Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 409701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #795 dnia: Styczeń 30, 2016, 10:47:48 pm »
Wybacz Death, ale nie mam porównania. Po prostu nie czytałem wspomnianych przez Ciebie komiksów.

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #796 dnia: Styczeń 31, 2016, 10:02:21 am »
Zaczynam poważnie żalować, że to Sideca wzięla się za Daredevila. Oni pewnie będą go wydawać, ale w takim tempie, że to moje wnuki już raczej kupią ostatnie tomy.

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #797 dnia: Styczeń 31, 2016, 10:56:20 am »
No kiepsko z tym jest. Powinni to wydać od razu, zaraz pop wakacjach a nie planować na listopad a potem się zahibernować bo nie mieli kasy na ogrzewanie biur. Daredevil powinien być ich absolutnym priorytetem a nie jakieś Konkwistadory czy Koziorożce, które blokują ich moce przerobowe i drenują kieszeń.

Dobrze, że chociaż fragment runu Millera i Waida ukaże się jeszcze w tym roku w WKKM.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #798 dnia: Styczeń 31, 2016, 11:08:34 am »
Daredevil powinien być ich absolutnym priorytetem a nie jakieś Konkwistadory czy Koziorożce, które blokują ich moce przerobowe i drenują kieszeń.


To jest totalnie pozbawione sensu, jak priorytetem ma być nowy tytuł kosztem tych rozpoczętych, z potrzebą kontynuacji, z czekającymi i już wiernymi klientami, którzy de facto są tymi, którzy wspierają wydawnictwo, a nie są tylko teoretycznym klientem jak Ci, którzy na DD tak sobie kły ostrzą?


B E Z S E N S U
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #799 dnia: Styczeń 31, 2016, 11:19:47 am »
Ja też jestem klientem - potencjalnym,, skoro wydawnictwo zapowiedziało że wyda Marvela. Jak wyda to od razu kupię - tak jak MN od Egmontu czy WKKM od Hachette. A póki wydają te europejskie, to nie mogę się stać ich kolejnym klientem, bo mnie te klimaty nie interesują.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Sideca
« Odpowiedź #800 dnia: Styczeń 31, 2016, 11:27:42 am »
Zaczynam poważnie żalować, że to Sideca wzięla się za Daredevila. Oni pewnie będą go wydawać, ale w takim tempie, że to moje wnuki już raczej kupią ostatnie tomy.
A ja tam wierzę w wydawnicze "zrywy" Sideci. W krótkim odstępie czasu wydadzą dwa-trzy tomy, następnie będzie dłuuuga przerwa, a potem wszystko od nowa. W to właśnie wierzę.

Offline Mati29

Odp: Sideca
« Odpowiedź #801 dnia: Styczeń 31, 2016, 11:30:33 am »
Ja też jestem klientem - potencjalnym,, skoro wydawnictwo zapowiedziało że wyda Marvela. Jak wyda to od razu kupię - tak jak MN od Egmontu czy WKKM od Hachette. A póki wydają te europejskie, to nie mogę się stać ich kolejnym klientem, bo mnie te klimaty nie interesują.
Ty jesteś klientem warunkowym. Pod warunkiem dobrego przelicznika ilość stron/cena.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2016, 12:31:06 pm wysłana przez Mati29 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #802 dnia: Styczeń 31, 2016, 11:35:42 am »
Ja też jestem klientem - potencjalnym.


I dlatego jako potencjalny klient (wartość w złotówkach dla wydawnictwa = 0zł) nie jesteś klientem, który jest wysoko na liście priorytetów. Sugestia na przyszłość, myśl o świecie jako o czymś co nie kręci się tylko i wyłącznie w okół Twojego odwłoka.
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #803 dnia: Styczeń 31, 2016, 11:44:07 am »
Ja tam nie widzę za bardzo logiki w ich działaniu - Daredevil to jest rodzaj tytułu, który mógłby zapewnić wydawnictwu spokój, jak TWD Taurusowi. Wchodzi teraz serial, po drugim sezonie jego popularność jeszcze wzrośnie, więc trzeba kuć żelazo póki gorące - komiks się prawie na pewno dobrze sprzeda, będzie lepsza ciągłość finansowa, to można się bawić w inne serie, ale Sideca jeszcze nie wydała ani jednego tomu Daredevila, ale już planuje kolejne, raczej niszowe serie.

Żeby nie było, to jednak bardziej interesują mnie "Mroczne miasta" niż "Daredevil", ale mówię tutaj o tym co ma sens z punktu widzenia wydawcy.

