Autor Wątek: X-Men Pomoc w uporządkowaniu  (Przeczytany 48596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 31, 2014, 09:53:56 pm »
przy szperaniu na temat godzilli się dowiedziałem, że Marvel zakończył wydawanie Essentiali...
Z grudniem 2013 roku seria oficjalnie stała się martwą...

Offline raskoks

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 01, 2014, 10:42:52 am »
no super ...
to teraz juz czesc rzeczy moze byc faktycznie nie do dorwania. Chyba ze zaczna faktycznie wydawac wiecej omnibusow. Ogolnie zupelnie nie rozumiem tej polityki wydawania wydan zbiorczych. IMHO  w ich interesie powinno byc ulatwienie fanom zebrania starych numerow jakiejsc serii.

fragsel

  • Gość
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 01, 2014, 11:05:56 am »
no super ...
to teraz juz czesc rzeczy moze byc faktycznie nie do dorwania. Chyba ze zaczna faktycznie wydawac wiecej omnibusow. Ogolnie zupelnie nie rozumiem tej polityki wydawania wydan zbiorczych. IMHO  w ich interesie powinno byc ulatwienie fanom zebrania starych numerow jakiejsc serii.

Jakkolwiek to smutne to akurat dla mnie to ma sens. Po prostu przestali wydawać essentiale, bo rozwinęli usługę Marvel Unlimited. Te same komiksy (a wkrótce więcej) w kolorze za 70$ rocznie... Jak ktoś jest zainteresowany "starociami" to (mimo często niechęci do cyfrowych komiksów) po to sięgnie, a jak nie to i tak nie kupował essentiali...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2014, 11:09:57 am wysłana przez fragsel »

Offline maximumcarnage

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 01, 2014, 11:21:48 am »
Widocznie przeciętny Amerykanin wolał zainwestować w omnibusa lub masterworksa, a szkoda mu było kasy na essentiale.

fragsel

  • Gość
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 01, 2014, 11:26:39 am »
Widocznie przeciętny Amerykanin wolał zainwestować w omnibusa lub masterworksa, a szkoda mu było kasy na essentiale.

to może też, ale jak się gada z komiksiarzami z Ameryki, to rzadko który jest tak przywiązany do papieru jak Polacy...
jakieś tam wybitne czy ulubione albumy to każdy chce mieć w papierze, ale masówkę to większość jedzie elektronicznie...no a przynajmniej "jechanie elektroniczne" nie stanowi dla nich problemu... taki zamiennik: i to fajne i to fajne, nie ma różnicy...

to nie to co u nas, że muszę dotknąć i powąchać, bo jak nie, to nie komiks...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2014, 11:36:34 am wysłana przez fragsel »

Offline maximumcarnage

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 01, 2014, 11:41:38 am »
Powiem w swoim imieniu, że dla mnie priorytet ma jednak wersja papierowa i w chwili, w której by jej zabrakło pewnie bym skończył z tym hobby. Po prostu czytanie na ekranie komputera nie daje mi tej satysfakcji. A dodatkowo dla wielu osób liczy się fakt fizycznego posiadania przedmiotu.
Co do Stanów to myślę jednak, że sporo ludzi korzysta z obu wersji. Na półce mają tradycyjne okazy, a gdy chcą coś przeczytać/przypomnieć to korzystają z wersji elektronicznej. Sporo kolekcjonerów praktykuje taki sposób, tak aby poprzez częste przeglądanie nie obniżyć wartości komiksów.

fragsel

  • Gość
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 01, 2014, 11:44:59 am »
no a że essentiale raczej nie stanowią okazów kolekcjonerskich to i mamy powody niskiej sprzedaży...

Myślę, że dopóki w Marvel unlimited mieli dziury, to essentiale szły, ale jak w ciągu roku dodali 2000 komiksów i metodycznie dziury likwidowali, to essentiale straciły rację bytu...

Offline adro

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 02, 2014, 12:34:32 am »
mysle, ze omnibusy zabily essentiale.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 02, 2014, 07:15:02 am »
mysle, ze omnibusy zabily essentiale.
pzdr
Myślę, że jest tak jak napisał fragsel. Kupowanie czarno-białych Essentiali przestało się opłacać, skoro w przystępnej cenie można przeczytać kolorowe, cyfrowe wydania tych komiksów. Z resztą teraz w objętości i cenie Essów wydawane są komiksy z linii Epic Collection (duże wycinki drugorzędnych runów z lat 80-tych).

Offline raskoks

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 02, 2014, 01:26:42 pm »
Ciekawe ciekawe - mi chociaz nienajgorzej sie czyta wersje elektronicznce - to przyznam ze rzeczywiscie to nie to samo  :)

Offline raskoks

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 02, 2014, 05:07:58 pm »
Wiem, ze jeden post po drugim ale po takim czasie chyba mozna.
Ciekawi mnie czy teraz po wyjsciu Age of Apocalypse Companiona - zastepuje on w jakis sposoba  AoA Prelude? czy sa to dodatkowe historie do czytania po/przed?



Można posty po okresie dłuższym niż ok 24 h.
graves
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2014, 05:32:11 pm wysłana przez graves »

Offline misiokles

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 02, 2014, 06:10:38 pm »
X-Men: Age of Apocalypse Prelude collects issues #108-109 of X-Factor, #319-321 of Uncanny X-Men, #38-41 of X-Men, #20 of Cable, and the X-Men: Age of Apocalypse Ashcan Edition, all originally published between 1994 and 1995

Age of Apocalypse companion collects: X-MEN CHRONICLES 1-2, TALES FROM THE AGE OF APOCALYPSE 1-2, X-MAN -1 AND 53-54, BLINK 1-4, X-UNIVERSE 1-2, EXILES (2001) 60-61, X-MEN: AGE OF APOCALYPSE 1-6 AND ONE-SHOT, WHAT IF? (1989) 77 AND 81, WHAT IF? X-MEN AGE OF APOCALYPSE; MATERIAL FROM HULK:  BROKEN WORLDS 2, X-MEN PRIME, X-MAN ANNUAL '96, XMEN:  ENDANGERED SPECIES, EXILES: DAYS OF THEN & NOW, OHOTMU: AGE OF APOCALYPSE 2005

Czyli jak widzisz, nie ma żadnego zdublowanego zeszytu.

Offline raskoks

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 02, 2014, 11:03:13 pm »
ok glupie pytanie :P - ale dzieki

Offline misiokles

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 17, 2014, 06:51:48 pm »

Poniżej wstawiam przygotowaną na własny użytek chronologiczną listę wydań zbiorczych 1963-1995. W linkach dane techniczne poszczególnych albumów (okładki, zeszyty, autorzy, daty wydania itp.). Lista przygotowana z myślą o komplecistach-hardkorowych fanach dlatego jest tak długa.
(...)
X-Men Vignettes Vol. 1 TPB
X-Men Vignettes Vol. 2 TPB
(...)

Co to są dokładnie te Vignetes? Z jednej strony czytam, że zawierają Classics X-men czyli są reprinty starych numerów, z drugiej - te tomy są wymieniane w sekcjach 'reading order' jako oddzielne pozycje...

Offline Garf

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 17, 2014, 07:05:20 pm »
Z linków w liście i Wikipedii wnioskuję, że wydania zeszytowe składały się z dwóch części: reprintu starego komiksu i rozszerzającej jakiś wątek z niego nowej historii (coś w stylu "co działo się między panelem 3 a 4 na s. 8"). Objętość wydania zbiorczego (176 stron obejmuje 13 zeszytów) wskazuje chyba, że przedrukowano tylko te "nowe" komiksy. Ale to tylko moje spekulacje i przydałoby się, żeby potwierdził je jakiś X-pert.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!