trawa

Autor Wątek: X-Men Pomoc w uporządkowaniu  (Przeczytany 48567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 27, 2013, 12:21:38 am »
To było całkiem proste.

Tak, czy siak. Jak mawia dzisiejsza młodzież: Szacun ;)

A z nieco innej beczki: właśnie zakończyłem lekturę "Rozdartych" i "Niepowstrzymanych" (skądinąd świetne czytadło) i taka prośba zupełnie z kosmosu.
Czy ktoś dysponuje skanem dwóch stron z "Rozdartych", na których
Spoiler: pokaż
Hisako (późniejsza "Armor") pyskuje Loganowi po japońsku, a ten jej odpowiada?
Zżera mnie ciekawość, a nie jestem na etapie, na którym mógłbym to sam przetłumaczyć.  :evil:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2013, 12:32:21 am wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 27, 2013, 08:55:20 am »

A z nieco innej beczki: właśnie zakończyłem lekturę "Rozdartych" i "Niepowstrzymanych" (skądinąd świetne czytadło) i taka prośba zupełnie z kosmosu.
Czy ktoś dysponuje skanem dwóch stron z "Rozdartych", na których
Spoiler: pokaż
Hisako (późniejsza "Armor") pyskuje Loganowi po japońsku, a ten jej odpowiada?
Zżera mnie ciekawość, a nie jestem na etapie, na którym mógłbym to sam przetłumaczyć.  :evil:




Hisako: It's a shame that they admitted a murderous gorilla as a teacher isn't it...?
Wolverine: Don't you think it's shameful to your ancestors that you're always complaining?


 :wink:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2013, 09:01:53 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline death_bird

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2013, 05:33:59 pm »
 :D
No tak... Co to ja chciałem... Z mojej strony to tyle pytań na dzisiaj ;)
Wielkie dzięki :)

Tak sobie teraz szperam po sieci i chyba skuszę się na "Ghost Box", choć faktem jest, że mam wątpliwości, czy scenariusz dorówna numerom w których udzielał się Whedon.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline graves

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 28, 2013, 07:13:20 pm »

Jak widzę sporo osób ma dużą wiedzę w temacie starych X-men-ów.
Interesuje mnie Wasze zdanie na temat komiksu z 1981 roku Uncanny X-Men: Days of Future Past na podstawie którego w maju będzie kolejna odsłona kinowego X-men.
Pewnie i tak scenariusz zmienią na tyle, ze nie będzie przypominał pierwotnego zamysłu, ale ciekaw jestem na ile jest ten komiks interesujący.
Zabawne, że z tego co wyczytałem w Wikipedii, to "Future" - jest w 2013 roku :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2013, 07:26:42 pm »
jeśli jesteś fanem klimatu X-men około Dark Phoenix Sagi to na pewno Ci się spodoba (u mnie *****/*****, sprawdź tutaj: http://cmro.travis-starnes.com/detail.php?idvalue=4080 prawie same **** i *****)
jeśli narzekałeś kiedyś, że w Dark Phoenix Saga cały czas opowiadają kim są, jakie mają moce i co im się stało w poprzednim numerze, jeśli miałeś dość dymków z myślami głównych bohaterów to istnieje ryzyko, że Ci się nie spodoba (choć ja ciągle takich opinii nie ogarniam, no ale spoko, każdy mówi jak uważa)


jak dla mnie to jeden z jaśniejszych punktów na mapie Marvela z wczesnych lat 80-tych

i rzeczywiście, zostały 3 dni żeby zdążyć przed 2014...

Offline Wredny

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2013, 07:48:14 pm »
ja zdążyłem :) skończyłem dzisiaj czytac Essential X-men 2 i muszę przyznac, że za najsłabszą rzecz w tym zbiorze uważam te dwa zeszyty które traktują o Dark Phoenix i jej zbrodniach. resztę czytało mi się świetnie, a Days of Future Past jest moim zdaniem bardzo fajne. wkurza mnie tylko ta głupia maniera umieszczania na okładkach tekstów w stylu "w tym numerze wszyscy giną", tani chwyt.

fragsel

  • Gość
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 29, 2013, 08:24:57 pm »
najbardziej ogranym i powielanym (a obecnie wyśmiewanym) chwytem tego rodzaju jest tekst

Welcome to the X-Men {tu wstaw Imię/pseudonim} - Hope you survive the experience!

