Autor Wątek: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.  (Przeczytany 68616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 05, 2014, 11:39:54 am »
czy ktoś z Was czytał już Reminę i chciałby się podzielić wrażeniami ?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 05, 2014, 01:45:45 pm »
czy ktoś z Was czytał już Reminę i chciałby się podzielić wrażeniami ?

Jestem w trakcie. Pierwsze wrażenia są takie, że jest to historia spokjniejsza od pozostałych, a kreska Ito jak chyba nigdy realistyczna. Mimo tego były juz pewne dobre sceny, od której zresztą manga się zaczyna. To tak na szybko po lekturze 1/3 komiksu. Peta się pewnie wypowie konkretniej w temacie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 05, 2014, 02:00:52 pm »
Skoro zostalem wywolany :)

Ito jest marka sama w sobie. Trzeba brac! Historia podobna troche do Gyo, w sposobie jej prowadzenia i budowania napiecia i z pojechanym finalem. Ale te wszystkie cechy to norma u Ito w sumie :)
Dodatkowa nowelka - "Miliardy szwow" duzo lepsza od tytulowej, bardzo klimatyczna. Nastrojem mi przypominala nowelke o ludziach wchodzacych do dziury w gorze (ktora chyba byla w Gyo).

Polecam tez inny horror "Hideout" (autor Masasumi Kakizaki), bardzo dobrze narysowany. A fabularnie z klimatem horrow z lat 70tych - tak mi sie skojarzylo (Wzgorza maja oczy, Teksanska masakra pila mechaniczna). A autor przynaje sie do wplywu tworczosci Kinga. Historia nie zaskakuje jakos tak bardzo, alejest to pozycja na pewno warta uwagi.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 05, 2014, 04:13:08 pm »
Skoro zostalem wywolany :smile:

Ito jest marka sama w sobie. Trzeba brac! Historia podobna troche do Gyo, w sposobie jej prowadzenia i budowania napiecia i z pojechanym finalem. Ale te wszystkie cechy to norma u Ito w sumie :smile:
Dodatkowa nowelka - "Miliardy szwow" duzo lepsza od tytulowej, bardzo klimatyczna. Nastrojem mi przypominala nowelke o ludziach wchodzacych do dziury w gorze (ktora chyba byla w Gyo).


Nie wiem na czym to polega, ale te dodatkowe nowelki Ito są genialne. Przeważnie są jeszcze lepsze od głównej historii. Mam chłopina dar, do krótkich form. Może podsunąć pomysł JPF, żeby wydali zbiór jego "szortów"? Myśle, że to byłby hit.
 
I co do Hideout to również bardzo mocno ostrze sobie na niego zęby, bo zapowiada się przednio. Moja ciekawość wzrosła jeszcze po otrzymaniu gratisów, a konkretnie tej pocztówki z mega szczęśliwą rodzinką. Ciekawe czy to będzie miało jakieś odniesienie do historii. Proszę nie zdradzać neispodzianki ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 05, 2014, 04:23:56 pm »
pocztówki z mega szczęśliwą rodzinką. Ciekawe czy to będzie miało jakieś odniesienie do historii. Proszę nie zdradzać neispodzianki :wink:
No dobra nie zdradze :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Seraphim

Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 12, 2014, 10:32:05 am »
Niedawno zakupiłem cały komplet komiksów Ito.


Na razie przeczytałem Gyo, teraz jestem w trakcie Reminy.


Ogólnie wrażenia jak najbardziej pozytywne, chociaż pod koniec Gyo miałem już dosyć widoku
Spoiler: pokaż
tych spuchniętych zwłok
. ;p

Offline adro

Odp: Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 20, 2014, 04:39:47 pm »
Aleja podaje, ze jeszcze w tym roku ukaze sie kolejny komiks Ito, bedzie to zbiorowka Tomie, super info :razz:
pzdr
PS Kurcze, chyba mod poszedl na urlop :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 20, 2014, 04:43:42 pm »
Aleja podaje, ze jeszcze w tym roku ukaze sie kolejny komiks Ito, bedzie to zbiorowka Tomie, super info :razz:
pzdr
PS Kurcze, chyba mod poszedl na urlop :biggrin:


Info podano na fb wydawnictwa. Tam i w ich sklepie internetowym dostępne są przykładowe kadry i można już zamawiać preorder.

Próbka:


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 11, 2015, 05:47:09 pm »
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale według mnie druga część Tomie jest bez porównania lepsza od jedynki. O wiele straszniejsza, ciekawsza i dojrzalsza. To już w pełni ten Ito, którego lubię.
Ciekawe jest to, że choć wszystkie rozdziały są do siebie bardzo podobne to jednak każdy z nich jest ciekawy i wciągający. Momentami jest naprawdę strasznie.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 11, 2015, 06:05:53 pm »
Byc moze dlatego, ze Tomie byla tworzona w latach 1987-2000 i te "nowsze" historie to juz "ten" Ito. : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 17, 2015, 01:37:01 pm »
No taki krótkie pean pochwalny na część drugiej części Tomie  :wink:

http://jaroslawd.blogspot.com/2015/06/recenzja-junji-ito-tomie-2.html
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 25, 2015, 08:40:25 am »
Z każdym kolejnym komiksem Ito wydawanym po "Uzumaki" zacząłem coraz bardziej powątpiewać w jego talent, przy "Reminie" zaś to już była kompletna załamka. Ale "Tomie" to najlepsza rzecz od czasu 'Spirali" na naszym rynku. Widać, że Ito był tu jeszcze "na dorobku", starał się, jak to japońscy mangacy tylko potrafią. :) Zero drażniącej maniery, zarówno w kresce, jak i w rozwiązaniach fabularnych. Jest strasznie i obrzydliwie, ale jest też mądrze i celnie w metaforycznym przekazie. Do tego precyzja komiksowego rzemiosła na poziomie wręcz stomatologicznym. :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 27, 2015, 08:36:03 pm »
Souichi bardzo dobry. tym razem Ito mniej epatuje obrzydliwością, a bardziej klimatem i humorem. tytułowy bohater - cherlawy chłopczyk chodzący z gwoźdzmi w ustach i wygłaszający, o dziwo, spełniające się klątwy jest jednym z najlepiej rozegranych motywów w komiksach Ito. brak też komiksowi monotoni, która była obecna w Raminie (w negatywnym sensie) i Tomie (w bardziej pozytywnym). każdy z epizodów jest inny i ciekawy, jednocześnie wszystkie się łączą. obok Spirali mój ulubiony komiks tego autora :smile:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 02, 2016, 09:58:36 am »
wiecie może, czy Miłosne Cierpienia Umarłych są już gdzieś dostępne ?

Offline peta18

Odp: Kolekcja horrorów Ito z J.P.F.
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 02, 2016, 11:46:10 am »
Na dniach powinny byc w gildi na miejscu (http://www.sklep.gildia.pl/manga/298746-milosne-cierpienia-umarlych) Mozna w sklepie JPFu: http://mangarden.pl/pl/p/JUNJI-ITO-tom-04-Milosne-cierpienia-umarlych-preorder/2261. Na 100% sa juz wydrukowane (przynajmniej jakas czesc, bo sa dodrukowywane na biezaco).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2016, 01:27:11 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna