeka na półce na swoją kolej.

Offline Dembol_

Odp: Monster od Hanami :)
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 18, 2014, 04:35:29 pm »
duży plus dla Hanami, że wydają Monster w takiej postaci, dwa tomy w jednym - choć to pewnie wymóg licencjonodawcy.
Bardziej chodzi o to, że w kwartalnym trybie wydawniczym ta osiemnastotomowa seria wychodziłaby przez niecałe 5 lat. Dzięki temu wydaniu dotrzemy do końca dużo szybciej.

Offline Itachi

Odp: Monster od Hanami :)
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 19, 2014, 10:33:46 am »
Jestem pod wrażeniem Monstera, a
Spoiler: pokaż
raczej monsterka zmienionego w monstera
;)
Bardzo interesująca historia, czekam z niecierpliwością na czerwcowy tom.

Offline Death

Odp: Monster od Hanami :)
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 20, 2014, 09:49:27 pm »
Ten komiks to jest coś jak Glina, albo inny Pitbull?

Z tego opisu tak wynika: "W Niemczech, gdzie panuje zamieszanie po zjednoczeniu, bezdzietne pary w średnim wieku giną jedna po drugiej. Zabójcą był Johan! Dlaczego atakuje takie osoby? Kenzō Tenma wyrusza w podróż, by odnaleźć siostrę bliźniaczkę Johana, która może dać mu wskazówki pozwalające rozwikłać tajemnicę potwora".

To jest bardzo mocne i mroczne? Jak bardzo "zły" jest ten komiks?
Coś jak książki o Mocku i Popielskim?

ramirez82

  • Gość
Odp: Monster od Hanami :)
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 20, 2014, 10:28:30 pm »
Gliny widziałem tylko 6 odcinków, a Pitbulla w wersji kinowej, ale to było dawno. Nie porównywałbym ich z Monster. Główny bohater, Kenzo Tenma to chirurg, który w ślad za tytułowym seryjnym mordercą wyrusza z bardziej osobistych pobudek. Jest to mocny i mroczny komiks, ale jak bardzo, to trudno mi ocenić po pierwszym tomie, w którym przecież cała intryga dopiero się rozpoczyna. Na pewno jest to na tyle mocny komiks, żeby dać mu szansę i samemu się przekonać.

Offline Itachi

Odp: Monster od Hanami :)
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 21, 2014, 09:23:02 am »
Ten komiks to jest coś jak Glina, albo inny Pitbull?

Nie wiem dlaczego na siłę porównujesz polskie seriale kryminalne z komiksem japońskim... Oglądałem oba te filmy, w Glinie poza świetna grą Jerzego Radziwiłowicza, nie zaskakiwało mnie nic. Pitbull to już inna sprawa, Dorociński i przede wszystkim Andrzej Grabowski pokazali kawał świetnego aktorstwa, cały serial był nieszablowy, trochę naciągany jeśli chodzi o realizm, ponieważ sprawy rozwiązywane w nim były autentyczne. Któremu z nich jest bliżej? Na pewno Pitbullowi :wink: Jednak jest to porównanie słabo odzwierciedlające Monstera, proponuję zakup i przeczytanie - na pewno się nie zawiedziesz.

Offline Death

Odp: Monster od Hanami :)
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 21, 2014, 11:22:48 am »
Bo mnie chodzi tylko i wyłącznie o klimat. Pitbull i Glina są bardzo mroczne i opowiadają nieraz o zabójcach, z opisu Monstera wynika, że jest podobny. Chciałem zapytać czy ten Monster to też jest taka miazga, że jest mrok, wszyscy są źli i w ogóle. A zresztą kupię i sam przeczytam.

