Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 360384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #660 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:49:52 pm »
Choćby WRESZCIE DoFP po polsku.
Dwa słowa trzeba dodać: w kolorze.
W cz-b był już w Essentialu.
Ale prawda jest taka - tom z "God Loves, Man Kills" i "Days of Future Past" kupię 100%, szkoda że w tej kolekcji (bazuje na wersji UK) jest niewiele tomów o których mogę tak powiedzieć.
Bo są tomy, które teoretycznie wyglądają bardzo dobrze, lecz popatrzmy na takiego Colossusa.
The Trial of Colossus (Uncanny X-Men #122-124), A Most Dangerous Game (Colossus #1), X-Men Origins: Colossus #1
3-zesztowy wycinek z runu Claremonta i Byrne'a + dwa one-shoty. Nie najgorzej, ale znowu jest to kawałek większej całości i tak naprawdę dostajemy 3 (w porywach 5) zeszytów za 40 zł.
Mam jednak nadzieję, że któreś wydawnictwo wyda w miarę porządnie (na przykład opierając się na Masterworksach z X-Menami) choć kilka początkowych lat runu Claremonta, a nie że będziemy wraz z każdą kolejną kolekcją dostawać kolejne kawałki.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #661 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:53:53 pm »
radef nie liczyłbym na to, żadne wydawnictwo nie pociągnie pociętej historii z czegoś co było w kolekcjach, do tej pory (przez cztery lata) wszyscy mówią nie i zamiatają temat pod dywan

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #662 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:56:30 pm »
Jeszcze ze dwie kolekcje i będziemy mieć całego Spider-Mana Straczynskiego i X-Men Claremonta  :lol:

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #663 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:57:30 pm »
To sorewicz za mój błąd, bo z Essentiali mam tylko Punishera, nie wiedziałem o tym przedruku. Natomiast szkoda mi że znowu TYLKO JEDEN PUNISHER (co jest skandalem) i znowu dubel! No mnie to wkurza.

A i jeszcze - jak ktoś nie wlicza archiwaliów do tomów MMH, to tym bardziej nie powinien brać Sprawiedliwości, Azylu Arkham czy Nowej Granicy od konkurencji, bo tam tym bardziej przepłacaliśmy za głupie dodatki.

Spoiler: pokaż
Nie ma się co przejmować Colossusem skoro go wirus Dziedzictwa wykończył. Ale w sumie Maddrox też nie żyje.
Hmmm.... :smile:

Jeszcze ze dwie kolekcje i będziemy mieć całego Spider-Mana Straczynskiego i X-Men Claremonta
+1
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 09:28:33 pm wysłana przez graves »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #664 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:58:45 pm »
szkoda mi że znowu TYLKO JEDEN PUNISHER
To żart?  :smile: Przecież tu każdy bohater dostaje jeden tom.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #665 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:59:55 pm »
Jeszcze ze dwie kolekcje i będziemy mieć całego Spider-Mana Straczynskiego i X-Men Claremonta  :lol:
jeśli to miałoby być w takiej formie to chyba za jakieś 10 lat dostaniemy całość, choć w przypadku Claremonta to za 20  :lol:

To żart?  :smile: Przecież tu każdy bohater dostaje jeden tom.
żartem to było to
Nie ma się co przejmować Colossusem skoro go wirus Dziedzictwa wykończył. Ale w sumie Maddrox też nie żyje. Hmmm....
chyba bo nie ma uśmieszku na końcu, reszta była na poważnie, albo nie był tego świadom, albo zapomniał, jak to nie raz już było, albo....hmmm :lol:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2016, 01:07:52 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Murazor

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #666 dnia: Grudzień 29, 2016, 01:03:22 pm »
Mały update na temat tomów:

2. Wolverine
Zawartość tomu: (Wolverine vs Hulk + Get Mystique):
Incredible Hulk 181 (1974) - scen. Len Wein, rys. Herb Trimpe - ocena 3.8 (143 głosy) CMRO*
Wolverine (Vol. 3) 62-65 (2008) - scen. Jason Aaron, rys. Ron Garney
stron 18 + 96

Historia o Mystique to kontynuuacja wydarzeń z Messiah Complex, czytałem zaraz po więc była tylko ok. Wg mnie w  porównaniu do Thora czy Skalpu to bardzo słaba historia. Problemy z przeszłości Mystique i Wolverina, które mają (dla mnie trochę wymuszoną) konkluzję w tym tomie. Nie za bardzo orientuję się w historii mutantów, zwłaszcza Mystique, więc historia wyrwana z kontekstu.

3. Iron Man
Zawartość tomu: (NARODZINY IRON MANA + The Mask in the Iron Man):
TALES OF SUSPENSE 39 (1963) - scen. Stan Lee, rys. Don Heck - ocena 3.84 (636) CMRO
IRON MAN VOL. 3 ½, 26-30 (2000) - scen. Joe Quesada, rys. Sean Chen
stron: 13 + 128

Nie czytałem, ale wg opisów znalezionych w necie, historia opowiada o problemach ze zbroją Irona Mana, rywalizacją z konkurencyjną firmą oraz pojedynkach z Whiplashem. Jak dla mnie historia na której oparto część fabuły filmu Iron Man 2.
Na CMRO tylko parę ocen: od 2.6 do 3.8.

4. Kapitan Ameryka
Zawartość tomu: (Captain America: War & Remembrance):
CAPTAIN AMERICA 247-255 (1980) - scen. Roger Stern, rys. John Byrne - oceny 3.1-3.4 (~60) CMRO
stron: 208

Opis zeszytów za CMRO:
247 - Captain America goes in search of his past. But it isn’t just old memories that he finds, there’s also an old enemy who wants to get reacquainted.
248 - Machinesmith has managed to acquire Dragon Man and wastes no time in sending out the android against Captain America.
249 - Cap follows Dragon Man back to Machinesmith’s base where he has to fight his way through a stream of sophisticated robots to get to their creator.
250 - A newspaper erroneously announces that Cap is running for president.
253 -  Captain America receives an urgent summons from a fellow Invader from WWII. He learns of a string of grisly murders, and the most unlikely of foes may be the one waiting to end Captain America's legacy.

*CMRO Complete Marvel Reading Order - http://cmro.travis-starnes.com/

Offline buczanova

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #667 dnia: Grudzień 29, 2016, 01:08:58 pm »
Skoro "Moonknight NIE", to będzie pewnie trudno o zmianę decyzji i niestety trzymanie kciuków juz tu raczej nie pomoże (chyba, że to było "NIE" z przymrużeniem oka, bo nie jestem pewien jak interpretować Twój cytat)... a miałem nadzieję na - w końcu - wydanie w całości czegoś Ellisa

Akurat to co dostaniemy w kolekcji to jest cały Moon Knight Ellisa, po tych kilku zeszytach zmienia się scenarzysta.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline radef

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #668 dnia: Grudzień 29, 2016, 01:10:57 pm »
X-Men Claremonta  :lol:
Claremonta to trudno żeby był cały, ale Straczyński... no nie wiem.
Po tym jak napisałem post to sprawdziłem i cały run Claremonta to 16 lat (i kilka późniejszych powrotów). Sam nie wiem czy byłbym wszystkim zainteresowanym, ale na pewno chętnie bym zobaczył edycję, która zawarłaby wszystko od "Second Genesis" do "Days of the Future Past" (może też dalsze rzeczy, jeżeli byłyby dobre).
Przy okazji wypisze co z X-Menów Claremonta pojawiło się w WKKM i może pojawić się w SBM (jakbym coś nie zauważył to piszcie).
Second Genesis (Giant-Size X-Men #1 & X-Men #94-103)
Psi-War! (Uncanny X-Men #117)
The Trial of Colossus (Uncanny X-Men #122-124)
Dark Phoenix (Uncanny X-Men #129-137)
Days of the Future Past (Uncanny X-Men #138-142)
God Loves, Man Kills (Marvel Graphic Novel #5)

Lifedeath (Uncanny X-Men #186 + #198)
The Muir Island Saga (Uncanny X-Men #278-280 & X-Factor #69-70) [tylko 278 i 279 Claremont]
Zgodnie z Wikipedią Claremont pisał od 94 do 279 (a potem jeszcze dwa razy powrócił).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #669 dnia: Grudzień 29, 2016, 01:16:27 pm »
Sam nie wiem czy byłbym wszystkim zainteresowanym, ale na pewno chętnie bym zobaczył edycję, która zawarłaby wszystko od "Second Genesis" do "Days of the Future Past" (może też dalsze rzeczy, jeżeli byłyby dobre).
to było w dwóch Essentialach od Mandragory całość o której mówisz

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #670 dnia: Grudzień 29, 2016, 01:25:20 pm »
Albo jestem ślepy, albo nigdzie nie napisali ile tomów ma liczyć kolekcja. Wycwanili się i już wiedzą, że będzie przedłużana.  :smile:


Zielony Goblin? Jaszczur? Batrock Leaper? Panie i Panowie... Oto Wolverine? Trochę niepokoję się, że z trzech superbohaterskich kolekcji, ta może mieć najgorsze tłumaczenie. Wywiedziałem się już, że nie tłumaczy jej ani Mucha, ani Egmont tylko jakiś trzeci tajemniczy gracz.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #671 dnia: Grudzień 29, 2016, 01:35:19 pm »
Wywiedziałem się już, że nie tłumaczy jej ani Mucha, ani Egmont tylko jakiś trzeci tajemniczy gracz.
Serio? Jestem zaskoczony, ten news pozamiatał mną trochę, jeśli okaże się prawdę to.

Jest szansa na Moonknighta jeśli to nie Egmont (wracam do trzymania kciuków) :smile:

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #672 dnia: Grudzień 29, 2016, 01:36:16 pm »
Albo jestem ślepy, albo nigdzie nie napisali ile tomów ma liczyć kolekcja. Wycwanili się i już wiedzą, że będzie przedłużana.  :smile:


Zielony Goblin? Jaszczur? Batrock Leaper? Panie i Panowie... Oto Wolverine? Trochę niepokoję się, że z trzech superbohaterskich kolekcji, ta może mieć najgorsze tłumaczenie. Wywiedziałem się już, że nie tłumaczy jej ani Mucha, ani Egmont tylko jakiś trzeci tajemniczy gracz.

Ciekawe, czy ktoś z już istniejących, czy może ktoś zupełnie świeży. W tym drugim przypadku może być faktycznie duży problem z tłumaczeniem.

A Ty będziesz tez miał swój udział w tłumaczeniach, jak w WKKM? O ile możesz to zdradzić.

Offline Inuki

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #673 dnia: Grudzień 29, 2016, 01:39:25 pm »
Może Sideca? Kiedyś coś pisali, że zaangażowali się w jakieś duże projekty, stąd u nich te opóźnienia. Albo to jakiś nowy gracz. Zresztą, mogli zwyczajnie zatrudnić jakiegoś tłumacza, to nie musi być zaraz wydawnictwo.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #674 dnia: Grudzień 29, 2016, 01:45:32 pm »
A Ty będziesz tez miał swój udział w tłumaczeniach, jak w WKKM? O ile możesz to zdradzić.
Moja kariera tłumacza w tej chwili nie wybiega poza drugą sześćdziesiątkę WKKM i trzy albumy Egmontu, których tytułów jeszcze nie mogę ujawnić.

Sideca? To by wyjaśniało czemu opierniczają się z Daredevilem.  :smile:

 

anything