trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 405920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nocny

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1005 dnia: Czerwiec 20, 2016, 08:14:26 pm »
Ale produkt jest u dostawcy a nie w magazynie empik.comu.

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1006 dnia: Czerwiec 20, 2016, 08:16:03 pm »
Ale produkt jest u dostawcy a nie w magazynie empik.comu.


Najważniejsza jest kwestia, gdzie są pieniądze za ten produkt.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Mikel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1007 dnia: Czerwiec 20, 2016, 08:27:08 pm »
Ja się nie nabijam tylko jestem zdenerwowany. Jakby zamiast niszowych Koziorożców i Konkwistadorów wydali tego Daredevila, to by mieli kasę. A tak są sami sobie winni. Zapowiedzieli w maju 2015, powinni wydać to jak najszybciej - w czerwcu na początku lipca zamiast tracić kasę na Konkwistadora.
W końcu i tak nie kupisz, jak nie będzie rabatu min. 35 %

mkolek81

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1008 dnia: Czerwiec 20, 2016, 08:51:11 pm »
Jakby zamiast niszowych Koziorożców i Konkwistadorów wydali tego Daredevila, to by mieli kasę. A tak są sami sobie winni. Zapowiedzieli w maju 2015, powinni wydać to jak najszybciej - w czerwcu na początku lipca zamiast tracić kasę na Konkwistadora.
Tu się nie zgodzę. Priorytetem powinno być dla nich dokończenie serii, bo nic tak nie zniechęca czytelnika/kupującego jak urwana seria. Druga sprawa że skąd wiesz że wydanie Daredevila przyniesie im większe zyski niż serie które wydają teraz. Wydanie 1 tomu Daredevila wiąże się też z większymi kosztami. Nie wiadomo czy też utrzymają zaproponowaną cenę, jak będzie większa to takie osoby jak ty zaraz podniosą lament że jak to tak można i pewnie nie kupią. To jest 500 stron a wydawnictwo proponuje cenę w granicach komiksów Batman: Długie Halloween/Mroczne zwycięstwo, gdzie jest 100 stron mniej. Naprawdę wątpię aby udało im się wydać to teraz w takiej cenie. A to nie jest Batman, który sprzeda się dobrze nie ważne jak duży ma nakład (choć mam wrażenie że Daredevil mam u nas dość znaczną rzeszę fanów).
Chciałbym aby Daredevil wrócił na nasz rynek z regularną serią i to jeszcze w tym najlepszym wydaniu. Jedyne co można zrobić to czekać, a najlepiej to wesprzeć wydawnictwo kupując ich komiksy, a to co wydają jest warte zakupu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1009 dnia: Czerwiec 20, 2016, 09:20:10 pm »
Przestrzelony nakład to na pewno - przecież te Kozie leżą już latami. Ciężko mieć pretensje do czytelników, po prostu Andreas nie ma aż tak dużego targetu i tyle.

Z Daredevilem trochę ich rozumiem - to jest malutkie wydawnictwo, które wydaje parę zeszytów na rok, a tu nagle ubzdurali sobie, że mogą walnąć po trzy 500-stronicowe tomiszcza na rok. Jak będą w stanie wydawać po jednym na rok, to będzie dobrze, przynajmniej do czasu aż seria odniesie zadowalający sukces i będą mogli poczuć się pewniej/zatrudnić więcej tłumaczy. Wierzę, że jest na to szansa, ale jeszcze teraz - za rok popularność Daredevila może opaść, tym bardziej że kolejnego sezonu w przyszłym roku ma nie być.

Offline Kokosz

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1010 dnia: Czerwiec 20, 2016, 09:33:43 pm »
Ja się nie nabijam tylko jestem zdenerwowany. Jakby zamiast niszowych Koziorożców i Konkwistadorów wydali tego Daredevila, to by mieli kasę. A tak są sami sobie winni. Zapowiedzieli w maju 2015, powinni wydać to jak najszybciej - w czerwcu na początku lipca zamiast tracić kasę na Konkwistadora.

8azyl - mam taką małą prośbę. Zapomnij proszę, że Sideca zapowiedziała Daredevila. To wydawnictwo zapowiada gruszki na wierzbie, z tego Daredevila nic nie będzie.

Jak już zapomnisz i dotrze do Ciebie, że Sideca to wydawnictwo wydające Rorka i Koziorożca, a ostatnio także inne, zupełnie nie interesujące Ciebie serie frankofońskie, to wtedy może przestaniesz się tym wydawnictwem interesować i wpierać im (i nam także), że Daredevil jest lepszy od Andreasa.

I sądzę, że wszystkim wyjdzie to na dobre.

Przestrzelony nakład to na pewno - przecież te Kozie leżą już latami. Ciężko mieć pretensje do czytelników, po prostu Andreas nie ma aż tak dużego targetu i tyle.

Nie zgodzę się. Koziorożec wciąż nie jest zakończony. To oznacza, że bardzo dobrze, że wszystkie zeszyty wciąż są dostępne. Tak właśnie powinna być planowana seria. Nie wiem oczywiście jaki był nakład, być może był przestrzelony, ale obecność w sprzedaży wczesnych części wcale o tym nie przesądza.

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1011 dnia: Czerwiec 20, 2016, 09:54:42 pm »

Jakby zamiast niszowych Koziorożców i Konkwistadorów wydali tego Daredevila, to by mieli kasę.
Ty znowu swoje. Nie znasz się to się wypowiesz...
Może Kozio czy Konkwistadorzy to dla niektórych nie jest target co nie znaczy, że nie mają swojego grona odbiorców. Podobnie w polityce: rządziło PO - psioczyli, rządzi PiS - psioczą. Nie zadowolisz wszystkich.

Wolę też, by DD nie wyszedł niż by na rynku nie miała pojawić się kontynuacja przygód Kozia czy Konkwistadorów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2016, 10:26:22 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1012 dnia: Czerwiec 20, 2016, 10:36:37 pm »
Ale tego Konkwistadora zaczęli właśnie rok temu, w czerwcu 2015. Po co??? Powinni najpierw wydać DD, zarobić, a dopiero potem tracić kasę na frankofony. I Sideca ma ta licencję - pozostałe wydawnictwa nam tak mówią, że nie wydadzą Matta, bo oni mają wyłączność.

Czyli mamy bankruta, który wydał wszystkie pieniądze na dobrą licencję. I nie ma za co wydrukować tych licencji, bo inne jego "inwestycje" nie przyniosły zysku. A konkurencja wkroczyć nie może. I po tym jak wyjdzie Sound and Fury we wrześniu możemy pożegnać się z DD na dłuższy czas.

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1013 dnia: Czerwiec 20, 2016, 10:43:27 pm »
Czyli mamy bankruta,
Skąd taka informacja?
który wydał wszystkie pieniądze na dobrą licencję.
Skąd taka informacja?
I nie ma za co wydrukować tych licencji,
Skąd taka informacja?
bo inne jego "inwestycje" nie przyniosły zysku.
Skąd taka informacja?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline isteklistek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1014 dnia: Czerwiec 20, 2016, 11:23:40 pm »
Ze 2-3 lata temu była podobna sytuacja z wydawnictwem "Słowo/ obraz Terytoria" z tym, że tam ogłosili upadłość i robili restrukturyzację. Nie pamiętam, czy informowali o kwocie zadłużenia i nie wiem jak wygląda ich sytuacja dziś z długiem, ale dalej funkcjonują i wydają książki, więc dług o niczym nie świadczy. Od czasu do czasu coś od nich kupuje - wydają nowe rzeczy, jak i wznowienia starych.

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1015 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:07:06 am »
Jeśli Sideca wyda Deadpoola, to może to zrobić nawet zza grobu - byle wyszedł. A jak się upierają przy tych frankofonach, to tylko ich wina, że mają kłopoty finansowe.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1016 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:10:02 am »
Jeśli Sideca wyda Deadpoola
Znowu się potwierdza że Bazyl nie wie o czym pisze  :badgrin:

ciekawe czy ten czwarty Konkwistador się jutro pojawi.
 

Mikel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1017 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:10:23 am »
Sideca trochę powiela błędy Manzoku, niestety, jednak widać jakąś aktywność. Co prawda nie jest za bardzo w moim targecie, jednak co jak kibicuję.
Co do DD, patrząc tak z boku i trochę przez analogię Manzoku (coś mi się kojarzy że te dwa wydawnictwa to Ci sami ludzie) i wydanie Justice, nie wiem czy toczenie piany o ten komiks akurat od Sideci jest dobrym podejściem. Mimo wszystko mają swoich wiernych fanów, swój target, niech w tych rejonach się poruszają.

Jeśli Sideca wyda Deadpoola, to może to zrobić nawet zza grobu - byle wyszedł. A jak się upierają przy tych frankofonach, to tylko ich wina, że mają kłopoty finansowe.
Przepraszam adminów, ale nie mogę,
Wiem że ty uznajesz tylko komiksy z DC i MARVEL, ale to że coś jest z tych wydawnictw to nie znaczy że się sprzeda, nie wiemy jakie są nakłady Sideci, może przeliczyli się, nie wiemy.
Chcesz by każdy wydawał DC i Marvela i tak kupujesz po 2-3 pozycje na miesiąc, przy tym toczysz pianę że za drogo, bo ch...wy tytuł, bo widziałeś animację to nie kupisz, daj spokój.
Weź zakręć się w okół jakieś licencji, zbierz kasę na polakpotrafi, wydaj i wtedy się wypowiadaj na temat wydawania komiksów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2016, 07:17:12 am wysłana przez Mikel »

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1018 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:18:01 am »
Ale przy tym DD może rzeczywiście by się odkuli  :smile: Marvel (a to jest w dodatku "dobry Marvel") sprzedaje się bardzo dobrze.

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1019 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:19:31 am »
Nie moja wina, że to oni kupili licencję. Mają, to niech wydadzą, albo odpuszczą.
To nie jest jakaś fanaberia, że chciałbym by wydawnictwo wydało dobry komiks, który dawno już zapowiedzieli. A zamiast niego zdołali wydać ponad 3 Konwistadory i Koziorożca w międzyczasie.