trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 409021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #720 dnia: Grudzień 04, 2015, 11:27:15 pm »
Nie wiesz. Daredevile Sideci to miały być cegły po 300-500 stron.


OK. Chcieli wydawać dośc często duże objętościowo komiksy.
Czy negując to, co napisałem, chcesz powiedzieć, że nie mam racji, twierdząc, że Sideca byłaby w stanie to zrobić i że Itachi ma rację twierdząc, że wydawnictwa Egmont lub Mucha zrobiłyby to lepiej?


Czy uważasz, że on ma rację, a ja piszę głupoty? Czy też masz jakiś inny pogląd na sprawę? Jeśli tak, to jaki?
To jest także pytanie do Kuby G. Wydaje mi się, że tym razem przedstawiłem na tyle dokładnie moje stanowisko, żeby zasłużyć na uczciwą odpowiedź.


Do Jana T.:
I się podniósł w dobrym stylu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #721 dnia: Grudzień 04, 2015, 11:40:04 pm »
DAREDEVIL BY ANDY DIGGLE
 Zeszyty: Daredevil: Dark Days,
 Daredevil (Vol. 1) #501-505, 508-512,
 Shadowland: After the Fall
A w ogole ukazało sie w oryginale takie zbiorcze wydanie?

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #722 dnia: Grudzień 04, 2015, 11:51:49 pm »

Offline adam and arluk

Odp: Sideca
« Odpowiedź #723 dnia: Grudzień 04, 2015, 11:54:53 pm »
Wy tak na poważnie?
Sądzicie, że wydawnictwo skupuje na potęgę licencje nie mając środków na wydanie komiksów?
Sądzicie, że nie potrafili skalkulować kosztów?
Nie oszacowali czasu na przygotowanie tak obszernego komiksu, ot co. A nie odzywają się bo praca w wydawnictwie wre.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #724 dnia: Grudzień 05, 2015, 12:06:47 am »
To jest także pytanie do Kuby G.

Ekhm...

Ja zupełnie nie chciałem tu polemizować z Twoim stanowiskiem, czy twierdzić, że Sideca była skazana na porażkę. Chodziło tylko o to do czego się odniosłem (piszę za siebie), że Sideca chciała wydać większe tomy niż zawartość zasugerowałeś w poście, bardziej pod format ichniejszego Rorka niż ichniejszego Koziorożca. Tylko tyle, bo...

Czy też masz jakiś inny pogląd na sprawę? Jeśli tak, to jaki?

...nie mam poglądu na powyższą sprawę i nie mam zamiaru zgrywać znawcy na siłę gdy nie mam pełni wiedzy o sytuacji wydawcy, ich kontraktów i blablabla.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2015, 12:09:54 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #725 dnia: Grudzień 05, 2015, 12:11:02 am »
Nie oszacowali czasu na przygotowanie tak obszernego komiksu, ot co. A nie odzywają się bo praca w wydawnictwie wre.
A 3 i 4 Konkwistador które miały być wcześniej a podobno są już przetłumaczone?

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #726 dnia: Grudzień 05, 2015, 10:14:16 am »


nie mam zamiaru zgrywać znawcy na siłę gdy nie mam pełni wiedzy o sytuacji wydawcy, ich kontraktów
Ja też nie mam pełni wiedzy i wcale nie usiłuję zgrywać znawcy.
Zadałem proste pytanie o to, czy Sideca wycołała się całkowicie z wydawania "Daredevila", bo taką informację wyczytałem wcześniej tu, na forum. I w odpowiedzi mogłem przeczytać, że:


Chyba nikt nie wierzy w to, że Sidecę byłoby stać na wydawania chociażby jednego tomu na sześć miesięcy.


Ja akurat wierzę, że Sidecę byloby stać na wydawanie tomu co sześć miesięcy, a nawet częściej. Uważam przy tym, że kwestia objętości wydawanych tomów (a zatem i koszt wyprodukowania takiego tomu) nie są czymś, z czym mały wydawca by sobie nie poradził. Taka czy inna objętość pojedynczego tomu "Daredevila" nie ma najmniejszego wpływu na moją wiarę, bo najobszerniejsze z wydanych po polsku tomów, jakie mam na półce, zostały wydane własnie przez małe wydawnictwa.


Reasumując, przedmiotem dyskusji nie była kwestia polityki wydawnictwa Sideca, ale to, czy jego zapowiedzi są w ogóle wiarygodne i w onsekwencji, czy jest to wiarygodne wydawnictwo.


Przy okazji, czy ktoś mógłby napisać, jak naprawdę wygląda - na dzień dzisiejszy - sytuacja tego "Daredevila". I tak, czytam forum, wiem, że sklep Gildii anulował możliwość składania zamówień. Skłonny jestem przypuszczać, że oznacza to, iż "Daredevil" nie zostanie wydany, ale to tylko przypuszczenie...

Pytam, bo chciałem sprzedać runy Bendisa i Brubakera (w tomach liczących - przeciętnie - po 120-160 stron), ale nikt ich nie kupi za satysfakcjonującą mnie cenę, jeśli jest prawdopodobieństwo, że wyjdą po polsku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2015, 12:18:16 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #727 dnia: Grudzień 05, 2015, 10:39:08 am »
Z drugiej strony jak czytasz forum regularnie to wiesz, że w sprawie Sideki odezwał się raz sklep gildii, który oświadczył, że DD w 2015 roku nie będzie. I dlatego ten wątek jest pusty w sprawie nowych informacji.

Offline Koalar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #728 dnia: Grudzień 05, 2015, 11:06:15 am »
A nie odzywają się bo praca w wydawnictwie wre.

Szanujmy się, napisanie na profilu wydawnictwa posta w stylu "Nie odzywamy się, ale praca wre, Daredevil w lutym 2016!" to nawet parę minut nie zajmuje (chyba że np. mieszka się w głuszy bez Internetu).

Zadałem proste pytanie o to, czy Sideca wycołała się całkowicie z wydawania "Daredevila", bo taką informację wyczytałem wcześniej tu, na forum.

Sorry, ale albo podaj, proszę, źródło tej informacji, tj. posta, albo już nie pisz, że Sideca zrezygnowała z Daredevila. Tak się rodzą niepotrzebne plotki, a Tobie zwyczajnie mogło się coś pomylić (było info, że nie wyda w zapowiadanym terminie, a nie że w ogóle).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #729 dnia: Grudzień 05, 2015, 12:21:42 pm »


Sorry, ale albo podaj, proszę, źródło tej informacji, tj. posta, albo już nie pisz, że Sideca zrezygnowała z Daredevila. Tak się rodzą niepotrzebne plotki, a Tobie zwyczajnie mogło się coś pomylić (było info, że nie wyda w zapowiadanym terminie, a nie że w ogóle).


przepraszam za rozsiewanie niepotrzebnych plotek, ale chciałbym wiedzieć, czy było także info, że Sideca wyda "Daredevila" później lub jakiekolwiek inne info w tej sprawie, czy też wszyscy tutaj wyrażają jedynie swoje - niczym nie podparte - przypuszczenia, zwane przez innych plotkami?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Night wolf

Odp: Sideca
« Odpowiedź #730 dnia: Grudzień 05, 2015, 12:46:50 pm »

przepraszam za rozsiewanie niepotrzebnych plotek, ale chciałbym wiedzieć, czy było także info, że Sideca wyda "Daredevila" później lub jakiekolwiek inne info w tej sprawie, czy też wszyscy tutaj wyrażają jedynie swoje - niczym nie podparte - przypuszczenia, zwane przez innych plotkami?
Sideca do dnia dzisiejszego się nie wypowiedziało więc to wszystko są domysły itd.


Ostatnie info które można traktować jako info, jeśli można traktować to to:
nie napiszę chyba nic nowego ponad to, co już wiadomo:kontakt z wydawnictwem jest ograniczony, chyba niezależnie od tego, czy jest to sklep, czy tłumacz, czy klientnie wiem, od czego to zależymogę tylko potwierdzić, że Sideca chce kontynuować i zakończyć "Konkwistadora"i że szykuje się do wydania "Daredevila"myślę, że po prostu trzeba uzbroić się w cierpliwość, jakkolwiek to brzmi :wink: może Motyl wie więcej...

Offline Koalar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #731 dnia: Grudzień 05, 2015, 12:53:25 pm »
przepraszam za rozsiewanie niepotrzebnych plotek, ale chciałbym wiedzieć, czy było także info, że Sideca wyda "Daredevila" później lub jakiekolwiek inne info w tej sprawie, czy też wszyscy tutaj wyrażają jedynie swoje - niczym nie podparte - przypuszczenia, zwane przez innych plotkami?

Tutaj jest to dobrze opisane.
W sumie ciężko jednoznacznie ocenić, czy wycofanie się z premiery oznacza przesunięcie premiery, czy rezygnację z wydawania. Pewne jest to, że zapowiadanej premiery nie było.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #732 dnia: Grudzień 05, 2015, 01:05:30 pm »
Tutaj jest to dobrze opisane.
Bardzo dziękuję za to źródło. Rzeczywiście dostarcza ono tych informacji, wokół których wszyscy tutaj oplatają swoje gdybania.
W umieszczonej kopii listu Gildii jest powiedziane wprost:
Wydawnictwo Sideca wycofało się z premiery komiksu Daredevil. Nie ma mowy o tym, że przesunęło, opóźniło czy odłożyło na później.


Cytuj
W sumie ciężko jednoznacznie ocenić, czy wycofanie się z premiery oznacza przesunięcie premiery, czy rezygnację z wydawania. Pewne jest to, że zapowiadanej premiery nie było.
Moim zdaniem, pewne jest również to, że wydawnictwo nie dało żadnych podstaw, by twierdzić, że komiks w przyszłości jednak wyda. W związku z tym każda wypowiedź zawierająca takie przypuszczenie czy sugestię, że komiks zostanie wydany, to plotki.
Nie rozumiem więc, czemu czepiasz się akurat mnie, skoro plotkują wszyscy dokoła.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #733 dnia: Grudzień 05, 2015, 01:06:33 pm »
raczej nie wydaje mi się, żeby po zakupie takiej licenjci (a to na pewno nie jest tanie) po rpostu zrezygnowali z wydawania tej konretnej serii...

więc albo upadną całkowicie albo powrócą z Daredevilem. Innej opcji ja osobiście nie widzę

Offline Koalar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #734 dnia: Grudzień 05, 2015, 01:20:41 pm »
Moim zdaniem, pewne jest również to, że wydawnictwo nie dało żadnych podstaw, by twierdzić, że komiks w przyszłości jednak wyda. W związku z tym każda wypowiedź zawierająca takie przypuszczenie czy sugestię, że komiks zostanie wydany, to plotki.
Nie rozumiem więc, czemu czepiasz się akurat mnie, skoro plotkują wszyscy dokoła.

Generalnie bardziej bym się przychylał do tego, że premiera będzie później (wycofanie się z premiery to nie wycofanie się z wydawania komiksu). Natomiast masz rację, że pisanie, że na pewno Sideca wyda komiks, ma mniej więcej taką samą rację bytu jak pisanie, że w ogóle nie wyda. Natomiast ja się przyczepiłem, bo podobno informację o niewydawaniu znalazłeś na tym forum, a więc uwiarygadniałeś niewydanie.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)