Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 409714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #465 dnia: Maj 15, 2015, 10:09:20 am »
Mam nadzieję, że nie jest to zabójczy żart... Egmont, Mucha i Sideca z Marvelem???

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #466 dnia: Maj 15, 2015, 10:09:57 am »
No jeżeli te komiksy wyjdą w Polsce to krajowy czytelnik dostanie jedne z najlepszych komiksów superhero ostatnich dwóch dekad od Marvela. Jak ktoś nie zna, albo ma dziury w kolekcji to nawet sekundy nie powinien zastanawiać się czy czekać na te komiksy.


Powtarzam, Bendis minimum o dekadę za późno ale dobrze, że w ogóle.
perły przed wieprze

Offline Nawimar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #467 dnia: Maj 15, 2015, 10:10:23 am »
Powtórzę się za tym co napisałem na FB tj. mam nadzieję, że to nie jest jakiś głupi żart. Bo bardzo chcę tej serii po polsku. Niech się lepiej wydawnictwo nie wygłupia tylko to wyda.

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #468 dnia: Maj 15, 2015, 10:21:27 am »
Helena, mam zawał  :shock:

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #469 dnia: Maj 15, 2015, 10:29:14 am »
Powtarzam, Bendis minimum o dekadę za późno ale dobrze, że w ogóle.

Nie czytałem, więc może nie powinienem się odzywać, ale jak dla mnie nigdy nie jest za późno na takie komiksy!

Co chwilę jakiś wydawca wyskakuje z kolejną sensacyjną zapowiedzią, ale Daredevil od Sideca to jest mega szok. Tym bardziej, że właśnie oglądam serial, czekam sobie na "Daredevil: Żółty" od Muchy, liczę, że może Egmont w Marvel Now też rzuci "Daredevila", a tu taki news!

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #470 dnia: Maj 15, 2015, 10:32:55 am »
Nie czytałem, więc może nie powinienem się odzywać, ale jak dla mnie nigdy nie jest za późno na takie komiksy!


Ja po prostu piję do tego jak bardzo czekałem na Egmont, że po nieudanym finansow starcie Daredevila (Diabeł stróż) jednak zaryzykują i pójdą dalej. Nie zrobili tego, ja w międzyczasie trochę zmieniłem podejście jak wielu innych i wszedłem w oryginał. Dziś uważam to za genialną decyzję, a ten run w DD jest jednym z moich ulubionych komiksów w ogóle jak i serią, która (uwaga, będzie patetycznie) ukształtowała moje oczekiwania względem komiksowego mainstreamu na lata.


Damn, to już 13 lat jak to pierwszy raz zacząłem czytać  :shock:
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2015, 10:38:10 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline donTomaszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #471 dnia: Maj 15, 2015, 10:37:02 am »
ten run w DD jest jednym z moich ulubionych komiksów w ogóle jak i serią, która (uwaga, będzie patetycznie) ukształtowała moje oczekiwania względem komiksowego mainstreamu na lata.
Brzmi bardzo znajomo;-)
Stawiam na rowni z runem Franka Millera, lub (uwaga zbluznie!) - nawet nieco wyzej! Zazdroszcze tym, ktorzy jeszcze nie czytali.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #472 dnia: Maj 15, 2015, 10:44:48 am »
Stawiam dolary przeciw orzechom, że jeszcze przed premierą będą kilotony narzekania że superhero, że Bendis, że na co to komu.

Ja aż takim uwielbieniem tych dwóch runów nie darzę (street level nie jest do końca moją bajką, a i run Millera stawiam zdecydowanie wyżej), ale doceniam. Na pewno z punktu widzenia czytelnika lepsza decyzja wydawnicza niż osiemdziesiąty ósmy przeciętny tytuł z Batkiem.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sideca
« Odpowiedź #473 dnia: Maj 15, 2015, 11:29:38 am »
Sideca o DD:

Możemy wydać w grubszych tomach lub w miękkiej oprawie.   Rozmawialiśmy o obu wariantach i do końca maja musimy się zdecydować. Kiedy? Chyba najbliższy realny termin to po wakacjach.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #474 dnia: Maj 15, 2015, 11:50:07 am »
run Millera stawiam zdecydowanie wyżej


Za Millerem zawsze będzie stać to, że to on stworzył ten język przedstawienia postaci, który Bru i BMB kontynuują. To on wprowadził te konkretne inspiracje i gatunki, ale to BMB rozbudował to o inspirację aktualnym literackim noir i nawiązaniami np. do Richarda Price'a. Są jednak elementy, które są tak unikatowe w przedstawieniach Bru i BMB, że nie można ich nie docenić.


Miller to superbohaterskie noir podbudowane o kino exploitation i pochodne. DD BMB i Bru to superbohaterskie noir podbudowane o dramat kryminalny i inspiracje, które można znaleźć nawet u Davida Simona.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2015, 11:56:31 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #475 dnia: Maj 15, 2015, 12:16:10 pm »
Najlepsza opcja dla mnie? Grubsze wydania i w miękkiej okładce. Od dzisiaj wprowadzam kartki na komiksy, tylko absolutny must have dostanie swoją razem z odłożoną sumą pieniędzy. To jest jakiś koszmar, jak rozwija się ten 2015 rok. Z niektórymi seriami już się pożegnałem, ale najwidoczniej jeszcze raz będę musiał przewietrzyć półki. Egmont z DC i Marvelem to były świetne wiadomości, ale Sideca i Daredevil to jest jakaś sensacja. Koziorożce, Rorki i Daredevil!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #476 dnia: Maj 15, 2015, 12:19:09 pm »
Najlepsza opcja dla mnie? Grubsze wydania i w miękkiej okładce.
Czyli Ultimate Collection. Również uważam to za najlepszą opcję. :cool:

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #477 dnia: Maj 15, 2015, 12:23:03 pm »
Sideca musiała oglądać serial i mocno się napalić na Daredevila, chociaż z drugiej strony musieli chyba działać szybciej, bo przecież takie rozmowy trwają jakiś czas.

I też fajny ruch, stawiają na jednego bohatera (na razie?), a więc możemy liczyć na częstsze wydania. Egmont natomiast wprowadza 6 serii, a potem czytelnik musi czekać z pół roku albo dłużej na kolejny tom powiedzmy takiego Spider-Mana.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #478 dnia: Maj 15, 2015, 12:26:56 pm »
Jak na moje, to Sideca z superbohaterów może ograniczyć się do Daredevila. Bendis, Brubaker, Miller, Waid i co tam jeszcze. Tyle dobra na które od dawna czekam. Popularność tej postaci, miejmy nadzieję, z czasem jak więcej ludzi obejrzy serial, będzie rosła.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #479 dnia: Maj 15, 2015, 12:30:16 pm »
Jak na moje, to Sideca z superbohaterów może ograniczyć się do Daredevila. Bendis, Brubaker, Miller, Waid i co tam jeszcze. Tyle dobra na które od dawna czekam. Popularność tej postaci, miejmy nadzieję, z czasem jak więcej ludzi obejrzy serial, będzie rosła.


Alias, życzę Wam żeby wydali jeszcze Alias  :wink:
perły przed wieprze

 

anything