trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 405790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Sideca
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 22, 2014, 07:33:35 pm »
ciekawe co tam sideca planuje oprocz Andreasa. moze faktycznie wydawca powinien sprobowac jeszcze raz z Sch**itenem , a moze Caza. Z Usa moze revival (w sumie bardzo chwalony tytul).
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #151 dnia: Maj 09, 2014, 06:17:36 pm »
Nie wiem czy już nie było, ale: zadałem pytanie wydawnictwu Sideca odnośnie wydania albumu zerowego Rorka.
Oto co mi odpowiedzieli:


Nie w chwili obecnej tym bardziej, że wydanie zbiorcze Rorka 1 miało dodruk na początku tego roku, a wprowadzanie dodatkowego wydania na dość ograniczony rynek jest ryzykowne. Rozumiem, że dla osoby, która posiada wcześniejsze wydanie w miękkiej oprawie wydatek ponad 100 zł (z rabatami oferowanymi przez różne księgarnie) na komiks składający się w większości z takiego samego materiału może być dość kłopotliwy, ale mimo wszystko to lekko ponad 70 stron nowego materiału w zdecydowanie trwalszej oprawie. Niestety wszyscy musimy iść na daleko idące kompromisy, aby w naszej sytuacji nowe i starsze komiksy ukazywały się na rynku systematycznie i co ważniejsze serie nie były przerywane.

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #152 dnia: Maj 09, 2014, 06:24:02 pm »
Nie do końca słuszna decyzja, bo Rork 0 w kolorze, nabyliby również posiadacze integrali Rorka. No ale tyle dobra uczyniło wydawnictwo, że wstyd krytykować taką decyzję.

Deg

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #153 dnia: Maj 09, 2014, 08:14:13 pm »
Cytuj



Nie w chwili obecnej tym bardziej, że wydanie zbiorcze Rorka 1 miało dodruk na początku tego roku, a wprowadzanie dodatkowego wydania na dość ograniczony rynek jest ryzykowne. Rozumiem, że dla osoby, która posiada wcześniejsze wydanie w miękkiej oprawie wydatek ponad 100 zł (z rabatami oferowanymi przez różne księgarnie) na komiks składający się w większości z takiego samego materiału może być dość kłopotliwy, ale mimo wszystko to lekko ponad 70 stron nowego materiału w zdecydowanie trwalszej oprawie


Mówmy raczej o 200 zł, bo pewnie mało kto chciałby mieć na półce jeden integral i dokończenie w miękkiej oprawie. W tej sytuacji podejrzewam, że Rork 0 i tak by się sprzedał, ale mówię to z perspektywy kogoś, kto go nie ma :wink:

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #154 dnia: Maj 09, 2014, 10:19:25 pm »
Mówmy raczej o 200 zł, bo pewnie mało kto chciałby mieć na półce jeden integral i dokończenie w miękkiej oprawie. W tej sytuacji podejrzewam, że Rork 0 i tak by się sprzedał, ale mówię to z perspektywy kogoś, kto go nie ma :wink:
Masz bardzo dużo racji.
Drugą rzeczą jest tutaj też pisanie o tym, że komiks tak naprawdę nie kosztuje 159,90 pln tylko znacznie mniej, bo 100 pln...
Ale spokojnie - minie trochę czasu o wg mnie Rork #0 ujrzy światło dzienne w pojedynczym albumie ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline donTomaszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #155 dnia: Maj 10, 2014, 12:22:17 am »
Mam wersje francuska Rork 0 w kolorze i moim zdaniem wersja czarno biala jest o WIELE lepsza.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline ASX76

Odp: Sideca
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 10, 2014, 09:54:15 am »
Generalnie, do stylu Andreasa, bardziej pasuje kolorystyka biało-czarna. Dodatkowe kolorki tylko psują wrażenia. :razz:

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #157 dnia: Maj 10, 2014, 10:15:12 am »
Generalnie, do stylu Andreasa, bardziej pasuje kolorystyka biało-czarna. Dodatkowe kolorki tylko psują wrażenia. :razz:
Moim zdaniem kreska Andreasa równie dobrze co w czerni i bieli, prezentuje się w kolorze. Wiem, że Cromwell Stone wygląda nieziemsko, ale nie szkoda byłoby pozbawić kolorów ARQ, czy Koziorożca?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sideca
« Odpowiedź #158 dnia: Maj 10, 2014, 11:11:21 am »
ale nie szkoda byłoby pozbawić kolorów ARQ?


wkrótce się przekonamy!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline ASX76

Odp: Sideca
« Odpowiedź #159 dnia: Maj 10, 2014, 12:00:24 pm »
Moim zdaniem kreska Andreasa równie dobrze co w czerni i bieli, prezentuje się w kolorze. Wiem, że Cromwell Stone wygląda nieziemsko, ale nie szkoda byłoby pozbawić kolorów ARQ, czy Koziorożca?

W takim razie najlepiej byłoby, gdyby komiksy Andreasa były wydane w dwóch wersjach: jedna z kolorami, a druga bez. ;)

Offline bosssu

Odp: Sideca
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 10, 2014, 01:26:01 pm »
W takim razie najlepiej byłoby, gdyby komiksy Andreasa były wydane w dwóch wersjach: jedna z kolorami, a druga bez. :wink:
Jaj sobie nie róbmy
Cromwell to komiks który by WYKASTROWANO dodając mu kolory
Tom 0 Rorka też zdecydowanie lepiej wygląda w czerni i bieli (tak zdecydowali twórcy integrala i chwała im za to)
Uważam, że dla uzupełnienia kolekcji zeszytowej kolorowe wydanie było by wystarczające a i pewnie 80-90% posiadaczy integrali dokupiło by wersję zeszytową kolorową dla samego porównania i posiadania.
Tak więc myślę że Sideca pójdzie tym torem i zarobi podwójnie na tym komiksie- ale pewnie dopiero jak skończy Koziorożca
(ktoś się chce założyć)?

Offline TePe

Odp: Sideca
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 10, 2014, 08:24:29 pm »
A mnie się kolor w Rorku 0 podoba (zwłaszcza w klimatach pustynnych), jest bardzo subtelny, stonowany.
Rork 0 nie ma ani tyle czerni, ani takiego zagęszczenia kreski jak Cromwell.

Offline graves

Odp: Sideca
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 11, 2014, 09:21:39 am »
Uważam, że dla uzupełnienia kolekcji zeszytowej kolorowe wydanie było by wystarczające a i pewnie 80-90% posiadaczy integrali dokupiło by wersję zeszytową kolorową dla samego porównania i posiadania.
(ktoś się chce założyć)?
Ja się nie założę, ale we mnie klienta nie znajdą.
Po co mam kupować tom "0" skoro już go mam ładnie wydany w integralu.
Szkoda pieniędzy, które można wydać na inny komiks. Obecnie trzeba stosować coraz ostrzejsza selekcję, biorąc pod uwagę ilość wydawanych pozycji.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bosssu

Odp: Sideca
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 11, 2014, 03:11:48 pm »
Ja się nie założę, ale we mnie klienta nie znajdą.
Po co mam kupować tom "0" skoro już go mam ładnie wydany w integralu.
Szkoda pieniędzy, które można wydać na inny komiks. Obecnie trzeba stosować coraz ostrzejsza selekcję, biorąc pod uwagę ilość wydawanych pozycji.
ja bym kupił...co Andreas to Andreas

Offline bosssu

Odp: Sideca
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 13, 2014, 09:36:54 am »
buuu...RORK 2 przesunięty..."o kilka dni" na gildii