Autor Wątek: "Monster" (Naoki Urasawa)  (Przeczytany 105460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 27, 2015, 08:18:53 pm »
Nierówna seria! :wink:

Dlaczego nierówna? Ja każdy z dotychczasowych tomów czytałem z przyjemnością, nie nudziłem się, nie męczyłem, wciągało mnie i trzymało w napięciu. To długa seria, intryga rozbudowana do granic możliwości, nie sposób prowadzić tej historii w myśl powiedzenia Hitchcocka, dlatego niektóre fragmenty są może mniej emocjonujące niż inne, ale nie nazwałbym ich zaraz "słabszymi momentami". Podoba mi się jak Urasawa tworzy kolejne wątki, tak jak np. w najnowszym tomie, gdzie Tenma
Spoiler: pokaż
pojawia się niemal w połowie tomu, a wcześniej bohaterem jest detektyw
. I wiadomo, że autor będzie się bawił z nami w kotka i myszkę, a na finałową konfrontację Tenmy z Johanem przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Offline Itachi

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 27, 2015, 10:16:30 pm »
Podoba mi się jak Urasawa tworzy kolejne wątki, tak jak np. w najnowszym tomie, gdzie Tenma
Spoiler: pokaż
pojawia się niemal w połowie tomu, a wcześniej bohaterem jest detektyw
.

Również zwróciłem uwagę na ten zabieg, chociaż zakończenie tego wątku było strasznie naiwne.
Spoiler: pokaż
Wybacz, ale doświadczony były policjant, obecnie detektyw nie dałby się ot tak wciągnąć w gierkę Monstera. Pójść za nim na dach jak piesek i dać się zepchnąć?
Naciągane. Kolejny przykład.
Spoiler: pokaż
 Samobójstwo podczas przesłuchania, brak zachowania jakichkolwiek środków ostrożności.
Naciągane.

Seria jest nierówna bo po obiecujących pierwszym tomie, dostaliśmy później dwa słabsze (dokładniej opisałem je na poprzedniej stronie). Więc w moim przekonaniu używanie określenia świetna jest nieco na wyrost. Pamiętaj, że zbudowanie skomplikowanej intrygi wcale nie jest trudne, sztuką jest to żeby skonstruować ją tak, aby tworzyła ona w miarę racjonalny ciąg przyczynowo - skutkowy. W mandze Urasawy po lekturze czwartego tomu, nie jestem w stanie opisać większości relacji pomiędzy bohaterami, z dwóch powodów. Mniej więcej połowa z nich ma niewielki udział w fabule, po drugie bliższe - dalsze relacje miedzy nimi są już zbyt obszerne. Brak w niej ugruntowania pewnych faktów.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 06, 2015, 12:47:50 pm »
czy Wy również macie w nowym Monsterze w rozdziale Bezimienny Potwór jedną kolorową stronę bez napisów ?
i to stronę, która jest bardzo ważna i stanowi wskazówkę do rozwiązania zagadki... nie wierzę, że nikt z wydawnictwa tego nie zauważył (mózg i oczy to elementy niezbędne każdemu wydawcy). w ostatnim czasie Hanami traktuje swoje publikacje i czytelników po macoszemu i pomimo tego, że wydaje świetne tytuły, to jakość tłumaczenia i wydania to nieporozumienie.

a sam Monster bardzo dobry. intryga się zagęszcza, poznajemy kolejne strżepki informacji, ale niedomówień nadal pozostaje sporo. wciąga jak cholera. mam nadzieję, że tom 6 jeszcze w tym roku.

Offline Itachi

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 06, 2015, 12:53:07 pm »
Ktoś ich pytał właśnie o tę stronę na fb, ich odpowiedź:

Przepraszamy za opóźnienie w odpowiedzi oraz za ten błąd. Wczoraj cały dzień dochodziliśmy co się stało (żeby takie sytuacje już się nie powtórzyły) i czy coś jeszcze możemy zrobić. Obecnie możemy wrzucić tekst w formie takiej, jakiej powinien być od razu. http://wydawnictwo.hanami.pl/Monster5_358_tekst.pdf

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 06, 2015, 08:47:14 pm »
A co jest nie tak z wydaniem, poza tłumaczeniem?
Pytam bo jeszcze nie czytałem i wydawało mi się że to takie "lepsze" wydanie, duży format.

moźe źle się wyraziłem. chodziło mi o kwiatki typu brak napisów w dymkach.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 07, 2015, 10:45:07 am »
moźe źle się wyraziłem. chodziło mi o kwiatki typu brak napisów w dymkach.

