trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 409898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #645 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:58:37 am »
A ja właśnie stoję w "obronie" Sideki. Przyzwyczaiłem się to tego, że zapada w stan uśpienia, nie martwi mnie to specjalnie i wiem, że jak będą mieć kasę to będą realizować plan, więc spokojnie czekam i nie marudzę na forum za brak kontaktu. Wydawnictwo jak przetrwa to przetrwa, jak nie to nie. Życie.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #646 dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:24:46 am »
Ale najgorsze jest to że sklepy muszą zmieniać zamówienia i zwracać pieniądze.

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #647 dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:31:05 am »
Ale to jest wpisane w ryzyko małych oficyn. Upadłość/brak płynności finansowej zawsze będzie się kładł cieniem na Kubusse, Scream, Incal, BUM Projekt, itd. Jak się nie ma uber hitu, który zapewni na jakiś czas niezły zysk, to się ciuła i ciuła.

Offline isteklistek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #648 dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:44:05 am »
Ja wolę, aby Sideca w czasie pracy zamiast zajmować się PR niech lepiej przygotowuje materiały, które ma zamiar wydać - mało ludzi, dużo pracy. Ja jestem w stanie to zrozumieć, że oni mogą pracować w systemie 8h i mieć wbite w to, co się dzieje po tym czasie i wszystkie swoje obowiązki wydawnictwa wykonują w tym czasie. Dziwne, ale zrozumiałe.
Mają w swojej ofercie tytuł zaplanowany na dwa lata, który może okazać się wielkim hitem i przynieść góry złota, ale może tak też nie być. Kwestia dyskusyjna. Ważne jest to, że Dardevil nie ma konkurencji, jeżeli chodzi o długość i jakość historii, dlatego jak ktoś zdecyduje się kupować, to przez najbliższe dwa lata będzie klientem. Sideca mogłaby się martwić, gdyby pojawił się podobny tytuł z podobną renomą i ilością tomów - tutaj wszystko jest znane i skończone, a więc kwestia wydania pozostaje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2015, 10:47:52 am wysłana przez isteklistek »

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #649 dnia: Wrzesień 25, 2015, 09:34:14 pm »
Na miejscu Sideci po wydaniu pierwszego tomu Daredevila, którego zapewne już mają w przygotowaniu, postawiłbym na inicjatywę w stylu wspieram.to.

Częstotliwość wydawania serii mogłaby być większa, a i problemy z uzbieraniem siana na kolejny integral (druk i te sprawy) też zapewne byłyby mniejsze. Skoro Kultura Gniewu potrafiła w okresie wakacji uzbierać 34 tysiące złotych, to Sideca z Daredevilem na luzie uzbierałaby chociaż połowę z tego, co dla dosyć małego wydawnictwa powinno być sporym zastrzykiem gotówki. Do tego obecnie na tym portalu, nie ma żadnej inicjatywy komiksowej, więc jest to kolejny argument za skorzystaniem z takiego rozwiązania.

Offline buczanova

Odp: Sideca
« Odpowiedź #650 dnia: Wrzesień 30, 2015, 11:08:35 am »
Ale o co tak naprawdę chcecie pytać Sidecę? Co chce wydać - wiemy. Kiedy pierwszy Daredevil mniej więcej też (koniec listopada). A wydawnictwa plany podają w oficjalnych wiadomościach, nie w mailach.

Tylko, że Sideca to nie tylko Daredevil i przed listopadem zapowiadali jeszcze kilka innych tytułów,a tymczasem czas mija i nic się nie ukazuje, a wydawnictwo milczy na temat tego na kiedy premiery zostały przesunięte.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline adro

Odp: Sideca
« Odpowiedź #651 dnia: Wrzesień 30, 2015, 07:12:33 pm »
cierpliwi zostana wynagrodzeni  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline FloreK9

Odp: Sideca
« Odpowiedź #652 dnia: Październik 27, 2015, 11:15:13 am »
Wiem, że Sideca już znikała, ale... czy znikała na tak długo??  :roll: Trochę zaczynam się niepokoić o tego Daredevila...

ramirez82

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #653 dnia: Październik 27, 2015, 11:18:41 am »
Z drugim integralem Rorka tez tak bylo, ot, caly urok tego wydawnictwa.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #654 dnia: Październik 27, 2015, 11:55:23 am »
Daredevil, Daredevilem  :evil: a gdzie Konkwistador 3, 4 i Le Grand Mort?  :smile:

Offline FloreK9

Odp: Sideca
« Odpowiedź #655 dnia: Październik 27, 2015, 12:22:02 pm »
Tak z ciekawości zadzwoniłem na numer podany na profilu z FB i niestety nie jest to numer do wydawnictwa Sideca. ;)

Offline Motyl

Odp: Sideca
« Odpowiedź #656 dnia: Październik 27, 2015, 12:47:08 pm »
a gdzie Konkwistador 3, 4
Tłumaczy się :) powoli.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #657 dnia: Październik 27, 2015, 01:10:35 pm »
Tłumaczy się :smile: powoli.
Wiesz coś więcej?  :smile:

Offline TePe

Odp: Sideca
« Odpowiedź #658 dnia: Październik 27, 2015, 01:21:50 pm »
Tiallu, może Ty coś w tym temacie napiszesz?

Offline Death

Odp: Sideca
« Odpowiedź #659 dnia: Październik 27, 2015, 04:25:05 pm »
A fajne te dwa pierwsze tomy Konkwistadora? Bliżej temu do Krucjaty tych samych twórców, czy do ostatniego tomu Long John Silvera, a może do Bois-Maury #5: Oka niebios? Bardziej pierdoły, czy na serio? Kino hollywoodzkie jak Krucjata, czy artystyczne kino europejskie jak Wieże Bois-Maury? Dużo fantastyki, czy raczej historyczne?  :smile: