trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 405929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #510 dnia: Maj 28, 2015, 01:06:49 pm »
No to pięknie! I świetnie, że twarde, bo przy takich grubasach mietkosc jest wysoce niewskazana. A wiadomo chociaż, czy to ruszy już w tym roku?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #511 dnia: Maj 28, 2015, 01:09:48 pm »
No to pięknie! I świetnie, że twarde, bo przy takich grubasach mietkosc jest wysoce niewskazana. A wiadomo chociaż, czy to ruszy już w tym roku?


Mam całego DD Bendisa w Ultimate Collection i śmiem się z tym nie zgodzić  :wink:
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #512 dnia: Maj 28, 2015, 01:14:36 pm »
A wiadomo chociaż, czy to ruszy już w tym roku?

Wcześniej pisali, że najprędzej ruszyliby po wakacjach.

Cytuj
Kiedy? Chyba najbliższy realny termin to po wakacjach.

Offline veritius

Odp: Sideca
« Odpowiedź #513 dnia: Maj 28, 2015, 04:51:49 pm »
Świetna informacja że wydają  :cool: . Co do wydania DD Millera, to jednak wątpię. Sam posiadam owe wydanie ale patrząc jak wiele osób nie przepada za starszymi komiksami może okazać się się nieopłacalne. Jestem fanem tej kreski :smile: czyta się to równie dobrze teraz jak i 40 lat temu, ale zawsze jest jakieś ale, czyli np. 1 tom zbiorczy TPB Millera i Jansona może nie porwać czytelników nieoceniających tego jako przełomowego komiksu a jak zwyczajne nudny staroć z dużą ilością teksu w ramkach. Choć chcę się mylić.

Offline Inuki

Odp: Sideca
« Odpowiedź #514 dnia: Maj 28, 2015, 04:52:45 pm »
No a ten "Daredevil"Millera , który był w WKKM, to jakaś osobna historia, czy część tego runu o którym piszecie? Jak to drugie, to mogą być problemy z wydaniem tego u nas, bo prawa ma Hachette.

Offline veritius

Odp: Sideca
« Odpowiedź #515 dnia: Maj 28, 2015, 05:02:42 pm »
To jest osobna historia dziejąca się po runie Millera.

Offline Inuki

Odp: Sideca
« Odpowiedź #516 dnia: Maj 28, 2015, 05:07:11 pm »
To jest osobna historia dziejąca się po runie Millera.

W takim razie nie powinno być problemów z wydaniem. Ja się cieszę na twardą oprawę, będzie trzeba kupić :-) Oby im się to dobrze sprzedało.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #517 dnia: Maj 28, 2015, 05:11:51 pm »
Świetna informacja że wydają  :cool: . Co do wydania DD Millera, to jednak wątpię. Sam posiadam owe wydanie ale patrząc jak wiele osób nie przepada za starszymi komiksami może okazać się się nieopłacalne. Jestem fanem tej kreski :smile: czyta się to równie dobrze teraz jak i 40 lat temu, ale zawsze jest jakieś ale, czyli np. 1 tom zbiorczy TPB Millera i Jansona może nie porwać czytelników nieoceniających tego jako przełomowego komiksu a jak zwyczajne nudny staroć z dużą ilością teksu w ramkach. Choć chcę się mylić.


Też chciałbym żebyś się mylił  :wink:


Bo to cholernie ciężko ocenić, run Miller/Janson jest luźniejszy, ma jeszcze więcej zapożyczeń z kina swoich czasów i jest bardziej campowy. Z drugiej strony to niesamowita przyjemność odkrwać w tym komiksie jego różne nawiązania, też do starych mistrzów (parafraza Sand Saref/Bring In Sand Sare Eisnera w wiadomym numerze DD). Liczę na to, że ludzie obdarzyliby ten komiks miłością na którą zasługuje (heh, ponosi mnie) :lol:
perły przed wieprze

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #518 dnia: Maj 28, 2015, 06:22:37 pm »
Trzymam kciuki za powodzenie projektu, jeden tom na kwartał to dobra opcja.

Offline Holsten

Odp: Sideca
« Odpowiedź #519 dnia: Maj 28, 2015, 08:08:18 pm »

mgnesium

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #520 dnia: Maj 28, 2015, 08:46:50 pm »
Jest i zapowiedź na stronie gildii http://www.komiks.gildia.pl/news/2015/05/szykujcie-miejsce-na-polkach-dla-daredevila

ciekawe jaka cena - czy ktoś przeskoczy w końcu psychologiczne 200 zł na okładce?

kupiłbym, ale patrząc na stosunek ceny do objętości rorków oraz skalę działania wydawnictwa pewnie nie będzie mnie stać.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2015, 08:54:26 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #521 dnia: Maj 28, 2015, 08:56:36 pm »
kupiłbym, ale patrząc na stosunek ceny do objętości rorków oraz skalę działania wydawnictwa pewnie nie będzie mnie stać.

Nie znasz jeszcze żadnych szczegółów wydania, a już piszesz - nie będzie mnie stać :???:

Offline radef

Odp: Sideca
« Odpowiedź #522 dnia: Maj 28, 2015, 09:02:55 pm »
ciekawe jaka cena - czy ktoś przeskoczy w końcu psychologiczne 200 zł na okładce?
200 złotych zostało już dawno przekroczone - Martha Washington.
Ale należy pamiętać, że Rork i Daredevil to zupełnie inna sytuacja. Według mnie cena okładkowa "Daredevila" będzie maksymalnie w granicach 150 złotych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mgnesium

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #523 dnia: Maj 28, 2015, 09:06:30 pm »
Nie znasz jeszcze żadnych szczegółów wydania, a już piszesz - nie będzie mnie stać :???: ??: ??: ??: ??: ??: ??:

hipotetyzuję na podstawie tekstu z linka i dotychczasowej historii cenowej wydawnictwa bez znajomości szczegółów obu umów licencyjnych (i tej z lombardem, i tej z marvelem).
w zasadzie nawet przy 199 zł ceny okładkowej dałoby się ten komiks dostać za 65% tej kwoty, głównie ciekawi mnie ile sobie za taką cegłę zaśpiewają (bo sideca to jednak nie mucha).

Ale należy pamiętać, że Rork i Daredevil to zupełnie inna sytuacja. Według mnie cena okładkowa "Daredevila" będzie maksymalnie w granicach 150 złotych.

ano inna, inny target i inny nakład, ale sideca (z tego co mi wiadomo) to dosyć małe wydawnictwo, stąd takie a nie inne są ceny ich dotychczasowych komiksów, przez pryzmat których sieję panikę.

ps.o marcie zapomniałem :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2015, 09:13:05 pm wysłana przez mgnesium »

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #524 dnia: Maj 28, 2015, 09:07:27 pm »
Bendisy mają po około 500 stron - mam wątpliwości czy, aby na pewno będzie maksymalnie 150 złotych.