trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 409730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #930 dnia: Czerwiec 01, 2016, 10:05:21 am »
Ja myślę, że to będzie DD. Inna kwestia jest taka, czy go kupię. Z jednej strony to pewnie będzie 1 z 3 tomów, z drugiej nawet jak padnie wydawnictwo to ten tytuł pewnie wyda ktoś inny i to w tej samej formie, bo innej nie ma.

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #931 dnia: Czerwiec 01, 2016, 10:07:39 am »
Ciche marzenie ....DD...

Też. Tylko na tej pozycji mogliby się wydobyć z finansowego dołka. Kupiłem drogi Kryzys i taką sobie Catwoman, to tym bardziej kupiłbym DD. Tylko niech go wreszcie wydadzą.

Offline Cringer

Odp: Sideca
« Odpowiedź #932 dnia: Czerwiec 01, 2016, 10:20:50 am »
Tylko na tej pozycji mogliby się wydobyć z finansowego dołka.
Albo wpakować w jeszcze większy przesadzając z nakładem bądź w sytuacji w której mało osób kupi 1 tom z obawy przed bankructwem wydawnictwa.

Offline pokia

Odp: Sideca
« Odpowiedź #933 dnia: Czerwiec 01, 2016, 10:42:16 am »
Może mają się dobrze. Tylko czasami zapominają o wydawaniu komiksów.  Ja czekam na Grand Mort oraz Koziorożca. Może nawet z ciekawości kupię Daredevila.

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #934 dnia: Czerwiec 01, 2016, 10:45:40 am »
Wiesz Cringer uzasadnienie "nie kupię dobrego (bardzo dobrego?) komiksu jakim jest DD, bo drugi tom MOŻE nie wyjść, mi wydaje się pozbawionym większego sensu. Daredevil sam się obroni i sprzeda tak jak to zrobiły dobre Marvele i DC wydane przez Egmont. Taki Kryzys też nie ma początku ani nie widać na razie jego kontynuacji, a jednak się sprzedał.

Offline rzem

Odp: Sideca
« Odpowiedź #935 dnia: Czerwiec 01, 2016, 11:05:56 am »
Kieruję się tym, czy towar jest dobry, czy nie. Biorę Loisela i DD. Najwyżej będę miał niedokończone jak w przypadku iluś tam serii na półce. Nie mówię, że się nie boję przerwania i że nie boli mnie taka ewentualność, ale trzeba wspierać wydawnictwo, nawet jeśli jest, żeby nie obrazić, "lekko inne".


Wspierajcie wydawnictwo i dobre komiksowe serie.









Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Sideca
« Odpowiedź #936 dnia: Czerwiec 01, 2016, 11:15:43 am »
W przypadku "Daredevila" Bendisa/Brubakera i tak nie ma zakończenia. To ongoing, podzielony na historie bardziej lub mniej domknięte ale jednak wynikające z siebie i silnie ze sobą powiązane. No bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie uzna, że (akceptowalnym) zakończeniem było "Shadowland"...
Hipotetycznie wydane przez Sidecę tomy (w co zresztą nie bardzo wierzę) będą zamknięte na tyle, na ile pozwalają realia Marvela, przy czym w przypadku runów Bendisa/Brubakera poszczególne epizody są powiązane ze sobą nieco bardziej niż przeciętnie.
Najkrócej: każdy tom byłby czymś w rodzaju całości ale definitywnego końca przez wielkie "K" nie będzie.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline kosmoski

Odp: Sideca
« Odpowiedź #937 dnia: Czerwiec 01, 2016, 11:31:11 am »
na pierwszy rzut idzie Konkwistador i Wielki Trup. W kolejnym miesiącu podobno następny Kozio i Raffington Event. Tak przynajmniej słyszałem w ramach głuchego telefonu :)

Offline rzem

Odp: Sideca
« Odpowiedź #938 dnia: Czerwiec 01, 2016, 11:45:18 am »
Czyli zgodnie z przewidywaniami większości DD odszedłby szybciej, niżby się pojawił.


Czy Wielki Trup to jakaś aluzja tłumacza do Sideki?

