Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 405955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1125 dnia: Lipiec 11, 2016, 10:14:24 pm »
Fragsel - czemu jesteś taki niemiły? :(  Przecież jest buźka na końcu - piszę żartobliwie. Jasne, że każdy ma swoje priorytety i czeka na coś innego.
Nie w każdym wątku, tylko w wątku o Sidece. I rzadko ostatnio, bo perspektywa się oddala. Sideca wydała ostatnie pieniądze na Konkwistadora i Koziorożca i przypuszczalnie nie ma teraz na wydanie DD.


Offline kalbaro74

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1126 dnia: Lipiec 11, 2016, 10:23:50 pm »
Sideca to jest takie wydawnictwo które nie trzyma się terminów,ale to co zapowiedziało zawsze wydaje.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1127 dnia: Lipiec 11, 2016, 10:29:21 pm »
jeden post i znowu tyle zamieszania  :wink:  (dałem buźkę!)


niech sobie Sideca wydaje jak chce i swoim tempem, ważne, że stopniowo wydaje pozycje, które zapowiedziała.


lepiej późno niż wcale, a narzekania i spekulowania, że nie wydają DD nic nie zmieni
The darkness will swallow everything

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1128 dnia: Lipiec 11, 2016, 10:38:29 pm »
I niech wpierwej wydaje frankofony (w pierwszej wpierwejowości wszystko Andreasa), bo resztę z USA to można sobie w oryginale poczytać (przynajmniej większość z nas może) albo WKKM to wyda albo WKKDC czy inny diabeł.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1129 dnia: Lipiec 11, 2016, 10:59:29 pm »
Zostały dwa tomy Koziorożca. Terminus i ostatni który jeszcze nie powstał (przewidywany na koniec 2016 we Francji). Pojawią się u nas. Wystarczy cierpliwość.


Zamieszanie wprowadza 8azyliszek. Często przedstawia swoje żale w tym wątku spowodowane brakiem informacji odnośnie DD. Rozumiem, że może być zawiedziony. Jednak monotematyczne wpisy w wykonaniu Bazyla są na dłuższą metę irytujące. Teksty typu "jakiś Koziorożec" fan komiksu może odebrać jako obraźliwe (wiem, wiem była buźka). Osobiście Andreasa cenię za: świetną kreskę, kompozycję plansz, specyficzne kadrowanie typu wąskie pionowe lub poziome kadry, skupienie na jakimś elemencie i kadrowanie przypominające poklatkowy obraz filmowy, obraz całostronicowy podzielony na kadry, zmienne ujęcia danej sceny, elementy między kadrami, wielopłaszczyznową narrację, wymaganie na czytelniku interpretacji, komiksy bez słów itd.
"Zabawę" planszami komiksowymi pokochałem będąc dzieckiem na początku lat osiemdziesiątych. W Świecie Młodych pojawiały się komiksy Mistrza Baranowskiego. Dosłownie oczarowała mnie kompozycja plansz gdzie postacie przeciskają się między kadrami, kadry można zawieszać jak pranie na sznurkach. Cudo.


Problem 8azyliszka polega na tym, że nie jest miłośnikiem komiksów.......... jest fanem superbohaterów.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1130 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:09:52 pm »
Koziorożec to moja ulubiona frankofońska seria wydawana w tej chwii na rynku.
Kiedyś na każdy to czekaem jak na objawienie i od razu pochłanaiłem. teraz ostatnie 3 zostawiłem na półce, czekam na dwa ostatnie i siadam do jednego pięknego ciągu rozkoszy, której nie da się porównać do niczego innego

{są rozkosze inne oczywiście. ale każda z nich się różni. ta jest jedyna w swoim rodzaju}

Więc czekam cierpliwie na Sidecę. Nie pomstuję, nie nudzę, nie smęcę

Wierzę!
Czekanie to połowa (albo raczej "do 99%") przyjemności.

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1131 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:12:44 pm »
Kiedyś na każdy to czekaem jak na objawienie i od razu pochłanaiłem. teraz ostatnie 3 zostawiłem na półce, czekam na dwa ostatnie i siadam do jednego pięknego ciągu rozkoszy, której nie da się porównać do niczego innego

{są rozkosze inne oczywiście. ale każda z nich się różni. ta jest jedyna w swoim rodzaju}
A ja czekam na moment, gdy będę mógł ponownie przeczytać Kozia od #1 (ale jeszcze ze 2-3 miesiące jak moje dzieci wrócą do tatusia). Czytanie tej serii w momentach wydawania ich na naszym rynku doprowadziły do sytuacji, że nie wiem co było wcześniej i wiele wątków potem nie rozumiałem i wiele smaczków ukrytych w kadrach musiało mi umknąć...
Czekałem, czekam i czekać będę. Na pewno Kozio się u nas cały pojawi :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1132 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:18:58 pm »
Jeśli nie było to jasne z ostatniego postu, to zaraz po zakupie ostatniego Kozia biorę do ręki pierwszego Rorka i jadę wszystko po kolei....

Choćby to miało być za 10 czy 15 lat. Będę miał przynajmniej coś, co mnie napędza i pomaga rano wstać...

