trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 409648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #975 dnia: Czerwiec 10, 2016, 06:31:14 pm »
Ja od Sideci już nic nie kupię, chyba że po roku uda im się wydać pierwszy tom Daredevila. To będzie dopiero święto! Już planuję wykupić towar od wszystkich producentów maryśki na Opolszczyźnie. Także ten, Wy się cieszcie - ja tego pseudo wydawcy już wspierać nie zamierzam. Skorzysta na tym Planeta Komiksów czy Scream Comics.

Offline kalbaro74

Odp: Sideca
« Odpowiedź #976 dnia: Czerwiec 10, 2016, 06:58:26 pm »
Sideca żyje i ma się dobrze wyda teraz coś i znów przez pół roku będzie cisza, trzeba się do tego przyzwyczaić.

Offline Corto Maltese

Odp: Sideca
« Odpowiedź #977 dnia: Czerwiec 10, 2016, 07:30:12 pm »

Póki nie ma Daredevila, póty nie ma Sidecki. Wyda te Konkwistadory i Koziorożce, straci masę kasy i padnie. A licencja na DD marnuje się już ponad rok. :/

No tak, bo na pewno wydają te komiksy tylko z uwagi na szacunek do czytelników i chęć skończenia zaczętych historii. I na pewno dlatego odłożyli wydanie Daredevila, który według Wielkich Iluminarzy jest ślepą kurą postacią znoszącą złote jajka zapewniającą miliony sprzedanych egzemplarzy komiksów, bo wyznają zasadę "najpierw idea, potem pieniądze".
Ja od Sideci już nic nie kupię, chyba że po roku uda im się wydać pierwszy tom Daredevila. To będzie dopiero święto! Już planuję wykupić towar od wszystkich producentów maryśki na Opolszczyźnie. Także ten, Wy się cieszcie - ja tego pseudo wydawcy już wspierać nie zamierzam. Skorzysta na tym Planeta Komiksów czy Scream Comics.

Kupuje się od tego, który posiada towar którego poszukujemy. Nie każdy może obstawić wszystkich producentów w województwie. Sideca dostarczyła tego czego inni nie - serii przygodowej w realiach XVI/XVII wiecznych z akcją w Ameryce Południowej. Taurus brakiem dodruku pierwszego tomu Long John Silver niestety zamknął mi drogę do kupna pozostałych (czytałem wszystkie, polecam, solidna lektura). Lubię różne gatunki książek/filmów/komiksów/muzyki i w ramach różnicowania kolekcji nabyłem i Konkwistadora. Pewnie gdyby tom 4 się nie ukazał, mamrotałbym pod nosem na czym świat stoi, ale w tej sytuacji, kupuję od razu.
Dla fana twórczości Loisela czy Andreasa też nie ma za dużego wyboru, choć Sideca jaka jest, każdy widzi.


Kupię na pewno Konkwistadora 4, wreszcie przeczytam tomy 1-3. I tylko Avengers z Marvel Now będą czekać aż ukaże się Infinity jesienią.
Kupię na pewno "Raffington Event". Styx raczej nie. Le Grand Mort dopiero kiedy wyjdzie więcej niż jeden tom, za duże ryzyko, choć bardzo lubię twórczość Loisela. Koziorożec - podobnie jak Blueberry, wszystkie tomy za jednym zamachem kiedy już będą na rynku i będę miał wolne środki, albo żadnego, jeśli jakiś się zdąży wyprzedać.

Offline adam and arluk

Odp: Sideca
« Odpowiedź #978 dnia: Czerwiec 10, 2016, 08:19:54 pm »
Większość psioczy na Sidecę, a spróbujcie spojrzeć nieco szerzej. Oczywiście, że mogliby popracować nad kontaktem z klientem, zasypywać nas niusikami, którą stronę komiksu właśnie tłumaczą, którego dnia miesiąca drukarnia przyjmie do druku, albo chociaż raz w miesiącu dać znać, że "żyją". Nie mniej wciąż wydają i wcale niezłą częstotliwością. 4-tomowy Konkwistador w rok, 14 tomów Koziorożca w 2,5 roku. Może i mają komiksowy fandom w d..., a może nie przywiązują do kontaktu wagi jakiej byśmy oczekiwali, ale mimo to wiedzą co robią i wychodzi im to nie gorzej jak innym wydawnictwom.

