trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 409764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1290 dnia: Październik 13, 2016, 04:09:03 pm »
Gdzieś wyczytałem, że Wielki Martwy ma liczyć 7 tomów. Jak będzie w rzeczywistości to się okaże.
Mrocznych Miast szkoda.
Mam nadzieję, że firma wyszła na prostą i uraczy nas wieloma ciekawymi komiksami.

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline TePe

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1291 dnia: Październik 13, 2016, 05:09:10 pm »
Ano szkoda tych Miast, mam nadzieję, że jakoś się wszystko da z czasem rozwiązać.

Offline Netzach

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1292 dnia: Grudzień 01, 2016, 12:24:52 pm »
Ciekawe jak idą prace nad kolejnym tomem Wielki Martwy (3-4). Miał się on chyba ukazać pod koniec listopada, czy coś się zmieniło? Może ma ktoś jakąś informację?

Offline donTomaszek

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1293 dnia: Grudzień 01, 2016, 12:40:02 pm »
Wiele komiksow juz mialo byc wydanych. To Sideca. Feniks z popiolow i czeski film.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mkolek81

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1294 dnia: Grudzień 01, 2016, 01:17:40 pm »
Mam takie pytanko. Sideca zapowiedział Daredevila Diggle'a w jednym tomie czyli "Devil's Hand" (Daredevil: Dark Days i Daredevil #501-505) i "Shadowland" (Daredevil#508-512, Shadowland: After the Fall) w jednym tomie. I teraz moje pytanie czy nie lepiej było by dołożyć do tego jeszcze serie Shadowland, która wyszła w WKKM i pisze ją też Andy Diggle. Tym bardziej że Devil's Hand to prolog do tego eventu a reszta to tieny do niego. Druga sprawa, że jeśli ten tom kiedyś wyjdzie to wydanie z kolekcji nie będzie raczej dostępne, przez co chyba ta historia będzie poszatkowana i niepełna (samo rozwiązanie historii jest w ostatnim 5 zeszycie  Shadowland, zeszyt #512 oraz Shadowland: After the Fall to już epilog). Sideca powinna przemyśleć ten tom jeszcze raz. O ile to wyda.

Inna sprawa że fajnie by było jakby Sideca (lub inne wydawnictwo) zdecydowało się na wznowienie (w takiej samej oprawie/wydaniu jak proponuje Sideca) Daredevil: Guardian Devil (Daredevil vol. 2, #1–8 i powiązalo by się z  What If Karen Page Had Lived? napisanym przez Bendisa) oraz wydanie Daredevil: Parts of a Hole (Daredevil vol. 2, #9–15) i Daredevil: Echo - Vision Quest (Daredevil vol. 2, #51–55), czyli zeszytów których nie pisał Bendis, a były pomiędzy jego. Wtedy cały drugi volume Daredevila byłyby prawie kompletny. Zabrakłoby tylko Daredevil vol. 2, #20–25 (ale to się nigdy nie ukazało w zbiorczym i podobno jest bardzo słabe) oraz Daredevil vol. 2 #506-507 (to pisze Diggle i nie wiem czemu nie ma tego w zbiorczym, które chce wydać Sideca, może dało by radę dołożyć). Tak kompletnej serii chyba żaden bohater nie miałby wtedy wydanej u nas w Polsce (no przynajmniej przed Marvel Now).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2016, 01:27:25 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1295 dnia: Grudzień 01, 2016, 01:38:48 pm »
i powiązalo by się z  What If Karen Page Had Lived? napisanym przez Bendisa)

To akurat jest w trzecim tomie Ultimate Collection by Bendis and Maleev i w teorii na tym wydaniu właśnie Sideca miała bazować swoje wydania, więc pokątnie miałbyś to i tak w ich cyklu wydawniczym (gdyby jakiś istniał).

Zabrakłoby tylko Daredevil vol. 2, #20–25 (ale to się nigdy nie ukazało w zbiorczym i podobno jest bardzo słabe)

Nie znam nikogo kto miałby o Playing to the Camera dobre zdanie, zdobyłem to kiedyś jako komplecista i musiałem grzecznie przyznać rację wszystkim krytykującym czytelnikom. Lepiej żeby tego paździerza nikt nigdy nie wykopywał i nigdy nie próbował wznawiać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2016, 01:42:22 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

mkolek81

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1296 dnia: Grudzień 01, 2016, 01:43:10 pm »
To akurat jest w trzecim tomie Ultimate Collection by Bendis and Maleev i w teorii na tym wydaniu właśnie Sideca miała bazować swoje wydania, więc pokątnie miałbyś to i tak w ich cyklu wydawniczym (gdyby jakiś istniał).
O to mi właśnie chodziło że Guardian Devil wiązałby się w ten sposób z 3 tomem Bendisa, może za bardzo pokrętnie napisałem. Teoretycznie cykl wydawniczy istnieje nie wiadomo, kiedy tylko wystartuje  :lol:

A powiedz mi jak to jest z tomem Diggle'a (zaproponowanym przez Sidecę) da to się czytać bez znajomości  Shadowland? Czy ten event jest obowiązkowy?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2016, 01:46:20 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline piotrassss

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1297 dnia: Grudzień 10, 2016, 02:23:19 pm »
Sideca wydała drugą część Wielkiego martwego:

https://www.facebook.com/wydawnictwosideca/

Offline tabasko21

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1298 dnia: Styczeń 01, 2017, 07:46:27 pm »
i gdzie ten daredevil ? Swietny byl Daredevil Zolty lyknelem go w kilkadziesiat minut i chcialoby sie wiecej , jakies naprawde porzadne wydanie w dobrej jakosci za ktore mozna zaplacic wiecej niz zwykle . Cieszy ze chociaz Punisher jest na ten rok zaplanowany rzecz jasna z innego wydawnictwa

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1299 dnia: Styczeń 01, 2017, 08:09:14 pm »
Żałuję, że Sideka się za to wzięła, bo gdyby nie to Egmont pewnie zapowiedziałby Daredevila na 2017 i wydawaliby go w miarę regularnie.

Wnioskując z ich facebooka sprawa wygląda następująco:

Wielki martwy, tom 3 - luty
Koziorożec, tom ostatni - wyjdzie jako następny (chcą jak najszybciej zakończyć serię)

Poza tym pozostają dwa zapowiedziane Andreasy, które pewnie będą chcieli wydać w następnej kolejności. Wydaje mi się, że po tym będą wolni - na fejsie pisali, że nie wydadzą w 2016, bo zależy im na ciągłości wydawniczej, ale zrozumiałem, że 2017 to już jak najbardziej pewniak. W związku z tym przewiduję, że 1 tom Daredevila ujrzymy najwcześniej w połowie roku (o ile nie będzie znów epickich obsuw).

Ostatnio jakby zrozumieli swój błąd i stali się aktywniejsi na facebooku i nawet w miarę trzymali się terminów (WM2 miał być pod koniec listopada, a wyszedł na początku grudnia). Obiecali też, że będą bardziej starali się podawać naprzód info o premierach, aby klienci mogli zaplanować zakupy - jeśli to prawda, to liczyłbym na dniach na jakieś info co do 2017.

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1300 dnia: Styczeń 01, 2017, 08:22:47 pm »
Żałuję, że Sideka się za to wzięła, bo gdyby nie to Egmont pewnie zapowiedziałby Daredevila na 2017 i wydawaliby go w miarę regularnie.

Taa... jasne. Miesiące nie są z gumy.

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1301 dnia: Styczeń 01, 2017, 09:20:30 pm »
Taa... jasne. Miesiące nie są z gumy.

?

Co masz dokładnie na myśli? Naprawdę uważasz, że jeśli Sideka nie zaklepałaby sobie praw do Daredevila, to plany wydawnicze Egmontu wyglądałyby tak samo? Sądząc po sympatii Kołodziejczaka do Millera (naprawdę dużo go wydają), to miejsce którychś pozycji zająłby właśnie jego run Daredevila - tak mamy tylko Elektrę.

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1302 dnia: Styczeń 02, 2017, 05:26:59 am »
Nie jestem do tego przekonany. Oprócz "przejetych" przez Sidecę trzech najsłynniejszych runów, Daradevil poza nimi wciąż ma wiele do zaoferowania i co można wydać. Jest przecież hype na postać zakręconym serialem. Np. run Nocenti, który każdy kupi, bo... będzie idealnie się wpasował obok komiksów Siedeki, jak już je wydadzą. A na razie nie widać, by Egmont cokolwiek chciał z DD wydać, a przecież Sideka nie wykopiła wszystkiego.

Druga rzecz - Sideka chce wydawać te runy w wersji Ultimate, więc jako grubaski 400-500 stron. Mając na uwadze Egmont, który takie Anihillation mógł tez wydać w trzech tomach, a wydaje w sześciu mogłoby się okazać, że fakt, może DD u Egmontu ruszyłby szybciej, ale niekoniecznie skończyłby się szybciej :) Zdecydowanie Deadpool i Anihillacja sprzedadzą się lepiej niż bardziej wysmakowany DD.

Offline Murazor

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1303 dnia: Styczeń 02, 2017, 07:29:02 am »
Mając na uwadze Egmont, który takie Anihillation mógł tez wydać w trzech tomach, a wydaje w sześciu
Skad takie info? W oryginale wyszlo w 3 tomach lub omnibusie. 256 300 i 320 stron okolo. Chyba, ze liczysz conquest do tego, ale to razem i tak 5 tomow. Egmontu pierwszy tom ma 256 zapowoedziane.

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1304 dnia: Styczeń 02, 2017, 08:16:51 am »
Wątpię żeby Egmont wziął za Daredevila bo oni nie lubią grubych tomów co widać np po Punisher MAX
gdzie dostaniemy wydanie HC (zbierające po dwa trejdy) zamiast Ultimate Collection.

Sideca pisała na FB że tyle trzeba czekać na DD bo chcą "utrzymać stały cykl wydawniczy" (czy jakoś tak  :smile: )
Ostatnio im się to nawet udaje  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 09:04:34 am wysłana przez JanT »