trawa

Autor Wątek: THE FILTH - kto czytał ?  (Przeczytany 8290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingquest

THE FILTH - kto czytał ?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2006, 09:56:18 am »
Wreszcie przeczytałem The Filth!
Jak już wszyscy wspomnieli, komiks ten jest strzasznie popieprzony.
Jednak przez to jest klimatyczny i przynajmniej mi bardzo fajnie się go czytało. Morrison w najlepszej formie ! Niektórzy narzekają na rysunki, jednak wg mnie są one bardzo dobre, i pasują do komiksu. Są "lekkostrawne", w przeciwieństwie do scenariusza, i dzięki temu da się skończyć lekturę The Filth.
Komiks spodobał mi się do tego stopnia, że postanowiłem zaopatrzyć się w przyszłym roku w inne komiksy Morrisona tzn. Animal Mana i Doom Patrol.
Polecam !

Offline donTomaszek

THE FILTH - kto czytał ?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 31, 2007, 04:34:34 pm »
Ja nie dalem rady. Za ciezkie.
Poszedl na allegro.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Anolecrab

Odp: THE FILTH - kto czytał ?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2009, 09:07:35 pm »
Komiks trudny w odbiorze. Być może to wina mojej angielszczyzny. Strasznie się pociłem próbując tłumaczyć dialogi w komiksie. Zdarzało się, że strony czytałem po dwa razy nim pojąłem co tam jest napisane.
Sama historia mi się podobała, chociaż nie jestem w stanie stwierdzić o co do końca chodziło, co było prawdą a co być może schizofrenicznym przeżyciem. Mimo to mam jakieś dziwne wrażenie, że jednak wszystko co tam się działo trzymało się "kupy". Komiks kupiłem i nie żałuję, a ci co lubią Alana Moora na pewno nie przejdą obojętnie obok tego komiksu - The Filth Granta ma wiele wspólnego ze Strażnikami. Co bardziej fanatyczni doszukają się tam tych samych rozwiązań co w Strażnikach, ale podanych w innym "sosie", chociażby sama idea superbohaterów oraz komiks w komiksie (u Granta majstersztyk moim zdaniem).
Death On Two Legs