Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 405925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Sideca
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwiec 13, 2015, 04:59:17 pm »
Dla mnie jeszcze jedna ważna rzecz: pewna często krytykowana drukarnia NIE będzie tego drukować (za FB wydawnictwa). Zresztą patrząc na jakość ich komiksów jestem spokojny.
No, ze Sprawiedliwością naprawdę dali radę... (czy to nie oni drukowali?).
Co do DD - świetne ceny, wychodzi chyba jeszcze taniej niż Egmont, który ostatnio sprzedaje całkiem tanio. Kurcze może rzeczywiście te licencje na DC są droższe niż na "Marłela". Już nie mogę się doczekać tego sławnego runu Bendisa... choć, tyle ostatnio wychodzi dobra, że mam nadzieję, że znajdę czas na przeczytanie :)
Mam tylko nadzieję, że w DD nie dadzą takiego papieru jak w Jaskini Wspomnień hehe ;)

Offline mack3

Odp: Sideca
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwiec 13, 2015, 06:21:34 pm »
Tak, czytałem te wypowiedzi, ale jeden sutek zimy nie czyni ;)
No dobra, przyznaję, że u mnie na obwolucie też jest jakaś taka cienka smuga, jakby przetarcie, idąca na ukos w okolicach głowy Wonder Woman, ale prawie niewidoczna... prawie

Offline eyesore

Odp: Sideca
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwiec 13, 2015, 06:39:04 pm »
Mam pytanie: chcę sobie sprawić całość Koziorożca Andreasa, ale przy pierwszych tomach jest dopisek: ''Wydawnictwo Manzoku'' - czy format tych pierwszych tomów jest dokładnie taki sam, jak tych z Wydawnictwa Sideca?

Tak, możesz brać spokojnie.

Offline mack3

Odp: Sideca
« Odpowiedź #543 dnia: Czerwiec 26, 2015, 12:52:42 pm »
Sideca napisała na swoim profilu, że nakład 1 tom Rorka już wyszedł, a dodruków nie będzie. Zostały zapasy, które są w hurtowniach (licznik na bonito pokazuje ponad 100) i pojedynczych księgarniach. Zgaduję, że do końca roku może się to rozejść.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2015, 12:58:28 pm wysłana przez mack3 »

Offline TePe

Odp: Sideca
« Odpowiedź #544 dnia: Czerwiec 26, 2015, 02:40:39 pm »
Sideca napisała na swoim profilu, że nakład 1 tom Rorka już wyszedł, a dodruków nie będzie. Zostały zapasy, które są w hurtowniach (licznik na bonito pokazuje ponad 100) i pojedynczych księgarniach. Zgaduję, że do końca roku może się to rozejść.
Jak napisali, że dodruku nie będzie to allegrowi biznesmeni na pewno się weń szybko zaopatrzą.

Offline marceli

Odp: Sideca
« Odpowiedź #545 dnia: Czerwiec 26, 2015, 10:46:42 pm »
I zaraz znowu będzie płacz.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Bogumil

Odp: Sideca
« Odpowiedź #546 dnia: Lipiec 13, 2015, 06:49:03 pm »
W sklepie Gildii pojawił się opis Konkwistadora (http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/275376-konkwistador-1). Nie wiem, co wy o tym sądzicie, ale jak dla mnie z językiem polskim i interpunkcją jest tam bardzo słabo. Mam jedynie nadzieję, że ten opis nie pochodzi z komiksu, redakcja odpowiednio tam działa, a w samym komiksie nie będzie takich baboli i opisów bez ładu i składu takich jak ten na gildii.
Pozwoliłem sobie podkreślić parę oczywistych błędów. Darowałem sobie punktowanie sposobu formułowania zdań, bo zajęłoby mi to wiele linijek, a przecież każdy widzi jak jest. Dodałem jedynie parę pytań w nawiasach kwadratowych, na które odpowiedzi w ogóle nie wynikają z opisu.

Sideco, zrób coś, bo nie kupię tego z takim tłumaczeniem (jeśli to wasze)...


Opis z gildii:
Po odkryciu Ameryki przez Krzysztofa kolumba nowy ląd [jaki nowy ląd?] rozpalał wyobraźnię wielu mieszkańców Europy. Jednym z nich był Hernan Cortes w służbie króla Hiszpanii, który [Cortes czy król?] wykorzystując aztecką przepowiednię o Quetzacoatlu - Pierzastym Wężu by zbliżyć się do cesarza Montezumy, zostaje uznany za zdrajcę. Król wysyła przeciw dowódcy [jakiemu dowódcy?] karną ekspedycję.
Cortes decyduje się na konfrontację, ponieważ wie, że ze strony Indian nie grozi mu niebezpieczeństwo dopóki są uważani za Teulesów - wysłanników bogów [kto jest uważany? Hiszpanie, czy Indianie?]. Wysyła ponadto grupę awanturników po skarb władcy Azteków. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, kiedy śmiałkowie zdają sobie sprawę, że nie są już uważani za boskich posłańców i po wymarszu armii znajdują się w beznadziejnej sytuacji. [jakiej armii?]

PS. Właśnie zerknąłem na przykładowe plansze, a tam od razu widoczny kolejny błąd:
Nie mniej jednak - "Niemniej" w takim znaczeniu pisze się łącznie...

Nie chcę zrzędzić, bo czekam od dawna na Konkwistadora, ale chyba korekta zaspała...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2015, 09:46:09 pm wysłana przez Bogumil »

Offline adro

Odp: Sideca
« Odpowiedź #547 dnia: Lipiec 13, 2015, 08:45:04 pm »
no wydawcy powinni zwracac wieksza uwage na jakosc serwowanego produktu
Moze powinien pojawic sie jakis watek na forum, ktory sluzylby obywatelskiej kontroli wydawanych komiksow. Chodzi mi o jakosc tlumaczenia, literowki itp.  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Thiago

Odp: Sideca
« Odpowiedź #548 dnia: Lipiec 13, 2015, 09:46:36 pm »
Ten komiks ma od początku złą prasę. I te przykładowe plansze w sklepie gildii są 3 ale 2x dali tą samą stronę, co za niechlujstwo. 

Offline blackwaterpark

Odp: Sideca
« Odpowiedź #549 dnia: Lipiec 13, 2015, 10:18:21 pm »
Moze powinien pojawic sie jakis watek na forum, ktory sluzylby obywatelskiej kontroli wydawanych komiksow. 

Taaa. Najpierw ''obywatelska kontrola'', potem ''obywatelskie wkurzenie'', zburzona Bastylia i te sprawy...  :badgrin:
Miłe złego początki, a koniec żałosny.  :wink:

Offline Holsten

Odp: Sideca
« Odpowiedź #550 dnia: Lipiec 14, 2015, 12:02:02 pm »
No ba! Świetnie posunięcie Sideca - Daredevila, i to tego najlepszego, w najbliższych latach nam nie braknie.


Dokładnie. Bardzo polubiłem tego bohatera po Essentialu Mantragory. i dość długo czekałem na kolejne tytuły.

Offline freshmaker

Odp: Sideca
« Odpowiedź #551 dnia: Sierpień 08, 2015, 02:37:29 pm »
czy czytaliście juz moze konkwistadora? tematyka jest mi bliska, ale boje się słabej redakcji i slabej przygodowki a'la sherlock holmes.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Sideca
« Odpowiedź #552 dnia: Sierpień 08, 2015, 05:04:27 pm »
ale boje się słabej redakcji i slabej przygodowki a'la sherlock holmes.
Chodzi Ci o serię z Egmontu? Mnie się podobały te dwa tomy. Fakt, że komiks jest z angielska powściągliwy, ale wszystko zmierza ku ciekawemu finałowi.

Offline freshmaker

Odp: Sideca
« Odpowiedź #553 dnia: Sierpień 09, 2015, 01:09:02 pm »
ten egmontu. ale chciałem dowiedzieć się opinii nt konkwistadora.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Sideca
« Odpowiedź #554 dnia: Sierpień 09, 2015, 02:03:01 pm »
ten egmontu. ale chciałem dowiedzieć się opinii nt konkwistadora.
Ja chciałem tylko wziąć w obronę tego "Sherlocka Holmesa".

 

anything