trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 247943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 06, 2015, 11:34:38 am »
Bardzo dobry tekst, jak ktoś zrozumiał aluzję :smile: Osobiście polecam autokar OpenVPN GUI :smile:
:) Ja do Danii jezdze autokarem CookiesManager+. ;)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 06, 2015, 12:20:19 pm »
@Blaskowitz
Masz oczywiście rację. Dlatego mam zamiar kupić wszystkie Daredevile od Sideci i w ten sposób mieć większość jego ostatnich przygód.

WKKM nie jest aż taka zła. Jasne - daje tylko góra po 2 tomy poszczególnych runów. Ale MME też się układają w niezłą całość a teraz sporo dostaliśmy choćby klasycznych X-Men.

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:01:38 pm »
@Misiokles
Daredevile Bendisa i Brubakera od Sideci, chyba wyczerpią definicję Omnibusa, gdyż zawarte w tych tomach będzie wszystko, co ci twórcy napisali o tym bohaterze. Cho ć jakby zamiast to dzielić na 3 tomy, tylko walnąć w jednym pustaku, to robiłoby to większe wrażenie i bardziej zasłużyło na miano omnibusa, tu się zgodzę.

Offline Garf

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:04:11 pm »
@Misiokles
Daredevile Bendisa i Brubakera od Sideci, chyba wyczerpią definicję Omnibusa, gdyż zawarte w tych tomach będzie wszystko, co ci twórcy napisali o tym bohaterze.

Na tej samej zasadzie to zbiór wszystkich zeszytów z "Daredevila" Bendisa i Brubakera też można by nazwać omnibusem. A ja mam w pudle omnibus "Star Wars Komiks" od Egmontu :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

ramirez82

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 08, 2015, 01:36:45 pm »
Już żeby nie robić bałaganu, bo i tak pewnie te posty o Omnibusach z tematu "Egmont 2015" wylądują tutaj. Odnośnie tego, który Omnibus mógłby znaleźć u nas nabywców w przedpłatach...

Właśnie coś takiego jak Conan. 

Pewnie tak, postać znana, jest szansa, że miłośnicy heroic fantasy by po niego sięgnęli. Ja pewnie poważnie bym się zastanowił, zanim wydałbym te 300 zł na Conana, bo jakoś tej konwencji nie czuję...

Ewentualnie jakiś klasyk totalny (Animal Man, Invisibles, Planetary... choć to ostatnie chyba nie chwyciło jak było wydawane w PL).

Tu mam wątpliwości, czy w przedpłatach na taki ambitniejszy, starszy, szerzej nieznany tytuł, byłoby tylu chętnych. Każdy z nich, zwłaszcza dwa pierwsze, brałbym od razu.

Na bank nie typowe superhero, bo się sporo osób "nie czytam superhero bo mam fobię i się moczę w nocy" wykruszy.

Może uderzając w sentymenty pokolenia TM-Semic? Spider-man McFarlane'a, X-men Claremonta i Lee, czy wspominany przez Anionorodnika X-men Claremonta:

Jest już zapowiedź następnego omnibusa X-Men Claremonta. Wyjdzie w październiku 2015 i  warto już teraz zaplanować sobie fundusze na zakup tej perełki - Brood Saga, Wolverine Claremonta i Millera, God Loves Man Kills, miniseria z Magik i From the Ashes w jednym tomie. Yeah!




One może miałyby szanse zainteresować jakieś szersze grono czytelników.

Pytanie zasadnicze: jaki nakład wchodzi w rolę? (tu aż by się prosiło wspomnieć o crowdfundingu).

Ciekawe jaki minimalny byłby możliwy? 500? Bo maksymalny 1000, tak jak swego czasu Mistrzowie Komiksu, w przypadku komiksów za pewnie najmniej 300 zł, wydaje się grubo przesadzony...


Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 13, 2015, 11:54:03 am »
400 zł + wysyłka za Omnibus AoA - kusząca propozycja. Do kwietnia jest jeszcze czas na namyślenie się.
Za to Millera kupię sobie od Sideci. Na razie niby trzeba czekać, ale wiosną będzie już Marked for Murder, a jak Sidece zaczną dobrze schodzić te Daredevile, to może zagęści cykl wydawniczy i Electra Saga od Millera będzie wcześniej.

Offline wilk_stepowy

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 17, 2015, 08:38:09 am »
@8azyliszek: trochę pomieszałeś, ale postaram się Ci uporządkować:


* Sideca wyda pełny run Millere'a wychodzący w Daredevil vol.1 plus kilka dodatkowych historii (w tym zeszyty w których Miller pierwszy raz rysował DD czyli Spectacular S-M; Love&War rysowany przez Sienkiewicza, i What If)


* Marked for Murder to historia z pierwszego TPB z runu Millera, która będzie wydana przez Sidecę


* Natomiast to co zamieścił Kuki to zupełnie oddzielna historia Elektra:Assassin, rysowana przez wspomnianego wyżej Sienkiewicza. Dodano też kilka dodatkowych historii w tym Elektra: Lives Again (choć dla mnie to dziwne, bo ta historia wydana była w europejskim formacie)


* dziwne jest dla mnie określanie Elektra Saga jako tytułu do runu Millera, przez to określenie rozumiem zamieszczony niżej TPB, który zawiera wycinku Daredevil vol.1 w których widać tylko Elektrę. W ten sposób ta sama historia zdaje się być prowadzona z perspektywy Elektry. Ciekawostką jest że pierwszy zeszyt z tego TPB był wydany w Polsce jeszcze przed pierwszym Spider-Manem z TM-Semic (z tego co się orientuję to było w '89r,), ale z nieznanych mi powodów seria nie była kontynuowana.
[size=78%]http://www.amazon.com/Elektra-Saga-Marvel-comics-Daredevil/dp/0871355760/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439796731&sr=1-1&keywords=elektra+saga[/size]

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 17, 2015, 08:58:37 am »
@UP
+1

Tyle, że samo "Marked for Murder" będzie dostępne już 24 lutego, kiedy wyjdzie 85 tom WKKM. Niestety wydanie Sideci będzie rozszerzone, więc w 2017 będę miał dubla, gdy je kupię.

Nazwę Elektra Saga wziąłem z katalogu propozycji, który stworzyli prowadzący fanpage WKKM. Wszystkie oryginalne zeszyty Millera z Elektrą (do jej pierwszej śmierci) chcieli umieścić w 3 tomach Kolekcji i nazwać je właśnie "Elektra Saga". Hachette PL na to nie poszło, ale na szczęście to wszystko wyda Sideca w swoich grubaskach. Tyle, że niestety, będziemy musieli na nie trochę poczekać.

Offline wilk_stepowy

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 17, 2015, 01:52:59 pm »
No nie wiem, tym bardziej że Elektra pojawia się na początku drugiego TPB, czyli jak Miller objął stery, a nie tylko rysował. Ale kimże ja jestem aby zwracać uwagę Anionowi.

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 17, 2015, 02:48:37 pm »
Sprawdziłem i katalog propozycji określa zeszyty Daredevil vol.1 167-191 mianem Elektra Saga. Ja się na tym aż tak nie znam, więc nie wiem - czekam na polską premierę. Ale jakby co to pretensje do autorów katalogu. :)

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 17, 2015, 09:10:45 pm »
hmmm pytanie z innej beczki - albo mialem szczescie do tej pory albo wyjatkowego pecha.
Właśnie urzad celny dowalil mi 5% vatu za komiksy z IST.
Zamawialem tam juz kilkanascie razy i po raz pierwszy mi sei to zdarzylo ;/

Offline dagobert

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 21, 2015, 11:19:22 am »
Jest już zapowiedź następnego omnibusa X-Men Claremonta. Wyjdzie w październiku 2015 i  warto już teraz zaplanować sobie fundusze na zakup tej perełki - Brood Saga, Wolverine Claremonta i Millera, God Loves Man Kills, miniseria z Magik i From the Ashes w jednym tomie. Yeah!





Niestety zmienili ostatnio cenę i komiks będzie kosztował zamiast 99.99$ -> 125$  :sad:

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 21, 2015, 03:25:10 pm »
yep chyba pierwszy raz sie ciesze ze zamowilem w przedsprzedazy na MvM po nizszej cenie :)

mgnesium

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 21, 2015, 03:32:57 pm »
yep chyba pierwszy raz sie ciesze ze zamowilem w przedsprzedazy na MvM po nizszej cenie :smile:

spoko, prawdopodobnie dostaniesz maila że możesz "anulować zamówienie lub dopłacić" (jeśli nowa cena Ci nie odpowiada). ja tak miałem jak podobną akcję zrobili z pierwszym omnibusem fantastic four hickmana. multiversum to nie amazon.