(patrz X-men 139 w Essentialu, który dopiero co skończyłeś)

Offline Nick Jackolson

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 02, 2014, 07:11:00 pm »
Podpisuje się pod opinią o nieuzupełnianiu kolekcji semicowymi zeszytami. Nie dość, że TM-Semic przeskoczył całą masę świetnych klasycznych historii to jeszcze, tak jak zauważył fragsel, dokonywał kuriozalnych cięć. Chyba najlepszym przykładem był tu crossover X-Tinction Agenda, gdzie nie dość, że wydano tylko 3 z 9 części to jeszcze wycięto niektóre sceny. Obcięto zakończenie, a w jednym miejscu usunięto pół strony i lukę wypełniono zapowiedzią kolejnych numerów.


Sam postanowiłem zabrać się za kompletowanie mutantów od początku w wydaniach zbiorczych, ale jest tego naprawdę dużo. Od startu w 1963 roku, aż do crossoveru Age of Apocalypse w 1995 można w ten sposób przeczytać praktycznie wszystko bez przeskoków, flagowe serie czyli X-Men (Vol. 1) a.k.a. Uncanny X-Men (Vol. 1), X-Men (Vol. 2), New Mutants (Vol. 1), X-Factor (Vol. 1), X-Force (Vol. 1) oraz mniej istotne serie poboczne - Wolverine (Vol. 2), Excalibur (Vol. 1) i Marvel Comics Presents (Wolverine). Niestety nie ma reprintów większości Alpha Flight (Vol. 1). Brakuje też reprintów części zeszytów New Mutants (Vol. 1) z drugiej połowy lat 80-tych (na razie brak kolejnych tomów New Mutants Classic). Jest też mała luka między reprintowymi seriami Excalibur Classic i Excalibur Visionaries: Alan Davis oraz luka dla Excalibur, X-Factor i X-Men (Vol. 2) ok. roku 1994.


Poniżej wstawiam przygotowaną na własny użytek chronologiczną listę wydań zbiorczych 1963-1995. W linkach dane techniczne poszczególnych albumów (okładki, zeszyty, autorzy, daty wydania itp.).

The X-Men Omnibus Vol. 1 HC / Marvel Masterworks: The X-Men Vol. 1-3 HC/TPB
The X-Men Omnibus Vol. 2 HC / Marvel Masterworks: The X-Men Vol. 4-6 HC/TPB
Marvel Masterworks: The X-Men Vol. 7 HC
Marvel Masterworks: The X-Men Vol. 8 HC
The Uncanny X-Men Omnibus Vol. 1 HC / Marvel Masterworks: The Uncanny X-Men Vol. 1-3 HC/TPB
The Uncanny X-Men Omnibus Vol. 2 HC / Marvel Masterworks: The Uncanny x-Men Vol. 4-6 HC/TPB + Marvel Fanfare Vol. 1
Marvel Masterworks: The Uncanny X-Men Vol. 7 HC
Marvel Masterworks: The Uncanny X-Men Vol. 8 HC
Essential Dazzler Vol. 1 TPB
Marvel and DC Present: The Uncanny X-Men and the New Teen Titans GN
Wolverine by Claremont & Miller HC/TPB
X-Men: God Loves, Man Kills HC/TPB
X-Men: From the Ashes TPB
New Mutants Classic Vol. 1 TPB
Essential X-Men Vol. 4 TPB
Magik: Storm & Illyana HC/TPB
New Mutants Classic Vol. 2 TPB
Secret Wars HC/TPB
Essential X-Men Vol. 5 TPB
Alpha Flight Classic Vol. 1 TPB
Alpha Flight Classic Vol. 2 TPB
Kitty Pryde & Wolverine HC
X-Men: Lifedeath HC
Essential Dazzler Vol. 2 TPB
X-Men: Beauty and the Beast HC
New Mutants Classic Vol. 3 TPB
New Mutants Classic Vol. 4 TPB
Alpha Flight Classic Vol. 3 TPB
X-Men: The Asgardian Wars HC/TPB
New Mutants Classic Vol. 5 TPB
Secret Wars II Omnibus HC
Essential X-Factor Vol. 1 TPB
X-Men: Ghosts TPB
New Mutants Classic Vol. 6 TPB
Longshot HC/TPB
X-Men: Mutant Massacre HC/TPB
X-Men Vignettes Vol. 1 TPB
X-Men Vignettes Vol. 2 TPB
Captain Britain Omnibus by Alan Moore & Alan Davis HC
New Mutants Classic Vol. 7
X-Men: Fallen Angels HC/TPB
X-Men Vs. Fantastic Four HC
X-Men Vs. Avengers HC
Mephisto Vs. The Fantastic Four, X-Factor, The X-Men, The Avengers HC
Essential X-Men Vol. 7 TPB
Essential X-Factor Vol. 2 TPB
X-Men: Fall of the Mutants Omnibus HC / X-Men: Fall of the Mutants Vol. 1-2 TPB
Essential X-Men Vol. 8 TPB
Marvel Comics Presents: Wolverine Vol. 1 TPB
Wolverine Classic Vol. 1 TPB
Wolverine Classic Vol. 2 TPB
Wolverine Classic Vol. 3 TPB
Excalibur Classic Vol. 1 TPB
Evolutionary War Omnibus HC
X-Men: Inferno HC

