trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 406049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #735 dnia: Grudzień 05, 2015, 01:31:39 pm »
Generalnie bardziej bym się przychylał do tego, że premiera będzie później (wycofanie się z premiery to nie wycofanie się z wydawania komiksu). Natomiast masz rację, że pisanie, że na pewno Sideca wyda komiks, ma mniej więcej taką samą rację bytu jak pisanie, że w ogóle nie wyda. Natomiast ja się przyczepiłem, bo podobno informację o niewydawaniu znalazłeś na tym forum, a więc uwiarygadniałeś niewydanie.


Informacja, jaką znalazłem na forum, brzmiała:Wydawnictwo Sideca wycofało się z premiery komiksu Daredevil. Sam sobie podałeś jej źródło i zrobiłes to lepiej niż ja bym to zrobił.

Dziękuję, że przyznałeś, że się do mnie przyczepiłeś. I to - w sumie - bez powodu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adam and arluk

Odp: Sideca
« Odpowiedź #736 dnia: Grudzień 05, 2015, 01:34:25 pm »
Moim zdaniem, pewne jest również to, że wydawnictwo nie dało żadnych podstaw, by twierdzić, że komiks w przyszłości jednak wyda. W związku z tym każda wypowiedź zawierająca takie przypuszczenie czy sugestię, że komiks zostanie wydany, to plotki.
A czy podstawą taką nie jest fakt, iż wydawnictwo wydało KAŻDY komiks, który zapowiedziało?? (nie wnikam w opóźnienia)
Plotki, to raczej przypuszczenia, że nie wyda.

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #737 dnia: Grudzień 05, 2015, 01:41:50 pm »
A czy podstawą taką nie jest fakt, iż wydawnictwo wydało KAŻDY komiks, który zapowiedziało?? (nie wnikam w opóźnienia)
Plotki, to raczej przypuszczenia, że nie wyda.


Ustaliliśmy już, co jest informacją pewną, a co tylko interpretacją (czy też plotką). Dywagowanie, która z interpretacji (plotek) jest bardziej prawdopodobna, ktora zaś mniej już mnie nie interesuje.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #738 dnia: Grudzień 05, 2015, 02:37:16 pm »
A czy podstawą taką nie jest fakt, iż wydawnictwo wydało KAŻDY komiks, który zapowiedziało?? (nie wnikam w opóźnienia)
A Le Grand Mort?  :smile:

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #739 dnia: Grudzień 05, 2015, 03:11:45 pm »
Może jeszcze wyda... w 2017...

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #740 dnia: Grudzień 05, 2015, 03:50:17 pm »
A Le Grand Mort?  :smile:

Był zapowiedziany jakoś w tym samym czasie co Daredevil wiec nie ma go z powodu zniknięcia Sideci. Jak wróci wyda oba. Jak nie wróci nie wyda...

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #741 dnia: Grudzień 05, 2015, 04:38:10 pm »

usunięto fragmenty posta ewidentnie nakierowane na to by obrażać i zaogniać sytuację
fragsel


Normalnie. To komiks. I to komiks.Wiem. "Daredevile" mają po 120-140 stron. Różnica do ogarniecia. Zwłaszcza dla wydawcy, który już jakiś czas jest na rynku.

No jasne! To jest komiks i to jest komiks! Cóż za cenna informacja, stary dzięki! Nowa granica i Biały Orzeł to też komiksy, tylko co z tego?

Wiem. "Daredevile" mają po 120-140 stron. Różnica do ogarniecia. Zwłaszcza dla wydawcy, który już jakiś czas jest na rynku.

No i widzisz. Zamiast przeczytać odpowiednie posty na fb Sideci, to piszesz totalne bzdury. Ale tutaj już koledzy z forum uświadomili ci twoją niewiedzę.

Czasem warto pomyśleć. Zarówno po tym, jak już się coś przeczytało. Jak i zanim się coś napisze.

Przeczytaj powyższe zdanie sto razy, to może będziesz tak robił... Nie chciało ci się nawet poczytać postów Sideci na fb, nie wiedziałeś ile stron i jak wydany ma być Daredevil, zasłaniałeś się jakimś postem na forum, że niby komiks jest zawieszony. Dobry jesteś :lol:

OK. Chcieli wydawać dośc często duże objętościowo komiksy.
Czy negując to, co napisałem, chcesz powiedzieć, że nie mam racji, twierdząc, że Sideca byłaby w stanie to zrobić i że Itachi ma rację twierdząc, że wydawnictwa Egmont lub Mucha zrobiłyby to lepiej?

I po tym wszystkim nadal, nie uświadomiłeś sobie, że nie masz racji?

Ja akurat wierzę, że Sidecę byloby stać na wydawanie tomu co sześć miesięcy, a nawet częściej. Uważam przy tym, że kwestia objętości wydawanych tomów (a zatem i koszt wyprodukowania takiego tomu) nie są czymś, z czym mały wydawca by sobie nie poradził. Taka czy inna objętość pojedynczego tomu "Daredevila" nie ma najmniejszego wpływu na moją wiarę, bo najobszerniejsze z wydanych po polsku tomów, jakie mam na półce, zostały wydane własnie przez małe wydawnictwa.

Wypadałoby uzasadnić jakoś swoje zdanie, ja na przykład podałem ci wczoraj pozycje od Sideci, które miały opóźnienia i wskazałem jaki jest potencjał wydawanie "cegieł" ma to wydawnictwo. Rorki były doskonałym przykładem. Przecież robiąc dodruk tomu pierwszego sprzedali cały pierwszy nakład. Skoro ich potencjał był tak duży, jak uważasz to myślisz, że nie zabraliby się za kolejne komiksy?

więc albo upadną całkowicie albo powrócą z Daredevilem. Innej opcji ja osobiście nie widzę

Innej opcji nie ma :wink: Albo wzięli na siebie za dużo materiału, albo info o wyczerpaniu nakładu dodruku Rorka było chwytem marketingowym i w wydawnictwie zdecydowali się na Daredevila jako ostatnią deskę ratunku. Skoro superhero się sprzedaje to zaczniemy wydawać superhero. Jakaś logika w tym jest. A pytanie zadane przeze mnie wczoraj, na jakich warunkach zdobili licencję jest sprawą otwartą.

