Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1  (Przeczytany 363675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1185 dnia: Luty 01, 2017, 03:32:58 pm »
Mam nadzieję, że zostaniesz redaktorem na dłużej. Powodzenia  :smile:
Do końca i 1 tom dłużej, bo jak nie on to kto?  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1186 dnia: Luty 01, 2017, 03:36:01 pm »
@UP
Tomasz Kłoszewski i Wojciech Nelec. :D

Offline Antari

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1187 dnia: Luty 01, 2017, 03:42:52 pm »

Offline marian381

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1188 dnia: Luty 01, 2017, 03:57:17 pm »
To niech młody czytelnik znajdzie sobie w wyszukiwarce wyraz i czegoś się nauczy o "archaicznej polszczyźnie". :wink:

Może to tylko ja, ale nie mam aż tak dobre zdania o młodszym pokoleniu. Takie zwroty mogą ich tylko zniechęcić do dalszego czytania kolekcji.

A paczka kiedy ?
Dobrze rozumiem że na początku lutego ?

Z informacji, jakie uzyskałem od BOKu, to paczki mają wysyłać na początku lutego.

Co do panoramy, to chcąc nie chcąc dla dużej części osób jest ona istotnym elementem kolekcji. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać ten trend i wrzucać w każdym numerze aktualny wygląd (dopóki starczy kadru).  :biggrin:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1189 dnia: Luty 01, 2017, 04:17:07 pm »
Na braki w panoramie teoretycznie mam już sposób: po zakończeniu procesu "selektywnego zbierania" kupuję jakieś zdjęcie w odpowiednich proporcjach i rozdzielczości, następnie mierzę sobie szerokość wszystkich grzbietów posiadanych w ramach kolekcji komiksów, dorabiam do zdjęcia markery do cięcia, wysyłam do druku na matowej folii samoprzylepnej, wycinam, naklejam "wycinanki" na grzbiety i tym sposobem prokuruję sobie własną oryginalną panoramę. Obejmującą tyle tomów ile nabyłem.
Inna rzecz, iż tę metodę przyjdzie wypróbować dopiero na zakończenie naszej nowej kolekcji...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1190 dnia: Luty 01, 2017, 06:16:53 pm »
Nie ma już literówek w najnowszym tomie (chyba że przeoczyłem) ale w samym komiksie jest błąd bo nowe milenium/wiek zaczęło się (edit: według scenarzysty) w 2000r  :smile:

A sam tom nawet ujdzie.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 10:46:26 pm wysłana przez JanT »

endriu84

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1191 dnia: Luty 01, 2017, 06:40:41 pm »
Na braki w panoramie teoretycznie mam już sposób: po zakończeniu procesu "selektywnego zbierania" kupuję jakieś zdjęcie w odpowiednich proporcjach i rozdzielczości, następnie mierzę sobie szerokość wszystkich grzbietów posiadanych w ramach kolekcji komiksów, dorabiam do zdjęcia markery do cięcia, wysyłam do druku na matowej folii samoprzylepnej, wycinam, naklejam "wycinanki" na grzbiety i tym sposobem prokuruję sobie własną oryginalną panoramę. Obejmującą tyle tomów ile nabyłem.
Inna rzecz, iż tę metodę przyjdzie wypróbować dopiero na zakończenie naszej nowej kolekcji...

Pytanie skąd wezmiesz grafikę w tak wysokiej rozdzielczosci? Jakies namiary na ciekawe grafiki?

Offline redkac

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1192 dnia: Luty 01, 2017, 06:56:40 pm »
czy nie można do pierwszego posta wrzucić "Dla szukających lista + duble" tak jak w temacie WKKDCC ?
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1193 dnia: Luty 01, 2017, 07:04:33 pm »
czy nie można do pierwszego posta wrzucić "Dla szukających lista + duble" tak jak w temacie WKKDCC ?

Lista w sumie jest (Linki do wiki). Co do dubli to mogę wrzucić linka do fanpage'u, gdzie Anion zrobił takowy wykaz

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1194 dnia: Luty 01, 2017, 07:13:54 pm »
Pytanie skąd wezmiesz grafikę w tak wysokiej rozdzielczosci? Jakies namiary na ciekawe grafiki?

Sieć jest przepastna. Są strony ze zdjęciami do zakupu to dlaczego i z grafikami coś nie miałoby się znaleźć. Zwł., że to kwestia jeszcze pewnie 3-4 lat (zobaczymy ile razy przedłużą kolekcję  :wink: ), zatem coś się na pewno wykombinuje.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1195 dnia: Luty 01, 2017, 07:21:06 pm »
zobaczymy ile razy przedłużą kolekcję  :wink:
Tu nie ma za bardzo jak przedłużać.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 07:29:42 pm wysłana przez JanT »

Offline Zakrza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1196 dnia: Luty 01, 2017, 07:51:23 pm »
jest błąd bo nowe milenium/wiek zaczęło się w 2000r  :smile:

Milenium i wiek to się w 2000 skończyło, a zaczęło wraz z początkiem 2001. A jak jest w komiksie?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1197 dnia: Luty 01, 2017, 07:54:22 pm »
W komiksie zaczęło się w 2000 (chyba że błąd tłumacza).

Offline Zakrza

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1198 dnia: Luty 01, 2017, 08:02:10 pm »
A. Źle zrozumiałem. Myślałem, że Ty piszesz, że się zaczęło w 2000, a w komiksie jest inaczej. Generalnie to był dość częsty błąd przed dwutysięcznym. Pamiętam, że wielokrotnie powielano ten błąd. Może stąd właśnie to stwierdzenie?

A żeby całkiem nie offtopować - wiadomo już czy wysłali dzisiaj prenumeraty?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Cheshire Cat

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz.1
« Odpowiedź #1199 dnia: Luty 02, 2017, 01:43:37 am »
Dzięki Celestianom za Anionorodnika! Może uda się tę tłumaczeniową gówniarzerię skutecznie zamaskować. IronMan całkiem spoko komiks, chyba najlepszy z dotąd wydanych (pomijając ofc uścisk szponów gimbazy).   



"Kap, kap płyną łzy. W łez kałużach ja i Ty"
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

 

anything