Co do Gliny, to ja właśnie ostatnio oglądałem pierwszy raz ten serial. Walnąłem wszystkie 25 odcinków w 48 godzin. :) Nie wychodziłem z domu, w dzień spałem, a w nocy do szóstej rano oglądałem całą noc odcinek za odcinkiem. Tam wszyscy dobrze grają, Lorenc napisał super muzę, sprawy są bardzo ciekawe, świetnie sfilmowane. Super serial. Glina jest znakomitym serialem. Jednym z najlepszych, jakie widziałem. Ale Pitbull jest w ogóle najlepszym serialem jaki kiedykolwiek przyszło mi oglądać. Nie tylko polskim. W ogóle.

Offline Itachi

Odp: Monster od Hanami :)
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 21, 2014, 06:02:52 pm »

Ale Pitbull jest w ogóle najlepszym serialem jaki kiedykolwiek przyszło mi oglądać. Nie tylko polskim. W ogóle.


W takim razie Monster jest dla Ciebie :wink:
Jest tam kilka mocniejszych scen, dwie szczególnie warte uwagi. Na pewno się nie rozczarujesz.
Co do Pitbulla to moim skromnym zdaniem na szczególną uwagę zasługuje na równi z Czasem honoru, oba są naprawdę świetne.

Offline burberry

Odp: Monster od Hanami :)
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 22, 2014, 11:38:20 am »
Po przeczytaniu pierwszego tomu mam ochotę na więcej, czekam na kolejne odcinki. Nie jestem pasjonatem mangi, jednak ta historia wzbudziła moje zainteresowanie, jest sprawnie poprowadzona, postaci przedstawione w komiksie wyróżniają się, są dobrze zarysowane. Mam wrażenie, że Urasawa przemyślał opowiadaną historię i każdy szczegół opowieści pojawia się w odpowiednim momencie, czuć, że wszystko jest zaplanowane, nie ma przypadku. Główny wątek jest nieco mniej pasjonujący, być może jednak w kolejnych odsłonach Monstera poznamy więcej szczegółów i nieco się uwiarygodni. Podsumowując, jest to nieźle przedstawiony thriller, będący wstępem do dłuższej historii. Warto przeczytać. 7/10
Bóg Cię kocha

Offline Itachi

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 25, 2014, 03:17:32 pm »
Szkoda tylko, że okresy pomiędzy tomami będą wynosić, aż 2 miesiące. Zbyt długo, jak dla mnie, bo historia wciągnęła mnie niemiłosiernie!

Offline Kubusk

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 25, 2014, 03:40:35 pm »
Szkoda tylko, że okresy pomiędzy tomami będą wynosić, aż 2 miesiące. Zbyt długo, jak dla mnie, bo historia wciągnęła mnie niemiłosiernie!


Z tego co mi wiadomo, to okresy nie będą wynosić 2, tylko 3 miesiące :(

Offline Itachi

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 25, 2014, 03:46:45 pm »
To zbyt długo...specjalnie nie oglądam dalej anime, bo nie chcę wiedzieć co się stanie później.

Offline AvengerGT

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 25, 2014, 04:43:04 pm »
To zbyt długo...specjalnie nie oglądam dalej anime, bo nie chcę wiedzieć co się stanie później.
Dobrze że mi przypomniałeś, myślę że ciekawie będzie sobie oglądać równolegle anime. Ja również pod żadnym pozorem nie oglądałbym dalej, wolę poczekać na następny tomik.
Przy okazji, wpisuję się do grona fanów Monstera, bardzo intrygująca i wciągająca jak bagno manga.

Offline xShen

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 25, 2014, 06:24:54 pm »
Anime momentami było strasznie męczące, sporo zapychaczy. Obejrzenie całości zajęło mi dwa lata.
Przy tym cyklu wydawniczym dobrze że wydają podwójne tomy.

Offline vision2001

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 05, 2014, 08:25:34 pm »
Łyknięty do końca.
Fajnie, że jednak nie przeczytałem tej mangi od razu po kupieniu, bo oczekiwanie na kolejny tom 3 miesiące po prostu by mnie wykończyły.
Akcja zwarta, miejscami zaskakująca i trzymająca od początku w napięciu. Świetnie przedstawiony profil dr. Tenmy (jego początki w szpitalu, dylematy itd.) No po prostu polecam każdemu!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---