Generalnie bardziej bym się przychylał do tego, że premiera będzie później (wycofanie się z premiery to nie wycofanie się z wydawania komiksu).

Ale sedno problemu jest inne, jeśli takie kwiatki będziemy przeżywać przed premierą każdego kolejnego tomu, to termin otrzymania ostatniego w 2027 jest całkiem realny. Identycznie było z drugim tomem Rorka. W tym przypadku jednak tom drugi był zarazem ostatnim...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2015, 05:31:07 pm wysłana przez fragsel »

Offline adro

Odp: Sideca
« Odpowiedź #742 dnia: Grudzień 05, 2015, 04:52:16 pm »
A sideca wroci w przyszlym roku jako sudoku i wyda darka  :lol:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #743 dnia: Grudzień 05, 2015, 04:53:49 pm »
A sideca wroci w przyszlym roku jako sudoku i wyda darka  :lol:
pzdr

Oby, oby bo czekam na ten pierwszy tom z niecierpliwością! :smile:

Offline adro

Odp: Sideca
« Odpowiedź #744 dnia: Grudzień 05, 2015, 05:07:43 pm »
mysle, ze na spokojnie trzeba poczekac do przyszlego roku i wtedy wszystko sie wyjasni. Z manzoku bylo identycznie, po co kupowaliby licencje, gdyby nie mieli zamiaru wydac danego tytulu. Manzoku zawieszalo serie po wydaniu paru tomow. Mam nadzieje, ze darek pojawi sie na rynku i seria nie zdechnie po jednym czy dwoch tomach  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #745 dnia: Grudzień 05, 2015, 05:32:00 pm »
A może i będą te Daredevile raz na kwartał: 2001r-2025r, 2026r-2050r, 2051r-2075r, 2076r-2100r itd.  :badgrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #746 dnia: Grudzień 05, 2015, 05:42:58 pm »
Osobiście nie interesowały mnie wcześniejsze pozycje Sideci, typu Rork, Koziorożec czy Konkwistador. Dowiedziałem się że oni istnieją dopiero w maju, jak zapowiedzieli Daredevila. I wielka szkoda, że im nie wyszło jego wydanie jeszcze w tym roku. Pisałem wcześniej że chciałem to już we wrześniu. A oni wydali te mniej popularne komiksy w wakacje, sprzedaż nie była zadowalająca i widocznie bilans im się załamał.

Ale jeśli prawdą jest, że zdołali kupić licencje na runy Millera, Bendisa, Brubakera i Waida to IMHO prędzej czy później te tytuły wypłyną na naszym rynku. To są takie skarby, że w obecnej sytuacji rozbudzenia komiksowego, nawet w przypadku bankructwa Sideci, ktoś te licencje na Polskę odkupi. No chyba, że umowa z Marvelem zabraniałaby czegoś takiego i wtedy byłoby po ptokach.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Sideca
« Odpowiedź #747 dnia: Grudzień 05, 2015, 10:02:23 pm »
To jest chyba najdziwniejsze wydawnictwo na naszym rynku. Była sytuacja kiedy wydali Rorka tom 7 po 2 latach uśpienia (chodzi o Manzoku). Ja osobiście bym się nie zdziwił gdyby zapowiadane komiksy pojawiły się w roku 2017. Ewentualnie pojawi się Sideca pod nową nazwą.
Ja inny problem widzę w działalności wydawnictwa. Gdyby się nie udało wydać zapowiedzianych pozycji, to istnieje możliwość zablokowania wydania danych tytułów na kilka najblizszych lat (wszystko zależy od rodzaju podpisanej licencji).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline spence

Odp: Sideca
« Odpowiedź #748 dnia: Grudzień 05, 2015, 10:24:21 pm »
Jasne. Różnice w kosztach druku mogą rosnąć, ze względu na większą ilości stron, ale wielkość albumów może je trochę obniżać. (Daredevila nie ma sensu wydawać w formacie "Koziorożca"). Jeśli chodzi o tłumaczenei, to pewnie koszty są takie same (placi się od strony przelożonego tekstu), ewentualnie koszty tłumaczenia z francuskiego są wyższe, bo mniej jest ludzi znających ten języyk. Z angielskiego zaś każdy głupi potrafi przetłumaczyć. Egmont dał nam na to dowody więcej niż jeden raz.

Dialogi Bendisa są moim zdaniem bardzo trudne do dobrego przetłumaczenia, świetnie się je czyta, świetnie płyną, koleś ma bardzo dobre ucho do nich, ale samo tłumaczenie wydaje mi się, że może być hardkorem.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline mr.castor

Odp: Sideca
« Odpowiedź #749 dnia: Grudzień 05, 2015, 10:27:02 pm »
A to nie jest tak przypadkiem że aby nie stracić licencji to trzeba wystartować z produktem w jakichś określonych ramach czasowych ? Bo załóżmy że wydawnictwo A kupi licencję i nie wyda nawet jednego zeszytu, to czy wydawca oryginalny będzie czekał kilka lat, czy po prostu sprzeda licencję innemu chętnemu. Większym problemem było by chyba gdyby wydali pierwszy tom i wtedy zniknęli ( możliwe że wtedy faktycznie licencja zgodnie z warunkami umowy była by w rękach Sideci np. 5 lat )   

 

anything