Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 410057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #705 dnia: Grudzień 04, 2015, 08:17:44 pm »
Rzeczywiście, zapomniałem o tym. Obawiam się, że rzeczywiście już wtedy był im ciężko i liczyli, że po takiej informacji czytelicy rzucą się na Rorka. Z drugiej strony w takiej sytuacji raczej nie braliby się za aż tak ambitny projekt jak wielotomowy Daredevil.

W ogóle Sideca to cholernie dziwne wydawnictwo - walą te nakłady nie wiadomo jakie, ale na pewno zdecydowanie większe niż konkurencja od frankofonów - przecież nie tylko Rorki, ale Koziorożce wciąż zalegają i nie zanosi się, aby w najbliższym czasie nakład się wyczerpał.

Offline Koalar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #706 dnia: Grudzień 04, 2015, 08:37:53 pm »
A, pewnie taki chłyt marketingowy.

Ale ten Daredevil + Sideca to jest złe połączenie, zarówno dla czytelników, jak i dla Sideki. Jeszcze jakieś chude Koziorożce i pewniaka Rorka to dała radę. Ale takie grube tomy w miarę regularnie, żeby to miało ręce i nogi? Ja im nie wróżę powodzenia, sorry, to jest wydawnictwo efemeryda. Rozgrzebie serię i na tym się skończy, bo się porwali z motyką na słońce. Sideca upadnie, a my zostaniemy z niedokończoną serią.

Obym się mylił i z wielką chęcią odszczekam to, co napisałem.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Holsten

Odp: Sideca
« Odpowiedź #707 dnia: Grudzień 04, 2015, 08:40:29 pm »
Obyś się mylił kolego. Nastawiłem się na tego DD.

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #708 dnia: Grudzień 04, 2015, 09:02:53 pm »
Napiszę tak: może masz trochę racji, ale tylko dlatego, że to Sideca - jak to wydawnictwo działa, wszystko wiemy. Ale taki Daredevil to jest pewniak, serialowi tylko rośnie popularność, superhero przeżywają odrodzenie w Polsce. Jakby się wziął za to Egmont albo Mucha, to byłby przebój, ale jak Sideca będzie wydawać po jednym tomie na rok i trzaskać nakłady z kosmosu, to może się tak skończyć.

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #709 dnia: Grudzień 04, 2015, 09:14:43 pm »
A, pewnie taki chłyt marketingowy.

Ale ten Daredevil + Sideca to jest złe połączenie, zarówno dla czytelników, jak i dla Sideki. Jeszcze jakieś chude Koziorożce i pewniaka Rorka to dała radę. Ale takie grube tomy w miarę regularnie, żeby to miało ręce i nogi? Ja im nie wróżę powodzenia, sorry, to jest wydawnictwo efemeryda. Rozgrzebie serię i na tym się skończy, bo się porwali z motyką na słońce. Sideca upadnie, a my zostaniemy z niedokończoną serią.

Obym się mylił i z wielką chęcią odszczekam to, co napisałem.
Ale przecież ostatnia informacja jest taka, że się wycofali z wydawania tej serii. Czy też znowu coś przegapiłem?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #710 dnia: Grudzień 04, 2015, 09:17:35 pm »
Jakby się wziął za to Egmont albo Mucha, to byłby przebój, ale jak Sideca będzie wydawać po jednym tomie na rok i trzaskać nakłady z kosmosu, to może się tak skończyć.

Wyprzedziłeś mnie, bo właśnie miałem o tym pisać :smile:

Chyba nikt nie wierzy w to, że Sidecę byłoby stać na wydawania chociażby jednego tomu na sześć miesięcy. Opcja jeden tom na rok, byłaby pewnie jedyną rozsądną. A więc 13 lat zbierania Daredevila... Do 2028 roku... Nie, to niech już lepiej Egmont czy Mucha postarają się odkupić licencję od Sideci, o ile się z nią skontaktują :lol:

Offline buczanova

Odp: Sideca
« Odpowiedź #711 dnia: Grudzień 04, 2015, 09:19:19 pm »
Ale przecież ostatnia informacja jest taka, że się wycofali z wydawania tej serii. Czy też znowu coś przegapiłem?

