Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 405762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #630 dnia: Wrzesień 17, 2015, 07:37:35 pm »
Mi chodziło o to że Wildstorm to też DC. A tą wersję co podlinkowałeś mogli by u nas wydać (tylko 5 tomów)

edit: wiem że Vertigo też :smile: może nie róbmy już offtopu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2015, 09:02:37 pm wysłana przez JanT »

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #631 dnia: Wrzesień 17, 2015, 08:03:04 pm »
Mi chodziło o to że Wildstorm to też DC.
Vertigo też.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #632 dnia: Wrzesień 18, 2015, 07:46:15 am »
Aha, czyli jednak dobrze mi się wydawało :)

Offline buczanova

Odp: Sideca
« Odpowiedź #633 dnia: Wrzesień 23, 2015, 10:35:37 pm »
Istnieje jakaś możliwośc kontaktu z Sidecą poza fb?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #634 dnia: Wrzesień 23, 2015, 11:59:56 pm »
Istnieje jakaś możliwośc kontaktu z Sidecą poza fb?
Nawet sklepy nie mają kontaktu z Sidecą jak "znika"  :smile:

Offline Motyl

Odp: Sideca
« Odpowiedź #635 dnia: Wrzesień 24, 2015, 05:45:56 am »
Istnieje jakaś możliwośc kontaktu z Sidecą poza fb?
Istnieje, ja mam dwa maile do nich, ale taka sama sytuacja jak FB, jak ich tam nie ma to i na maile nie odpowiadają.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #636 dnia: Wrzesień 24, 2015, 07:24:30 am »
Bo po to się ma własny biznes, żeby móc sobie go na chwilę olać i odpocząć :)

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #637 dnia: Wrzesień 24, 2015, 07:41:59 am »
Ale o co tak naprawdę chcecie pytać Sidecę? Co chce wydać - wiemy. Kiedy pierwszy Daredevil mniej więcej też (koniec listopada). A wydawnictwa plany podają w oficjalnych wiadomościach, nie w mailach.

Offline TePe

Odp: Sideca
« Odpowiedź #638 dnia: Wrzesień 24, 2015, 08:21:21 am »
Seria Konkwistador została porzucona czy po prostu jest obsuwa?

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #639 dnia: Wrzesień 24, 2015, 08:53:47 am »
Z Koziorożcami i Rorkiem było to samo co z Konkwistadorem. Sideca w zeszłym roku puściła dwa (spóźnione) Koziorożce na MFKiG, może w tym roku też tak będzie  :smile:

Offline Motyl

Odp: Sideca
« Odpowiedź #640 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:21:27 am »
Seria Konkwistador została porzucona czy po prostu jest obsuwa?

To wie tylko Sideca, ale 2 ważne rzeczy - jak się nie ma kasy to się czeka, aż spłynie ze sprzedaży, żeby drukować, dalej, a nie ukrywajmy tak działa Sideca - wyprzedaże Koziorożca wszędzie gdzie się da z rabatem 45%.

Po drugie, aby wydać 3 tom Konkwistadora to trzeba go przetłumaczyć, a do tego potrzebny jest kontakt z tłumaczem, a jak już tu na forum napisano, kontaktowanie się Sideci z kimkolwiek przerasta ich możliwości lub jak zauważył Feldkurat, prowadzą biznes i sobie go olewają.

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #641 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:31:36 am »
45% przecen na Koziorożca dotyczy wydań jeszcze za Manzoku. Te wydane przez Sidecę mają rabaty takie jak innych wydawnictw.

A mimo, że olewają na kontakcie, to wciąż wydają komiksy i ludzie je kupują. Egmont nie ma fanpage'a na FB i na informacje czeka się raz na kwartał od Kołodziejczaka. Ostatni wpis Sideki jest z 20 sierpnia. Nie lubią dyskutować, wolą zapieprzać na etatach by mieć na licencje i drukarnie - potrafię to zrozumieć.

Offline Motyl

Odp: Sideca
« Odpowiedź #642 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:41:45 am »
45% przecen na Koziorożca dotyczy wydań jeszcze za Manzoku. Te wydane przez Sidecę mają rabaty takie jak innych wydawnictw.

A mimo, że olewają na kontakcie, to wciąż wydają komiksy i ludzie je kupują. Egmont nie ma fanpage'a na FB i na informacje czeka się raz na kwartał od Kołodziejczaka. Ostatni wpis Sideki jest z 20 sierpnia. Nie lubią dyskutować, wolą zapieprzać na etatach by mieć na licencje i drukarnie - potrafię to zrozumieć.

Słabo śledzisz rynek, 45% na nowe Koziorożce była promocja w czerwcu w gildii, arosie, nieprzeczytane, nawet w Centrum Komiksu - takie info dostałem tam w czasie podróży na tegoroczną BFKę.

Wiadomość z gildii z 8 czerwca - "Być może zainteresuje Państwa seria komiksowa Koziorożec - mamy na nią aż 45 procentowy rabat!"

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #643 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:46:45 am »
Nie bardzo rozumiem w takim razie do czego zmierzasz. Małe wydawnictwa często tracą płynność finansową, to nie jest niczym dziwnym. Ale co ma do tego brak komunikacji z czytelnikami? Mają się żalić, że będę opóźnienia, bo nikt nie kupuje ich komiksów w takich ilościach, jakie by chcieli?

Offline Motyl

Odp: Sideca
« Odpowiedź #644 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:53:26 am »
Ja też ciebie nie rozumiem ani trochę. Po prostu - nie mają kasy nie wydają, i pisanie na forum, że się nie kontaktują, czy zarzucają wydawanie jest bezcelowe, bo Manzoku/Sideca nigdy nie należały do wydawnictw medialnych, więc pytanie ich o cokolwiek nie ma sensu. Tak jak ich siedziba widmo w Warszawie. Tak jak plotki, że Daredevila drukują w Chinach.

 

anything