Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 410493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mawer

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1020 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:24:07 am »
Bazyl tak psioczy bo pewnie Sideca uprzedziła go kupując licencje na DD zanim on policzył miedziaki ze skarbonki  :lol:


mkolek81

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1021 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:31:49 am »
Nie moja wina, że to oni kupili licencję. Mają, to niech wydadzą, albo odpuszczą.
To nie jest jakaś fanaberia, że chciałbym by wydawnictwo wydało dobry komiks, który dawno już zapowiedzieli. A zamiast niego zdołali wydać ponad 3 Konwistadory i Koziorożca w międzyczasie.
Sideca nie jest jedynym wydawnictwem które zapowiada wydanie komiksu a później przekłada go na bliżej nieokreślony czas i wydaje co innego, więc przestań bić o to pianę. W ogóle wspomogłeś wydawnictwo kupując chociaż jeden ich komiks?? Jak pamiętam były na sklepie gildii dwie super promocje na ich komiksy, miałeś możliwość wsparcia wydawcy i być może ruszył by wtedy DD, ale ty tego nie zrobiłeś, więc wina też jest po twojej stronie a nie tylko ich.

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1022 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:33:53 am »
ej już nie przesadzajmy...

nie ma obowiązku kupowania komiksów, które nas nie interesują tylko po to by wydawnictwo miało kasę na to co nas interesuje...

więc akurat tu 8azyl niewinny, a ten argument bez sensu...


A co do DD to jak go nie wyda teraz Sideca to wyda kto inny. za rok czy za 5 czy za 10 lat co za różnica...
I tak wszystkiego Marvela po polsku nigdy nei przeczytacie...


A i po angielsku to zajmuje z 10 lat... co najmniej...

mkolek81

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1023 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:38:51 am »
Przepraszam, być może przesadziłem, ale po porostu mam dość jego jęczenia.

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1024 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:41:09 am »
Właśnie. mkolek81 mamy (jeszcze) kapitalizm. Konsumenci kupują towary które ich interesują ze swoich własnych egoistycznych pobudek. Transakcje wiązane to relikt poprzedniego systemu.

Ech - jak bym miał kasę, to bym wykupił to wydawnictwo, razem z licencją i zaczął tego DD wydawać. Ale nie mam, to psioczę, że jeszcze sobie poczekam. :/

Mikel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1025 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:46:33 am »
Ale przy tym DD może rzeczywiście by się odkuli  :smile: Marvel (a to jest w dodatku "dobry Marvel") sprzedaje się bardzo dobrze.
Można tu polemizować, na pewno komiks by się rozchodził, może nie jak ciepłe bułeczki, wyższy nakład, może była sytuacja jak z Rorkiem, dość długo by leżał. Mimo wszystko sporo osób ma w oryginale, nie wiadomo ile by zrobiło dubel, przy cenie c.a. 120-150 PLN, dla osoby z ulicy może być cena zaporowa, nie jest to Batman. Niższy nakład, ceny c.a. 200-250, już widzę bicie piany jak przy Dreddzie

Offline Mawer

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1026 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:49:23 am »
Nie tylko Ty czekasz na tego DD, prędzej czy później dostaniemy go.
Najlepsi okazali się Janusze biznesu sprzedając amerykańskie wydania DD w dobrej cenie :lol:

mkolek81

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1027 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:50:08 am »
Właśnie. mkolek81 mamy (jeszcze) kapitalizm.
To pozwól wydawnictwu wydawać tak jak chce. Jak będzie mieć ochotę to wyda kiedyś DD.

Offline Damian xyz

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1028 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:53:42 am »
Takie zadłużenie niczego nie przesądza. Mnie najbardziej wkurza w tym wydawnictwie to, że to klon Manzoku - dokładnie takie samo działanie. Jak spytałem ich kiedyś czy będą na MFKiG - odpisali że nie wiedzieli o istnieniu festiwalu - kilka lat wcześniej dokładnie taką samą odpowiedź dostałem od Manzoku.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1029 dnia: Czerwiec 21, 2016, 07:56:25 am »
Można tu polemizować, na pewno komiks by się rozchodził, może nie jak ciepłe bułeczki, wyższy nakład, może była sytuacja jak z Rorkiem, dość długo by leżał. Mimo wszystko sporo osób ma w oryginale, nie wiadomo ile by zrobiło dubel, przy cenie c.a. 120-150 PLN, dla osoby z ulicy może być cena zaporowa, nie jest to Batman. Niższy nakład, ceny c.a. 200-250, już widzę bicie piany jak przy Dreddzie
Ten DD jest blisko Alias (też dużo osób miało) który już któryś tydzień jest w Top 5 gildii (raz był nawet nad Deadpoolem  :smile: )