Nie, wycofali się z wydania w tyk roku, na chwilę obecną ma wyjść w 2016 chyba.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Koalar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #712 dnia: Grudzień 04, 2015, 09:30:19 pm »
Napiszę tak: może masz trochę racji, ale tylko dlatego, że to Sideca - jak to wydawnictwo działa, wszystko wiemy. Ale taki Daredevil to jest pewniak, serialowi tylko rośnie popularność, superhero przeżywają odrodzenie w Polsce. Jakby się wziął za to Egmont albo Mucha, to byłby przebój, ale jak Sideca będzie wydawać po jednym tomie na rok i trzaskać nakłady z kosmosu, to może się tak skończyć.

Ale jeszcze trzeba pamiętać, że co innego komiksy za 40 zł (WKKM, Egmont, Mucha czasem), a co innego za 100-120 zł. A Daredevil, hm... Mimo serialu, to to nie jest aż tak popularna moim zdaniem postać u nas. A widzę, że bardziej się opłaca u nas wydać miernego Batmana, niż fajnego Supermana, nad czym jako fan Batmana i dobrego komiksu ubolewam.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #713 dnia: Grudzień 04, 2015, 09:33:29 pm »
Nie, wycofali się z wydania w tyk roku, na chwilę obecną ma wyjść w 2016 chyba.
W tym roku to nie byliby w stanie zacząć wydawania tej serii już w momencie, kiedy ogłaszali, że będą to robić. A 2016 jest już za miesiąc. O co zatem ten cały raban?


Wyprzedziłeś mnie, bo właśnie miałem o tym pisać :smile:

Chyba nikt nie wierzy w to, że Sidecę byłoby stać na wydawania chociażby jednego tomu na sześć miesięcy. Opcja jeden tom na rok, byłaby pewnie jedyną rozsądną. A więc 13 lat zbierania Daredevila... Do 2028 roku...


Sideca wydała "Koziorożca" w takim tempie, w jakim ani Egmont, ani Mucha komiksów nie wydają. Skąd zatem pomysł, ze "Daredevila" mieliby wydawać inaczej, a tym bardziej: skąd pomysł, że nie byłoby ich stać na wydawanie go częściej niż raz na sześć miesięcy?

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #714 dnia: Grudzień 04, 2015, 10:06:30 pm »
Sideca wydała "Koziorożca" w takim tempie, w jakim ani Egmont, ani Mucha komiksów nie wydają. Skąd zatem pomysł, ze "Daredevila" mieliby wydawać inaczej, a tym bardziej: skąd pomysł, że nie byłoby ich stać na wydawanie go częściej niż raz na sześć miesięcy?

Serio pytasz, czy sobie ze mnie jaja robisz?

Jak można porównywać Koziorożca do Daredevila? Wiesz jaka różnica stron dzieli te pozycje? Jaka jest różnica w kosztach tłumaczenia czy druku?

Jak można porównywać wydawanie jednej, dwóch serii Sideci do dziesiątek Egmontu albo dobrych kilku Muchy?

Sideca dwa tomy Rorka wydawała przez wiele, wiele miesięcy. Ile dokładnie, to Tobie nie napiszę, bo jeszcze wtedy tak Rorkiem i samą Sidecą się nie interesowałem, ale opóźnienia były spore. I również ze strony wydawnictwa panowała cisza.

Popatrz sobie, ile czasu wydają Konkwistadora... Dwa tomy wyszły, a od kilku miesięcy trwa cisza. Czy wyjdzie trzeci? Sprawdź sobie na fb Sideci, jakie mieli plany do końca roku 2015...

