trawa

Autor Wątek: Białe plamy polskiej historii  (Przeczytany 43959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bratek

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 14, 2006, 12:54:12 pm »
Hmm o gwałt tyż mi chodzi... Ale przede wszystkim: nie można było tak sobie po prostu złamać hołdu lennego (była to sprawa 1. honoru, na płaszczyźnie rycerz-rycerz, 2 wiary - hołd to święta przysięga ) niestety wciąż nieznalazłem żródeł odnośnie konsekwencji, Thietmar może o tym wspomina, ale nie mam dojścia i niemieckiego nie znam :(.. No chociaż pewnie nic tam nie ma bo już kończyl kronikę. i życie. A i chodzi mi op konsekwencje na inych dworach niż niemiecki i czeski, bo te znamy.(pierwszy lepszy podręcznik do historii sprzed reformy...)
=|===><===|=o
Bratek.

Offline Radagajs

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 14, 2006, 01:01:20 pm »
Konsekwencje kogo , czego?

Offline Bratek

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 14, 2006, 11:20:04 pm »
Łoj. Wybaczy, zapomniałem napisać.
Złamania hołdu lennego.

Tak na marginesie, nie polecam rozmów z nauczycielkami/lami historii na ten temat, przed dokładniejszym poznaniem owego...
(czasem lepiej porozmawiać z mediewistą lub entuzjastą tej epoki)
Tym bardziej, gdyż to wstrętny okres.. w 1018 thietmar umiera i kończą się rzetelne informacje. :(
=|===><===|=o
Bratek.

Offline Kaznodzieja

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 26, 2006, 11:53:48 am »
Cytuj
w 1018 thietmar umiera i kończą się rzetelne informacje

Co do tych rzetelnych informacji to nie byłbym taki pewien, Thietmar nienawidził Polski i Polaków szczerze i bezinteresownie i nie przepuścił żadnej okazji żeby wbic nam jakąś szpilę.  :?

Cytuj
Thietmar może o tym wspomina, ale nie mam dojścia i niemieckiego nie znam
Czy aby jego kroniki nie zostały przetłumaczone na Polski?
i]Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas.[/i]  - Edgar Allan Poe

Offline 8jakis

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 27, 2006, 10:29:33 am »
Są, nawet w necie można je znaleźć.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

Offline kort

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 27, 2006, 11:53:14 am »
Tudzież kupić sobie ładne wydanie w księgarni uniwersyteckiej, ładnie na jednej stronie umieszczone tam są po prawej w oryginale, a po lewej tłumaczone na polski strofy Thietmara. I tak Thietmar nie jest za nic na świecie obiektywny. "Szczerze i bezinteresownie nienawidził Polski i Polaków". Dobre słowa...

Poza tematem:
Ma ktoś Malleus Maleficarum, albo wie gdzie kupić?

Offline marcin23

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:01:42 pm »
Cytuj
Poza tematem:
Ma ktoś Malleus Maleficarum, albo wie gdzie kupić?


Jeśli interesuje cię wersja cyfrowa to daj znać, wyśle na maila.

Offline Shinedredd

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 05, 2006, 11:32:14 am »
Cytat: "koortshack"
Tudzież kupić sobie ładne wydanie w księgarni uniwersyteckiej, ładnie na jednej stronie umieszczone tam są po prawej w oryginale, a po lewej tłumaczone na polski strofy Thietmara. I tak Thietmar nie jest za nic na świecie obiektywny. "Szczerze i bezinteresownie nienawidził Polski i Polaków". Dobre słowa...

A mi się Thietmar podobał. A najbardziej podobały mi się jego wizje, jak to biedne cesarstwo niemieckie na pewno wkrótce padnie pod ciosami wrednego sąsiada.
Ale na usprawiedliwienie trzeba dodać, ze biedaczek biskup miał pecha żyć w czasach Bolesława Chrobrego, a ten z dobrych manier i pokojowego usposobienia nie słynął.
łonął front wiecznym ogniem,
ranił Ojczyzny zew.
Ja zginąłem i wciąż nie wiem,
czy już wzięty Rżew?

Kiedy ty mówisz do Boga - to jest modlitwa,
Kiedy Bóg mówi do ciebie - to jest schizofrenia.

Offline Dzwonsson

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 08, 2006, 01:19:36 pm »
Mam pewien historyczny,ale i wstydliwy fakt.
Otoz w l.20,podczas wojny polsko-bolszewickiej,obiecalismy Ukraincom niepodleglosc w wypadku pomyslnego zakonczenia dzialan zbrojnych,jednak jak wszyscy dobrze wiemy,na mocy traktatu w...Moskwie(jezeli sie myle,to prosze mnie poprawic),zachodnia Ukrainy ostala sie w RP,a wschodnia dostala sie ZSRR.Tak wiec okazalismy sie nieslowni.

Kolejna sytuacja dotyczaca kresow.Ogolnie mowi sie o Polakach,jako o poszkodowanych podczas IIw.sw,jako o heroicznie walczacych,broniocych etc.etc.Jednak ostatnio dowiedzialem sie,iz armia polska wymordowala pieciotysieczna ukrainska wies...tak o,dla hecy,ze tak to ujme.Ile w tym prawdy nie wiem.Dziele sie tylko swymi informacjami.

Offline Radagajs

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 08, 2006, 01:44:16 pm »
A kiedy mianowicie wymordowała?

Offline Aviona

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 08, 2006, 03:05:57 pm »
albo w okresie walk pogranicznych w czasie I wojny swiatowej albo w 1920 roku lub kiedy Ukraińska Powstańcza Armia na czele z Banderą grasowała na pograniczu polsko ukraińskim
zgadza sie ??


na ziemi lwowskiej i przemyskiej za wypraw banderowców zniszczne zostały cale wsie
do tej pory na drodze z przemysla na medyke jest rów gdzie zgwałcono i zabito kilkadziesiąt kobiet.
takich przykladow jest kilkadziesąt  i wiekszosci nie pamietam ..
AK też nie bylo swiete  
tak to juz jest na wojnie

Offline CZys

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 08, 2006, 04:23:30 pm »
Cytuj
tak to juz jest na wojnie


Dokładnie, wojskowi wszystkich krajów zawsze popełniali jaieś zbordnie i nie ma w tym nic dziwnego (wystarczy spojrzeć na pierwsze lepsze blokowisko, by wiedzieć kto dostaje się do wojska...)

Gwałcenie kobiet i palenie wiosek dla zabawy/grabienia miało miejsce od kiedy człowiek zaczął prowadzić wojny i nabrało siły w okresie nowożytnim (wojna żywi się sama).
ylko martwe ryby płyną pod prąd.

Offline 8jakis

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 14, 2006, 11:54:18 am »
Cytat: "mizeroth"
Mam pewien historyczny,ale i wstydliwy fakt.
Otoz w l.20,podczas wojny polsko-bolszewickiej,obiecalismy Ukraincom niepodleglosc w wypadku pomyslnego zakonczenia dzialan zbrojnych,jednak jak wszyscy dobrze wiemy,na mocy traktatu w...Moskwie(jezeli sie myle,to prosze mnie poprawic),zachodnia Ukrainy ostala sie w RP,a wschodnia dostala sie ZSRR.Tak wiec okazalismy sie nieslowni.

Kolejna sytuacja dotyczaca kresow.Ogolnie mowi sie o Polakach,jako o poszkodowanych podczas IIw.sw,jako o heroicznie walczacych,broniocych etc.etc.Jednak ostatnio dowiedzialem sie,iz armia polska wymordowala pieciotysieczna ukrainska wies...tak o,dla hecy,ze tak to ujme.Ile w tym prawdy nie wiem.Dziele sie tylko swymi informacjami.


To nie tak. Polska i Ukraina zawarły w 1920 r. sojusz. Jednak Traktatem Ryskim Polska zdradziła Ukrainę i dokonała z Rosja rozbioru Ukrainy. Postapiła jak potem Alinciz polska w Jałcie.
Na Wołyniu to w latach 40. rżnieto się nawzajem. Polacy Ukraińców i wice wersa. Zginęło ok. 30.000 Polaków i 50.000 Ukraińców.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

Offline wolyni

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 14, 2006, 11:16:32 pm »
> Traktatem Ryskim Polska zdradziła Ukrainę i dokonała z Rosja rozbioru Ukrainy. Postapiła jak potem Alinciz polska w Jałcie.

Jak można dokonać rozbioru czegoś, co nie istniało?

>Na Wołyniu to w latach 40. rżnieto się nawzajem. Polacy Ukraińców i wice wersa. Zginęło ok. 30.000 Polaków i 50.000 Ukraińców.

Skąd te liczby? Polacy nie mogli posiadać broni, Ukraińcy mieli. Kto konkretnie wyrżnął 50.000 Ukraińców? Czy to polskie kobiety, starcy i dzieci rizały, gdy mężczyzn "w sile wieku" wzięli na front? Panie Pisarzu bracki, proszę mi to wyjaśnić.

Offline 8jakis

Białe plamy polskiej historii
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 15, 2006, 08:34:55 am »
W 1918 r. w Kijowie proklamowano Republike Ukraińską, a Piłsudski zawarł z Petlura sojusz. Więc Polska uznała, ze Ukraina istnieje.
Nie słyszałes nigdy o polskich oddziałach zbrojnych na Wołyniu. jesli nie , polecam poszukanie w sieci.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

 

anything