trawa

Autor Wątek: [Umbra Turris] Turniej na Falkonie 10.11.13 Lublin  (Przeczytany 3303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline enaf

[Umbra Turris] Turniej na Falkonie 10.11.13 Lublin
« dnia: Październik 26, 2013, 01:07:18 pm »

Zapraszam na kolejny turniej UT!


Format: 1000 SD
Gdzie: Falkon, Targi Lublin ul. Dworcowa 11
Kiedy: 10 listopada 2013 godzina 11.00

----Regulamin----


1. Wymagania
a) Każdy z graczy powinien mieć przy sobie przedmioty potrzebne do gry: miarkę, kości, rozpiskę drużyny, znacznik bądź figurkę przedstawiającą pomiota magii, a także zestaw Kart Przedmiotów. Wskazane jest także posiadanie talii Kart Przygód i Kart Terenów, gdyż ilość tych zestawów udostępnionych przez organizatora będzie ograniczona. Karty Przygód znaleźć można w darmowym podręczniku dostępnym do pobrania na stronie http://www.umbraturris.com a karty przedmiotów i terenów dostępne są na forum gry Umbra Turris.
b) Drużyny graczy mogą składać się z dowolnych modeli fantasy o odpowiednich podstawkach (25x25mm) i skali (28mm).
c) Dopuszcza się proxowanie modeli, ale tylko w ten sposób, aby odpowiednio przedstawiały one rasy ze świata Umbra Turris (krasnolud robi za krasnoluda itp.), a także aby modele miały zachowaną skalę systemu UT (28mm).
d) WYSIWYG ekwipunku nie jest wymagany, aczkolwiek zawsze jest mile widziany!
e) Wybór domen magii dla maga musi nastąpić przed turniejem i nie może zostać zmieniony podczas turnieju.


2. Format
Limit punktowy wynosi 1000 SD i jest to wartość nieprzekraczalna. wyjątkiem jest Gildia Złodziei, która zgodnie z zasadami ma do rozdysponowania 10% SD więcej.


3. Punktacja
a) Punktacja turniejowa będzie oparta o zdobywane przez graczy Punkty Triumfu (PT). O uzyskanym miejscu zdecyduje suma PT zdobytych podczas rozgrywek. Dodatkowo zapisywane będą punkty stracone i zabite (przeciwnikowi) przez gracza. W przypadku takiej samej liczby Punktów Triumfu, o końcowej pozycji gracza decydować będą kolejno wynik bezpośredniego pojedynku, bilans małych punktów, punkty zabite przeciwnikowi i punkty stracone.
b) Wygrana uzyskana w inny sposób niż zdobycie dwóch Punktów Triumfu (np. poprzez wykonanie Karty Przygody "Pokonać tchórzy!") oznacza uzyskanie przez gracza 2PT. Gracz nie może w żaden sposób uzyskać więcej niż 2PT podczas jednej rozgrywki!
c) Każdy z graczy może uzyskać dodatkowe punkty za posiadanie pomalowanej drużyny (jeden model może być niepomalowany), a także za posiadanie drużyny złożonej w 50% z modeli wydawnictwa Spellcrow. Wysokość bonusu wynosi 100 małych punktów za każdy spełniony warunek.


4. Scenariusze
Podczas turnieju obowiązują scenariusze z Kart Przygód z podręcznika. Karta 'Umówione spotkanie' daje 1PT zamiast 2.


5. Rozgrywka
Każdy z graczy rozegra 3 bitwy, a maksymalny czas trwania każdej z nich to 1h 30min. Po tym czasie gracze mogą dokończyć Cykl gry, następnie gra jest przerywana, a do tabeli zapisywane są bieżące wyniki.

Offline enaf

Odp: [Umbra Turris] Turniej na Falkonie 10.11.13 Lublin
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2013, 10:10:52 pm »

W międzyczasie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie :)
Więcej informacji tutaj.

Offline enaf

Odp: [Umbra Turris] Turniej na Falkonie 10.11.13 Lublin
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2013, 11:26:18 am »
Na stronie Falkona pojawił się program imprezy: http://falkon.co/falkon/index.php/program-festiwalu/falkon-2013
Stoisko Spellcrowa oznaczone jest numerem 12 i będzie znajdować się w pobliży stoiska Wargamera, FGH i sklepiku konwentowego. W sobotę o 18 zapraszam na pokazy UT (Michał jeśli będziesz chciał sprawdzić z czym przyjechałem na turniej to zapraszam) a w niedzielę o 10:00 startujemy z turniejem.
Jeszcze raz zapraszam!

Ponadto Spellcrow ruszył ze swoją kampanią figurkową na platformie IndieGoGo: http://igg.me/at/dyniaqs/x/4856884

 

anything