trawa

Autor Wątek: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga  (Przeczytany 5358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline goldlady

Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« dnia: Październik 02, 2013, 02:22:10 pm »
Jest nowa ekranizacja powieści tego wirtuoza horroru - jak dla mnie to gratka, bo praktycznie wychowalam sie na jego książkach :) Są tu tacy jak ja?

"Też bym chciał, żeby ktoś kiedyś tak niecierpliwie na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty aż nie mógłby usnąć"

Offline Kamila90

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2013, 03:37:57 pm »
Plakat rzeczywiście przerażający. To jest coś typu "Egzorcyzmy Emili Rose"? Albo "Zabójcze Ciało" Bo ta dziewczynka nadaje taki klimat...
Nie czytałam książki, ale plakat jest ciekawy więc chętnie bym poczytała o czym to mniej więcej jest ;)

Offline GoldenMan

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2013, 07:31:28 pm »
akurat carrie nie czytałem, ale jak king to na pewno jest klimatycznie

Offline molokina

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2013, 01:26:59 pm »
O proszę Julian Moore w roli fanatyczki religijnej, nie wiem co bardziej przeraża zakrwawiona Carrie, czy matka, która ukształtowała potwora? Chyba jednak matka :smile: .

Offline Itachi

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2013, 07:43:53 pm »
Czytałem i na pewno obejrzę!
Kurde marzy mi się nowa wersja Miasteczka Salem, w końcu z porządnym scenariuszem, dobrymi aktorami i dynamiczną fabułą. Dotychczasowe ekranizacje tego dzieła, to nic innego jak 140 minutowa strata czasu.

Offline adro

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2013, 09:42:03 pm »
no plakat swietny, ale ja zawsze bede widzial sissy spacek w roli carrie. Nic na to nie poradze. W ogole ksiazki Kinga to gotowe scenariusze. Gosc napisal mnostwo swietnych rzeczy, ale takich wybitnych filmow na podstawie jego prozy jest stosunkowo niewiele. Szkoda.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Mysterix

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2013, 11:42:05 pm »
Faktem jest, że jego książki to gotowy materiał na książkę. No, ale jednak sporo tych filmów dobrych powstało. Wybitnych kilka, ale sporo nie schodzi poniżej solidnego kina. Mi się plakat podoba Lubię jego horrory, zawsze niebanalne. Dawno nic nie było od niego, więc trzeba będzie się wybrać

Offline Nick Jackolson

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2013, 02:29:43 pm »
goldlady tak samo jak Ty wychowałem się na Kingu. Mam dosyć solidny zbiór jego twórczości.
Dla mnie powieści z pod jego pióra to mistrzostwo. Chociaż patrząc obiektywnie, sentyment do autora każe mi oceniać jego prace (wydaje mi się) wyżej niż powinny. Chociażby takie "Pod Kopułą" po przeczytaniu stwierdzam: super książka, ale tak naprawdę to męczyłem ją ze 2 miesiące i w międzyczasie przeczytałem z 10 grubych komiksów...
Mam nadzieję, że Carrie postawię w ekranizacjach Króla obok Zielonej Mili, Lśnienia, Misery, Skazanych na Shawshank, Ucznia szatana  i od bólu Mgły. Tego sobie i Wam życzę :)

Offline anitadywanowicz

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2013, 01:10:32 pm »
Brzmi ciekawie. Trzeba będzie zobaczyć :wink:

Offline Mysterix

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2013, 12:35:53 am »
W sumie, chyba u mnie też coś jest nie tak z obiektywizmem.  :cool: Choć może to dlatego, że jego książki i oparte na nich filmy wyróżnia pomysł, bardzo ciekawa fabuła, prawdziwa groza. Bez siekania, cięcia, rżnięcia. To już mi wystarcza do bezkrytycznego oceniania, mając na uwadze piły, hostele i inne takie :wink:

Offline Fezz

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2013, 11:52:36 am »
no plakat swietny, ale ja zawsze bede widzial sissy spacek w roli carrie. Nic na to nie poradze. W ogole ksiazki Kinga to gotowe scenariusze. Gosc napisal mnostwo swietnych rzeczy, ale takich wybitnych filmow na podstawie jego prozy jest stosunkowo niewiele. Szkoda.
pzdr
Ona mogłaby pasować teraz jako mama Carrie, ale Moore wypadła w tej roli tak, że nikim bym jej nie zastępował. Już bardziej mnie martwiła obsada głównej roli, ale tu też miłe zaskoczenie.
Ogólnie to film wypadł dobrze. Akurat na wyjście w sobotni wieczór i nawet nie odbierze nam apetytu na kolacje. :)

Offline beattka

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 23, 2013, 11:46:59 am »
Film świetny, warto zobaczyć, podoba mi się na równi ze starszą wersją :biggrin:
Zespół na studniówkę oferujący obsługę różnego rodzaju imprez - http://www.zespolnastudniowke.pl/

Offline LuckyB

Odp: Carrie - na podstawie powieści S. Kinga
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2013, 02:12:31 pm »
Film niezły, miałam okazję przejść się na pokaz przedpremierowy :smile: Wydaje mi się jednak, że 1 ekranizacja była ciut lepsza :wink:

 

anything