trawa

Autor Wątek: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd  (Przeczytany 243274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 21, 2015, 08:27:53 pm »
moze dzieki za odp :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline freshmaker

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 23, 2015, 07:29:53 am »
akurat mam pierwsze wydania tych omnibusów. np. mhc zawsze wyżej wycenia first printing, więc są na to klienci. pamiętam że przy dodruku omni dd millera cena first printu nie poszła w dół.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 23, 2015, 09:09:20 am »
akurat mam pierwsze wydania tych omnibusów. np. mhc zawsze wyżej wycenia first printing, więc są na to klienci. pamiętam że przy dodruku omni dd millera cena first printu nie poszła w dół.

No jak nie, pewnie, że poszła :) to samo dzieje się z DD Companion teraz.

Jedyne co jeszcze kosztuje trochę to pierwsze wydanie ale ! z okładką variant:



Unikalność nie polegała tylko na przedniej okładce. Polegała na bocznej:



Pasującej do reszty linii Marvel Omnibus - zachowywała spójność (napis na górze itd)

- Identyczny zabieg był z Companion.

Unikaty:



PS: Z Elektrą też tak było:





Tak czy siak zestaw regular podoba mi się bardziej i w 2016 będzie mój za znośne pieniądze  ze względu na reprinty buahaahahha ! :)







Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 23, 2015, 09:48:11 am »

Tak czy siak zestaw regular podoba mi się bardziej i w 2016 będzie mój za znośne pieniądze  ze względu na reprinty buahaahahha ! :smile:




Ja osobiście nienawidzę grzbietów Marvelowych Omnibusów, taka cegiełka do mojej ogólnej niechęci do nich, ale wydanie Millerowych uwielbiam (dlatego je posiadam, oprócz Companion, dlatego czekam na dodruk bardzo). Moim zdaniem okładka, grzbiety w regularnych Millerach jest sto razy ciekawsza i estetyczniejsza.
perły przed wieprze

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 25, 2015, 10:54:52 am »
Liczyłem na cały run Ditko w jednym tomie.   :biggrin:  Ten omnibus był do przewidzenia, bo film nadchodzi.

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 25, 2015, 11:49:57 am »
To teraz czekamy na - z uwagi na nadchodzący serial - omniaka New Mutants. Coś mi się widzi, że avatar Anionorodnika też nie może się doczekać!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 25, 2015, 01:24:40 pm »
A to czasem nie miał być film? Zresztą zdziwię się jeśli kiedyś wyjdzie NEW MUTANTS BY CHRIS CLAREMONT OMNIBUS.

Raczej czekamy aż Marvel w końcu dokończy wydawanie zbiorczo całości Generation X, X-Force vol. 1 i New Mutants vol. 2, bo w tej chwili części zeszytów nawet na Marvel Unlimited nie ma.

Z mutanckich  seriali w pierwszej kolejności do produkcji idą "Hellfire" i "Legion", ale raczej nie spodziewałbym się związanych z nimi okolicznościowych reprintów. Chyba, że zrobią taką furorę jak Daredevil z Netflixa.

Offline raskoks

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 26, 2015, 12:15:47 am »
no przydaloby sie jakies senowne wydanie x-men legacy - bo teraz nie ma tego jak sensownie kupowac ;/

Offline misiokles

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 02, 2015, 06:03:42 am »

Offline isteklistek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 02, 2015, 07:39:51 am »
Przydałby się jakieś daty do tych zaopowiedzi, choć pewni to będzie jakoś druga połowa 2016. Kilka ciekawych rzeczy jest i wielka niespodzianka "Wonder Woman By Greg Rucka". W 2016 WW będzie miała dobry rok :)

Offline Nick Jackolson

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 14, 2015, 10:08:40 pm »
No i jest nowa Omnibusowa zapowiedź :

http://www.bleedingcool.com/2015/09/25/master-of-kung-fu-to-get-four-omnibuses-beginning-in-2016/



Czytał ktoś ? Warte poświęcenia uwagi? W Stanach się ślinią na to...
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2015, 10:24:28 pm wysłana przez Nick Jackolson »

Offline absolutnie

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 14, 2015, 10:26:30 pm »
No i jest nowa zapowiedź :



Fajne to?


Fajne.
czytałem niedużo zeszytów (raczej późniejszych) i trochę na wyrywki, ale zdecydowanie mi się podobało. Tajni agenci, szpiegowskie intrygi i kung fu. W dodatku dwie dziewczyny i dość skomplikowana relacja między nimi i głównym bohaterem. I bardzo dobre pomysły graficzne.


Chociaż nie jestem specjalnym zwolennikiem omnibusów, to te jednak sobie kupię.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline starcek

Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #268 dnia: Listopad 15, 2015, 09:58:28 am »
Z wydanych już omniaków - i wciąż dostepnych - zupełnym odmieńcem pośród wydanych tytułów marvelowskich jest Oz Omnibus narysowany przez Scotttie Young'a. Jeśli ma się jeszcze w domu dziecko w wieku podchodzącym do lektury książek L. Franka Bauma - to jest prawdziwy must have. Tak, tak, infantylne i moralizotorskie, ale idealne na długie jesienne i zimowe wieczory z brzdącem. I przy okazji można szkolić sztukę tłumaczenia na nieskomplikowanym tekście.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #269 dnia: Listopad 17, 2015, 07:38:25 pm »
Omnibusy zapowiedziane na luty 2016:



SHANG-CHI: MASTER OF KUNG FU OMNIBUS VOL. 1 HC
Written by STEVE ENGLEHART, DOUG MOENCH, LEN WEIN & MORE
Penciled by JIM STARLIN, PAUL GULACY, AL MILGROM, KEITH POLLARD, JOHN BUSCEMA, SAL BUSCEMA,
ROSS ANDRU & MORE
COVERS BY TERRY DODSON & JIM STARLIN
One of the most groundbreaking Marvel Comics of all is collected for the first time! Born to be the world's most fearsome fighter, Shang-Chi's life takes a major turn when he discovers the truth about his father, the villainous Fu Manchu! So begins the epic story of the Master of Kung Fu! On a quest to end the reign of his pernicious patriarch, Shang-Chi pits his deadly hands and furious feet against incredible foes like Tiger-Claw, Razor-Fist, the mysterious Midnight — and even the macabre Man-Thing! But will his mastery of martial arts be enough in a throwdown with the Amazing Spider-Man? Collecting SPECIAL MARVEL EDITION #15-16, MASTER OF KUNG FU (1974) #17-37, GIANT-SIZE MASTER OF KUNG FU #1-4, GIANT-SIZE SPIDER-MAN #2 and material from IRON MAN ANNUAL #4.
696 PGS./Rated T...$125.00




SQUADRON SUPREME CLASSIC OMNIBUS HC
Written by ROY THOMAS, STEVE ENGLEHART, JM DEMATTEIS, MARK GRUENWALD, KURT BUSIEK,
LEN KAMINSKI, TONY BEDARD, JEPH LOEB & MORE
Penciled by SAL BUSCEMA, JOHN BUSCEMA, GEORGE PÉREZ, WAYNE BORING, DON PERLIN, BOB HALL,
PAUL RYAN, PAUL NEARY, MIKE MANLEY, JOHN HEEBINK, CARLOS PACHECO, ANTHONY WILLIAMS,
JIM CALAFIORE, GREG LAND & MORE
Cover by GEORGE PÉREZ
Get the full story of Marvel's most superior super-team! They're the mightiest heroes of their dimension, but what happens when the Squadron Supreme encounters the Serpent Crown — and the Avengers? Then, in one of the most celebrated limited series of all time, the Squadron expands its ranks — and takes control of their United States in a bid to create utopia! But when the team members find themselves stranded in the Marvel Universe, will their New World Order fall — and their dimension be destroyed? Guest-starring the Defenders, the Exiles, the Ultimates...and the Squadron Sinister! Collecting AVENGERS (1963) #69-70, #85-86, #141-144 and #147-149; THOR (1966) #280; DEFENDERS (1972) #112-114; SQUADRON SUPREME (1985) #1-12; CAPTAIN AMERICA (1968) #314; SQUADRON SUPREME: DEATH OF A UNIVERSE QUASAR #13-16 and #51-52; AVENGERS (1998) #5-6; AVENGERS/SQUADRON SUPREME ANNUAL '98; SQUADRON SUPREME: NEW WORLD ORDER EXILES (2001) #77-78 and ULTIMATE POWER #7-9.
1240 PGS./Rated T+ ...$125





STAR WARS: DROIDS & EWOKS OMNIBUS HC DROIDS COVER
Written by DAVID MANAK & GEORGE CARAGONNE
Penciled by WARREN KREMER, JOHN ROMITA SR., MARY WILSHIRE & ERNIE COLÓN
Covers by ERNIE COLÓN & WARREN KREMER
The most lovable stars of a galaxy far, far away, in a complete collection of their adorable all-ages adventures! Join Wicket and his Ewok friends Teebo and Princess Kneesaa in their forest home of Endor for colorful capers filled with rainbow bridges and rites of power! And in stories set years before they find a home with the REBELS, follow C-3P0 and R2-D2 in their search for a master! The quest will stretch across space and beyond, as a crazy chronal crossover sees them meet the Ewoks again for the very first time! Plus: Get a fresh perspective on the epic events of the film that started it all in a tale that could only be called "Star Wars According to the Droids." As Threepio might say, "Oh my!" Collecting EWOKS #1-14, DROIDS #1-8 and EWOKS UK ANNUAL 1989.
536 PGS./All Ages ...$100.00