Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 405857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #495 dnia: Maj 15, 2015, 07:51:22 pm »
Wydań w miękkiej nie lubię właśnie dlatego, że źle się je czyta - szyty komiks w twardej można otworzyć i położyć np. na stoliku. Klejone trzeba trzymać cały czas w łapie, broń boże zaginać, aby nie poniszczyć.

Offline Holsten

Odp: Sideca
« Odpowiedź #496 dnia: Maj 15, 2015, 11:42:59 pm »
A dzięki położeniu komiksu można otworzyć piwo 8)

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #497 dnia: Maj 21, 2015, 08:28:42 pm »
Zastanawiam się nad jedną kwestią. Czy łatwiej się negocjuje Egmontowi zakup kilku serii czy to od Marvela czy DC, czy może jednak łatwiej jest takiej Sidece która nastawiona jest na konkretny tytuł, serię, bohatera z runu pana x czy y. Z mojego punktu widzenia jest to o tyle ważne, że jest to możliwość dla innych wydawców którzy mogą wstrzelić się w główny nurt klasyki, jak np Kapitan Eda Brubakera, którego historię otrzymaliśmy już w WKKM. Albo nawet samego Egmontu, żeby zacząć wydawać pewny hit częściej z wiadomego powodu, jakim jest oczywiście gotowość materiału, a nie jak w Marvel Now czy Nowym DC, gdzie pewne odstępy czasowe są wymuszane przez potentatów.

Obecna sytuacja jest niezwykle złożona. Skupiając się na wprowadzeniu kilku serii, często patrzy się na popularność bohaterów, filmów, seriali, gadżetów... Odnoszę jednak wrażenie, że inicjatywa Nowego DC i Marvel Now mogłaby odnieść jeszcze większy sukces i zamiast Szpona czy Mrocznego Rycerza (z Marvel Now się nie wypowiadam z oczywistego względu - nie czytałem.) dostać coś gotowego. Egmont mógłby pójść w podobny kierunek i wydac np. run rozpoczęty w pierwszym tomie WKKM.

Rachunek jest taki, czy lepiej wystartować prawie równolegle z 6 seriami bo każdy znajdzie coś dla siebie czy może skupić się na 2-3 tytułach i wydać w końcu klasykę, nie wybiórczo tylko od a do z danego runu. Poznać całość, od środka, sposób narracji, kolejne etapy. Tego brakuje na naszym rynku, w kolekcji dostajemy już albo coś gotowego, albo sam początek bez pogłębiane skali makro. Ktoś kiedyś napisał, WKKM ma rozbudzić apetyt na sięgnięcie do oryginału, a moze jednak jest też miejsce na sięgnięcie po całość w ojczystym języku? Dlaczego mamy się zamykać? Może nastał czas na jakieś nowe otwarcie? Bo dla mnie możliwość zakupu prawie 100 zeszytów z danego okresu świetności jest czymś absolutnie fantastycznym. Szczególnie po rewelacyjnym serialu. Dlatego trzymam kciuki za ekspresowe tempo wydawania i duże zainteresowanie fanów.

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #498 dnia: Maj 21, 2015, 08:42:25 pm »
Zastanawiam się nad jedną kwestią. Czy łatwiej się negocjuje Egmontowi zakup kilku serii czy to od Marvela czy DC, czy może jednak łatwiej jest takiej Sidece która nastawiona jest na konkretny tytuł, serię, bohatera z runu pana x czy y.
Najłatwiej się negocjuje komiksy o taniej licencji, które nikt nie chce wydać!

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #499 dnia: Maj 21, 2015, 09:09:21 pm »
Najłatwiej się negocjuje komiksy o taniej licencji, które nikt nie chce wydać!

A skąd wiesz ile kosztuje dana licencja, mogę wiedzieć?

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #500 dnia: Maj 21, 2015, 09:24:23 pm »
Nie wiem, ale wiem jak się negocjuje komiksy na allegro, które nie chcą sprzedającym schodzić :)

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #501 dnia: Maj 21, 2015, 09:30:51 pm »
A ja wiem jak się zmienia koło w rowerze albo jak zrobić omlet i co?

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #502 dnia: Maj 21, 2015, 09:43:38 pm »
I nic. Dalej zastanawiasz się, jak się negocjuje z Marvelem.

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #503 dnia: Maj 21, 2015, 09:46:34 pm »
To doszliśmy do konsensusu :smile:

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #504 dnia: Maj 26, 2015, 09:37:46 pm »
Za fb:

Jutro lub pojutrze wrócimy do Daredevila. Dzisiaj chcemy jeszcze przypomnieć sobie Wasze komentarze. A tymczasem Bonito.pl ma ciekawą ofertę dla fanów uzupełniających komiksy Andreasa lub chętnych do rozpoczęcia przygody z Koziorożcem i Rorkiem.
Jednocześnie przypominamy, że ilość dostępnych egzemplarzy Rork tom 1 nie przekracza 200 egz. Nie będziemy również dodrukowywać tego tytułu.
Koziorożec jest jedną z kilku serii, która posiada osobną zakładkę w komiksach.


