Autor Wątek: X-Men Pomoc w uporządkowaniu  (Przeczytany 49099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 29, 2017, 05:10:07 am »
Nie chce mi się zagłębiać w tę dyskusję, ale wydanie TM-Semicowe było bankowo pocięte - do tego stopnia, że zaburzało ciąg przyczynowo-skutkowy.


Parafrazując jednego z użytkowników tego forum: pictures/pages numbers or it didn't happen (because it actually didn't happen)


Pamiętam nawet o tym dyskusję na forum.

Niemożliwe...

Słuchaj: byłem małym, grubym chłopcem ze wsi. Czytałem te Semici 50 razy jak nie więcej. Mam je wryte w głowę już na zawsze

Od tego czasu czytałem te komiksy w oryginale 3 czy cztery razy (plus wersję, w której planowano, że Jean nie umrze, ale się edytor nie zgodził)

Tam nie ma cięć!!!!

I zrozum, że nie mam jak udowodnić, że nie ma cięć, bo bym musiał całą historię kadr po kadrze skanować
Więc jak ty nie pokażesz strony, gdzie się cięcia, to się tak będziemy przekrzykiwać cały tydzień. Przy czym mnie to pasuje, ja mam ferie, to mam czas...

Wydanie WKKM zawiera niby całą "główną" historię z Dark Phoenix Saga w tytule, ale ogólnie jest niekompletny, bo wątek Phoenix ciągnął się znacznie dłużej.
(...)
 I nie, nie we wszystkich przypadkach tak jest - przecież przykładowo Marvels czy Born Again to komiksy, które jak najbardziej da się czytać bez kontekstu.

To jest najbardziej kuriozalna wypowiedź jaką czytałem na tym forum od lat...

Czyli sugerujesz, że żeby zrozumieć DPS trzeba wiedzieć coś więcej o Phoenix, ale do zrozumienia Born Again nie trzeba wiedzieć kim jest Karen Page, jak bogata jest ich wspólna przeszłość i dlaczego jesteśmy tak zaskoczeni, że akurat ona jest uzależniona od heroiny i zdradza Matta?
Serio? Wybacz, ale podejrzewam, że nie zrozumiałeś co w tej historii jest najważniejsze...

A już sugerowanie, że historia napisana po to, żeby podsumować i oddać hołd kilkudziesięciu latom historii Marvela zachowuje choć 30% swojej wartości bez tych wszystkich kontekstów to już śmiech na sali.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2017, 05:26:09 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline misiokles

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 29, 2017, 05:34:48 am »
Mam wrażenie, że arczi myli Dark Phoenix Saga z X-cutioner Song...

Offline LucasCorso

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 29, 2017, 05:41:08 am »
Mam wrażenie, że arczi myli Dark Phoenix Saga z X-cutioner Song...

Bardzo możliwe...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Jutrzen

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 30, 2017, 01:00:08 am »
Podobno tm-semic wyciął stronę z Silver Surferem, Dr. Strangem i Thingiem i Elastycznym z Fantastic Four. Prawda li to?

Offline misiokles

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 30, 2017, 06:21:29 am »
Nic nie wyciął z DPS, serio.

JanT

  • Gość
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 30, 2017, 06:59:41 am »
Jeeeezuuu, ile można...

Nic.... Nie.... Wyciął!!!!!
Nic nie wyciął z DPS, serio.
To bardzo poproszę o zdjęcie tej strony z TM-Semic zeszyt 134 powinna być w X-Men.1992.03.(03) a wcześniejsza i późniejsza to 20 i 21  :smile:

Offline misiokles

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 30, 2017, 07:03:37 am »
Ale to jest dodatkowa plansza z Classic X-Men, która powstała w latach 90tych przez spółkę Claremont-Bolton. I to chyba powstały mniej więcej w tym czasie, kiedy u nas tm-semic wydawał klasyczną sagę. Te wszystkie plansze mają w omnibusie wyjść jakoś niedługo.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 07:08:42 am wysłana przez misiokles »

JanT

  • Gość
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 30, 2017, 07:12:20 am »
Jest z tego zeszytu:



Mądralo  :smile:

Offline indy1983

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 30, 2017, 07:13:41 am »
Przecież to jest rysowane przez Byrna więc napewno z oryginalnego zeszytu.
sprawdziłem przed chwilą i w omnibusie (tam nie ma stron z classic) - jest. W Polskim 3/1992 brak.

Offline LucasCorso

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 30, 2017, 07:15:52 am »
Rzeczywiście, czas przyznać się do błędu. to jest strona z UXM 134

Tak, tej strony brakuje. Przepraszam. Nie miałem racji.

Ale też nie uważam, aby brak przypomnienia polskim czytelnikom kim są ludzie, których ostatnio widzieli dwie strony wcześniej pogarszał odbiór historii.

Patrząc nawet na to, za co najczęściej krytykuje się na tym forum Claremonta to nawet poprawiał bym powiedział..

No ale OK. Było DPS od TM Semic strasznie pocięte, bo wycieli jedną stronę podsumowania poprzednich zeszytów...


arczi, zwracam honor!
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 07:21:43 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

JanT

  • Gość
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 30, 2017, 07:21:16 am »
No ale OK. Było DPS od TM Semic strasznie pocięte, bo wycieli jedną stronę podsumowania poprzednich zeszytów...
Ja tylko pamiętałem że tej strony brakowało.

Za to z Daredevila co wychodzi niedługo w SBM wycięli jakoś ze 20 stron  :smile: Sama historia 150 stron a Mega Marvel wszystkich 132.

Offline LucasCorso

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 30, 2017, 07:22:13 am »
To prawda.


A ja za to się powoli zbliżam do okresu Avengers Ex Post Facto, i już powoli zaczynam się bać tego szoku...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline misiokles

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 30, 2017, 07:34:14 am »
Ja też zwracam honor. Semików już dawno nie otwierałem, classiki rok temu i stąd pomieszanie.

Offline laf

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 30, 2017, 07:56:53 am »
No dobra, to zostało ustalone, że wydanie TM Semic było "pocięte". Ale co do tego:
Poza małą "wtopką", to chyba było też pocięte. Nie taka tragedia jak w wydaniu TM-Semicowym, wiadomo, ale i tak lepiej omijać.
to chyba jakaś bzdura. Przecież w wydaniu WKKM były wszystkie strony.

Zresztą nie kojarzę żeby z WKKM wycinali jakieś strony z zeszytów (no chyba że były jakieś "materials from ....", jak w przypadku "Dziecięcej Krucjaty" gdzie był fragment zeszytu Uncanny X-Men #526)

Offline 79ers

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 05, 2018, 08:00:35 pm »
up!
a nie lepiej na "fali" popularności Ellisa(Transmetropolitan/Planetary) klasyczne Age of Apocalypse w czteropaku; Mutant Massacre Claremonta oraz dubel Dark Phoenix Saga - ale to oczywiście właściwsze propozycje  do klasyki Marvela.