Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 367134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 01, 2014, 10:13:48 pm »
btw nie sadze, zeby haszet puscilo dwie kolekcje jednoczesnie. nawet nie wiadomo, czy haszet pusci drugie wkkm. chcialbym, ale dwie kolekcje w jednym czasie, to juz byloby chyba spore ryzyko.
pzdr

Może "Thorgal" wychodzący równolegle z WKKM jest eksperymentem pod kątem tego, czy dwie serie jednocześnie będą się sprzedawać? Ot, taka teoria.

Mnie się wydaje, ze to całkiem możliwe, bo nie każdy (większość?) zbierający WKKM musi kupować Thorgala i vice versa. Jeśli mieliby wydać MMH w trakcie trwania WKKM to najprawdopodobniej ukazywałaby by się równo z Thorgalem, bo bądźmy szczerzy, Thorgal to raczej żadna konkurencja dla Spider-Mana i spółki patrząc tak obiektywnie. Marvel jest praktycznie wszędzie, a Thorgal jest znany raczej tylko wśród weteranów komiksowych i to głównie ci zbierają tę serię, bo chcą mieć wszystkie możliwe jej wydania.

Offline laf

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 06, 2014, 07:22:31 am »
Thorgal jest znany raczej tylko wśród weteranów komiksowych i to głównie ci zbierają tę serię, bo chcą mieć wszystkie możliwe jej wydania.
No to fajnie jestem dopiero po 30-stce, a już nazywasz mnie weteranem :wink:
Osobiście mam chrapkę i na kolejną edycję WKKM i na komiksy MMH i na wszystkie Thorgale (również te, których w kolekcji zabraknie), ale jeśli to będzie wychodziło równocześnie to faktycznie finansowo nie podołam. Cztery komiksy w miesiącu to już bardzo dużo.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 11, 2014, 03:38:38 pm »
Nowe okładki:


Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 17, 2014, 11:21:05 pm »
Okładka Wojów Trzech ;)





Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 18, 2014, 04:42:22 pm »
Poznaliśmy tematykę i zawartość tomu 19:



Thor Annual #6 and Guardians of the Galaxy Volume 2 #1-6.

edit: Wyjdzie akurat na premierę filmu
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2014, 04:48:06 pm wysłana przez bogi1 »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 19, 2014, 08:02:49 pm »
No i kolejne potwierdzenie. Tym razem numer 18.

18. The Vision (Avengers Icons: Vision #1-4, Avengers #57-58)


Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 19, 2014, 08:25:21 pm »
Avengers #57-58
A w "Birth of Ultron" z WKKM jest Avengers #54-60 więc obie kolekcje częściowo się dublują.  :eek:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 22, 2014, 11:32:19 am »


20 tom to najwyraźniej będzie ''The Falcon''

Offline adro

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 23, 2014, 02:08:22 pm »
Guardians of the galaxy i captain marvel niezle, niezle, coraz ciekawiej sie robi :razz: .
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline laf

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 02, 2014, 07:32:08 am »
Mam pytanko o tych Strażników Galaktyki - czy to faktycznie taka supergrupa, że trzeba ich umieszczać w tej kolekcji. Przyznam się, że usłyszałem o nich dopiero przy okazji lektury premier kinowych na lato w jakiejś gazecie I kiedy doczytałem się, że są to bohaterowie Marvela, to byłem przekonany, że to jakiś błąd. Możecie coś powiedzieć o tych bohaterach, czy historie z nimi są naprawdę warte zapoznania?

Offline misiokles

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 02, 2014, 08:03:05 am »
A słyszałeś gdzieś o takich postaciach Marvela, jak wymienieni z okładki parę postów wyżej Captain Marvel i Warriors Three. W Polsce wiemy zaledwie o ułamku procenta 75-letniej historii komiksów Marvela i to, że nam dane postacie nic nie mówią wcale nie znaczy że nic nie mówią także Amerykanom.
A co do Strażników Galaktyki - gdyby to byli mało znaczący bohaterowie uniwersum - Marvel nie robił by o nich filmu. Przecież nikt by na taki film nie poszedł i przecież jest tyle ciekawszych i bardziej znaczących bohaterów do zekranizowania....

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 02, 2014, 08:40:23 am »
A słyszałeś gdzieś o takich postaciach Marvela, jak wymienieni z okładki parę postów wyżej Captain Marvel i Warriors Three. W Polsce wiemy zaledwie o ułamku procenta 75-letniej historii komiksów Marvela i to, że nam dane postacie nic nie mówią wcale nie znaczy że nic nie mówią także Amerykanom.
A co do Strażników Galaktyki - gdyby to byli mało znaczący bohaterowie uniwersum - Marvel nie robił by o nich filmu. Przecież nikt by na taki film nie poszedł i przecież jest tyle ciekawszych i bardziej znaczących bohaterów do zekranizowania....

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć podczas gry w Marvel Heroes MMORPG, GotG są bardzo popularni w Stanach, a zwłaszcza szop i jego wierny kompan - Groot. Nie miałem styczności z komiksami, ale Rocket Raccoon w grze wzbudzał sympatię - taki typ Hana Solo - awanturnik z poczuciem humoru.

BTW: A fakt, że w Polsce mało znana jest postać Ms Marvel / Captain Marvel, jednej z ikon Marvela, woła o pomstę do nieba. Ale w sumie nie ma co się dziwić - zamykająca "trójcę" DC (wespół z Batmanem i Supermanem), Wonder Woman też nie jest u nas specjalnie kojarzona.

Offline Garf

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 02, 2014, 11:16:36 am »
Z tego, co się orientuję, to "pierwsza" drużyna Guardians of the Galaxy" sformowała się gdzieś tak w XXX wieku, gdy technologia była znacznie bardziej rozwinięta, a podróże w kosmos były codziennością. Jej zadaniem było bronić Ziemi przed zniszczeniem (tak, wiem, oryginalne  :smile: ). Potem Marvel stworzył "drugą" (choć tak naprawdę pierwszą - załamać się można z tymi podróżami w czasie) drużynę, która stawia sobie za cel pilnować porządku w galaktyce. Po spotkaniu z jednym z członków "oryginalnych" Guardians of the Galaxy wysłanym do naszej epoki zdecydowali się przyjąć nazwę tego zespołu.

Na comixology.com można pobrać za darmo bezpłatny komiks Marvela z Free Comic Book Day, prezentujący skład i zadania drużyny (takie wprowadzenie dla laików i reklama filmu). Wystarczy się zarejestrować (darmowe).

Wydaje mi się, że Marvel chce zrobić z GotG takich "kosmicznych Avengers" z uwagi na sukces kasowy tego filmu. Aha, i jeszcze ciekawostka: okładka pewnego wczesnego komiksu Marvela. Ten Groot jest bardziej gadatliwy od swojego kumpla z GotG  :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline laf

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 02, 2014, 01:17:33 pm »
Dzięki za info.
Swoją drogą ciekawe czy u nas film będzie cieszył się powodzeniem.
Misiokles masz rację, pewnie jeszcze nie raz będziemy zaskoczeni wyborem kolejnych bohaterów w tej kolekcji

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 16, 2014, 11:06:36 pm »
Poznaliśmy tematykę i zawartość tomu 21 i zawartość 20 (bo tematykę znaliśmy xD)

20. The Falcon (The Falcon #1-4, Captain America #117-119)

21. Namor: The Sub-Mariner (Namor The Sub-Mariner Volume 1 #1-9)

 

anything