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1030 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:00:27 am »
Idiosynkrazje 8azyliszka na punkcie komiksu europejskiego to sprawa osobna (tym bardziej, że jak już coś przeczyta, np. Rosińskiego, to mu się nawet podoba).
W tym temacie nie ma jednak co po nim tak "jechać", bo jego rozgoryczenie można jak najbardziej zrozumieć.
Sideca ma swoją niszę i robi w niej pożyteczną robotę. Cenne to zwłaszcza teraz, gdy Egmont odpuścił trochę eksplorację komiksu europejskiego. Tymczasem przeszło rok temu S. zapowiedziała, że podskoczy wyżej własnego końca pleców i rzuci się na wydanie olbrzymiej części "Daredevila" - prawdziwej perły Marvela. Co gorsza, wykazali się znajomością rzeczy i zapowiedzieli to wydanie w układzie i chronologii naprawdę przemyślanej. I kto choć trochę kojarzył sposób ich organicznej pracy, ten się domyślał, że takie wydanie to w ich wykonaniu mrzonka - zapowiedź w stylu Marvel-Arka sugerującego możliwość wydania przez TM-Semic "Sandmana". Może wysilą się i za rok lub dwa wypuszczą pierwszy tom Bendisa (akurat jeszcze nie tak dobry jak dalsza część jego runu).
Problemem nie są jednak ich marzenia, dobre intencje, kłopoty itd. Z perspektywy potencjalnych odbiorców jest to zablokowanie możliwości ukazania się tak pomyślanego "Daredevila" na naszym rynku w chwili autentycznej hossy na superhero - która przecież nie potrwa wiecznie. Widząc jak ową hossę rozgrywają Egmont i Mucha idę o zakład, że gdyby nie zapowiedź Sideci jedno z tych wydawnictw już pracowałoby nad "Daredevilem" w układzie podobnym (lub nieco mniejszym) jak zaproponowała Sideca.
Dlatego winą Sideci nie jest to co dotąd wydają ale to, że bardzo prawdopodobne, że na naszym małym poletku skutecznie ustrzelili komiks naprawdę wart wydania.
A winą 8azyliszka nie jest to, że wyraża tu swój żal, bo akurat uważam, że jest on w znacznej mierze uzasadniony. Inna sprawa, że swoim powtarzaniem w kółko zdań z gatunku "nie znam się, więc się wypowiem" osłabia swoje racje i drażni co poniektórych użytkowników.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1031 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:13:33 am »
Widząc jak ową hossę rozgrywają Egmont i Mucha idę o zakład, że gdyby nie zapowiedź Sideci jedno z tych wydawnictw już pracowałoby nad "Daredevilem" w układzie podobnym (lub nieco mniejszym) jak zaproponowała Sideca.

Nie sądzę, że pracowałoby. Jest tyle dobrego Marvela, który wydawałoby się, że powinien być wydany (Punisher Max, Annilhilation, Infinity Gauntlet dla przykładu) już zaraz, tuż tuż, a ciągle nie jest. Moim zdaniem Sideca nieoczekiwanie wyrwała się do przodu pokazując środkowego palca większym graczom, którzy wcale DD nie byliby do tej pory zainteresowani. I nie są - gdyż wciąż więcej wychodzi "gównianego" (czyt. średniego) Marvela niż tego lepszego.

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1032 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:19:25 am »
Można tu polemizować, na pewno komiks by się rozchodził, może nie jak ciepłe bułeczki, wyższy nakład, może była sytuacja jak z Rorkiem, dość długo by leżał. Mimo wszystko sporo osób ma w oryginale, nie wiadomo ile by zrobiło dubel, przy cenie c.a. 120-150 PLN, dla osoby z ulicy może być cena zaporowa, nie jest to Batman. Niższy nakład, ceny c.a. 200-250, już widzę bicie piany jak przy Dreddzie

@UP
To jest raczej taka wypowiedź Szczochu.
Daredevila w oryginale - jasne, oczywiście mam, stoi na półce, a po polsku chciałem tylko by wychwytywać błędy w tłumaczeniu. :/
I jest różnica Mikel między Dreddem 128 kartkowym za 85 zł, a Daredevilem grubości 500 stron. Wtedy cena nawet powyżej 150 zł byłaby uzasadniona. Kupiłem Sprawiedliwość za 118 zł, kupiłbym i DD. Jakby Sideca nie zapowiedziała Marvela, to bym się ich nie czepiał. Jak np. Taurus czy WK - zupełnie mi zwisają, bo nie drukują tego co lubię. A Sideca miała, ale nie dotrzymała. I szukam sposobu na wyjście z tej sytuacji.

Offline piotrassss

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1033 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:21:40 am »
Nowy Koziorożec ma wyjść 10 lipca:
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/308227-koziorozec-20-terminus

tak samo Le Grand Mort:
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/267872-wielki-martwy-1

A 10 sierpnia Raffington Event, szkoda tylko, że w miękkiej:
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/254741-raffington-event

Offline absolutnie

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1034 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:21:59 am »

Daredevila w oryginale - jasne, oczywiście mam, stoi na półce,


Wrzuć zdjęcia!
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything