Autor Wątek: Figurki do Mordheima  (Przeczytany 64603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wedge

Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 26, 2004, 12:28:08 pm »
Nie mam aparatu cyfrowego :( , ale coś pokombinuje i jak będe miał to Ci podeśle na mail bo nie potrafie zamieścić tego na forum...
Chwilowo nie zajmuje się podstawkami bo mam gorączke i leże w wyrku... :(
tone and Steel

kilofo-dorf

  • Gość
Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 08, 2004, 07:11:37 pm »
hej panowie ludziowie i panie ...hmmm... :?  na sniadanie?
mam do was pyytanie:
mam 33 krsnale 20 wojowniko z tporami i 12(w tym czempioni..) z kuszami itroll slajera czy z tego zribie bande krasnali??

mam 12 elfow 8 z łuakmi i 4 z mieczmai jak zrobic konwersje na mistrza wiedzy?? jak on w ogoe powinien wyglodac.... mam te z 12 goblnow (4 łuki 4 miecze 4 wlocznie) i 4 orkow z wloczniami i jeden sztandarowy noi 2 halfingi 4 rycerey pieszych maga chaosu maga (gandalfa) straznika szlachcieca, barda, inkwizytora, zlodzieja czy to wystarczy do grania w mordheim?? w kilku??....??

Offline drachenfeles

Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 08, 2004, 07:20:49 pm »
Figurki z LOTRa w Mordheim, czemu nie.

Krasnali masz wystarczająco dużo, spokojnie sklecisz z nich ze dwie-trzy bandy. Tylko przydało by sie kilku slaysrsów jeszcze.
Mistrz wiedzy to mag. A mając 12 figurek spokojnie sklecisz warband elfów.
Nie napisałeś w ilu, ale da radę zagrać w 3 osoby - 2 bandy krasnali i jedna elfów.

kilofo-dorf

  • Gość
Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 09, 2004, 08:16:18 am »
no a lgoblinow i orkow by sie nie dalo?? i glownie chodzilo mi o 3 4 osoby i jaki scenariuisz bylby najlepszy na taka pierwsza bitwe??

Offline drachenfeles

Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 09, 2004, 09:48:59 am »
gobliny z LOTRa mawet są ok, ale orki w świecie warhammera wyglądają inaczej, ewentualnie mogą być uruki z mordoru, jeżeli mają być z LOTRa

Dało by się może sklecić poszukiwaczy przygód, tam w składzie jest mag, szlachcic, elf, krasnolud, barbarzyńca i kapitan. Do tego jako henchmeni dochodzą młodzi awanturnicy (zwani mięsem armatnim).

A scenariusz wylosuj, wszystkie z podstawki i tak są do siebie podobne.

kilofo-dorf

  • Gość
Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 12, 2004, 01:43:17 pm »
nie nie orki nie sa do LOTRA nie mam orkow do lotra bo mi sie nie podobaja orki sa do jakiejs baaaardzos tarej edycji WHFB tylko kilka gonblnow elowo i gondorczykow mam do LOTRA bo osbiscie nie podoba mi sie ten system...

Offline Mroowkojad

Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 16, 2004, 12:03:01 pm »
Mam takie pytanie: czy ktoś z was wie co to jest za figurka - można zobaczyć jej zdjęcie na pierwszej wewnętrznej okładce podręcznika do mordheima na samym dole na zdjęciu na którym undeady kogoś tam atakują; po prawej stronie stoi taki garbaty koleś z pałką i dość charakterystycznym kołnierzem; jest to ani chybi trzeci dreg.
 Tylko, że nie widziałem nigdzie indziej tej figurki, a bardzo mi pasuje na trzeciego drega właśnie.
 Czy ktoś z was wie co to właściwie za figurka i czy można ją gdzieś zdobyć?

Offline Werter Goethe

Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 17, 2004, 11:44:07 pm »
Troche niebardzo mrówkojadzie - to stary wzór (chyba z armii undeadów) tak z okolic lat 84/86. Wiem o kogo ci chodzi bo mnie też nurtowało to pytanie. Zobacz na stronie:

http://www.solegends.com/citadel/index.htm

A jak tam nie będzie to poszukam dokładnie bo mam poskanowane Katalogi z lat 88-92 i wtedy dokładnie ci powiem. Innymi słowy nie licz na to że dorwiesz ten wzór. To znaczy masz szanse jak masz wtyki bo oficjalnie Games Workshop powiedział że wszystkie stare matryce z figurkami przetopił (co jest nieprawdą - bo co poniektórzy takowe dostają a GW mówi tak z edycji na edycje). Po 2 jeśli grasz w WFRP albo w WFB to nie dostań zawału serca jak się dowiesz że istniały figurki do Fimirów, Zeotów czy Pigmejów lub Nipponu. :] I much more. Polecam tą stronę też jako kubeł zimnej wody dla wszystkich którzy uważają że GW przedtem produkowała brzydkie figurki a teraz ładne. Jest wręcz odwrotnie. :]

Werterkov
o wszystko jak zwykle zakrawa na pożądną nekrofilię, doktorze Watson, a nie na badania o życiu i śmierci.