Offline pyetya

Odp: Sideca
« Odpowiedź #939 dnia: Czerwiec 01, 2016, 11:50:28 am »
na pierwszy rzut idzie Konkwistador i Wielki Trup. W kolejnym miesiącu podobno następny Kozio i Raffington Event. Tak przynajmniej słyszałem w ramach głuchego telefonu :)

też słyszałem, że ma się coś ruszać ale bez konkretnych tytułów

Offline Corto Maltese

Odp: Sideca
« Odpowiedź #940 dnia: Czerwiec 01, 2016, 11:52:11 am »
Czyli zdaje się, że te wyprzedaże jednak przyniosły skutek i Sideca dalej w grze. W przypadku wydania, Konkwistadora 4 kupuję od razu, Daredevil'a wcale ponieważ postać zupełnie mnie interesuje. Nie kupiłem żadnego tomu z WKKM z DD, serialu nie oglądam, ogólnie mnie przygody obrońcy Hell's Kitchen i nie ziębią i nie grzeją.
Raffington Event - jak tylko będzie, chętnie kupię, bo one-shot i spin-off Rorka zawsze na plusie. Le Grand Mort - bardzo chętnie kupię, jednak dopiero gdy wyjdzie więcej niż jeden tom, dla pewności.
Mało jest rzeczy, których bardziej nie lubię jako kolekcjoner komiksów niż niedokończone serie. A gdy jeszcze nie przeczytane do końca i niedokończone, to tym gorzej. "Piotruś Pan" miałem okazję przeczytać w całości choć brak mi paru albumów (kupiłem później integral), "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" czytałem wiele lat temu, więc presji na ten tom 4 nie było mimo niekompletności kolekcji. "Blacksad" czytałem całość, choć jak pewnie wielu, brakuje mi tomu 3, "Czerwona Dusza".
Wiem, że trzeba wspierać wydawnictwo jak się da, by wydawało to czego czytelnicy chcą, ale w przypadku serii wolę być ostrożniejszy. I wesprzeć np. kupieniem wszystkich tomów Koziorożca gdy będę miał fundusze na to, czytałem ileś lat temu kilka pierwszych tomów i wiem czego mogę się spodziewać. Szczególnie gdy prawie wszystkie już wydane.

Offline rzem

Odp: Sideca
« Odpowiedź #941 dnia: Czerwiec 01, 2016, 12:18:47 pm »
Jedni lubią kupować tak tak, inni tak. Sideca, gdyby nie była tak bardzo efemeryczna, dałaby rade zadowolić obie grupy. Pozostaje czekać na oficjalne informacje.


Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Sideca
« Odpowiedź #942 dnia: Czerwiec 01, 2016, 12:27:19 pm »
Daredevil'a wcale ponieważ postać zupełnie mnie interesuje. Nie kupiłem żadnego tomu z WKKM z DD, serialu nie oglądam, ogólnie mnie przygody obrońcy Hell's Kitchen i nie ziębią i nie grzeją.

Echem, przepraszam, że tak się odniosę do fragmentu - i to banalnie - ale jako nieuleczalny miłośnik tej postaci muszę:
DD to bohater, który od czasu Franka Millera na tle innych stałych serii Marvela prezentuje poziom co namniej ponadprzeciętny (pomimo kilku nieuchronnych wpadek). Osobiście uważam, że ma po prostu najwyższą średnią jakościową spośród bohaterów Marvela. I jeśli czytujesz choć trochę superhero (a o ile pamiętam to tak), to jest to seria z którą warto zapoznać się chyba najbardziej ze wszystkich. Także na przykładach wydanych u nas: "Man Without Fear" z Mega Marvel, "Diabeł Stróż" z Egmontu i WKKM oraz wszystkich WKKM-owych tomów, w tym nadchodzącego "Sound and Fury".
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline pokia

Odp: Sideca
« Odpowiedź #943 dnia: Czerwiec 01, 2016, 12:31:44 pm »
Ktoś rzucił plotkę w sieci, a u nas takie poruszenie. Panowie! Proszę skupić się na pracy, a nie marzyć o komiksach.

Offline robbirob

Odp: Sideca
« Odpowiedź #944 dnia: Czerwiec 01, 2016, 12:40:46 pm »
Ktoś rzucił plotkę w sieci, a u nas takie poruszenie. Panowie! Proszę skupić się na pracy, a nie marzyć o komiksach.
Hehe, racja, już "leci" kolejna strona z postami odkąd padło info o reaktywacji wydawcy.
No ale tego DD to i ja bym kupił... Chociaż w ogóle nie wierzę że to wydadzą.

 

anything