Były już wcześniej takie przypadki, czy ten z Monstera jest pierwszym? Sam mam tylko Pluto, Monstera i Odległą Dzielnicę i tam żadnych kwiatków dotychczas nie znalazłem.

Offline absolutnie

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 07, 2015, 11:34:40 am »
Były już wcześniej takie przypadki, czy ten z Monstera jest pierwszym? Sam mam tylko Pluto, Monstera i Odległą Dzielnicę i tam żadnych kwiatków dotychczas nie znalazłem.


Mam dużo więcej i do tej pory na nic podobnego nie trafiłem.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 07, 2015, 12:58:59 pm »
czy Wy również macie w nowym Monsterze w rozdziale Bezimienny Potwór jedną kolorową stronę bez napisów ?
i to stronę, która jest bardzo ważna i stanowi wskazówkę do rozwiązania zagadki... nie wierzę, że nikt z wydawnictwa tego nie zauważył (mózg i oczy to elementy niezbędne każdemu wydawcy). w ostatnim czasie Hanami traktuje swoje publikacje i czytelników po macoszemu i pomimo tego, że wydaje świetne tytuły, to jakość tłumaczenia i wydania to nieporozumienie.


Czyli 5 tom kupić trzeba po ang. Damn...
perły przed wieprze

Offline peta18

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 07, 2015, 01:28:20 pm »

Czyli 5 tom kupić trzeba po ang. Damn...
Serio? Ja sobie wpisalem w dymki brakujace teksty i z glowy. A jak komus sie chce to mozna wydrukowac na papierze naklejce i przykleic w odpowiednim miejscu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 07, 2015, 01:46:34 pm »
Serio? Ja sobie wpisalem w dymki brakujace teksty i z glowy. A jak komus sie chce to mozna wydrukowac na papierze naklejce i przykleic w odpowiednim miejscu.

ja też wpisałem ręcznie ołówkiem, po czym zdałem sobie sprawę, że talentu do kaligrafii to nie mam.

Offline marceli

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 07, 2015, 02:39:52 pm »
Taki maly bonus do Monstera 5. Kup komiks i dopisz strone, dowolnie co komu sie podoba  :D
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline peta18

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 07, 2015, 04:44:36 pm »
ja też wpisałem ręcznie ołówkiem, po czym zdałem sobie sprawę, że talentu do kaligrafii to nie mam.
Nie jest to proste zadanie, bo pod katem (przy wew. marginesie) ciezko ladnie pisac. 
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 07, 2015, 06:14:55 pm »
Serio? Ja sobie wpisalem w dymki brakujace teksty i z glowy. A jak komus sie chce to mozna wydrukowac na papierze naklejce i przykleic w odpowiednim miejscu.


Odpowiem Ci tak... Serio? Komiks kupiłem, nie kolorowankę czy krzyżówkę.


Jest cholernie duża różnica między stroną/dwiema bez treści, a typowymi "ale" pojawiającymi się na tym forum więc nie przesadzaj, że to szukanie dziury w całym.


Oczywiście istnieje szansa, że zwyczajowo nie ogarnąłem prostego trollingu.
perły przed wieprze

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 07, 2015, 07:44:02 pm »
kuba g, myślę że chodziło o to że chcesz kupować zagraniczne wydanie.


No ok, ale w takim razie w czym problem, że wydanie jest z innego rynku? Akirę też mam po ang. bo bardziej odpowiadało mi wydanie z Dark Horse niż JPF... damn, większość komiksów czytam w tym języku z przyzwyczajenia już.
perły przed wieprze

Offline peta18

Odp: "Monster" (Naoki Urasawa)
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 07, 2015, 08:30:24 pm »

Odpowiem Ci tak... Serio? Komiks kupiłem, nie kolorowankę czy krzyżówkę.


Jest cholernie duża różnica między stroną/dwiema bez treści, a typowymi "ale" pojawiającymi się na tym forum więc nie przesadzaj, że to szukanie dziury w całym.


Oczywiście istnieje szansa, że zwyczajowo nie ogarnąłem prostego trollingu.
Nie ogarnales chyba niczego z tego co napisalem, bo znalazles tam tresci, ktorych nawet nie napisalem.
Ok, bede wiedzial  na przyszlosc, ze jakiekolwiek zdziwienie w stosunku do Twoich postow jest nie na miejscu i lepiej Ciebie nie zaczepiac.
Buk, Hodor i Dziczyzna