Nawet miałem w planach kupić te dwa pierwsze tomy na mega rabatach w gildii, ale świadomie odpuściłem. Bo nie mam jakiejkolwiek gwarancji, że wyjdą następne. wydawnictwo nawet nie stara się poprawiać swojej sytuacji, samo poinformowanie na fb czytelników, że powiedzmy maja kłopoty finansowe i jeśli trochę ich komiksów się sprzeda, to postarają się szybko ruszyć z wydawaniem zaległości. Ale po co?

Czasami warto poczytać, a potem zadawać pytania.

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #715 dnia: Grudzień 04, 2015, 10:50:33 pm »
Serio pytasz, czy sobie ze mnie jaja robisz?
Nie wiem, czy chcesz mie obrazić, czy po prostu nie przemyślałeś tego, co napisałeś. Zakładam, że to drugie.

Cytuj
Jak można porównywać Koziorożca do Daredevila?
Normalnie. To komiks. I to komiks.
Cytuj
Wiesz jaka różnica stron dzieli te pozycje?
Wiem. "Daredevile" mają po 120-140 stron. Różnica do ogarniecia. Zwłaszcza dla wydawcy, który już jakiś czas jest na rynku.


Cytuj
Jaka jest różnica w kosztach tłumaczenia czy druku?
Jasne. Różnice w kosztach druku mogą rosnąć, ze względu na większą ilości stron, ale wielkość albumów może je trochę obniżać. (Daredevila nie ma sensu wydawać w formacie "Koziorożca"). Jeśli chodzi o tłumaczenei, to pewnie koszty są takie same (placi się od strony przelożonego tekstu), ewentualnie koszty tłumaczenia z francuskiego są wyższe, bo mniej jest ludzi znających ten języyk. Z angielskiego zaś każdy głupi potrafi przetłumaczyć. Egmont dał nam na to dowody więcej niż jeden raz.

Cytuj
Jak można porównywać wydawanie jednej, dwóch serii Sideci do dziesiątek Egmontu albo dobrych kilku Muchy?

Sideca dwa tomy Rorka wydawała przez wiele, wiele miesięcy. Ile dokładnie, to Tobie nie napiszę, bo jeszcze wtedy tak Rorkiem i samą Sidecą się nie interesowałem, ale opóźnienia były spore. I również ze strony wydawnictwa panowała cisza.

Popatrz sobie, ile czasu wydają Konkwistadora... Dwa tomy wyszły, a od kilku miesięcy trwa cisza. Czy wyjdzie trzeci? Sprawdź sobie na fb Sideci, jakie mieli plany do końca roku 2015...


A co to ma do rzeczy? Duży wydawca wydaje dużo różnych serii, mały wydawca - malo. I jeden i drugi jednak przerywa wydawanie, jeśli seria się nie sprzedaje. Sideca przerwała wydawanie "Konkwistadora" a Egmont przerwał wydawanie "Potwora z bagien", "Składu głównego", "Rewolucji" i wielu innych rzeczy, które teraz wydają inni, mniejsi wydawcy. Gdyby porównywać pod względem ilości tytułów serii, których dany wydawca nie dokończył, to Egmont byłby w czołówce wydawców niepoważnych i nierzetelnych.



Cytuj
Nawet miałem w planach kupić te dwa pierwsze tomy na mega rabatach w gildii, ale świadomie odpuściłem. Bo nie mam jakiejkolwiek gwarancji, że wyjdą następne. wydawnictwo nawet nie stara się poprawiać swojej sytuacji, samo poinformowanie na fb czytelników, że powiedzmy maja kłopoty finansowe i jeśli trochę ich komiksów się sprzeda, to postarają się szybko ruszyć z wydawaniem zaległości. Ale po co?
Nawet nie skomentuje.

Cytuj
Czasami warto poczytać, a potem zadawać pytania.
Czasem warto pomyśleć. Zarówno po tym, jak już się coś przeczytało. Jak i zanim się coś napisze.



« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2015, 10:59:12 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Jutrzen

Odp: Sideca
« Odpowiedź #716 dnia: Grudzień 04, 2015, 11:01:35 pm »
Wiem. "Daredevile" mają po 120-140 stron. Różnica do ogarniecia.

