Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 410597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Sideca
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 14, 2014, 06:20:40 pm »
Wiadomo, ze chodzi o Universal War 2 i teraz sie zastanawiaja czy 6 tomow wydac osobno czy jako integral ;)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Sideca
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 14, 2014, 06:36:02 pm »
Wiadomo, ze chodzi o Universal War 2 i teraz sie zastanawiaja czy 6 tomow wydac osobno czy jako integral :wink:

Obecnie istnieje jeden tom UW2. Gdzieś czytałem, że licencja na to została wykupiona.

Natomiast UW1 liczy 6 tomów. W Polsce Egmont wydał trzy pierwsze.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline peta18

Odp: Sideca
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 14, 2014, 06:38:17 pm »
Obecnie istnieje jeden tom UW2. Gdzieś czytałem, że licencja na to została wykupiona.

Natomiast UW1 liczy 6 tomów. W Polsce Egmont wydał trzy pierwsze.
Wiem, ze wyszedl dopiero 1 tom :) dlatego puscilem oczko.
Chetnie bym przeczytal UW1, bo sie nie zalapalem na wydanie Egmontu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Sideca
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 14, 2014, 06:49:04 pm »
Miło by było gdyby wydali UW1 w obojętnie jakiej formie. Poza Orbitalem (i SW) nie ma obecnie typowej space opery na naszym rynku. Ciekawe kto kupił prawa do UW2, skoro UW1 nie wydano u nas w pełni. Co do Władców Chmielu, to też bym chciał trzy ostanie tomy mieć w swojej kolekcji.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 14, 2014, 07:06:41 pm »
A może to nie o Andreasa chodzi? Może o Y?
Ich zapowiedź w integralu wygląda bardziej na jeden konkretny, zamknięty wolumin. Y? W jednym tomie? I don't think so...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 14, 2014, 07:21:09 pm »
Ich zapowiedź w integralu wygląda bardziej na jeden konkretny, zamknięty wolumin.

"Rozważane formaty to wydania albumowe w miękkiej okładce lub zbiorcze w twardej" - a czemu nie mogłoby chodzić o kilka wydań zbiorczych w twardej?

Tak w ogóle, patrząc na to, że dotąd wydali i zapowiedzieli tylko komiksy z wydawnictwa Lombard, może chodzi o jakąś kolejną serię tego wydawcy?

Offline adro

Odp: Sideca
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 14, 2014, 09:30:56 pm »
Sideca bardzo dobrze robi, ze koncentruje sie na jednej serii plus jakies niespodzianki. Mnie to jak najbardziej odpowiada. Ha ostatnio odswiezylem sobie 3 pierwsze tomy uw1 i kurcze gdyby ktos walnal to w porzadnym integralu bralbym jak sweize buleczki w spozywczym  :razz: :biggrin:
Obstawiam, ze ta niespodzianka na 99% bedzie zwiazana z Panem A :razz:
pzdr
PS co miesiac nowy Andreas, ja chyba snie, niech mnie ktos uszczypnie WOW!!!!

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sideca
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 14, 2014, 09:49:19 pm »
W wypadku "Y" nie byłoby dylematu, czy wydawać pojedynczo, czy w integralach. Z tego samego powodu trzeba odrzucić pomysł, że mógłby to być Sch**iten.


No tak, Mroczne Miasta odpadają, ale Sch**iten + dylemat pojedynczo lub integral =(może)= Les Terres creuses (Carapaces, Zara, Nogegon)
.......chociaż tak naprawdę sam w to w ogóle nie wierzę. ale co tam! trzeba mieć jakieś marzenia, nie?

Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline TePe

Odp: Sideca
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 14, 2014, 09:50:40 pm »
Obstawiam, ze ta niespodzianka na 99% bedzie zwiazana z Panem A :razz:
Jeśli to faktycznie Pan A to stawiam na Mobilis.
Seria zamknięta to i zastanawiają się czy nie lepszy integral.

Offline mack3

Odp: Sideca
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 14, 2014, 09:55:37 pm »
Sideca bardzo dobrze robi, ze koncentruje sie na jednej serii plus jakies niespodzianki. Mnie to jak najbardziej odpowiada. Ha ostatnio odswiezylem sobie 3 pierwsze tomy uw1 i kurcze gdyby ktos walnal to w porzadnym integralu bralbym jak sweize buleczki w spozywczym  :razz: :biggrin:
Obstawiam, ze ta niespodzianka na 99% bedzie zwiazana z Panem A :razz:
pzdr
PS co miesiac nowy Andreas, ja chyba snie, niech mnie ktos uszczypnie WOW!!!!


Mnie wydaje się, że Sideca ma nawiązany kontakt z Lombardem i zdecydowanie najłatwiej jest im wydać coś tego wydawnictwa... a Lombard (poza zapowiadanymi Rorkiem, Koziorożcem i Raffingtonem) nie wydał już niestety nic Andreasa (wg źródła: http://www.bedetheque.com/biblio-auteur-267-BD-Andreas.html ).
...oczywiście nie można też wykluczyć, że tak im się spodobał A, że nawiązali kontakt z jego innymi wydawcami... tylko, że są już tylko 3 serie stworzone przez Andreasa, które składają się z więcej niż z 1 albumu (50 stron) - 3-tomowy Mobilis (ale tu Andreas pisał tylko scenariusz), 2-tomowy Cyrrus Mil (ale czy byłby sens rozważania wydania osobno 2 tomów zamiast 1 zbiorczego?) i oczywiście 3-tomowy Cromwell Stone (ale problemem może być to, że wydawcą jest Delcourt - ten sam co Arqa, którego w Polsce wydaje Egmont...).
Osobiscie strzelam, że to będzie coś z Lombardu (choc oczywiście bardzo po cichutku liczę na CS :wink: )
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2014, 10:00:50 pm wysłana przez mack3 »

Offline adro

Odp: Sideca
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 14, 2014, 10:17:50 pm »
sideca na pewno poluje na inne andreasy
na drugie wydanie cromwella nie ma chyba szans (egmont)
Mobilis moze faktycznie sideca wyda akurat ten tytul. Mysle, ze sch**iten odpada, wydawca chyba sparzyl sie na murach
pzdr 

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline marceli

Odp: Sideca
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 14, 2014, 10:28:27 pm »
Piękne plany wydawnicze. Biorę wszystko.  :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sideca
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 14, 2014, 10:36:53 pm »

 Mysle, ze sch**iten odpada, wydawca chyba sparzyl sie na murach
pzdr


Sparzył się chyba wtedy na wszystkim. Jeśli za miarę klęski uznać stosunek ceny obecnej do ceny okładkowej i fakt, że większość komiksów Manzoku wciąż można tanio kupić, to "Miasta" przy "Y" to mały pikuś. A tak na poważnie - Mury Samaris to tylko malutka przygrywka do tej znakomitej serii; myślę sobie, że tak niewiele trzeba, żeby sprawdzić, czy ten cykl 'chwyci' na naszym rynku, wystarczy wydać "Urbikandyjską gorączkę" (następny tom), no i może jeszcze "Wieżę"..... jeśli rodacy tego nie przyswoją, to MM nie mają u nas szans.
A jeśli chodzi o Ygreka, to wg mnie się u nas nie sprzeda, choć życzę mu dobrze, bo to całkiem przyzwoity komiks (choć troszkę fabularnie yhm.. rozwleczony).
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline BRK

Odp: Sideca
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 14, 2014, 11:41:48 pm »
Jeśli idą śladami Manzoku i myślą nad tomem w jakiej formie wydać to kojarzy mi się tylko jedna zapowiedz: http://komiks.polter.pl/The-Compleat-Moonshadow-n18934

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 15, 2014, 06:10:05 am »
Jeśli idą śladami Manzoku i myślą nad tomem w jakiej formie wydać to kojarzy mi się tylko jedna zapowiedz: http://komiks.polter.pl/The-Compleat-Moonshadow-n18934

W przypadku Moonshadow ciężko mówić o "wydaniach albumowych". po ile stron miała każda z części? 30? dwie części na album?
to już raczej jak oryginał w zeszytach by trzeba, a to nie wchodzi w grę.
Ale oczywiście mogę się mylić...
{choć wtedy znaczyło by to, że ja w grudniu sobie nic nie kupię bo już nareszcie zdążyłem przeczytać i chociaż widzę wielkość tego utworu to się okazało, że to nie moja bajka... czasem tak się zdarza...}

 

anything