Offline wilk

Odp: Sideca
« Odpowiedź #979 dnia: Czerwiec 10, 2016, 08:21:37 pm »
Pytanie do znawców twórczości Andreasa. Coś poza "Aztekami" jest jeszcze wartego do wydania u nas?
Nie jestem znawcą ale oczywiście, że tak.


Np. wczesny Andreas - Revelation posthumes, one shoty - Czerwony trójkąt, Fantalia, Quintos, trylogia Mobilis z rysunkami Durieuxa. Tak więc jeszcze troszkę komiksów zostało do wydania.


Co do Sideki to biorę wszystko oprócz Konkwistadora. :smile:

Offline TePe

Odp: Sideca
« Odpowiedź #980 dnia: Czerwiec 10, 2016, 10:25:52 pm »
Sideca łyknęła wszystko ze stajni Le Lombard, myślę że te wymienione przez Wilka wyda raczej Egmont bo to Delacourt jest (prócz Quintos), który wydał Coutoo, Cromwella i Arq. Fantalia pewno wcale nie wydadzą bo ponoć oryginały plansz zaginęły...

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #981 dnia: Czerwiec 10, 2016, 10:40:26 pm »
Ja bym zatkał Sidecę i wcisną jej do gardła moje pieniądze jak Fry. Tylko niech wydadzą to co ja lubię - czyli Marvela. A na razie się wkurzam, bo mieliśmy go mieć już z 8 miesięcy temu, a na razie dostajemy 4 już tom tego Konkwistadora. :/ Zawalanie obiecywanych terminów nie budzi mojej sympatii.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Sideca
« Odpowiedź #982 dnia: Czerwiec 10, 2016, 11:01:02 pm »

Offline Koalar

Odp: Sideca
« Odpowiedź #983 dnia: Czerwiec 10, 2016, 11:03:58 pm »
Cieszy mnie kolejne zmartwychwstanie Sideki.
Jak będą kończyć rozpoczęte serie w rozsądnym czasie, to z ich strony nic mi więcej do szczęścia niepotrzebne.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline tomb

Odp: Sideca
« Odpowiedź #984 dnia: Czerwiec 10, 2016, 11:40:46 pm »
Super zapowiedzi, wchodzę w Loisela, żeby dać sobie szansę na dalsze tomy.

Offline buczanova

Odp: Sideca
« Odpowiedź #985 dnia: Czerwiec 11, 2016, 08:45:15 am »
Interesuje mnie tylko Le Grand Mort i Daredevil. Dobrze, że chociaż jedna z tych serii się u nas ukaże. W wydanie Daredevila przestaję wierzyć.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline kenji

Odp: Sideca
« Odpowiedź #986 dnia: Czerwiec 11, 2016, 09:43:32 am »
Jesli wydali naście tomów koziorożca , to z trzema( dyptykami - bo chyba w takiej formie bedzie to wydane ?) Wielkoego Trupa sobie poradzi ?:)
Trzymam kciuki. Mimo tego ze wydawnictwa nie lubie....

Offline donTomaszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #987 dnia: Czerwiec 11, 2016, 02:23:21 pm »
Nie będę wydawał fury kasy by potem męczyć się jeszcze z tłumaczeniem.
Oryginaly w obecnych czasach sa bardzo czesto tansze :wink:

A wracajac do tematu - fajnie, ze Sideca sie w koncu odezwala. Biore wszystko Andreasa. Jestem jednak ostrozny z tym optymizmem - uwierze, jak zobacze. Z tym wydawnictwem inaczej sie nie da.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #988 dnia: Czerwiec 11, 2016, 03:57:52 pm »
Jesli wydali naście tomów koziorożca , to z trzema( dyptykami - bo chyba w takiej formie bedzie to wydane ?)
4 dyptyki: 1-2, 3-4, 5-6, 7+Dodatki.

Offline pucek_miszcz

Odp: Sideca
« Odpowiedź #989 dnia: Czerwiec 14, 2016, 04:54:59 pm »
Konkwistador 4 zapowiedziany w bonito na 22 czerwca :D
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

 

anything