Eeeee.... coś chyba nie tak z tymi liczbami?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #717 dnia: Grudzień 04, 2015, 11:02:18 pm »
"Daredevile" mają po 120-140 stron.


Tak BTW to Sideca chciała wydać Ultimate Collection a to już między 300 a 500 stron w jednym tomie.
perły przed wieprze

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Sideca
« Odpowiedź #718 dnia: Grudzień 04, 2015, 11:03:32 pm »
Wiem. "Daredevile" mają po 120-140 stron. Różnica do ogarniecia.
Nie wiesz. Daredevile Sideci to miały być cegły po 300-500 stron.

Cytuj
DAREDEVIL BY BRIAN BENDIS TOM 1
 Zeszyty: Daredevil (Vol. 2) #16-19, 26-40
 Oprawa: twarda
 Strony: 480
 Cena: 134,90 zł
 Data wydania: LISTOPAD 2015
 
 DAREDEVIL BY BRIAN BENDIS TOM 2
 Zeszyty: Daredevil (Vol. 2) #41-50, 56-60
 Oprawa: twarda
 Strony: 512
 Cena: 139,90 zł
 Data wydania: LUTY 2016
 
 DAREDEVIL BY BRIAN BENDIS TOM 3
 Zeszyty: Daredevil (Vol. 2) #66-81,
 What If Karen Page Had Lived?,
 Ultimate Marvel Team-Up #6-8
 Oprawa: twarda
 Strony: 512
 Cena: 139,90 zł
 Data wydania: MAJ 2016
 
 DAREDEVIL BY ED BRUBAKER TOM 1
 Zeszyty: Daredevil (Vol. 2) #82-93
 Oprawa: twarda
 Strony: 304
 Cena: 89,90 zł
 Data wydania: SIERPIEŃ 2016
 
 DAREDEVIL BY ED BRUBAKER TOM 2
 Zeszyty: Daredevil (Vol. 2) #94-105 
 Oprawa: twarda
 Strony: 304
 Cena: 89,90 zł
 Data wydania: PAŹDZIERNIK 2016
 
 DAREDEVIL BY ED BRUBAKER TOM 3
 Zeszyty: Daredevil (Vol. 2) #106-119,
 Daredevil (Vol. 1) #500
 Oprawa: twarda
 Strony: 384
 Cena: 109,90 zł
 Data wydania: GRUDZIEŃ 2016
 
 Dalsze plany:
 
 DAREDEVIL BY ANDY DIGGLE
 Zeszyty: Daredevil: Dark Days,
 Daredevil (Vol. 1) #501-505, 508-512,
 Shadowland: After the Fall
 
 DAREDEVIL BY MARK WAID TOM 1
 Zeszyty: Daredevil (Vol. 3) #1-10, 10.1,
 Amazing Spider-Man (Vol. 1) #677
 
 DAREDEVIL BY MARK WAID TOM 2
 Zeszyty: Daredevil (Vol. 3) #11-21,
 Avenging Spider-Man #6,
 Punisher (Vol. 8 ) #10
 
 DAREDEVIL BY MARK WAID TOM 3
 Zeszyty: Daredevil (Vol. 3) #22 - 36
 
 DAREDEVIL BY FRANK MILLER TOM 1
 Zeszyty: Peter Parker the Spectacular Spider-Man #27-28, Daredevil (Vol. 1) #158-161, 163-172
 
 DAREDEVIL BY FRANK MILLER TOM 2
 Zeszyty: Daredevil (Vol. 1) #173-184
 
 DAREDEVIL BY FRANK MILLER TOM 3
 Zeszyty: Daredevil (Vol. 1) #185-191, 219, Daredevil: Love & War, What If? # 28

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #719 dnia: Grudzień 04, 2015, 11:24:24 pm »
Zwłaszcza dla wydawcy, który już jakiś czas jest na rynku.
I który raz już padł  :smile: