trawa

Autor Wątek: Sideca  (Przeczytany 405714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pucek_miszcz

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1305 dnia: Styczeń 02, 2017, 08:34:42 am »
Może jestem naiwny, ale im ufam. Obstawiam, że postanowili najpierw uporać się z frankofonami, tak, żeby mieć większą moc przerobową do Daredevila jak już ruszy. W tym roku i tak będzie masa świetnych tytułów więc na tego Daredevila można jeszcze rok zaczekać. W 2017 będzie chyba nowy sezon netflixowego Daredevila, nie?
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline OokamiG

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1306 dnia: Styczeń 02, 2017, 09:23:45 am »
Nope. W tym roku będzie Iron Fist i Defenders i Punisher. Daredevil w przyszłym.

Offline Itachi

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1307 dnia: Styczeń 02, 2017, 09:35:59 am »
W tym roku i tak będzie masa świetnych tytułów więc na tego Daredevila można jeszcze rok zaczekać.

Takim tokiem myślenia możemy poczekać do 2027.

mkolek81

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1308 dnia: Styczeń 02, 2017, 09:55:51 am »
Jeśli Sideca chce trzymać się wydawania wg tych zapowiedzi:
Cytuj

- Daredevil Bendis tom 1 (#16 - 19, 26 - 40)
- Daredevil Bendis tom 2 (#41 - 50, 56 - 60) - Daredevil Bendis tom 3 (#66 - 81, What If Karen Page Had Lived?, Ultimate Marvel Team-Up #6 - 8  )
 - Daredevil Brubaker tom 1 (#82 - 93)
 - Daredevil Brubaker tom 2 (#94 - 105)
 - Daredevil Brubaker tom 3 (#106 - 119, 500)
 - Daredevil Diggle ("Devil's Hand" i "Shadowland" w jednym tomie) ("Devil's Hand" -> Daredevil: Dark Days i Daredevil #501 - 505, "Shadowland" -> Daredevil#508- 512, Shadowland: After the Fall)
 - Daredevil Waid tom 1 (#1 - 10 (2011), 10.1, Amazing Spider-Man #677)
 - Daredevil Waid tom 2 (#11 - 21, Avenging Spider-Man #6, Punisher #10)
 - Daredevil Waid tom 3 (#22 - 36)
 - Daredevil Miller tom 1 (Peter Parker the Spectacular Spider-Man #27 - 28, Daredevil #158 - 161, 163 - 172)
 - Daredevil Miller tom 2 (#173 - 184)
 - Daredevil Miller tom 3 (#185 - 191, 219, Daredevil: Love & War, What If? # 28)
 Nie ma możliwości podziału wydań, tylko scalania jak w przypadku tomu ze scenariuszem Diggle.

To napiszę coś o czym wcześniej pisałem. Uważam, że mogli by wznowić spokojnie: Daredevil: Diabeł Stróż (Daredevil #1-8), tym bardziej że w 3 tomie Bendisa dostaniemy "What If Karen Page Had Lived?". Nie muszą tego robić przed pierwszym tomem Bendisa (niech Bendis będzie pierwszy wydany), ale spokojnie mogli by dać to przed tomem 3 lub po nim. Wydać: Daredevil: Parts of a Hole (Daredevil #9-15), Daredevil: Echo - Vision Quest (Daredevil #51-55), uzupełniło by to luki pomiędzy tomami Bendisa.

Druga sprawa to wydanie pełnego Diggle'a. Nie rozumiem czemu pominięto w zapowiedziach #506-507, tym bardziej, że wchodzą to zbiorczego The Devil's Hand (brak też Daredevil: Dark Reign - The List). Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby wdanie bez scalania runu Diggle'a oraz wznowienie eventu Shadowland. Czyli najlepiej (wg mnie) było by coś takiego: Daredevil: The Devil's Hand (Daredevil #501–507; Daredevil: Dark Reign - The List), Shadowland (#1-5) oraz Daredevil: Shadowland (Daredevil #508-512; Shadowland: After the Fall).

Trzecia sprawa to wydanie po Shadowland, ale przed Daredevilem Waida mini serii Daredevil: Reborn.

Dla potwierdzenia Spoiler Included bardzo dobrze to podsumował:

https://www.youtube.com/watch?v=VNgpNJpK8xU&list=PLn5wEgLSNWHDE0ti1VUNvGNxKxtg_Fcz5&index=25

Marzy mi się, aby dostać jednolite pełne wydanie serii. Dostaniemy od Sideci duży kawałek historii Daredevila (prawie cały vol.2), ale dość ważne wydarzenia będą w kolekcji, które to tomy są już niedostępne. Tym bardziej, że początek Waida i Millera i tak będzie powtórzony.  Wg można spróbować pomęczyć Sidecę o te dodatkowe tomy, jak ruszą już na 100% z Daredevilem.

A co do runu Millera to wznowienie Odrodzonego też wcale nie jest głupim pomysłem.

I jeszcze jedna uwaga dotycząca Daredevil Miller tom 1 (i pewnie niektórzy uznają to za herezję), osobiście uważam że numery Peter Parker the Spectacular Spider-Man #27 - 28 można by wyciąć z tego tomu. Z tego co się orientuje to dostaniemy dwa zeszyty rysowane przez Millera z historii trwającej od #25-31 (i to nawet nie jest kompletny występ Daredevila w tej historii). Nie lubię czegoś takiego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 10:26:03 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1309 dnia: Styczeń 02, 2017, 10:12:37 am »
Ale się rozpisujesz nad "co by mogli" a jeszcze nawet nie ruszyli  :smile:

Offline rzem

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1310 dnia: Styczeń 02, 2017, 10:20:01 am »
Zaplanujmy Sidece cykl wydawniczy i zawartość- bez tego forum oni nie ogarną :-)

mkolek81

  • Gość
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1311 dnia: Styczeń 02, 2017, 10:23:14 am »
Ale się rozpisujesz nad "co by mogli" a jeszcze nawet nie ruszyli  :smile:
cóż nie mogę się z tym nie zgodzić  :biggrin:

Bardziej piszę to dla osób, które nie są do końca świadome, że jest coś więcej jest niż tylko zapowiedziane przez wydawnictwo tomy. Tym bardziej, że przytoczone przez mnie tytuły wyszły w zbiorczych co ułatwia ich wydanie.

Zaplanujmy Sidece cykl wydawniczy i zawartość- bez tego forum oni nie ogarną :smile:

Może starczy  opisanie im tego w komentarzach na FB?

Serio, nie chcielibyście mieć tak wydanego kompletnego (prawie) volume 2 Daredevila?

Offline rzem

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1312 dnia: Styczeń 02, 2017, 10:32:50 am »
No przecież wiadomo, że ci, co nie kupują zagranicznych wydań, by tak chcieli.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1313 dnia: Styczeń 02, 2017, 10:46:18 am »
Egmont, który takie Anihillation mógł tez wydać w trzech tomach, a wydaje w sześciu (...)

Skad takie info? W oryginale wyszlo w 3 tomach lub omnibusie. 256 300 i 320 stron okolo. Chyba, ze liczysz conquest do tego, ale to razem i tak 5 tomow. Egmontu pierwszy tom ma 256 zapowoedziane.


Mam nadzieję, że dowiemy się niedługo skąd ta "informacja" o 6 tomach Annihilation.
perły przed wieprze

Offline arczi_ancymon

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1314 dnia: Styczeń 02, 2017, 10:55:01 am »
Na stronie KŚK widnieje informacja, że tom 1 ma 256 stron, więc raczej wszystko jest jasne.

Offline parsom

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1315 dnia: Luty 25, 2017, 05:06:39 pm »
Dopiero teraz trafiłem na to wydawnictwo i ich stronę. Śmiało można powiedzieć, że nadają nowe znaczenie pojęciu kontaktu z klientem. (Swoją drogą odkąd w zeszłym roku wyszedłem z komiksowego dark age, to nadziwić się nie mogę dziwactwom wydawnictw komiksowych).
Z tego co się zorientowałem, to na ich temat nic pewnego powiedzieć się nie da, ale zadam to pytanie - jest jakaś szansa na dodruk pierwszego tomu Rorka?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline misiokles

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1316 dnia: Luty 25, 2017, 05:19:07 pm »
Wydawnictwo jakiś czas temu głosiło, że do druków Rorka nie będzie.

Offline Ty_draniu

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1317 dnia: Luty 25, 2017, 05:21:01 pm »
Dodruk był po 3 miesiącach od wydania i sprzedawał się prawie 3 lata więc strzelam, że raczej nie.
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline Death

Odp: Sideca
« Odpowiedź #1318 dnia: Luty 25, 2017, 06:21:38 pm »
Ale tego Rorka można jeszcze spokojnie wyrwać za poniżej okładkowej. Ze 2 tygodnie temu skończyło się na jakichś 120 zł (okładkowa 160). Ja bym sobie na Twoim miejscu kupił póki jeszcze nie chodzi za 200-300 zł.
O, a teraz komplet poszedł za 255 zł: http://allegro.pl/rork-tom-1-2-komplet-andreas-komiks-zbiorcze-wyd-i6713758068.html
Jakie by to wydawnictwo nie było, to jak już coś zaczęło wychodzić, to ciągnęli do końca. Teraz wystarczy pakiecik Wielki Martwy #3 + ostatni Koziorożec i z wszystkimi seriami, które zaczęli wydawać są na bieżąco. Chyba tłumacz się nie obrazi jeśli zdradzę, że już kilka tygodni temu wysłał tłumaczenie Martwego #3 do wydawnictwa. Tylko nie wiem co z ostatnim Koziorożcem.

...gorzej z zapowiedziami, które nie zaczęły wychodzić...

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Sideca
« Odpowiedź #1319 dnia: Luty 25, 2017, 09:06:27 pm »
Ale tego Rorka można jeszcze spokojnie wyrwać za poniżej okładkowej. Ze 2 tygodnie temu skończyło się na jakichś 120 zł (okładkowa 160). Ja bym sobie na Twoim miejscu kupił póki jeszcze nie chodzi za 200-300 zł.
No dokładnie, da się na Allegro spokojnie kupić nówkę za 160 zł. Bierz koniecznie póki jest.
Jeśli będziesz czekał na ewentualny dodruk i się nie doczekasz to za jakiś czas będzie po 300 na Allegro.
Ja tak czekałem na ARQ tom 2. Ostatecznie kupiłem zafoliowany egzemplarz za 300 zł + przesyłka (mam nadzieję, że moja Żona tego nie przeczyta).
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty