trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 410116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sideca
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 14, 2014, 09:26:29 pm »

z usa wzialbym, jak wczesniej napisalem Revival


jestem za!!


Ja na miejscu Sideci sprobowalbym jeszcze raz z miastami sch**itena. Nie wiem, jak poszedl pierwszy tom miast, ale nie wierze w to, ze Sch**iten nie chwycilby po Andreasie.


głosuję rękami i nogami!!
Pierwszy tom skończył tak, jak reszta spuścizny po Manzoku... na wyprzedażach. Ale przecież stare Koziorożce też chodzą po taniości. A Mroczne Miasta to na świecie komiks nie mniej wielbiony niż wśród Polaków twórczość Andreasa. Na pewno mógłby wciągnąć nie jednego miłośnika Rorka. Dodatkowo  istnieje cała masa publikacji okołokomiksowych + leksykon/encyklopedia MM w necie. No a w Stanach rusza chyba nowa edycja, co ciekawe - startuje nie od początku. To dodatkowy atut tego cyklu, bo można go kontynuować bez wznawiania pierwszego tomu; nowy czytelnik na pewno nie będzie się czuł zagubiony.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline piotrassss

Odp: Sideca
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 14, 2014, 09:32:23 pm »
Niech się zastanowią nad "Wody Morteluny".

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 14, 2014, 09:56:45 pm »
Mroczne miasta to świetny pomysł. Chciałbym jeszcze Jonathana Coseya. Oby Sideca puściło jakąś porządną serię w comiesięcznym trybie. A tak swoją drogą, czy tytuł planowany na grudzień, nie miał być w maju ogłoszony?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sideca
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 14, 2014, 10:14:21 pm »
myślisz, że grudzień nadal aktualny? Koziorożec się lekko śliznął, teraz chyba z Rorkiem też jakieś drobne perturbacje. może z tym obiecanym Raffingtonem wyrobią się do grudnia.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 14, 2014, 10:27:09 pm »
myślisz, że grudzień nadal aktualny?
No tak, pewnie masz rację i jakieś przesunięcie nastąpi. Grunt, żeby trafili w czytelnicze gusta, tak jak z Andreasem.

Offline adro

Odp: Sideca
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 14, 2014, 11:19:58 pm »
Moze sideca zaglada na gildie i zdecyduje sie na wydanie tych dwoch rzeczy. Fajnie by bylo  :razz: . jesli chodzi o sch**itena mozna tez wydac jego inne komiksy. Ogolnie jest sporo naprawde ciekawego materialu do opublikowania
No zobaczymy sideca bedzie musiala poglowkowac co dalej, nie samym Andreasem czlowiek zyje. :razz: pzdr[size=78%] [/size]
 [/size][size=78%] [/size]
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Sideca
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 14, 2014, 11:54:12 pm »
Teraz czekać tylko na Hawka, później Piotrusia Pana a na deser YANS...
Wszystko fajnie, ale niech wyjdzie też coś nowego.  :smile: Z całej czwórki wspomnianych integrarli (Hawker, Rork 2, Piotruś, Yans) tylko 1 (słownie: jeden) 48-stronicowy album jest premierowy. Reszta to kolejne wydania. Premierowy jest oczywiście tylko trzeci tom Hawkera.

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 15, 2014, 10:05:46 am »
Wszystko fajnie, ale niech wyjdzie też coś nowego.  :smile: Z całej czwórki wspomnianych integrarli (Hawker, Rork 2, Piotruś, Yans) tylko 1 (słownie: jeden) 48-stronicowy album jest premierowy. Reszta to kolejne wydania. Premierowy jest oczywiście tylko trzeci tom Hawkera.
Ja tam nie mówię - reedycje są potrzebne, ale właśnie nie kosztem wprowadzenia nowych tytułów.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mack3

Odp: Sideca
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 15, 2014, 10:58:10 am »
Mnie tam się wydaje, że w tym roku to "kilka" nowych tytułów się jednak znajdzie :)

Offline bosssu

Odp: Sideca
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 15, 2014, 12:01:46 pm »
Niech się zastanowią nad "Wody Morteluny".
Świetny komiks- szczególnie pierwsze 5 albo 6 tomów dalej autor się trochę rozjechał i przekombinował ale seria warta wydania powiedzmy w dwóch integralach

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sideca
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 15, 2014, 03:24:45 pm »
Wszystko fajnie, ale niech wyjdzie też coś nowego.  :smile: Z całej czwórki wspomnianych integrarli (Hawker, Rork 2, Piotruś, Yans) tylko 1 (słownie: jeden) 48-stronicowy album jest premierowy. Reszta to kolejne wydania. Premierowy jest oczywiście tylko trzeci tom Hawkera.
a ja staram się dostrzec też jasne strony takiej sytuacji: integrale dostają serie, które podbiły już serca czytelników, i co bardzo ważne - polskich czytelników. wcześniej czasem znakomite rzeczy, wydane np. przez E. w tzw. "limitowanych kolekcjach" przepadały z kretesem, czasem dlatego, że Polacy mają trochę inny gust niż Francuzi czy Amerykanie, a czasem z prozaicznego powodu braku zaufania do zupełnie nieznanych zafoliowanych szczelnie drogich tomiszczy.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 15, 2014, 03:35:32 pm »
wcześniej czasem znakomite rzeczy, wydane np. przez E. w tzw. "limitowanych kolekcjach" przepadały z kretesem, czasem dlatego, że Polacy mają trochę inny gust niż Francuzi czy Amerykanie, a czasem z prozaicznego powodu braku zaufania do zupełnie nieznanych zafoliowanych szczelnie drogich tomiszczy.

Dokładnie. Wcześniej Egmont odważnie wydawał frankofońskie integrale, sięgał po mnie znane, ale warte poznania tytuły jak Skład główny, Krzyk ludu, czy W poszukiwaniu Piotrusia Pana. Nie wypaliło to, więc siłą rzeczy na kilka lat niemal przestali wydawać tego typu publikacje. W tym roku próbują powrócić do tematu, ale bezpiecznie, tytułami już znanymi i cenionymi, trudno dostępnymi, o które czytelnicy dopytują.

Offline Death

Odp: Sideca
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 15, 2014, 04:14:23 pm »
A ja (czytelnik) dopytuję o Skład główny.
Czy mogliby wydać kolejne tomy tej znanej i cenionej serii, o którą czytelnicy tacy jak ja dopytują?  :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #193 dnia: Maj 15, 2014, 05:15:02 pm »
Czy mogliby wydać kolejne tomy tej znanej i cenionej serii, o którą czytelnicy tacy jak ja dopytują?  :wink:

Wiesz o co chodzi, Skład pewnie, że znany, ceniony i dopytujemy się o niego, ale niestety się nie sprzedał. Może zbombardujemy Sidecę prośbami o ten komiks? Każdemu się należy druga szansa - jak widać, nawet Mariuszowi T. :neutral:

Offline TePe

Odp: Sideca
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 15, 2014, 06:42:03 pm »
No a w Stanach rusza chyba nowa edycja, co ciekawe - startuje nie od początku. To dodatkowy atut tego cyklu, bo można go kontynuować bez wznawiania pierwszego tomu; nowy czytelnik na pewno nie będzie się czuł zagubiony.
Można gdzieś o tym w sieci poczytać?
Fajnie jakby tą nową serią Sidecy okazały się właśnie Mroczne miasta.