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1133 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:26:55 pm »
bo resztę z USA to można sobie w oryginale poczytać (przynajmniej większość z nas może) albo WKKM to wyda albo WKKDC czy inny diabeł.
Klik żeby powiększyć:


WYŁĄCZNOŚĆ  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1134 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:36:42 pm »
@UP
+10

To napisze ostatni raz krótko - nie wyżywajcie się na mnie, że Koziorożec i inne frankofony jest mniej popularny niż Marvel. Ja tylko wyrażam moje zdanie, że nie znam tego komiksu i mnie on nie obchodzi. A troszkę się wkurzam, bo Sideca jest małym wydawnictwem i nie może wydać jednocześnie i DD i K. I jestem troszkę zdenerwowany, że komiks który ja chcę mieć spada w kolejce wydawniczej, z powodu 2 komiksów o których w życiu nie słyszałem. To normalna ludzka reakcja.

Offline vision2001

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1135 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:40:51 pm »
To napisze ostatni raz krótko - nie wyżywajcie się na mnie, że Koziorożec i inne frankofony jest mniej popularny niż Marvel. Ja tylko wyrażam moje zdanie, że nie znam tego komiksu i mnie on nie obchodzi. A troszkę się wkurzam, bo Sideca jest małym wydawnictwem i nie może wydać jednocześnie i DD i K. I jestem troszkę zdenerwowany, że komiks który ja chcę mieć spada w kolejce wydawniczej, z powodu 2 komiksów o których w życiu nie słyszałem. To normalna ludzka reakcja.
Zacznij poszerzać swoje horyzonty. Kiedyś też czytałem tylko rzeczy zza oceanu. I nadal uwielbiam superhero. Ale są inne, fajne rzeczy.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1136 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:46:40 pm »

To napisze ostatni raz krótko - nie wyżywajcie się na mnie, że Koziorożec i inne frankofony jest mniej popularny niż Marvel.

Taką wypowiedź w tej formie to o kant d..y obić...
O czym piszesz?

Mniej popularny na swiecie?
MNiej popuarny w Stanach?
MNiej popularny w gimnazjach?
Mniej popularny w Europie?
Mniej poularny W Polsce?
Mniej poularny na tym forum?
Mniej poularny w Twoim Mieście?
Mniej popularny wśród zwolenników jazdy na rowerze?
Mniej poparny w domu Twojej cioci?
Mniej popularny na forum Marvela?
Mniej popularnyw Twoim kółku czytelniczym?
Mniej popularny wśród wegetarian?

Doprecyzuj, bo się odnieść nie można (taka manipulacja z Twojej strony, że piszesz ogólnik, to jak się ktoś odniesie to się ośmiesza, bo pusto pisze na puste)

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1137 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:53:26 pm »
Mniej popularny w Polsce - o to mi chodziło. O innych regionach się nie wypowiadam.
Dobra - jestem niereprezentatywny i to pewnie tylko ja tak mam, że przez 20 lat w życiu nie słyszałem o tym komiksie ani bohaterze. O Rorku też nie. Toć już o XIII coś wiem, ale o tych tytułach nic. I moja rodzina i znajomi tez nie słyszeli. Tak, bo nie interesują się komiksami. Ale o Spider-manie czy Batmanie to wiedzą. O Koziorożcu nic.

Tak - jest masa fajnych rzeczy. I niech sobie będzie vision. Ja nie mam żadnych pretensji do fajnych rzeczy.

fragsel

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1138 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:59:55 pm »
Mniej popularny w Polsce - o to mi chodziło. O innych regionach się nie wypowiadam.
Dobra - jestem niereprezentatywny i to pewnie tylko ja tak mam, że przez 20 lat w życiu nie słyszałem o tym komiksie ani bohaterze. O Rorku też nie. Toć już o XIII coś wiem, ale o tych tytułach nic. I moja rodzina i znajomi tez nie słyszeli. Tak, bo nie interesują się komiksami. Ale o Spider-manie czy Batmanie to wiedzą. O Koziorożcu nic.

Tak - jest masa fajnych rzeczy. I niech sobie będzie vision. Ja nie mam żadnych pretensji do fajnych rzeczy.

Statystyki. Proszę o statystyki.

I co to jest popularność?
że wiedzą kto to jest Batman?
A kupią komiks z nim?

Jakbym miał się wypowiadać na podstawie siebie i rodziny ( a moja mama miała 12 rodzeństwa i każde z nich ma już wnuki) to CI powiem, że opinia byłaby taka:

"Marvel w Posce sie nie sprzedaje. Wśród mojej rodziny są może ze 4 komiksy Marvela w domu.
Rządzi frankofon. Jakieś 99%"


Jest t taki wątek fajny "zdjecia waszych komików"


pewnie na nie patrzysz czasem, ale chyba nie widzisz...
pooglądaj te zdjęcia. Zobacz co ludzie fotografują


Są tam MArvele. No pewnie.
Ale czy głównie?


Żeby było jasne: nie próbuję Cię przekonać do czegokolwiek. Piszę z nudów, jak i ty.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2016, 12:05:23 am wysłana przez fragsel »

Offline radef

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1139 dnia: Lipiec 12, 2016, 12:06:36 am »
Powiem szczerze - komiksy Andreasa nigdzie nie są jakoś szczególnie popularne. Być może jest to seria popularna na forach komiksowych, zarówno polskich jak i francuskich, ale dawno żaden komiks Andreasa nie był na liście komiksów z największymi nakładami Francji (potrzeba 20 tysięcy nakładu).
Ale komiksy we Francji wychodzą w nakładach znacznie przekraczających te amerykańskie, Asteriks w kilku milionach, kilka serii po pół miliona lub trochę mniej. A to nie są jakieś szczególnie znane serie, Titeuf, Carto Maltese czy Largo Winch. A w Stanach? Żeby do miliona dobić to trzeba mieć bardzo mocną markę, pierwszy zeszyt i dać tysiąc wariantów okładkowych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja