trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 21, 2015, 03:53:17 pm »
no nie wiem - jesli tak bedzie to bede bardzo zdziwiony i zawiedziony - do tej pory zostawilem u nich sporo pieniedzy i zawsze sprawy byly zalatwiane na wysokim poziomie.
Zreszta to slabe jesli sklep robi przedsprzedaz z placeniem od razu a pozniej cos takiego miesza.
To dobry test dla jakosci sklepu tak swoja droga.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 02, 2015, 11:29:23 am »
Nie wiem czy ktoś o tym pisał, ale Marvel wydaje komplet Civil War w HC + Slipcase. Cena zaporowa, to znaczy okładkowa - 500$. :wink:


Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 02, 2015, 12:16:26 pm »
tak jak byl box Secret Wars
Mozna kupic toto pewnie w momencie startu za jakies 250 plus przesylka - no ale cena gruba - do tego niestety nie ma tam OHC - wiec calosc drogo wychodzi :(

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 14, 2015, 03:25:32 pm »
Były już tu umieszczane opinie na temat niektórych wydań zbiorczych, więc dorzucę swoją o Black Panther by Christopher Priest The Complete Collection vol. 1. Nie chcę zakładać osobnego tematu dla Black Panthera, który się zakończy na trzech postach.

No to ten, tego... Pierwsze 17 zeszytów BP Priesta nie spodobały mi się tak, jak myślałem że się spodobają. :razz:
Na pewno cieszy, że BP nie jest tu po prostu jakimś podrzędnym Avengerzyną. Zostały odpowiednio wykorzystane fakty, że Black Panther a) jest czarny i b) jest królem. Mamy całą menażerię królewskich pomagierów pełniących funkcje wynikające z kultury i tradycji Wakandy, mamy protokół dyplomatyczny, stosunki Wakandy z USA oraz skomplikowaną sytuację Afryki (z obozami dla uchodźców, yay jak na czasie). Poza tym przedstawienie BP jako spokojnego, budzącego respekt, małomównego i planującego wszystko z dużym wyprzedzeniem przypadło mi do gustu. Niby trochę przypomina to Batmana, ale przez całą "królewską" otoczkę jest zupełnie inaczej. W końcu T'Challa występuje w telewizji jako głowa państwa, a nie chowa się po jaskiniach z nietoperzami. :wink:

Niestety tu pojawia się problem. Za często rozwiązanie akcji ma schemat "no przecież BP już dawno to wszystko rozgryzł, teraz tylko trzeba użyć superzaawansowanego technicznie gadżetu i oklepać jednego gościa". Rozumiem, że narracja jest prowadzona z perspektywy osoby niewtajemniczonej w działania BP (Everett Ross - postać czysto komediowa). Niestety zbyt często zostajemy postawieni przed faktem dokonanym i jedyne co dane jest nam obserwować to obicie jakiegoś kolesia.

Podobnie część polityczna mnie nie zadowala. Niby mamy polityczne tarcia i napięcia, ale koniec końców
Spoiler: pokaż
za wszystkim zawsze stoją pojedyncze osoby (co prawda powiązane łańcuszkami powiązań :wink: ), a nie frakcje i opcje polityczne. Odniosłem wrażenie, że wystarczy wyeliminować te kilka osób i nagle wszystko jest w najlepszym porządku.
Jest umownie i to bardzo.

Humor w serii w większości przypadków bardzo dobrze trafia w to co mnie śmieszy, ale jak już coś zazgrzyta, to aż zęby bolą. Ross uciekający na rolkach przed prezydentem, który goni go z kijem hokejowym... To nie jest śmieszne, to jest po prostu głupie. :neutral: Za to narracja Priesta rządzi. Dawno nie czytałem nic tak poszatkowanego jeśli chodzi o miejsce i czas kolejnych scen, a jednak wszystko układa się sensownie i każdą informację dostajemy kiedy jest na nią najlepszy moment. Na razie seria jest fajna i tyle. Dobrze prowadzone, ciekawe postaci w historii która mnie kompletnie nie rozgrzała. W sumie nie wiem nawet czy sięgnę po dalsze zeszyty. Nie jestem przekonany.




Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 14, 2015, 04:39:21 pm »
A tak przy okazji Wolverine and the X-Men - kiedy i dlaczego Storm rozstała się z Black Pantherem i unieważniono ich małżeństwo??

Wiesz - w teorii nie ma ludzi niezastąpionych. W praktyce - są. Wystarczyłoby zabić Hitlera i Stalina i nie byłoby II Wojny Światowej. Gdyby nie było Putina, Rosja nie napadła by na Gruzję i Ukrainę. T'Challa ma pewnie podobne problemy z prostymi rozwiązaniami. :)

Offline Garf

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 14, 2015, 04:47:25 pm »
A tak przy okazji Wolverine and the X-Men - kiedy i dlaczego Storm rozstała się z Black Pantherem i unieważniono ich małżeństwo??

Avengers vs X-Men. T'Challa miał Storm za złe, że wcześniej w starciu stanęła po stronie X-Men. Załatwione poza kadrem, oznajmione jednym zdaniem.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 14, 2015, 04:55:43 pm »
Avengers vs X-Men. T'Challa miał Storm za złe, że wcześniej w starciu stanęła po stronie X-Men. Załatwione poza kadrem, oznajmione jednym zdaniem.
Trzeba dodać, że X-Men, a dokładniej działający po ich stronie Namor zrobił
Spoiler: pokaż
Wakandzie mały śmigus-dyngus.

http://comicsalliance.com/files/2012/07/avx-firenamor.jpg ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 14, 2015, 05:05:05 pm »
To z Namorem wiem, ale o tym rozwodzie to zapomniałem. Ale Av vs X-Men czytałem 2 lata temu, a pamięć już nie ta. :) Zresztą nie odświeżam sobie tego i czekam na polskie wydanie.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 14, 2015, 11:54:21 pm »
Chyba nie było wspomniane, że Marvel robi omnibus złożony z mniejszych runów Johna Byrne:

www.amazon.com/Marvel-Universe-John-Byrne-Omnibus/dp/0785195602

Offline 8azyliszek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 15, 2015, 05:03:16 am »
@UP
"O nie - do Champions się nie zapisuję" :)

Offline buczanova

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 15, 2015, 10:03:09 am »
Trzeba dodać, że X-Men, a dokładniej działający po ich stronie Namor zrobił
Spoiler: pokaż
Wakandzie mały śmigus-dyngus.

http://comicsalliance.com/files/2012/07/avx-firenamor.jpg ;)

A, to już wiem, czemu w pierwszym tomie New Avengers stosunki między Namorem a Black Panther są dość wrogie.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Mawer

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 21, 2015, 01:29:18 pm »
Witam, czy mógłby mi ktoś opisać jakie są różnice między tymi dwoma Omnibusami? Planowałem zakup i nie wiem od którego zacząć, i czy jest sens kupować oba. Pozdrawiam.





Lokus

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 21, 2015, 01:58:07 pm »
Omnibusy z nazwą "Companion" to z reguły jakieś serie poboczne i mniej istotne tie-iny. Podejrzewam że tu jest podobnie.

fragsel

  • Gość
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #208 dnia: Wrzesień 21, 2015, 02:03:50 pm »
ten Companion to głównie zbiór późniejszych historii, w których autorzy wracają do świata stworzonego w Age of Apocalypse.

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #209 dnia: Wrzesień 21, 2015, 02:06:50 pm »
Companion to zbiór "uzupełnień" do AoA i szczerze mówiąc nie porywa.

Samo Age of Apocalypse to jeden z moich ulubionych eventów X-men i moim zdaniem to w niego zainwestuj a jak już przeczytasz i dostaniesz wypieków to śmiało sięgnij po  companion.

Nie? - w sumie nic nie stracisz.

Dobra rada: poczekaj na reprint samego AoA w 2016 - ze względu na niego sprzedałem swój egzemplarz tego omnibusa kilka mies. temu i planuję kupić go ponownie taniej :smile: http://multiversum.pl/p/1305/68971/x-men-age-of-apocalpyse-omnibus-hc--preorder-previews-2015-10.html (ja swój sprzedałem stówę drożej :smile: )

Companion nie miałem i nie chcę go.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2015, 02:11:18 pm wysłana przez Nick Jackolson »

 

anything