Essential X-Factor Vol. 3 TPB
Cyclops: Retribution TPB
Colossus: God's Country TPB
Wolverine Classic Vol. 4 TPB
Wolverine Classic Vol. 5 TPB
Marvel Comics Presents: Wolverine Vol. 2 TPB
Marvel Comics Presents: Wolverine Vol. 3 TPB
Marvel Comics Presents: Wolverine Vol. 4 TPB
Excalibur Classic Vol. 2 TPB
Excalibur Classic Vol. 3 TPB
Excalibur Classic Vol. 4 TPB
Havok/Wolverine: Meltdown TPB
Atlantis Attacks Omnibus HC
X-Men by Chris Claremont & Jim Lee Omnibus Vol. 1 HC
Essential X-Factor Vol. 4 TPB
Acts of Vengeance HC
Acts of Vengeance Crossovers HC
X-Men: Days of the Future Present TPB
X-Men: X-Tinction Agenda HC
Excalibur Classic Vol. 5 TPB
Infinity Gauntlet HC/TPB
X-Force Omnibus HC
Wolverine by Larry Hama & Marc Silvestri Vol. 1 TPB
Wolverine by Larry Hama & Marc Silvestri Vol. 2 TPB
Wolverine: Weapon X HC/TPB
Ghost Rider/Cable: Servants of the Dead TPB
Wolverine: Blood Hungry TPB
X-Men by Chris Claremont & Jim Lee Omnibus Vol. 2 HC
Essential Wolverine Vol. 3 TPB
X-Men: Bishop's Crossing HC
Excalibur Visionaries: Alan Davis Vol. 1 TPB
Excalibur Visionaries: Alan Davis Vol. 2 TPB
X-Factor Visionaries: Peter David Vol. 1 TPB
X-Factor Visionaries: Peter David Vol. 2 TPB
X-Factor Visionaries: Peter David Vol. 3 TPB
Infinity War TPB
Wolverine: Typhoid's Kiss TPB
X-Men: X-Cutioner's Song HC
X-Men: A Skinning of Soul TPB
X-Factor Visionaries: Peter David Vol. 4 TPB
Infinity Crusade Vol. 1 TPB
Infinity Crusade Vol. 2 TPB
Excalibur Visionaries: Alan Davis Vol. 3 TPB
X-Force: Assault on Graymalkin HC
Cable Classic Vol. 1 TPB
X-Men: Fatal Attractions HC
Essential Wolverine Vol. 4 TPB
Avengers/X-Men: Bloodties HC
Cable Classic Vol. 2 TPB
Adventures of Cyclops and Phoenix TPB
X-Men: The Wedding of Cyclops and Phoenix TPB
X-Force: Toy Soldier HC
X-Force: Child's Play HC
Cable Classic Vol. 3 TPB
X-Force: Phalanx Convenant HC
X-Men: Phalanx Convenant HC
Generation X Classic Vol. 1 TPB
X-Men: Age of Apocalypse Prelude TPB
X-Men: The Age of Apocalypse Omnibus HC / X-Men: Age of Apocalypse The Complete Epic Book 1-4 TPB

Właśnie też się za to zabieram ale entuzjazm opadł już na starcie. 2 pierwsze omnibusy out of stock... (poprawka na amazonie jeszcze jest nr 2)

kolejne masterworksy

Marvel Masterworks: The Uncanny X-Men Vol. 7 HC
Marvel Masterworks: The Uncanny X-Men Vol. 8 HC

praktycznie nie do zdobycia (nie liczę 100$ za komiks).