"Konkwistador" sprzedaje się solidnie (nie miał chyba przestrzelonych nakładów jak inne tytuły wydawnictwa), więc powrót z tym konkretnym tytułem mnie akurat nie dziwi.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Sideca
« Odpowiedź #804 dnia: Styczeń 31, 2016, 11:51:20 am »
Coś mi się wydaje, że Sideca musi po prostu zatrudnić więcej ludzi. I to z kompetencjami. :)

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #805 dnia: Styczeń 31, 2016, 11:56:07 am »
@UP
O to mi właśnie chodzi. Daredevil jest ich najgłośniejszym tytułem - wydali by go i by mieli kasę na mniej popularne projekty. A póki tego nie zrobią, to trapią ich problemy.

Nie moja wina, że ciągle opóźniają premierę. Nie będę kupował nie interesujących tytułów by ich "wspomóc". To biznes a nie organizacja charytatywna (nie lubię Egmontu a jednak kupuję te ich tytuły które sa fajne). Sideca sama ogłosiła w czerwcu swój plan wydawniczy a teraz sama się go nie trzyma. Inaczej już dawno mieli by moja kasę. Wina leży po ich stronie.

Offline radef

Odp: Sideca
« Odpowiedź #806 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:11:01 pm »
O to mi właśnie chodzi. Daredevil jest ich najgłośniejszym tytułem - wydali by go i by mieli kasę na mniej popularne projekty. A póki tego nie zrobią, to trapią ich problemy.
Tylko, że 8azyliszku, jeżeli druk europejskiego komiksu trzeba wyłożyć x złotych, to na druk "Daredevila" o sporej objętości i pewnie większym nakładzie trzeba wyłożyć z 10x złotych. Więc to nie jest tak, że Sideca wydaje inne rzeczy zamiast "Daredevila", według mnie zbierają fundusze na druk "Daredevila".
Ale wcale ciebie nie zachęcam do kupna ich tytułów. Sam żadnego nie mam.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #807 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:11:51 pm »
@UP
O to mi właśnie chodzi. Daredevil jest ich najgłośniejszym tytułem - wydali by go i by mieli kasę na mniej popularne projekty. A póki tego nie zrobią, to trapią ich problemy.


A pomyślałeś, że obecnie nie stać ich na wydanie Daredevila dlatego kontynuują stare serie, które już klienta mają żeby były pieniądze min. na Daredevila? Serio, nie jest tak, że masz jakiekolwiek pojęcie o rzeczywistości w jakiej funkcjonuje wydawnictwo i wydajesz tak kategoryczne opinie.


Ja wiem, że jesteś jedną z osób, która uważa, że konsument to osoba, która chce i żąda, więc musi dostać, ale niestety widać w praktyce jak odbijasz się od rzeczywistości i zostaje Ci tylko pianie w internecie i co gorsza wchodzenie pod nogi innym (w tym wypadku klientom, którzy bardzo czekali na kontynuacje serii, w które już zainwestowali sporo swoich pieniędzy, więc tu postawię ich potrzeby wyżej niż Twoje, taka ze mnie złośliwa kanalia).

Wina leży po ich stronie.

Operowanie tu argumentami "winy" uważam za kapkę żenujące.

Oczywiście każdy chce swoje ale do cholery, to Sideca, każdy kto ma wobec nich wymagania, chce logiki w działaniu, a przede wszystkim konsekwencji - to koniec końców jest sam "winny" :lol:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2016, 12:22:52 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #808 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:20:43 pm »
Więc to nie jest tak, że Sideca wydaje inne rzeczy zamiast "Daredevila", według mnie zbierają fundusze na druk "Daredevila". Ale wcale ciebie nie zachęcam do kupna ich tytułów. Sam żadnego nie mam.

To jakie jeszcze serie, oprócz "Konkwistadora", mają do kontynuowania? Przy takim tłumaczeniu, to chyba na 2019 rok uzbiera się kaska, a przypominam, że w zeszłym roku oficjalnie ogłosili swoje plany. Lubię komiksy Sideki, mam chyba wszystko co wydali, ale to nie robi ze mnie ich adwokata. Są odpowiedzialnymi ludźmi, przeliczyli sobie wszystko, za licencję chyba też dali niemało, a teraz nagle okazuje się, że coś poszło nie tak? Sorry, ale na rynku mniej specyficznym niż komiksowy, na taką firmę klienci już dawno by się wypięli i nie rozkminiali jej sytuacji finansowej. Każda normalna firma najpierw upewniłaby się czy jest w stanie coś wydać, a później to zapowiadała.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Sideca
« Odpowiedź #809 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:24:01 pm »
To jakie jeszcze serie, oprócz "Konkwistadora", mają do kontynuowania?


Koziorożec. Kolejny tom to Terminus.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

 

anything