Autor Wątek: Bohaterowie w Konfrontacji  (Przeczytany 16350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaskier

Bohaterowie w Konfrontacji
« dnia: Sierpień 12, 2003, 10:24:43 am »
Z tego co widuję na rozpiskach przedstawianych tutaj i grających na turniejach, to naprawdę ciężko tam uświadczyć jakiegokolwiek bohatera. Jeśli już jakiś się pokarze to tylko mag lub gość z dobrą dyscypliną.
Czemu nie urzywacie herosów?
Ja wczoraj wziąlem do ręki listę armii martwiaków i przeanalizowałem dostępnych tam bohaterów pod kontem przydatności. Wynik prawie zwalił mnie z nóg - wszystcy są niezwykle przydatni i obecność chociarz jednego w każdej armii jak dla mnie nieodzowna.
Oto ich analiza:
Sophet Drachus - on to chyba najmniej mnie przekonał, dobry mag i dobry w walce, ale obie te rzeczy nawzajem się wykluczaję, jakby wpakować mu więcej w magię t byłby gut.
Gorgona - świetny mag/negromanta (wzywa puppety na +2) genialny do defensywnych martwiaków i jeszcze to dowodzenie - poezja...
Melmoth - świetny wojownik, dowodzenie i regeneracja robią swoje - zawsze powinien być wystawiany z parze z azaelką - wtedy oboje są za bezcen.
Sephioth - szybki, dobry wojak, dowodzenie 15!!!, ciekawy, może do szybkiego komanda z ciężkich centaurów lub wolfenich zombiaków
Chagall - zdolności ma ciekwe, ale trzebaby go przetestować
Alderan - genialna firurka, dobry woj i super zdolności - nic tylko brać
Ejhin - nie znam cudów jakie może rzucać, ale ma najwyższe dowodzenie w tej armii i ładną figurkę, więc może się przydać...
Azael - podstawowa nekromantka na  200 pkt. na 300 dobra w parze z Malmothem, oprucz tego ma dyscyplinę 4 co w tej armii jest niemalrze szczytam marzeń, a jak da się jes jeszcze the iron to przyzywa marionetkiv na +3 - całkiem nieźle
Crane - tego bym nie brał, chyba że na 1000pkt - za buże ryzyko
Salauel - nie mam pojęcia co o gościu sądzić - nie znam jego cudów :(

Co wy sądzicie o tym zagadnieniu?

Offline Alchemik

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2003, 10:49:09 am »
Ja na razie nie wystawiam bohaterów bo na te ilości które gramy (150-200 punktów) nie specjalnie da się ich upchnąć. Dodatkowy problem to taki lęk przed ustrzeleniem takiego herosa - 2x6 z byle kuszy i twoje 70-150 punktów leci do nieba.

Z drógiej strony to może nawet to lepiej że większość z nas tworzy armie oparte o jednostki a nie bohaterów w kombinacjach z przedmiotami magicznymi:)

Ja się teraz będę zabierał do testowania bohaterów orkijskich:)

Acha czy ktoś się może orientuje czy tych bohaterów z klanboxów można wstawiać do standardowych armii czy oni służą do rozgrywania wyłącznie incarnation? Bo jeśli nie to klan box orczy zawiera modele o wartości ponad 400 punktów z przedmiotami i taki wymiot na stole robią:) np. koleś co może w supporcie tygrysy Dirza wystawiać lub szaman któy lata:), nie mówiąc nic o goblinie z garłaczem s7 5/15/- na bliskim trafia automatycznie:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2003, 12:55:06 pm »
Bohaterów z boxa można spokojnie wziąść do zwykłych rozgrywek :)
Co do pytania i analiz Jaskra - nieumarli mają stosunkowo tanich bohaterów i dlatego można się bawić w ich wystawianiwe na turniejowe 300-400 pkt. - np u mnie(alchemicy) wystawia się tych do 80 pkt (a jest ich niewielu i chyba warto zwykłych wojów sobie pokupować)bo reszta jest po 150 a nawet 300 pkt!! Jak zresztą u większości armii(tz wyższych wzrostem ;) )
Jak wydadzą mi boxa z Nemesis to mogę się pobawić w figórkę za 180 pkt bo to cholerstwo trza zabić 3 razy a do tego jest zabójcza i zanim padnie sporo może napsuć ;)

Offline Jaskier

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2003, 01:08:36 pm »
oprucz tego że są tani to mają jeszcze jedną zaletę - wzbudzają duży strach, a dowodzenie pozwala jednoskom w jego zasięgu kożystać ze strachu dowódcy :!: jazda na całego :!:  :twisted:  :!:

Offline Alchemik

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2003, 01:25:30 pm »
No nie jestem pewien czy strach się w ten sposób przenosi - ale doczytam zaraz
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2003, 01:26:37 pm »
Nie znam tej zasady - ale jeśli to prawda to fajnie;)

Offline Alchemik

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2003, 01:32:54 pm »
Hmm nie jestem pewien bo pisze o przenoszeniu wspolczynnika do swojego testu - a testuja swoja odwage a nie strach??? Moze ktos pomoże w interpretacji?

Odpowiedni cytat:

Leadership / X : all warriors within distance / X of the figurine with this Ability may use its scores in Courage, Fear and Discipline if they have to test one of these characteristics.....
Leadership does not spread Fear to fighters who have a Courage rating on their Reference card and vice versa.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2003, 01:40:21 pm »
No wygląda na to, że jednak strach jest przenoszony z lidera na inne modele ale tylko te, które same wzbudzają strach.

Offline Alchemik

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2003, 01:52:52 pm »
No to wynika z drugiego zdania, ale pierwsze mowi o przenoszenia współczynnika do swoich testów - ale to nie ja wykonuje test strachu a przeciwnik i tu sie powiedzmy domagam interpretacji:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Jaskier

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2003, 02:32:14 pm »
innego wytłumaczenia chyba nie ma, bo strachu samemu się nie testuje, a co za tym idzie Sophet Drahus rulezzzz!!! strach -12!!!

Offline BeRsErK

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2003, 02:36:33 pm »
Jak już wielokrotnie pisałem wersja Angielska posiada sporo błędów i trzeba je rozstrzygać między nami graczami ;) o tyle ile rozumiem w jaki sposób bohater w szeregach może sprawiać, że zwykli wojownocy nabierają pewności siebie o tyle nie zrozumiałym dla mnie jest fakt, że potworki w pobliżu wielkiego straszydła stają się potworniejsze :D

Offline Alchemik

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2003, 02:37:53 pm »
:) to nie tak jeśli coś wymaga od modelu wykonania testu strachu a model ten posiada zamiast odwagi tylko wspolczynnik strach - patrz wulfeny kontra martwiaki. Wykonujemy test na strach traktując go jak odwagę. W tym momencie obecnosc Wulfena przywódcy wzbudzającego strach przyda się innym wulfenom.

Tak wiec nie wydaje mi się by strach przenosił się na modele i podwyższał ich "poziom straszenia"
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Jaskier

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2003, 02:44:33 pm »
ja i tak zamierzam trzymać się swojej wersji  :twisted:
a oprucz tego to trzeba się poprostu Roberta zapytać może on będzie miał coś w tej sprawie do powiedzenia :roll:
jeśli chodzi zś o roztrzygnięcie pomiędzy graczami to nie liczyłbym na to - duży konflikt interesów :D

Offline BeRsErK

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2003, 02:48:51 pm »
Ja się nie martwie tak czy tak mogę sobie armię na strachy lub odwadze bazującej, zbudować ;)

Offline Jaskier

Bohaterowie w Konfrontacji
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2003, 04:00:41 pm »
ja natomiast myślę o armii z Drahusem i hoordą puppetów ze strachem  -12!!!

 

anything