Wolverine Millera oczywiście nasz z WKKM pozbawiony 2ch zeszytów Uncanny jak w wydaniu zbiorczym więc trzeba kupić nowy...

brak wielu wielu innych. Kurde to zabawa na dobre dziesiąt lat... chyba, że lecimy Essentalie...
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2014, 07:23:58 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline Nick Jackolson

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2014, 09:14:18 pm »
Sory, że post pod postem ale chcę jako takiej odpowiedzi i żeby ktoś ogarnięty odpowiedział.

- Jeżeli interesują mnie w zasadzie tylko Uncanny X-men (podstawowy skład z kreskówek it.). Bez Static X i reszty serii które zostały przez Ceibie bogato wymienione. Dużo stracę czytając Mutantów z chronologii dostępnej na multiversum ?

Leci to tak->











Offline crewone98

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2014, 10:06:05 am »
Dlaczego na liście Aniona jak i na liście z Multiversum nie ma pozycji X-Men Hidden Years Johna Byrne? Są to dwa trejdy traktujące o przygodach mutantów dziejące się podczas przerwy w wydawaniu nowych historii między numerami 67-93 Uncanny X-men. Czy to jest traktowane jak jakiś Elseworld i nie wchodzi do kanonu? Nie rozumiem też czy te listy to chronologia wydarzeń czy chronologia wydawania.

Offline raskoks

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 03, 2014, 02:27:58 pm »
To ja mam pytanie. Zabrałem się pewien czas temu za nadrabianie x-ów. Do niedawna znałem głównie wydania tm-semicowe.
Teraz pytanie: czym najlepiej uzupełnić lukę w serii między Uncanny x-men omnibus vol2 (ma byc wydany w kwietniu)
A x-men by Clarmont Omnibus Vol 1 ?
Jakies pomysly?.

Offline Nick Jackolson

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 03, 2014, 02:40:19 pm »
To ja mam pytanie. Zabrałem się pewien czas temu za nadrabianie x-ów. Do niedawna znałem głównie wydania tm-semicowe.
Teraz pytanie: czym najlepiej uzupełnić lukę w serii między Uncanny x-men omnibus vol2 (ma byc wydany w kwietniu)
A x-men by Clarmont Omnibus Vol 1 ?
Jakies pomysly?.

Najdokładniejsze i najtańsze będą Essentiale tylko nie każdy lubi czarno-biały. Ja nie lubię i sukcesywnie będę zbierał stricte Uncanny X-men raczej ala Multiversum + kilka Essentiali (tymczasowo)... i z czasem może bedę uzupełniał kolekcję o mega rozpiskę Aniona. Tylko, czy będzie sens... np. komiksy z prywatnymi wojażami Cyklopa mnie nie interesują. A jest przecież tyle ciekawych serii komiksowych nie marvela :)

Offline raskoks

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 03, 2014, 02:48:03 pm »
Niestety też nie interesują mnie BW. Ten komiks nigdy nie był przeznaczony do czerni i bieli.
Czyli pozostaje łatanie tego okresu czym popadnie. Niedobrze.

Offline dagobert

Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 03, 2014, 03:44:57 pm »
Można bezpiecznie założyć, że kiedyś wydadzą vol 3 i 4, ale to opcja dla cierpliwych (bardzo).

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: X-Men Pomoc w uporządkowaniu
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 03, 2014, 05:58:17 pm »
Niestety też nie interesują mnie BW. Ten komiks nigdy nie był przeznaczony do czerni i bieli.Czyli pozostaje łatanie tego okresu czym popadnie. Niedobrze.
Jak wyżej. Czarno-białymi Essentialami tylko tymczasowo łatam luki w oczekiwaniu na wydania kolorowe.

Dlaczego na liście Aniona jak i na liście z Multiversum nie ma pozycji X-Men Hidden Years Johna Byrne? Są to dwa trejdy traktujące o przygodach mutantów dziejące się podczas przerwy w wydawaniu nowych historii między numerami 67-93 Uncanny X-men. Czy to jest traktowane jak jakiś Elseworld i nie wchodzi do kanonu? Nie rozumiem też czy te listy to chronologia wydarzeń czy chronologia wydawania.
Byrne stworzył X-Men: The Hidden Years 30 lat po tej przerwie więc co za różnica? W komiksach powstałych przed wydaniem tej serii rzecz jasna nie ma do niej żadnych odniesień, bo jeszcze nie istniała. Z resztą w komiksach powstałych po jej wydaniu też nikt nie przywołał przedstawionych w niej wydarzeń. Chyba bardziej sensownie jest odkrywać historię mutantów w takiej samej kolejności jak osoby, które śledziły je od początku.

Ed Brubaker np. w 2006 roku napisał miniserię "X-Men: Deadly Genesis", w której ujawnił, że
Spoiler: pokaż
między oryginalnym zespołem i drużyną z Giant-Size X-Men #1 Xavier zebrał jeszcze jedną ekipę mutantów, która w większości poległa w czasie pierwszej misji, i Charles trzymał to w tajemnicy
. Można czytać to miedzy Marvel Masterworks: The X-Men Vol. 8 i Marvel Masterworks: The Uncanny X-Men Vol. 1? Można. Ale po co w tym miejscu? Lepiej zabrać się za ten komiks tuż przed lekturą historii "X-Men: Rise and Fall of the Shi'ar Empire", które powstała zaraz po niej i odnosi się do przedstawionych w niej wydarzeń (
Spoiler: pokaż
tajemnica Xaviera wyszła na jaw i powrócił Vulcan, jeden z ocalałych mutantów
).

Gdybym dopisał jeszcze wszystkie takie retrospektywne komiksy ("X-Men: the Hidden Years", "Origin", "Origin II", "Wolverine Origins" itd.) do powyższej listy to byłaby jeszcze znacznie dłuższa i bardziej zagmatwana. Dlatego moja lista choć z grubsza uwzględnia chronologię wydarzeń to obejmuje tylko komiksy powstałe w latach 1963-1995 (dalszych lat nie mam jeszcze opracowanych).



Jeżeli interesują mnie w zasadzie tylko Uncanny X-men (podstawowy skład z kreskówek it.). Bez Static X i reszty serii które zostały przez Ceibie bogato wymienione. Dużo stracę czytając Mutantów z chronologii dostępnej na multiversum ?
Sporo.

Do "New Mutants Classic Vol. 7" włącznie przeczytaj wszystko oprócz "The Uncanny X-Men and the New Teen Titans", "Essential Dazzler", "Alpha Flight Classic", "X-Men: Beauty and the Beast".

Dalej powinna ci wystarczyć znajomość tylko czterech głównych serii - "Uncanny X-Men", "X-Men", "New Mutants" (później zastapiona przez "X-Force"), "X-Factor" (i crossoverów "Fall of the Mutants", "Inferno", "X-Tinction Agenda", "X-Cutioner's Song", "Fatal Attractions", "Phalanx Convenant", "Age of Apocalypse", "Onslaught"). Wszystkie komiksy z "Wolverine" w tytule (z wyjątkiem "Wolverine: Weapon X"), Captain Britain, Excalibur, i chyba wszystkie miniserie/oneshoty możesz sobie odpuścić.


Teraz pytanie: czym najlepiej uzupełnić lukę w serii między Uncanny x-men omnibus vol2 (ma byc wydany w kwietniu)
A x-men by Clarmont Omnibus Vol 1 ?

Jeśli chodzi ci tylko o samą serię Uncanny X-Men to masz takie opcje:

The Uncanny X-Men Omnibus Vol. 2 HC - #132-153, Annual #4-5
Marvel Masterworks: The Uncanny X-Men Vol. 7 HC - #151-159, Annual #5

Essential X-Men Vol. 3 TPB - #145-161, Annual #5
Marvel Masterworks: The Uncanny X-Men Vol. 8 HC - #160-167, Annual #6

X-Men: God Loves, Man Kills HC/TPB - Marvel Graphic Novel #5
X-Men: From the Ashes TPB #168-176
Wolverine by Claremont & Miller HC/TPB - #172-173
Essential X-Men Vol. 4 TPB - #162-179, Annual #6, Marvel Graphic Novel #5,
Essential X-Men Vol. 5 TPB - 180-198, Annual #7-8
X-Men: Lifedeath HC - #53, 186, 198, 205, 214
X-Men: The Asgardian Wars HC/TPB - Annual #9
Secret Wars II Omnibus HC - #196, 202-203
X-Men: Ghosts TPB #199-209, Annual #10
Essential X-Men Vol. 6 TPB - #199-213, Annual #9
X-Men: Mutant Massacre HC/TPB #210-214
Essential X-Men Vol. 7 TPB - #214-228, Annual #10-11
X-Men: Fall of the Mutants Omnibus HC - #220-227
Essential X-Men Vol. 8 TPB - #229-243, Annual #12
Evolutionary War Omnibus HC - Annual #12
X-Men: Inferno HC - #239-243

X-Men by Chris Claremont & Jim Lee Omnibus Vol. 1 HC - #244-269, Annual #13
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2014, 11:05:45 am wysłana przez Anionorodnik »

 

anything