Czyli już niedługo możemy spodziewać się jakiś konkretów. Mam nadzieję, że obejdzie się bez szaleństw i wydawnictwo zaproponuje grubsze wydania z miękką okładką. Sideca to małe wydawnictwo więc myslę, że takie rozwiązanie będzie optymalne, jeszcze jak dojdzie rozsądna częstotliwość to będę zadowolony na maksa.

Offline Nawimar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #505 dnia: Maj 28, 2015, 12:27:28 pm »
Na FB już nieco konkretów:
 
Dziękujemy za nowe polubienia profilu i wszystkie komentarze dotyczące Daredevila.

Nie do końca możemy się zgodzić z porównywaniem Kolekcji Hachette z Marvel Now! Egmontu z dwóch podstawowych powodów: skali i dystrybucji. Te czynniki sprawiają, że pozycje wyjściowe obu podmiotów były całkowicie inne i inne czynniki były brane pod uwagę. Oba podmioty są również częścią różniących się w swoich strukturach grup kapitałowych. Naszym zdaniem nie byłoby to sprawiedliwe dla obu projektów.

Daredevila będziemy wydawać zgodnie z Ultimate Collection po trzy tomy na cykl Bendisa i Brubakera. Jedyną różnicą będzie oprawa, ponieważ polska edycja będzie szyta i w twardej okładce. Przy tak dużej ilości stron sposób oprawy nie wpływa na cenę końcową (a przynajmniej nie w naszym przypadku), a komfort czytania na pewno będzie większy i sam komiks trwalszy. Oba cykle to historie od dawna zamknięte. Każdy tom będzie indywidualnie foliowany.

Zwolennicy wydania w miękkich okładkach nie powinni czuć się pokrzywdzeni, ponieważ ceny będą porównywalne, a datę premiery ogłosimy dość szybko, więc każdy czytelnik będzie mógł zaplanować zakupy.

Chcemy aby Daredevil miał ściśle określony cykl wydawniczy. Sądzimy, że jeden tom na kwartał będzie optymalny.

Chcielibyśmy jeszcze dodać, że o powodzeniu projektu nie decyduje wielkość wydawnictwa tylko tytuł i jego przygotowanie. Większe wydawnictwo ma niezaprzeczalne zalety nad małym, ale również o wiele większe oczekiwania, więc powiedzielibyśmy, że ryzyko zamknięcia projektu może być większe w dużym wydawnictwie. Małe podmioty bardziej skrupulatnie kreują swoją ofertę, ponieważ jest to ich być albo nie być. Większe wydawnictwo wpisze sobie porażkę w koszty, a małe przestanie istnieć.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #506 dnia: Maj 28, 2015, 12:31:35 pm »
Wyprzedziłeś mnie. W komentarzach potwierdzili objętość: "W sumie tomów będzie 6: Bendis 1 - 480 str., Bendis 2 i 3 po 512 str., Brubaker 1 i 2 po 304 str., Brubaker 3 - 384 str." To dla mnie wielkie wydarzenie i spełnienie kolejnego komiksowego marzenia.

Offline p3rshing

Odp: Sideca
« Odpowiedź #507 dnia: Maj 28, 2015, 12:36:54 pm »
Świetnie! Problem zakupu wersji angielskiej więc mi się rozwiązał. Pytanie co z Frankiem Millerem? Czekać czy kupować. Oto jest pytanie :D

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #508 dnia: Maj 28, 2015, 12:45:20 pm »
Pytanie co z Frankiem Millerem?

Niby na chwilę obecną wszystko wydaje się możliwe, ale kto wie co będzie za jakiś czas. Załamanie rynku? A może Egmont odniesie taki sukces z Marvel Nov, że podpisze nową umowę, która uniemożliwi innym wydawcom sięganie po komiksy Marvela?

Też liczę na Daredevila Millera i nie obchodzi mnie kto to wyda, Egmont, Sideca, czy Mucha. Jeśli Sideca odniesie sukces z Daredevilem, to wręcz powinni wydać Millera. Miller to chyba nawet mniejsze przedsięwzięcie niż Bendis/Brubaker - na amazon "DAREDEVIL BY FRANK MILLER & KLAUS JANSON" w 3 tomach po ok. 330 stron. Chyba, że to nie jest całość...


Offline Nawimar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #509 dnia: Maj 28, 2015, 12:45:30 pm »
Ramirez82: "To dla mnie wielkie wydarzenie i spełnienie kolejnego komiksowego marzenia."
 
Tym razem to Ty mnie wyprzedziłeś :smile: Też od lat marzy mi się ta seria. natomiast trochę jednak żałuję nieuwzględnienia krótkiego stażu Macka, który byłby idealnym łącznikiem między "Diabłem Stróżem" a Bendisem.
 
Podejrzewam, że z nabyciem wersji Franka Millera warto się chwilę wstrzymać. Jak już serial trafi do polskiej telewizji to nie zdziwię się gdy któreś wydawnictw zafunduje nam te komiksy.