Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 409899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #600 dnia: Wrzesień 13, 2015, 01:25:56 pm »
A czytałeś "Skład Główny"? To jest bardzo dobry komiks, choć zwykły obyczajowy, więc można powiedzieć najmniej Loiselowy...

nie,nic Loisela...
chociaż... kiedyś miałem od kuzyna jeden tom Jaja Mroku z Komiksu, ale już nie pamiętam nawet, więc chyba mi się nie podobał...
a z innych to jakoś przykładowe plansze do mnie nie przemawiały...

nie chcę zaczynać od składu, bo pewnie pierwszy tom trudno dostępny, a jak mi sie nie spodoba, to będę pluł sobie w brodę...

Kupię Le Grand Mort, może jeszcze (jak funduszy starczy) wznowienie "W poszukiwaniu Jaja Mroku" i zobaczę...
Jak zaskoczy to zawsze mogę kupić później...

A że maximumcarnage mnie zainspirował i we wtorek zaczynam kurs francuskiego (a ponad to od dwóch tygodni mieszkam w Belgii) to może oryginał okaże się tańszy :wink:

Offline freshmaker

Odp: Sideca
« Odpowiedź #601 dnia: Wrzesień 13, 2015, 01:30:39 pm »
polecam omnibus dd millera i jansona. był dodruk kilka lat temu. nie trzeba się stresowac że zaprzestaną wydawać.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #602 dnia: Wrzesień 13, 2015, 01:37:13 pm »
polecam omnibus dd millera i jansona. był dodruk kilka lat temu. nie trzeba się stresowac że zaprzestaną wydawać.


Następny dodruk jest w drodze, już wisi preorder  :wink:  niedługo też dodruk Daredevil by Miller Companion.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #603 dnia: Wrzesień 13, 2015, 03:28:58 pm »
Czyli mamy już ze sześciu chętnych na Daredevila - kto następny? :)

@ramirez82 wyprzedziłeś mnie. Już 24.02.16 w WKKM wyjdzie Daredevil #158-167 (bez 162 - why?) i każdy będzie miał previous jak może dalej wyglądać ta "Elektra Saga" Millera. Będzie można podjąć decyzje co do grubasków z Diabełkiem.

No i oczywiście - dziś w zasadzie wszystko można kupić. Każdy run czy zbiorek. Ale po pierwsze ja chcę mieć to po polsku, a nie po angielsku. A po drugie - od WKKM i Sideci taniej wyjdzie.

Offline Garf

Odp: Sideca
« Odpowiedź #604 dnia: Wrzesień 13, 2015, 03:41:00 pm »
@ramirez82 wyprzedziłeś mnie. Już 24.02.16 w WKKM wyjdzie Daredevil #158-167 (bez 162 - why?) i każdy będzie miał previous jak może dalej wyglądać ta "Elektra Saga" Millera.

Daredevil #162 to "wypełniacz" autorstwa Michaela Fleishera i Steve'a Ditki, niezwiązany fabularnie ani z poprzednimi, ani z następnymi numerami. Zdaje się, że wstawiono go z uwagi na opóźnienia głównych twórców.

A chodziło ci chyba o preview :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #605 dnia: Wrzesień 13, 2015, 04:19:28 pm »
@UP
Oczywiście, że chodziło mi o preview (ach ta Wieża Babel i obce języki :smile: ). Pomyliło mi się z "Previously in Lost" itp.

A Ditko to Ditko. Jego rysunki zawsze fajnie zobaczyć.

@DOWN
Acha - to tak jak z Kirbym w Marvelu w latach 70-tych, jak okazało się, że samodzielnie nie potrafi tworzyć porywających komiksów?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2015, 04:38:43 pm wysłana przez 8azyliszek »

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #606 dnia: Wrzesień 13, 2015, 04:31:20 pm »
Chwilę wcześniej zrezygnowałem z pisania posta "Garf, uważaj z tym Ditko bo komuś się miło skojarzy i będzie chcial"
No więc nie. Rysunki Ditko nie zawsze "fajnie zobaczyć".
Jego powrót do Marvela w latach 80-tych nie przyniósł ani jednego komiksu który nie napędzal mi bólu glowy
Szczególnie ze zatrudniali go do rysowania jakichś zapychaczy  marnych o beznadziejnych scenariuszach gdy inni się nie wyrabiali. Albo upadających serii których nikt nie chciał
Tego DD162 ktoś ładnie podsumował ze czyta się jak najgorszy numer z lat 60-tych

Nie mowie ze chwilowo mam zastój w czytaniu przez jego Speedballa (bo są tez ważniejsze powody) ale obecność jeszcze kilku numerów na mojej krótkiej liście na pewno nie pomaga...

Jak Boga kocham naprawde: zmuszam się by to czytać! !!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2015, 04:35:14 pm wysłana przez fragsel »

Offline Garf

Odp: Sideca
« Odpowiedź #607 dnia: Wrzesień 13, 2015, 04:41:16 pm »
Szczególnie ze zatrudniali go do rysowania jakichś zapychaczy  marnych o beznadziejnych scenariuszach gdy inni się nie wyrabiali.

To nawet ciekawa sprawa z tymi "zapychaczami". Jak niedawno przeczytałem, w latach 70. i 80. Marvel miał taki system, że dla każdego tytułu przygotowywano z wyprzedzeniem na wszelki wypadek "zapasowe" numery, które można było wstawić, jeśli główni twórcy się nie wyrobili na czas. Dzięki temu nie było opóźnień, dość częstych dzisiaj. Jednak minusem tego rozwiązania było to, że niewykorzystane "zapychacze" szły do kosza.

Chociaż w dzisiejszych czasach, mocno nastawionych na zbieranie numerów w TPB, taki system chyba by się nie sprawdził.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #608 dnia: Wrzesień 13, 2015, 04:44:22 pm »
Jednak minusem tego rozwiązania było to, że niewykorzystane "zapychacze" szły do kosza.

Jak szły do kosza to jeszcze pół biedy...
A jak je wydawali w momencie gdy zmieniło się status quo, kostium lub skład zespołu?
A zapychacz wychodził bez zmian... Albo tych zmian nie uwzględniał wszystkich... lub co gorzej miał dodaną notę edytora ale z info wzietym z pewnej części ciała...

I kontinuum idzie się gonić...

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Sideca
« Odpowiedź #609 dnia: Wrzesień 13, 2015, 05:48:42 pm »
Od wydawnictwa Sideca mam na półce prawie wszystko: dwa wydania zbiorcze Rorka; wszystkie Koziorożce oraz "Jaskinie wspomnień". "Konkwistador" jest w bliskim planie kupna (nie załapał się na ostatnie zamówienie). W dalszej przyszłości chętnie kupię także "Le Grand Mort" i "Raffington Event".... oraz Daredevila :)
The darkness will swallow everything

Offline Holsten

Odp: Sideca
« Odpowiedź #610 dnia: Wrzesień 13, 2015, 06:13:52 pm »
To podobnie jak ja.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sideca
« Odpowiedź #611 dnia: Wrzesień 13, 2015, 06:24:34 pm »

Zazdroszczę osobom które nie czytały Łowcy i Jaja Morku. Końcówka Jaja Mroku miażdży.
też zzazzdroszszczę, wrrr!
ale zazdroszczę też tym, którzy nie czytali Trupka :)
Kupię Le Grand Mort, może jeszcze (jak funduszy starczy) wznowienie "W poszukiwaniu Jaja Mroku" i zobaczę...
też bym to poczytał! ;)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Kris1982

Odp: Sideca
« Odpowiedź #612 dnia: Wrzesień 13, 2015, 11:04:53 pm »
No to ja jestem takim delikwentem bo w komiksie praktycznie wszystko jeszcze przed mną.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #613 dnia: Wrzesień 16, 2015, 06:39:00 pm »
W Sklepie Gildii jest już zapowiedź Daredevila na 30 listopada! Ze zniżką 33% raptem 90 zł! Słodko!

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #614 dnia: Wrzesień 16, 2015, 06:54:19 pm »
Sweet. Ciekawe czy nieprzeczytane.pl to przebije, czy kupi się na Gildi... Hmm - w każdym razie 93 zł za 500 stron Daredevila to rozsądna cena. Szkoda, że nie ma jeszcze ani daty premiery, ani okładki.

P.S. Hulka Grey'a jeszcze nie ma w ofercie.

 

anything