Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 409848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 29, 2013, 08:46:41 pm »
ARQ to inna bajka. Co do punktów wspólnych Rorka z Koziorożcem, proponowałbym się tym nie przejmować - nie jest to na tyle istotne, że nie można czytać Rorka bez znajomości Koziorożca i na odwrót. Tak jak napisał donTomaszek, w komiksach Andreasa wiele smaczków odkrywa się przy kolejnym czytaniu. Chronologicznie najpierw powstał Rork, ale w późniejszym Koziorożcu mają miejsce zdarzenia, które prowadzą do pojawienia się w Rorku jednej z postaci.

Offline mack3

Odp: Sideca
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 29, 2013, 09:02:30 pm »
Podobnie jak emeryt nie zbieram Koziorożca (fundusze, fundusze :) ), ale do zbiorczego wydania Rorka zaopatrzę się chyba w album 3 Deliah (wg recenzji i opisów, które czytałem jest chyba albumem najbardziej uzupełniającym Rorka ze wszstkich Koziorożców)

Offline Death

Odp: Sideca
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 29, 2013, 09:47:48 pm »
Trochę jest przeskok między czwartym i piątym Koziorożcem. Opowiadanie niby w piątce jest i streszcza Rorka, ale i tak jest dziwny przeskok. To tak jakbyśmy nie oglądali jednego, dwóch odcinków serialu, potem na początku kolejnego trochę by nam streścili co było w poprzednich i masz oglądać dalej. Niby wiesz co trzeba, ale jakoś tak dziwnie. Ja bym jednak wolał przeczytać Rorka, a potem Koziorożca.


Ba, ja nawet kiedyś czytałem Rorka, a przejście między 4. a 5. Kozem z tym małym streszczeniem było dla mnie jak skok na motocyklu przez rzekę.  :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 30, 2013, 12:12:17 pm »
Mozna czytac jak sie chce. Rork i Koziorozec to odrebne serie, co prawda przenikaja sie w pewnym momencie, ale jest to na zasadzie ciekawostki. Wiele osob niepotrzebnie wyolbrzymia ten fakt odstraszajac niezdecydowanych od lektury. Ja powiem tak - czytaj co lubisz :)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:56:42 pm »
Wiele osob niepotrzebnie wyolbrzymia ten fakt odstraszajac niezdecydowanych od lektury.

Czy wyolbrzymia(m)? No nie wiem... Ale możliwe.

Jednak dziwnie czytało mi się początek Koziorożca #5, gdzie jest w formie nowelki steszczenie tego co działo się w Rorku.
Ja powiem tak - czytaj co lubisz :smile:

Co racja to racja  :wink:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Sideca
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 14, 2014, 04:27:07 pm »
A oto plany Sideci na ten rok, info z FB:

Przedstawiamy pełen harmonogram wydawniczy dla komiksów w 2014 roku. Nie wydamy więcej komiksów poza wymienionymi poniżej:
 
 Koziorożec tom 11 Chińczycy - luty (przyszły tydzień)
 
 Koziorożec tom 12 Patrick - marzec
 
 Koziorożec tom 13 - kwiecień
 
 Koziorożec tom 14 Sen w klatce - maj
 
 Koziorożec tom 15 Operacja - czerwiec
 
 Koziorożec tom 16 Nowy Jork - lipiec
 
 Koziorożec tom 17 Widziane z bliska - sierpień
 
 Koziorożec tom 18 Jeźdźcy - wrzesień
 
 Koziorożec tom 19 Zarkan - październik
 
 Raffington Event - listopad
 
 ??? - grudzień. Jedyna nowość w tym roku. Nie chcemy na razie zdradzać tytułu z uwagi na odległą datę premiery i nie ustaloną jeszcze formę wydania. Rozważane formaty to wydania albumowe w miękkiej okładce lub zbiorcze w twardej.
 
 Rork tom 2 - marzec lub kwiecień
 
 Kwestie dotyczące podzielonego Koziorożca poruszymy w osobnym poście. Uważamy, że taka forma będzie właściwsza niż odpowiedź w komentarzach.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline TePe

Odp: Sideca
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 14, 2014, 04:43:57 pm »
??? - grudzień. Jedyna nowość w tym roku. Nie chcemy na razie zdradzać tytułu z uwagi na odległą datę premiery i nie ustaloną jeszcze formę wydania. Rozważane formaty to wydania albumowe w miękkiej okładce lub zbiorcze w twardej.
Jak rozumiecie "Jedyna nowość w tym roku"?
Komiks, który nie miał jeszcze swojej premiery?
Chyba nie, bo Koziorożec - Zarkan też nie miał (ten ma być jedyny), w dodatku jest to seria, ponieważ wydawnictwo zastanawia się "wydania albumowe w miękkiej okładce lub zbiorcze w twardej".
???

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 14, 2014, 04:46:47 pm »
??? - grudzień. Jedyna nowość w tym roku. Nie chcemy na razie zdradzać tytułu z uwagi na odległą datę premiery i nie ustaloną jeszcze formę wydania. Rozważane formaty to wydania albumowe w miękkiej okładce lub zbiorcze w twardej.
To co jeszcze Andreasa zostało do wydania? ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Sideca
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 14, 2014, 05:22:08 pm »
Bardzo mnie to cieszy, że nie bawią się w 5-10 serii, tylko wydają jedną, ale porządnie co miesiąc. Bardzo mi to odpowiada.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 14, 2014, 05:23:52 pm »
A może to nie o Andreasa chodzi? Może o Y? Może od grudnia wystartują z Y w takim tempie jak Koziorożec? Mogliby przynajmniej zdradzić tytuł, oszczędziłoby to nam gdybania.

Offline Szekak

Odp: Sideca
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 14, 2014, 05:26:44 pm »
Oby to było Y. Może rozważają, czy kontynuować od 4 tomu, czy może lepiej od nowa ruszyć z większą objętością i twardą oprawą.

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 14, 2014, 05:29:09 pm »
A może to wcale nie o Y chodzi? Może o  Władców Chmielu?
To na pewno Władcy Chmielu...
Oby to byli Władcy Chmielu. Może rozważają czy kontynuować od 6 tomu, czy może lepiej ruszyć z większą objętością i twardą oprawą...

N.N.

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 14, 2014, 05:29:48 pm »
A może to nie o Andreasa chodzi? Może o Y? Może od grudnia wystartują z Y w takim tempie jak Koziorożec? Mogliby przynajmniej zdradzić tytuł, oszczędziłoby to nam gdybania.
W wypadku "Y" nie byłoby dylematu, czy wydawać pojedynczo, czy w integralach. Z tego samego powodu trzeba odrzucić pomysł, że mógłby to być Sch**iten.

Offline Death

Odp: Sideca
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 14, 2014, 06:15:25 pm »
A może to wcale nie o Y chodzi? Może o  Władców Chmielu?
Chciałbym.  :smile:  Marzenia są większe, niż rzeczywistość, więc też napiszę, że to na pewno Władcy Chmielu w HC. NA PEWNO!

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 14, 2014, 06:16:27 pm »
W wypadku "Y" nie byłoby dylematu, czy wydawać pojedynczo, czy w integralach.

Czemu? Jak mam na siłę trwać w mojej teorii, to mogliby rozważać czy wydawać w normalnych wydaniach, czy w grubszych objętościowo (podwójnych?) Deluxe Edition. No i ktoś kto przejął Koziorożca od Manzoku, równie dobrze mógłby przejąć od Manzoku Y. No ale to gdybanie i oczywiście może chodzić o zupełnie inną serię.