Offline drachenfeles

Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 18, 2004, 01:15:52 am »
kiedyś brzydkie, teraz łądne... to zależy.
Teraz produkowane są modele typu multipart a dawniej modne były całe odlewy, to zupelnie inna technologia. Dawniej użuywano ołowiu, a od ładnych paru lat mamy tzw white metal, albo plastik.
Widziałem stare katalogi z lat '80 i nie powiem było tam wiele ciekawych projektów, dawno zarzuconych, a szkoda. Np taka norska aktualnie GW ogranicza ją do prowincji chaosu co jest kompletną bzdurą.
Teraz to nie to samo, co stary dobry warhammer, teraz mamy takie kuriozum, że płakać się chce.
Ale wracając do tematu, to nowe projekty GW też są niczego sobie, widziałeś zdjęcia z Games Day 2002? Tam prezentowano nową linię figurek, właśnie typu multipart, wykonanych z plastiku. Nie widziałem ładniejszych w żadnym z katalogów GW - mowa o rycerzach chaosu.
Szkoda, że nie ma ich jeszcze w sprzedarzy.

kilofo-dorf

  • Gość
Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 18, 2004, 08:08:40 pm »
mam jescze kilka goblinow do konfrontacji a dokladnei 3 fanatyki xherusa wizjonera i dwa miotacze gazu jakie figurki do mordka mohga one zastepowac?? akby ktos nie wiedzial jak wyglodaja to moze sobie wejsc na www.mythos.pl

Offline drachenfeles

Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 18, 2004, 11:03:02 pm »
z konfrontacji, he he są jajcarskie i o to chodzi w zielonych!

Offline Dabi

Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 19, 2004, 10:07:42 am »
Ja mam takie drobne pytanie albowiem narazie póki gramy między sobą to kwestia figurek jest raczej umowna i gramy tym co mamy w Mordheim.
Do tej pory grałem pożyczonymi zwiadowcami kosmicznych marines jako witchhunterami  :oops: ( choć i tak to nie jest szczyt... ostatnio za trolla wystawionego w jednej z band robiła ścieta do odpowiedniej wysokości rolka papieru toaletowego z narysowaną buzia o imieniu Bluuuub ^^ )  Jako że zabieram się za to powazniej już to chciałbym się podpytać jak to wygląda z modelami z innych systemów bo te z Mordheim no jakoś mi mniej odpowiadają.
Kolega gra w mordke Mrocznymi elfami i te nie są trudne do zdobycia a z 6 edycji prezentują się naprawdę urokliwie.

Jako że jestem wielkim fanem przyjemnych fanatyków religijnych to gram witchhunterami ( takie zboczenie) Może ktoś gra ta bandą i może coś polecić specjalnego bo według mnie najlepsze byłyby figurki albo Reapera ( tylko gdzie je kupić poza allegro ? ) albo Rackhama ( Konfrontacja) a mianowicie Gryfy tylko tutaj znowuż pojawia się problem skali tychże figurek.
Dlatego chciałbym się zapytać czy może grał używał ich i jak to się sprawdza. Bo wygląd to śliczny mają...  
parę postów wyżej byla mowa o gobsach ale dla małej jednostki skala nie jest tak istotna jak dla ludzi.

A i jeszcze jedno .. czy psy witchunterów sa mniej wiecej podobne wielkościa do ogarów khorna ? Bo te drugie chyba będzie prościej zdobyć a w sumie ras psich wiele wiec sie chyba nikt nie będzie czepiał  :)

Pozdrawiam
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Ogoo1

Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 19, 2004, 10:30:04 am »
Nie kupuj psów z blisterków, kup sobie pudło wilczej jazdy (10 za 105 pln). Bedziesz mial psa za dyche i jeszcze zostanie sporo gobachów na konwersję. Fajnych łowców czarownic można chyba zrobić z pudła imperialnej milicji (sam się teraz do nich przymierzam). Fajni też są flagellanci z WFB jako pokutnicy. To chyba tyle ;).

Pozdrawiam

Offline Jon

Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 19, 2004, 10:36:43 am »
Skala? Czy ja wiem w regimencie moze to czasem glupio wygladac, ze ci cos odstaje troche, a w skirmishu to to 3mm nie maja chyba znaczenia:)

Offline drachenfeles

Figurki do Mordheima
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 19, 2004, 09:28:06 pm »
Muszę się niezgodzić, wilki goblińskie są o wiele, wiele za duże.

z imperial militia tak sobie wyjdą, bo tem modele w ogóle są takie sobie.

a pozatym reaper rulez!
Kupić figsy reapera niestety możesz tylko na allegro, ale sprzedawca 'White_Nigga' przyjmuje indywidualne zamówienia.

 

anything