trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 405880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1230 dnia: Wrzesień 05, 2016, 03:10:30 pm »
Mi tam się bardziej wydaje , że za tym wydawnictwem kryje się ktoś ( lub kilka osób ) , które nie do końca radzi sobie dobrze w temacie. I nie jest to ich jedyna działalność. Dlatego też traktują ją trochę po macoszemu... ale może to tylko moja nadinterpretacja:)

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1231 dnia: Wrzesień 05, 2016, 03:19:46 pm »
Wygląda mi to trochę na sytuację, w której wydają kolejny komiks wówczas gdy poprzedni przyniesie odpowiedni poziom dochodu.
...ale może to tylko moja nadinterpretacja.

W tym konkretnym przypadku to na pewno nadinterpretacja - ostatni komiks wydali tydzień temu, so...

Że nie jest to ich jedyne zajęcie, to wiadomo od nich samych - pisali o tym na FB.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1232 dnia: Wrzesień 05, 2016, 04:44:06 pm »
Wielkiego Martwego biorę w ciemno z powodu scenarzysty. W poszukiwaniu ptaka czasu to jeden z moich ulubionych komiksów.
Podobają mi się kadry z olbrzymim szkieletem:
http://www.bdgest.com/preview-458-BD-grand-mort-le-pauline.html?_ga=1.240797571.1047103542.1468320858
Szkoda, że inna czcionka jest w polskim wydaniu.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1233 dnia: Wrzesień 05, 2016, 05:18:32 pm »
Oczywiście że to był żart. Kozia (po za ostatnim) mam w komplecie więc będę dalej, do końca kupował.
Co prawda Wielkiego... nie kupię teraz (bo mam wewnętrzny zakaz kupowania czegokolwiek z numerem jeden na okładce do końca roku) ale na 99% mam zamiar go kupić w niedalekiej przyszłości.
też nie zrozumiałem tego "żartu"
Też już powoli mam dość tych jedynek, bo mam już chyba otwartych ze 30 serii (jeśli nie więcej), ale Wielki Martwy ma scenariusz gościa od Składu głównego i rysunki ziomka, który narysował przepiękną polanę pełną czerwonych motyli w trzecim tomie prequela Ptaka czasu (najładniejszy tom ze wszystkich), więc nie ma co zwlekać z otwarciem kolejnej.
nie pożałujesz :)


Jak na razie nic nie przerwali  :smile: Może na październik jeszcze te Andreasy dotrą.
niech docierają jak najszybciej! a później to już tylko Mroczne Miasta!! yeeeeah
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline 8azyliszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1234 dnia: Wrzesień 05, 2016, 05:27:26 pm »
Ja żart zrozumiałem. :)

Offline eyesore

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1235 dnia: Wrzesień 05, 2016, 06:26:12 pm »
Krzywy żart po powrocie z urlopu  :doubt: Sorki jak był niestrawny.
Grafiki są super, coraz bardziej myślę czy by jednak nie kupić od razu...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1236 dnia: Wrzesień 05, 2016, 06:27:48 pm »

Szkoda, że inna czcionka jest w polskim wydaniu.
rzeczywiście, trochę nijaka, ale przynajmniej wyraźna, heh.


Ale przecież nie można mieć wszystkiego, nie ma co narzekać...
...choć, nie powiem, chciałoby się mieć tego Trupka w oryginalnym "grand format" (w końcu to wielki trup, a nie jakiś/tam maleńki!). cholera, ja to bym chętnie pozamieniał te formaty z sideki na scream i odwrotnie, no przynajmniej niektóre: Wielki Martwy <--> Dekalog, Andreasy <--> Jodorowskich..... może choć gdy dojdziemy do Mrocznych Miast coś się odmieni.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline wazon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1237 dnia: Wrzesień 07, 2016, 08:48:05 pm »

I teraz pytanie, ile osób poczeka aż wyjdzie całość.
Myślę sobie żeby poczekać z kupnem, rok, może dwa aż będzie za 40-45% ceny okładkowej + będzie zapowiedź tomu drugiego  :cool:

Ja łyknąłem. Zapłacone gildii. Nie ma co czekać , nakład ma być ograniczony, a jak  zejdzie to może szybciej puszczą część 2 i kolejne.

mgnesium

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1238 dnia: Wrzesień 07, 2016, 09:05:46 pm »
nakład ma być ograniczony

oby, oby. podobno poprzednie były przestrzelone (cokolwiek miało by to znaczyć - wg mnie przynajmniej 2000+). nakład nowego koziorożca chyba musieli dostosować do poprzednich tomów, ale nowa seria to szansa na nowy start.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2016, 09:09:53 pm wysłana przez mgnesium »

Offline Ty_draniu

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1239 dnia: Wrzesień 07, 2016, 09:18:49 pm »
skąd taka informacja?
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

mgnesium

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1240 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:11:34 am »
znikąd. plotki, niektóre posty wydawnictwa na facebooku i trochę pomyślunku.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1241 dnia: Wrzesień 08, 2016, 04:13:03 pm »
Poratuj linkiem do tych niektórych postów wydawnictwa.

mgnesium

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1242 dnia: Wrzesień 08, 2016, 04:36:41 pm »
pierwszy w tym roku. osiem lat po premierze dalej mieli 900-1000 egzemplarzy pierwszych czterech tomów koziorożca i taką samą ilość piątki, trzy lata po wydaniu.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1243 dnia: Wrzesień 08, 2016, 04:39:23 pm »
Poratuj linkiem do tych niektórych postów wydawnictwa.
z FB: Czerwiec 2015

"Konkwistador zostanie wydany w niższym nakładzie, ale nie podwyższyliśmy ceny. Le Grand Mort zapowiadamy jeszcze w oryginalnym tytule, ponieważ dopiero rozpoczęliśmy przekład. Również zostanie wydany w niższym nakładzie. chcemy zachować niższą cenę, ale może będziemy musieli podnieść ją do 69,90 zł."

tylko tyle było o mniejszym nakładzie.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1244 dnia: Wrzesień 08, 2016, 04:40:18 pm »
Dzięki! Cholewa, w takim razie trzeba się pospieszyć z zakupami.

 

anything