trawa

Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 359497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1020 dnia: Styczeń 18, 2017, 08:06:57 pm »
Mam to samo  :smile:

Ale takie błędy to już jest szczyt: (z FB)




"Choć trochę mnie dorwij"  :badgrin:

Nie znam oryginału, ale czy tam jest "Come and get me"? To jest ich tłumaczenie tego zwrotu? Przecież to totalna amatorszczyzna, bez gustu i wyczucia. Takie osoby nie powinny w ogóle być zatrudniane jako tłumacze.

Łudzę się, że z czasem, pojawią się inni, a tych panów będziemy widzieć coraz rzadziej. Tak jak WKKM ma sporo różnych, bo jeden czy nawet dwóch nie wyrobią się z tłumaczeniem tak często ukazującej się kolekcji. Albo gorzej - właśnie będą się na siłę wyrabiać, kosztem takich potworków...



Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1021 dnia: Styczeń 18, 2017, 08:11:26 pm »
Skoro tak się już naśmiewamy z jakości tłumaczenia i braku korekty

To nie jest kwestia naśmiewania się. Przemieliłem drugi tom kolekcji i po lekturze podsumowania historii Rosomaka stwierdzam, że ta dwójka jest do natychmiastowego dyscyplinarnego zwolnienia z wpisaniem nagany do akt i z wilczym biletem w branży do końca życia.
To co przeczytałem to była jakaś łamana polszczyzna na poziomie wczesnego gimnazjum. Dramat.
Jest gdzieś ten e-mail, żeby pisać do Wydawcy noty protestacyjne? Jeśli poziom się nie zmieni to mam w nosie taki półprodukt. Szanuję swoje portfel i nerwy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2017, 08:16:00 pm wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline rzem

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1022 dnia: Styczeń 18, 2017, 08:12:36 pm »
Skoro tak się już naśmiewamy z jakości tłumaczenia i braku korekty to ja pochwalę się fragmentem tłumaczenie tego zeszytu, które zrobiłem do szuflady 12 lat temu (ostatnia klasa liceum), gdy nawet mi się nie śniło, że kiedykolwiek będę zajmował się tym zawodowo, nie mówiąc już o otrzymaniu okazji przetłumaczenia dokładnie tego samego komiksu na poważnie.  :biggrin:

Papierowy słownik, skany od kumpla, MS Paint i czcionka Verdana. Ortografia na 3- :biggrin:

http://i.imgur.com/7c5fIno.jpg



http://i.imgur.com/rPpg8hb.jpg



Verdana rządzi. Zaimponowałeś mnie. "Diament adamantu". Mega.

Offline darekso123

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1023 dnia: Styczeń 18, 2017, 08:38:18 pm »
A ja chciałem kupić ten tom dla Wolverina i własnie dla tej 1 historii to podziękuje w takim razie :D

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1024 dnia: Styczeń 18, 2017, 09:17:48 pm »
@UP
Piszesz o Hulku? bo ten zeszyt będzie z dobrym tłumaczeniem w WKKM 110: Marvel Origins The 70s  :smile:

Offline darekso123

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1025 dnia: Styczeń 18, 2017, 09:46:56 pm »
BĘDZIE 180-181 numer HULKA w wkkm??!! Nie gadaj :biggrin: chodziło mi tak o hulka nie o wolva sry pomyłka lekka.
Edit: A no teraz sprawdzam wersje uk wkkm i jest 161 numer :DD super cieszy mnie to bardzo długo na ten numer czekałem :wink:


Swoją drogą jako, że leci 3 kolekcja komiksów to nie wiem czy wiecie ale jest też kolekcja komiksów Transformers G1 jaram się tym i mam nadzieje, że po wkkm i wkkdc wydadzą tą serie u nas bo z tego co patrzyłem to jest godnie wydane.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2017, 10:22:12 pm wysłana przez darekso123 »

Offline Doctus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1026 dnia: Styczeń 19, 2017, 12:49:16 am »
@darekso123
Kolekcji z komiksami innymi niż Marvel i DC bym się nie spodziewał na naszym rynku. Zwłaszcza że Transformery nie są w Polsce jakoś szczególnie popularne. Wydaje mi się, że prędzej (przy znacznie niższym nakładzie niż WKKDC/WKKM/SBM) przyjęła by się u nas kolekcja Star Treka. Fandom ST nie taki duży u nas jak SW, ale dzięki licznym inicjatywom (zarówno internetowym, jak i "realnym") zauważalny. Popularność Transfomerów w Polsce niestety umarła razem z popularnością Żółwi Ninja, kiedy jeszcze TM-Semic próbowało wydawać. O ile te dwie marki w ogóle kiedykolwiek można było nazwać "popularnymi". Beast Wars jako rewelacja naszej młodości się nie liczy :razz:


Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1027 dnia: Styczeń 19, 2017, 06:30:13 am »
Hachette wydaje tyle niekomikowego śmiecia,  że naprawdę nie jest problemem wydać i Transformersów.  Szczegolnie że pewnie mają już spory fan base który kupi każdą kolekcję komiksową od nich.

Offline SirBlackheart

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1028 dnia: Styczeń 19, 2017, 09:06:57 am »
@UP
Piszesz o Hulku? bo ten zeszyt będzie z dobrym tłumaczeniem w WKKM 110: Marvel Origins The 70s  :smile:

To żeś mnie pan ucieszył. Dobrze, że nie kupiłem tego śmiecia.   :cool:

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1029 dnia: Styczeń 19, 2017, 10:47:19 am »
UP
W WKKM będzie numer 181 Hulka, ponieważ tam był pełny debiut Wolverina (pojawił się wcześniej na ostatnim kadrze nr 180). Z tym 161 numerem to jest często powielany błąd, chociaż nie pamiętam skąd się właściwie wziął (nie wiem czy nie z Wikipedii).

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1030 dnia: Styczeń 19, 2017, 10:51:32 am »
Swoją drogą The Incredible Hulk #161 też dostaniemy po polsku. Będzie w SBM w tomie z Beastem.  :wink:



Offline darekso123

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1031 dnia: Styczeń 19, 2017, 11:47:01 am »
UP
W WKKM będzie numer 181 Hulka, ponieważ tam był pełny debiut Wolverina (pojawił się wcześniej na ostatnim kadrze nr 180). Z tym 161 numerem to jest często powielany błąd, chociaż nie pamiętam skąd się właściwie wziął (nie wiem czy nie z Wikipedii).


No własnie na wiki jest błąd ! :D Bo kiedyś gdzieś czytałem ogólnie o wolvie bo jestem jego dużym fanem i było własnie o tym, że pojawił się w incredible Hulk 180# pierwszy raz a pełny tak jak mówisz w 181

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1032 dnia: Styczeń 19, 2017, 03:46:17 pm »
Okładka i zawartość Spider-Woman


Ten cały volumen:
http://comicvine.gamespot.com/spider-woman/4050-28083/

Wszystkie 7 zeszytów + oczywiście debiut w Marvel Spotlight #32
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2017, 03:57:04 pm wysłana przez bogi1 »

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1033 dnia: Styczeń 19, 2017, 04:49:30 pm »
To co mówiłeś jak się pierwszy raz pojawił ten tytuł na liście. Szykuje się dobry numer, którego nikt w Polsce poza Hachette by nie wydał.

Offline Cheshire Cat

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1034 dnia: Styczeń 19, 2017, 05:14:51 pm »
Klasyczny przykład wyparcia bo wyraźnie zaznaczyłem, że piszę o drugim tomie.

 
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."